Shrnutí · spočítáno z registrů
Fakultní nemocnice Brno v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 732 z 1 733firem oboru v Brně s uvedenou velikostí je menších
- 28 letna trhu, déle než 1 736 z 2 011 firem oboru v Brně
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 1998 dnes funguje
- 10 firemsídlí na stejné adrese
- 2 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 27 000 Kč
- 123,6 mld. Kč186 576 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 4,4 mld. Kčv 357 dotacích z veřejných rozpočtů, 62 % z fondů EU
- 19 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 87,1 mil. Kč bez DPH
- 51 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 15 let starých
- 1× pokuta od ČOIcelkem 3 000 Kč z 1 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Zdravotní péče v Brně · 1 733 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 732
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
- 0619
- 1 - 5624
- 6 - 9217
- 10 - 19153
- 20 - 2427
- 25 - 4956
- 50 - 9918
- 100 - 1993
- 200 - 2492
- 250 - 4994
- 500 - 9997
- 1500 - 19991
- 4000 - 49991
- 5000 - 9999tato firma1
Ročník 1998
Z 412 subjektů oboru zapsaných v roce 1998 dnes funguje 404. Fakultní nemocnice Brno je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Brně, nejpodobnější velikostí
Všechny- Fakultní nemocnice Brno5000 - 9999 zaměstnancůod 1998Tato firma · stejně velké →
- Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně4000 - 4999 zaměstnancůod 1990
- Masarykův onkologický ústav1500 - 1999 zaměstnancůod 1991
- Psychiatrická nemocnice Brno500 - 999 zaměstnancůod 1990
- Úrazová nemocnice v Brně500 - 999 zaměstnancůod 1990
- Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno500 - 999 zaměstnancůod 1991
- Zdravotnická záchranná služba Jihomoravského kraje, příspěvková organizace500 - 999 zaměstnancůod 1991
- Nemocnice Milosrdných bratří, příspěvková organizace500 - 999 zaměstnancůod 1993
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
186 576 smluv za 123,6 mld. Kč, nejvíc s PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o..
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.36 323 smluv16,7 mld. Kč
- Alliance Healthcare s.r.o.26 420 smluv13,1 mld. Kč
- Janssen-Cilag s.r.o.2 274 smluv5,9 mld. Kč
- ROCHE s.r.o.5 010 smluv5,8 mld. Kč
- Johnson & Johnson, s.r.o.2 143 smluv4,6 mld. Kč
- B. Braun Medical s.r.o.8 013 smluv3,4 mld. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Výstavba budovy KGPN3,1 mld. Kč
- Potvrzení objednávky č. 1604425/7023074723uzavřena 2. 11. 2026124 872 Kč
- Potvrzení objednávky č. 1604425/7023074697uzavřena 2. 11. 202662 436 Kč
- Potvrzení objednávky č. 1602486/7023074521uzavřena 2. 11. 20262 mil. Kč
- Potvrzení objednávky č. 1604425/7023074366uzavřena 2. 11. 2026124 872 Kč
- Potvrzení objednávky č. 1602486/7023074069uzavřena 2. 11. 2026191 376 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
357 dotací za 4,4 mld. Kč (2004–2025), 62 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo pro místní rozvoj.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 2,7 mld. Kčnárodní zdroje · 1,7 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo pro místní rozvoj17 dotací2,3 mld. Kč
- Ministerstvo zdravotnictví288 dotací1,8 mld. Kč
- Ministerstvo životního prostředí3 dotace151,7 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí7 dotací90,8 mil. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy22 dotací67,2 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2017Centrum komplexní psychiatrické péče BrnoMinisterstvo pro místní rozvoj578 mil. KčEU
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - Fakultní nemocnice BrnoMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací58,7 mil. Kč
- MICRORNA REGULACE B-T BUNĚČNÝCH INTERAKCÍ V AGRESIVITĚ A TRANSFORMACI “INDOLENTNÍCH B BUNĚČNÝCH MALIGNITMinisterstvo zdravotnictví · 2023–2025 · Resortní program výzkumu V. (2020-2026)7,2 mil. Kč
- Rozmanitost aberantních stavů genu TP53 v klinickém a biologickém chování buněk chronické lymfocytární leukémieMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na léta 2024 - 20304,8 mil. Kč
- Organoidy mozku pro detekci cílů individualizované léčby schizofrenieMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na léta 2024 - 20304,2 mil. Kč
- rTMS augmentovaná psychoterapie u pacientů s hraniční poruchou osobnostiMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Resortní program výzkumu V. (2020-2026)3,9 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
7 projektů za 593,6 mil. Kč, vyúčtováno 27 %; 6 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 160,7 mil. Kčzbývá · 432,9 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 15. 6. 2026 · do 31. 8. 2027Rekonstrukce pracoviště KDIN FN BrnoIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Jihomoravský200 mil. Kčběží
- od 6. 2. 2026 · do 31. 3. 2027Modernizace urgentních příjmů ve FN BrnoIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Jihomoravský75 mil. Kčběží
- od 8. 3. 2024 · do 1. 6. 2025Rekonstrukce stravovacího provozu FN BrnoOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt v realizaci · Jihomoravský112,6 mil. Kčběží
- od 29. 1. 2024 · do 31. 3. 2027Modernizace prádelny ve FN BrnoOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt s právním aktem · Jihomoravský70,1 mil. Kčběží
- od 4. 5. 2023 · ukončen 17. 9. 2024Modernizace bezdrátové síťové infrastrukturyIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Jihomoravský49,2 mil. Kč
- od 4. 5. 2023 · do 31. 10. 2027Zvýšení fyzické kybernetické bezpečnosti FN BrnoIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Jihomoravský36,6 mil. Kčběží
Všechny projekty · další 1Skrýt starší
- od 11. 4. 2023 · do 31. 1. 2027Zvýšení kybernetické bezpečnosti FN Brno IIIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Jihomoravský50 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
19 vyhraných zakázek za 87,1 mil. Kč od 4 zadavatelů; v 7 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Masarykův onkologický ústav8 zakázek40,3 mil. Kč
- Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně6 zakázek16,9 mil. Kč
- Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno3 zakázky24,8 mil. Kč
- Uherskohradišťská nemocnice a.s.2 zakázky5 mil. Kč
Největší zakázky
- 2023Dodávky transfuzních přípravků 001-2023Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno · společně s dalšími20,4 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Erytrocyty deleukotizované – ERDMasarykův onkologický ústav16,3 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Transfuzní přípravkyCentrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno12,8 mil. Kč
- 2024Dodávky transfuzních přípravků 002Centrum kardiovaskulární a transplantační chirurgie Brno12 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Erytrocyty resuspendované deleukotizovanéFakultní nemocnice u sv. Anny v Brně5,7 mil. Kč
- podlimitní · 2024Vyšetření infekčních markerů u dárců krve pomocí PCR technikyUherskohradišťská nemocnice a.s. · jediná nabídka2,5 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Praktická sestra1 místo
- strojník-topič1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 30. 9. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2024–2024
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 28 · benzín 19 · elektřina 3 · ostatní 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 1. 1998Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 412 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
6 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
4twn9vt
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ65269705
Finanční úřad · Územní pracoviště Brno IV
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Zemědělský podnikatelZemědělský registraktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Hospodaří s veřejnými penězi (účetnictví státu)Monitor státní pokladnyaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Brno
- Okres
- Brno-město · 152 980 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Jihlavská 340/20, Bohunice, 62500 Brno
- Bc. Ladislav BaťalíkZahraniční fyzická osoba · od 2011 · 0 zaměstnancůAktivní
- Česká leukemická skupina - pro život, z.s.Spolek · od 2006 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- ČESKÁ MYELOMOVÁ SKUPINA, z.s.Spolek · od 2002 · 20 - 24 zaměstnancůAktivní
- Česká společnost ortoptistek z.s.Spolek · od 1994Aktivní
- Česká společnost pro sterilizaci, z.s.Spolek · od 2003 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 65269705
- Právní forma
- Státní příspěvková organizace
- Hlavní činnost
- Ústavní zdravotní péče
- Další činnosti
- Pěstování zeleniny a melounů, kořenů a hlíz, Pěstování ostatních plodin jiných než trvalých, Výroba elektřiny, Přenos elektřiny, Výroba tepla, Maloobchod s farmaceutickými přípravky, Všeobecná ambulantní zdravotní péče, Specializovaná ambulantní zdravotní péče a 1 dalších
- Zaměstnanci
- 5000 - 9999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1998
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Fakultní nemocnice Brno
Otázky
Časté otázky o firmě Fakultní nemocnice Brno
Kdy vznikla firma Fakultní nemocnice Brno?
Kolik zaměstnanců má Fakultní nemocnice Brno?
Kde sídlí Fakultní nemocnice Brno?
Jaké je IČO firmy Fakultní nemocnice Brno?
Jakou datovou schránku má Fakultní nemocnice Brno?
Je Fakultní nemocnice Brno spolehlivý plátce DPH?
Čím se Fakultní nemocnice Brno zabývá?
Je Fakultní nemocnice Brno aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Zdravotní péče v Brně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu