Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
- Ve Sbírce listin není žádná účetní závěrka, přestože ji obchodní korporace musí zveřejňovat každý rok (§ 21a zákona o účetnictví).
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz); čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Petr Pejchal a 2 další, vlastní PKS holding a.s. (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Petr Pejchalpředseda představenstva · od 1997 · nar. 1961 · Žďár nad Sázavoudalších 22 firem:22 aktivních
- Ing. Petr Podanýmístopředseda představenstva · od 2007 · nar. 1973 · Žďár nad Sázavoudalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Jaroslav Kladivačlen představenstva · od 2008 · nar. 1974 · Dolní Újezdjiné firmy v rejstříku nemá
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 3
- Josef Kohoutčlen dozorčí rady · od 2006 · nar. 1947 · Žďár nad Sázavoudalších 1 firma:1 aktivních
- Mgr. Petr Šírmístopředseda dozorčí rady · od 2008 · nar. 1971 · Kadovdalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Petr Pejchalpředseda dozorčí rady · od 2015 · nar. 1983 · Žďár nad Sázavoudalších 18 firem:18 aktivních
Dříve ve firmě · 12
- Ing. Jan Kroupačlen představenstva · od 1997 · do 2009 · nar. 1950 · Žďár nad Sázavoujiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Smyslčlen představenstva · od 2004 · do 2009 · nar. 1966 · Chrudimjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Josef Fialačlen představenstva · od 2007 · do 2008 · nar. 1953 · Fryšava pod Žákovou horoujiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Josef Mužátkomístopředseda představenstva · od 1997 · do 2007 · nar. 1952 · Žďár nad Sázavoujiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Podanýčlen představenstva · od 2002 · do 2007 · nar. 1973 · Žďár nad Sázavoudalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Petr Podanýčlen představenstva: · od 2002 · do 2006 · nar. 1973 · Žďár nad Sázavoudalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Rudolf Kopekčlen představenstva · od 2003 · do 2004 · nar. 1966 · Mariánské Láznějiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jan Hanusčlen představenstva · od 1997 · do 2002 · nar. 1954 · Kovářová, p. Nedvědicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Igor Havířčlen představenstva · od 1997 · do 2001 · nar. 1959 · Žďár nad Sázavoujiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Igor Havířčlen představenstva · od 1996 · do 1997 · Žďár nad Sázavou
- Ing. Jan Hanusčlen představenstva · od 1996 · do 1997 · Kovářová ll, p. Nedvědice
- Ing. Petr Pejchalpředseda představenstva · od 1996 · do 1997 · Žďár nad Sázavou
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
PKS stavby a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
PKS stavby a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 74 z 75firem oboru ve Žďáru nad Sázavou s uvedenou velikostí je menších
- 34 letna trhu, déle než 93 z 108 firem oboru ve Žďáru nad Sázavou
- 94 %firem oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje
- 20 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 8 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 27 328 Kč
- 15,9 mld. Kč385 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 14,1 mil. Kčv 19 dotacích z veřejných rozpočtů, 6 % z fondů EU
- 40 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 6,1 mld. Kč bez DPH
- 26 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 225 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 7 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výstavba budov ve Žďáru nad Sázavou · 75 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 74
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1992
Z 2 656 subjektů oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje 2 487. PKS stavby a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor ve Žďáru nad Sázavou, nejpodobnější velikostí
Všechny- PKS stavby a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1992Tato firma · stejně velké →
- VHS Žďár nad Sázavou, spol. s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1991
- VHS Bohemia a.s.25 - 49 zaměstnancůod 1993
- LS MONT s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2008
- ŘÁDEK stavební společnost s.r.o.20 - 24 zaměstnancůod 2015
- Tradiční chalupy s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2006
- Sádrokartony Žďár s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2012
- REALSANT s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 1997
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
385 smluv za 15,9 mld. Kč, nejvíc s Kraj Vysočina (23 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Kraj Vysočina71 smluv3,6 mld. Kč
- Karlovarský kraj3 smlouvy1,2 mld. Kč
- Statutární město Pardubice1 smlouva716,1 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Brno4 smlouvy692,2 mil. Kč
- Město Třebíč5 smluv517,1 mil. Kč
- Masarykův onkologický ústav12 smluv431,6 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2025zhotovení stavby "Nemocnice Jihlava – Pavilon rehabilitační, následné a geriatrické péče a parkovací dům"1,6 mld. Kč
- Dodatek č. 4 k SoD - I. etapa infrastruktury lok. Jih I. - PKSuzavřena 6. 10. 2026 · dodatek17,3 mil. Kč
- smlouva o dílo § 2586 a násl. NOZ: 0047479 Gymnázium se sportovní přípravou Šeberov, 0047480 Šeberov- venkovní sportoviště, 0047481 Šeberov- technická infrastrukturauzavřena 15. 10. 2026830 mil. Kč
- Dodatek č.1 k SOD/12/2025 Velká Bíteš - novostavba kanalizace Košíkov, mění se termín dílčího plněníuzavřena 16. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Domov pro seniory Litomyšl, Dodatek č.2uzavřena 6. 10. 2026 · dodatek201,6 mil. Kč
- Smlouva o dílo č. OVZ/VZZR/2026/018 - Základní škola T. G. M. v Pardubicíchuzavřena 6. 10. 2026716,1 mil. Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
19 dotací za 14,1 mil. Kč (2006–2016), 6 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 796 040 Kčnárodní zdroje · 13,3 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu1 dotace12,2 mil. Kč
- Úřad práce České republiky5 dotací1,2 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí11 dotací616 040 Kč
- Úřad práce ve Žďáře nad Sázavou2 dotace117 000 Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2010Projekt 1Ministerstvo průmyslu a obchodu12,2 mil. Kč
- ZRA-JZ-2/2016Úřad práce České republiky · 2016180 000 KčEU
- JIA-MR-37/2015Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2015137 440 KčEU
- ZRA-S-2018/2015Úřad práce České republiky · 201590 000 Kč
- ZRA-MR-116/2014Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2014165 000 KčEU
- ZRA-SN-2082/2014Ministerstvo práce a sociálních věcí · 201472 000 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
1 projekt za 820 561 Kč, vyúčtováno 0 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekt
- od 15. 5. 2024 · do 31. 7. 2026PKS stavby a.s.Operační program Zaměstnanost plus · Projekt v realizaci · 14 krajů820 561 Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
40 vyhraných zakázek za 6,1 mld. Kč od 28 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Kraj Vysočina3 zakázky811,5 mil. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA3 zakázky434,1 mil. Kč
- Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko3 zakázky79 mil. Kč
- Masarykův onkologický ústav2 zakázky431,4 mil. Kč
- Město Humpolec2 zakázky237,8 mil. Kč
- Oblastní nemocnice Kladno, a.s., nemocnice Středočeského kraje2 zakázky176 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2025Nemocnice Jihlava – Pavilon rehabilitační, následné a geriatrické péče a parkovací důmKraj Vysočina · společně s dalšími1,6 mld. Kč
- nadlimitní · 2025Rekonstrukce a modernizace Střední uměleckoprůmyslové školy keramické a sklářské Karlovy Vary – stavební práceKarlovarský kraj970 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Nemocnice Nové Město na Moravě - Rekonstrukce pavilonu gynekologie a výstavba dialýzyKraj Vysočina681,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Navýšení kapacity - ZŠ HostýnskáMěstská část Praha 10 · společně s dalšími670 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Navýšení kapacity – ZŠ HostýnskáMěstská část Praha 10 · společně s dalšími670 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Nová svazková základní škola LOŠBATESLOŠBATES, dobrovolný svazek obcí · 11 nabídek537 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- stavební dělník (m/ž)8 míst
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 16. 7. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2020–2020
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 117 · benzín 69 · ostatní 39
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 3. 10. 2017PřesídleníŽďár nad Sázavou
- 1. 1. 2017Změna základního kapitálu92 200 000 → 2 305 000 Kč
- 3. 7. 2014PřesídleníŽďár nad Sázavou
- 7. 1. 2013Změna názvuPKS INPOS a.s. → PKS stavby a.s.
- 16. 4. 2009Odchod z vedeníIng. Jan Kroupa (člen představenstva)
- 21. 3. 2009Odchod z vedeníIng. Petr Smysl (člen představenstva)
- 26. 2. 2008Nový ve vedeníIng. Jaroslav Kladiva (člen představenstva)
- 26. 2. 2008Odchod z vedeníIng. Josef Fiala (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 26. 7. 2007Nový ve vedeníIng. Josef Fiala (člen představenstva)
- 27. 4. 2007Nový ve vedeníIng. Petr Podaný (místopředseda představenstva)
- 27. 4. 2007Odchod z vedeníIng. Josef Mužátko (místopředseda představenstva)
- 27. 4. 2007Odchod z vedeníIng. Petr Podaný (člen představenstva)
- 22. 8. 2006Odchod z vedeníIng. Petr Podaný (člen představenstva:)
- 22. 8. 2006Nový společníkPKS HOLDING, a.s. – 100 %
- 22. 3. 2004Odchod z vedeníIng. Rudolf Kopek (člen představenstva)
- 22. 3. 2004Nový ve vedeníIng. Petr Smysl (člen představenstva)
- 25. 6. 2003Nový ve vedeníIng. Rudolf Kopek (člen představenstva)
- 13. 6. 2002Nový ve vedeníIng. Petr Podaný (člen představenstva:)
- 13. 6. 2002Nový ve vedeníIng. Petr Podaný (člen představenstva)
- 5. 3. 2002Odchod z vedeníIng. Jan Hanus (člen představenstva)
- 5. 3. 2002PřesídleníŽďár nad Sázavou
- 22. 9. 2001Odchod z vedeníIng. Igor Havíř (člen představenstva)
- 20. 6. 1997Nový ve vedeníIng. Petr Pejchal (předseda představenstva)
- 20. 6. 1997Odchod z vedeníIng. Petr Pejchal (předseda představenstva)
- 20. 6. 1997Odchod z vedeníIng. Josef Mužátko (místopředseda představenstva)
- 2. 11. 1992Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 2 656 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 1. 12. 2026 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
86qfpju
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ46980059
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Žďár nad Sázavou
- Okres
- Žďár nad Sázavou · 25 028 aktivních
- Kraj
- Kraj Vysočina
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Brněnská 126/38, Žďár nad Sázavou 1, 59101 Žďár nad Sázavou
- CONVENT a.s.Akciová společnost · od 1997 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- PKS energo s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2010 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- PKS holding a.s.Akciová společnost · od 1996 · 50 - 99 zaměstnancůAktivní
- PKS okna a.s.Akciová společnost · od 1996 · 250 - 499 zaměstnancůAktivní
- Realsant Real a.s.Akciová společnost · od 2007Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 46980059
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Výstavba bytových a nebytových budov
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, 22260, Výroba ostatních plastových výrobků, Výroba pálených zdicích materiálů, tašek, dlaždic a podobných výrobků, Výroba surového železa, oceli a feroslitin, plochých výrobků (kromě pásky za studena), tváření výrobků za tepla, Obrábění, Výroba zámků a kování, Výroba spotřební elektroniky a 41 dalších
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 2. 11. 1992
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy PKS stavby a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě PKS stavby a.s.
Kdy vznikla firma PKS stavby a.s.?
Kolik zaměstnanců má PKS stavby a.s.?
Kde sídlí PKS stavby a.s.?
Jaké je IČO firmy PKS stavby a.s.?
Jakou datovou schránku má PKS stavby a.s.?
Kdo je ve vedení firmy PKS stavby a.s.?
Komu patří PKS stavby a.s.?
Je PKS stavby a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se PKS stavby a.s. zabývá?
Je PKS stavby a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výstavba budov ve Žďáru nad Sázavou?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu