Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 25 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 25 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Josef Moravec a 3 další.
Statutární orgán
- Ing. Josef Moravecpředseda představenstva · od 2021 · nar. 1961 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- Mgr. Adam Dobiáščlen představenstva · od 2021 · nar. 1988 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Mgr. Jiří Žižkačlen představenstva · od 2022 · nar. 1974 · Trhové Svinydalších 8 firem:8 aktivních
- Ing. Martin Polakoviččlen představenstva · od 2025 · nar. 1989 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
Dozorčí rada a další orgány · 4
- JUDr. Zdenka Čížkováčlen dozorčí rady · od 2014 · nar. 1952 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Jiřina Brychcíčlen dozorčí rady · od 2019 · nar. 1965 · Železný Broddalších 3 firmy:3 aktivních
- Ing. Václav Křivohlávek, CScpředseda dozorčí rady · od 2019 · nar. 1943 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Leoš Kozohorskýčlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1992 · Brnodalších 4 firmy:4 aktivních
Dříve ve firmě · 12
- JUDr. Pavel Borčevský, Ph.D.člen představenstva · od 2018 · do 2023 · nar. 1978 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Luboš Zemančlen představenstva · od 2019 · do 2022 · nar. 1957 · Polničkajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Josef Moravecčlen představenstva · od 2017 · do 2021 · nar. 1961 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Josef Kubešpředseda představenstva · od 2006 · do 2021 · nar. 1957 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Helena Bílkováčlen představenstva · od 2016 · do 2020 · nar. 1956 · Kladnojiné firmy v rejstříku nemá
- Josef Kubeščlen představenstva · od 2011 · do 2019 · nar. 1957 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Vladimíra Ondrákovápředseda představenstva · od 2014 · do 2018 · nar. 1956 · Kladnojiné firmy v rejstříku nemá
- Hana Kolbabováčlen představenstva · od 2013 · do 2018 · nar. 1951 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Zdeněk Beránekčlen představenstva · od 2013 · do 2014 · nar. 1956 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Vladimíra Ondrákováčlen představenstva · od 2010 · do 2014 · nar. 1956 · Kladnojiné firmy v rejstříku nemá
- Zdeněk Beránekpředseda představenstva · od 2013 · do 2014 · nar. 1956 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Marie Čauševićčlen představenstva · od 2010 · do 2013 · nar. 1955 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.Shrnutí · spočítáno z registrů
Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 20 z 35firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 33 letna trhu, déle než 80 z 84 firem oboru v Praze
- 15 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 3,7 mld. Kč2 394 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 4,3 mil. Kčv 4 dotacích z veřejných rozpočtů, 62 % z fondů EU
- 135 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 320,2 mil. Kč bez DPH
- 11 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 7 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 4 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Pojištění, zajištění a penzijní financování, kromě povinného sociálního zabezpečení v Praze · 35 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 20
- Ve stejném pásmu
- 6
- Větších
- 9
- 1 - 56
- 6 - 91
- 20 - 241
- 25 - 495
- 50 - 997
- 100 - 199tato firma6
- 200 - 2494
- 250 - 4991
- 500 - 9991
- 1000 - 14991
- 5000 - 99991
- 10 000 a více1
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.100 - 199 zaměstnancůod 1992Tato firma · stejně velké →
- NN Životní pojišťovna N.V., pobočka pro Českou republiku100 - 199 zaměstnancůod 1992
- Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s.100 - 199 zaměstnancůod 1992
- BNP Paribas Cardif Pojišťovna, a.s.100 - 199 zaměstnancůod 1996
- Vitalitas pojišťovna, a.s.100 - 199 zaměstnancůod 1998
- Colonnade Insurance S.A., organizační složka100 - 199 zaměstnancůod 2015
- Slavia pojišťovna a.s.200 - 249 zaměstnancůod 1994
- Pojišťovna VZP, a.s.200 - 249 zaměstnancůod 2004
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
2 394 smluv za 3,7 mld. Kč, nejvíc s Město Lovosice (58 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Město Lovosice42 smluv2,1 mld. Kč
- Středočeský kraj11 smluv202,5 mil. Kč
- Kraj Vysočina8 smluv109,7 mil. Kč
- Povodí Vltavy, státní podnik2 smlouvy93 mil. Kč
- Pardubický kraj15 smluv90 mil. Kč
- Městská část Praha 71 smlouva80,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2020Dodatek č. 2 k pojistné smlouvě č. 05053750152,1 mld. Kč
- Dodatek č. 5 - Pojistná smlouva č. 0513774015 - pojištění majetkuuzavřena 3. 11. 2026 · dodatek31 703 Kč s DPH
- pojištění majetku - FVE - dodatek č. 2uzavřena 29. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- pojištění odpovědnosti - FVE - dodatek č. 2uzavřena 29. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- stavebně - montážní pojištění - FVE - dodatek č. 2uzavřena 29. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Pojistná smlouva č. 515114015 - životní pojištění, pojištění pro případ odcizení, vandalismu, pojištění cennostím, skel, elektroniky, přepravyuzavřena 26. 10. 202659 557 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
4 dotace za 4,3 mil. Kč (2017–2019), 62 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 2,6 mil. Kčnárodní zdroje · 1,6 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu1 dotace2,6 mil. Kč
- Ministerstvo kultury3 dotace1,6 mil. Kč
Poslední dotace
- Obec a k.ú. Bílé Poličany. myslivna č. d. 2 v aeálu zámku č.p. 1Ministerstvo kultury · 2019550 000 Kč
- Obec a k.ú. Bílé Poličany, lesovna č.p. 2Ministerstvo kultury · 2018630 000 Kč
- Snížení energetické náročnosti Administrativního centra Florián společnosti Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2017 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost2,6 mil. KčEU
- Obec a k.ú. Bílé Poličany, lesovna č.p. 2 v areálu zámku č.p. 1Ministerstvo kultury · 2017448 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
135 vyhraných zakázek za 320,2 mil. Kč od 71 zadavatelů; v 14 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Město Vítkov5 zakázek6,7 mil. Kč
- Město Vysoké Mýto4 zakázky8,1 mil. Kč
- Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest4 zakázky3,5 mil. Kč
- Ministerstvo obrany4 zakázky1,3 mil. Kč
- Katastrální úřad pro Královéhradecký kraj4 zakázky861 207 Kč
- Zoologická a botanická zahrada města Plzně4 zakázky303 748 Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2024Pojištění majetku a odpovědnosti za škody Kraje Vysočina a jím zřizovaných organizacíKraj Vysočina · společně s dalšími48 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Pojištění majetku a odpovědnosti za škody Kraje Vysočina a jím zřizovaných organizacíKraj Vysočina · společně s dalšími42,9 mil. Kč
- nadlimitní · 2018Pojištění nemovitého a movitého majetku a odpovědnosti za újmu statutárního města Pardubice na období 4 letStatutární město Pardubice23,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2022Pojištění majetku a odpovědnosti statutárního města Zlína a jím zřízených či založených organizacíStatutární město Zlín · 3 nabídky23,1 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Pojištění majetku, odpovědnosti za škodu, havarijní pojištění a pojištění odpovědnosti z provozu motorových vozidel pro město Litvínov a jím zřízených a založených organizacíMěsto Litvínov20,4 mil. Kč
- nadlimitní · 2019„Centrální pojištění majetku a odpovědnosti města Prostějov včetně příspěvkových organizací a vybraných obchodních společností“Statutární město Prostějov16,1 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 7
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 6. 11. 2025Nový ve vedeníIng. Martin Polakovič (člen představenstva)
- 19. 9. 2023Odchod z vedeníJUDr. Pavel Borčevský, Ph.D. (člen představenstva)
- 9. 6. 2023Změna základního kapitálu301 104 000 → 354 240 000 Kč
- 1. 3. 2022Nový ve vedeníMgr. Jiří Žižka (člen představenstva)
- 27. 1. 2022Odchod z vedeníLuboš Zeman (člen představenstva)
- 1. 12. 2021Nový ve vedeníMgr. Adam Dobiáš (člen představenstva)
- 29. 6. 2021Odchod z vedeníIng. Josef Moravec (člen představenstva)
- 19. 5. 2021Nový ve vedeníIng. Josef Moravec (předseda představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 17. 5. 2021Odchod z vedeníIng. Josef Kubeš (předseda představenstva)
- 20. 8. 2020Odchod z vedeníIng. Helena Bílková (člen představenstva)
- 9. 8. 2019Odchod z vedeníJosef Kubeš (člen představenstva)
- 30. 7. 2019Změna základního kapitálu292 248 000 → 301 104 000 Kč
- 19. 6. 2019Nový ve vedeníLuboš Zeman (člen představenstva)
- 19. 10. 2018Odchod z vedeníIng. Vladimíra Ondráková (předseda představenstva)
- 19. 9. 2018Nový ve vedeníJUDr. Pavel Borčevský, Ph.D. (člen představenstva)
- 1. 6. 2018Změna základního kapitálu283 392 000 → 292 248 000 Kč
- 13. 5. 2018Odchod z vedeníHana Kolbabová (člen představenstva)
- 5. 6. 2017Změna základního kapitálu277 488 000 → 283 392 000 Kč
- 23. 2. 2017Nový ve vedeníIng. Josef Moravec (člen představenstva)
- 17. 2. 2016Nový ve vedeníIng. Helena Bílková (člen představenstva)
- 22. 10. 2014Odchod z vedeníZdeněk Beránek (člen představenstva)
- 5. 3. 2014Odchod z vedeníIng. Vladimíra Ondráková (člen představenstva)
- 4. 2. 2014Nový ve vedeníIng. Vladimíra Ondráková (předseda představenstva)
- 4. 2. 2014Odchod z vedeníZdeněk Beránek (předseda představenstva)
- 13. 5. 2013Nový ve vedeníHana Kolbabová (člen představenstva)
- 11. 11. 1992Zápis do registru
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 21. 9. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
3ncedf2
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ46973451
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Živnost ukončenaŽivnostenský rejstříkdříve
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Římská 2135/45, Vinohrady (Praha 2), 12000 Praha
- Divadlo U Hasičů s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2005 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- FIRE EDIT, spol. s r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1992 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- ISOLINE a.s.Akciová společnost · od 1998Aktivní
- ISOline EU, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1997 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- ISOLINE trade, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1996Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 46973451
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Neživotní pojištění
- Další činnosti
- Životní pojištění
- Zaměstnanci
- 100 - 199 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 11. 11. 1992
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.
Kdy vznikla firma Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.?
Kolik zaměstnanců má Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.?
Kde sídlí Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.?
Jaké je IČO firmy Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.?
Jakou datovou schránku má Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.?
Je Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s. zabývá?
Je Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Pojištění, zajištění a penzijní financování, kromě povinného sociálního zabezpečení v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu