Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 15 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 15 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Petr Pořízek a 5 dalších.
Statutární orgán
- Ing. Petr Pořízekčlen představenstva · od 2006 · nar. 1962 · Prahadalších 28 firem:28 aktivních
- Ing. Bohumil Vrhelčlen představenstva · od 2009 · nar. 1950 · Strakonicedalších 28 firem:28 aktivních
- Mgr. Milan Kolandačlen představenstva · od 2014 · nar. 1972 · Prahadalších 33 firem:33 aktivních
- Mgr. Karel Waisserpředseda představenstva · od 2016 · nar. 1971 · Nučicedalších 8 firem:8 aktivních
- Ing. Tomáš Polák, MBAmístopředseda představenstva · od 2022 · nar. 1973 · Říčanydalších 32 firem:32 aktivních
- Mgr. Karel Bezděka, MBAčlen představenstva · od 2022 · nar. 1969 · Mělníkdalších 3 firmy:3 aktivních
Dozorčí rada a další orgány · 4
- Mgr. Jakub Schejbalčlen dozorčí rady · od 2014 · nar. 1978 · Prahadalších 10 firem:10 aktivních
- Ing. Jiří Staněkčlen dozorčí rady · od 2021 · nar. 1957 · Prahadalších 30 firem:30 aktivních
- Ing. Pavel Sehnalpředseda dozorčí rady · od 2022 · nar. 1964 · Prahadalších 87 firem:87 aktivních
- Ing. Vladimír Beránekčlen dozorčí rady · od 2026 · nar. 1971 · Prahadalších 35 firem:35 aktivních
Dříve ve firmě · 13
- JUDr. Ivana Zörklerováčlen představenstva · od 2010 · do 2022 · nar. 1961 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Tomáš Polák, MBAčlen představenstva · od 2021 · do 2022 · nar. 1973 · Říčanydalších 32 firem:32 aktivních
- Mgr. Milan Kolandamístopředseda představenstva · od 2006 · do 2022 · nar. 1972 · Prahadalších 33 firem:33 aktivních
- Ing. Radek Žďárecký, MBApředseda představenstva · od 2006 · do 2016 · nar. 1969 · Ústí nad Labemjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Klapalčlen představenstva · od 2007 · do 2009 · nar. 1947 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Klapalčlen · od 2007 · do 2009 · nar. 1947 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaromír Prokop, MBAčlen · od 2007 · do 2009 · nar. 1970 · Zdibyjiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Milan Kolandapředseda představenstva · od 2006 · do 2006 · nar. 1972 · Prahadalších 33 firem:33 aktivních
- Ing. Radek Žďárecký, MBAčlen představenstva · od 2006 · do 2006 · nar. 1969 · Ústí nad Labemjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Miloš Buršíkčlen představenstva · od 2006 · do 2006 · nar. 1945 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Černýpředseda · od 1998 · do 2006 · nar. 1956 · Ústí nad Labemjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Karel Vaněkčlen · od 1998 · do 2006 · nar. 1967 · Meziboříjiné firmy v rejstříku nemá
- Capital Management Company, a.s.společník · od 2007 · do 2010
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Slavia pojišťovna a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
Slavia pojišťovna a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 26 z 35firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 32 letna trhu, déle než 74 z 84 firem oboru v Praze
- 14 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 687,9 mil. Kč539 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1,3 mil. Kčv 1 dotaci z veřejných rozpočtů, 100 % z fondů EU
- 35 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 63,4 mil. Kč bez DPH
- 132 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 6 mil. Kčdarovala 2 politickým stranám, nejvíc Aliance pro budoucnost; 3. z 4 060 firemních dárců
- 12 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 5 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Pojištění, zajištění a penzijní financování, kromě povinného sociálního zabezpečení v Praze · 35 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 26
- Ve stejném pásmu
- 4
- Větších
- 5
- 1 - 56
- 6 - 91
- 20 - 241
- 25 - 495
- 50 - 997
- 100 - 1996
- 200 - 249tato firma4
- 250 - 4991
- 500 - 9991
- 1000 - 14991
- 5000 - 99991
- 10 000 a více1
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Slavia pojišťovna a.s.200 - 249 zaměstnancůod 1994Tato firma · stejně velké →
- Pojišťovna VZP, a.s.200 - 249 zaměstnancůod 2004
- VIG RE zajišťovna, a.s.200 - 249 zaměstnancůod 2008
- MetLife Europe d.a.c., pobočka pro Českou republiku200 - 249 zaměstnancůod 2015
- Komerční pojišťovna, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1995
- NN Životní pojišťovna N.V., pobočka pro Českou republiku100 - 199 zaměstnancůod 1992
- Exportní garanční a pojišťovací společnost, a.s.100 - 199 zaměstnancůod 1992
- Hasičská vzájemná pojišťovna, a.s.100 - 199 zaměstnancůod 1992
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
539 smluv za 687,9 mil. Kč, nejvíc s SNEO, a.s. (37 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- SNEO, a.s.37 smluv258 mil. Kč
- Statutární město Plzeň20 smluv57,9 mil. Kč
- Město Frenštát pod Radhoštěm7 smluv15 mil. Kč
- Krajská nemocnice T. Bati, a. s.3 smlouvy13,2 mil. Kč
- Město Kutná Hora3 smlouvy11,5 mil. Kč
- Město Moravský Krumlov7 smluv8,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2017směnná smlouva a zřízení služebnosti54,6 mil. Kč
- Dodatek č. 1uzavřena 22. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Dodatek č.1 k pojistné smlouvě č. 5900039638uzavřena 26. 10. 2026502 029 Kč
- Rozšíření pojištění, nové POV + HAV Škoda Škoda Octavia Combiuzavřena 21. 9. 2026 · dodatek13 832 Kč
- Pojištění odpovědnosti členů řídicích orgánůuzavřena 30. 7. 202654 780 Kč
- Dodatek č.7 k pojistné smlouvě č. 5900024292uzavřena 18. 9. 2026cena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
1 dotace za 1,3 mil. Kč (2019), 100 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Poslední dotace
- Slavia - firemní vzděláváníMinisterstvo práce a sociálních věcí · 2019 · Operační program Zaměstnanost1,3 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
35 vyhraných zakázek za 63,4 mil. Kč od 14 zadavatelů; v 5 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Řízení letového provozu České republiky, státní podnik (ŘLP ČR, s.p.)7 zakázek7,6 mil. Kč
- Vojenská nemocnice Olomouc4 zakázky8,2 mil. Kč
- Horská služba ČR, o.p.s.4 zakázky3,5 mil. Kč
- Město Frenštát pod Radhoštěm3 zakázky13,2 mil. Kč
- Český metrologický institut3 zakázky9,9 mil. Kč
- Národní technické muzeum3 zakázky9 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2026Pojištění majetku a odpovědnosti za újmuMěsto Frenštát pod Radhoštěm8 mil. Kč
- nadlimitní · 2021Pojištění odpovědnosti za škodu nebo jinou újmu způsobenou při výkonu činností spojených s řízením letového provozu na období od 1. 10. 2021 do 30. 9. 2022 - OPAKOVÁNÍŘízení letového provozu České republiky, státní podnik (ŘLP ČR, s.p.) · 2 nabídky7,6 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Pojištění majetku ČMI_2026-2030Český metrologický institut3,6 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Část A: Pojištění majetku a přerušení provozuNárodní technické muzeum · 2 nabídky3,3 mil. Kč
- podlimitní · 2024Pojištění majetku a odpovědnosti města VimperkMěsto Vimperk · 3 nabídky3,3 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Část 1 - Pojištění majetkuZdravotní ústav se sídlem v Ostravě2,7 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Politika · výroční zprávy stran
Dary politickým stranám
Co firmě strany uvedly ve výročních zprávách jako dar
Dary podle roku
Komu
- Aliance pro budoucnost2 dary6 mil. Kč
- Strana soukromníků České republiky1 dar5 000 Kč
Poslední dary
Zdroj: výroční finanční zprávy politických stran a hnutí, Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran, od roku 2017. Strany, které zprávu podaly jen na papíře, v datech nejsou. Záporná částka je vrácený dar.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 6 · benzín 6
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 5. 1. 2026PřesídleníPraha
- 1. 8. 2022Nový ve vedeníMgr. Karel Bezděka, MBA (člen představenstva)
- 31. 7. 2022Odchod z vedeníJUDr. Ivana Zörklerová (člen představenstva)
- 30. 5. 2022Odchod z vedeníIng. Tomáš Polák, MBA (člen představenstva)
- 11. 4. 2022Odchod z vedeníMgr. Milan Kolanda (místopředseda představenstva)
- 11. 4. 2022Nový ve vedeníIng. Tomáš Polák, MBA (místopředseda představenstva)
- 19. 10. 2021Nový ve vedeníIng. Tomáš Polák, MBA (člen představenstva)
- 14. 1. 2020PřesídleníPraha
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 22. 8. 2017Změna základního kapitálu331 000 000 → 371 000 000 Kč
- 5. 8. 2016Nový ve vedeníMgr. Karel Waisser (předseda představenstva)
- 29. 6. 2016Odchod z vedeníIng. Radek Žďárecký, MBA (předseda představenstva)
- 19. 12. 2014Změna základního kapitálu310 000 000 → 331 000 000 Kč
- 28. 4. 2014Nový ve vedeníMgr. Milan Kolanda (člen představenstva)
- 24. 9. 2013Změna základního kapitálu302 000 000 → 310 000 000 Kč
- 29. 4. 2013Změna základního kapitálu275 000 000 → 302 000 000 Kč
- 4. 7. 2011Změna základního kapitálu225 000 000 → 275 000 000 Kč
- 30. 8. 2010Nový ve vedeníJUDr. Ivana Zörklerová (člen představenstva)
- 18. 1. 2010Odchod společníkaCapital Management Company, a.s.
- 10. 12. 2009Odchod z vedeníIng. Jaroslav Klapal (člen představenstva)
- 23. 4. 2009Odchod z vedeníIng. Jaroslav Klapal (člen)
- 7. 4. 2009Nový ve vedeníIng. Bohumil Vrhel (člen představenstva)
- 2. 1. 2009Odchod z vedeníIng. Jaromír Prokop, MBA (člen)
- 1. 1. 2008Změna názvuPojišťovna Slavia a.s. → Slavia pojišťovna a.s.
- 18. 5. 2007PřesídleníPraha
- 26. 2. 2007Nový společníkCapital Management Company, a.s. – 100 %
- 1. 6. 1994Zápis do registru
Registry · ARES
Ve státních registrech
2 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 14. 4. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
pamgbt2
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ60197501
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Živnostenský rejstřík, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Vyskočilova 1422/1A, Michle (Praha 4), 14000 Praha
- Alcon Pharmaceuticals (Czech Republic) s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2001 · 100 - 199 zaměstnancůAktivní
- Anheuser-Busch InBev Czech s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2006 · 500 - 999 zaměstnancůAktivní
- Coshile & Co., s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2020 · 50 - 99 zaměstnancůAktivní
- G4S Secure Solutions (CZ), a.s.Akciová společnost · od 1991 · 1000 - 1499 zaměstnancůAktivní
- G4S Services s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2013 · 500 - 999 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 60197501
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Neživotní pojištění
- Další činnosti
- Pomocné činnosti související s finančním zprostředkováním, kromě pojišťovnictví a penzijního financování
- Zaměstnanci
- 200 - 249 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 6. 1994
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Slavia pojišťovna a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Slavia pojišťovna a.s.
Kdy vznikla firma Slavia pojišťovna a.s.?
Kolik zaměstnanců má Slavia pojišťovna a.s.?
Kde sídlí Slavia pojišťovna a.s.?
Jaké je IČO firmy Slavia pojišťovna a.s.?
Jakou datovou schránku má Slavia pojišťovna a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Slavia pojišťovna a.s.?
Je Slavia pojišťovna a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Slavia pojišťovna a.s. zabývá?
Je Slavia pojišťovna a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Pojištění, zajištění a penzijní financování, kromě povinného sociálního zabezpečení v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu