Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 12 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 12 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Jiří Podaný a 17 dalších, vlastní Swietelsky AG (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Jiří Podanýprokura · od 2008 · nar. 1967 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- Jana Rudolfováprokura · od 2012 · nar. 1963 · České Budějovicedalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Petr Šolcprokura · od 2013 · nar. 1960 · Plzeňdalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Ondřej Krejčíprokura · od 2017 · nar. 1975 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Rouhaprokura · od 2019 · nar. 1969 · Boršov nad Vltavoudalších 1 firma:1 aktivních
- Bc. Vladimír Lesovskýprokura · od 2021 · nar. 1970 · Klobouky u Brnajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Radek Částečkaprokura · od 2021 · nar. 1980 · Valašské Meziříčíjiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Kamila Beránkováprokura · od 2023 · nar. 1977 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Zdeněk Kulhaprokura · od 2024 · nar. 1975 · Vlašimjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Michal Šumerajjednatel · od 2025 · nar. 1976 · Hluboká nad Vltavoudalších 4 firmy:4 aktivních
- Manuel Dinghofer, MSc.prokura · od 2025 · nar. 1993 · Wartberg ob der Aistdalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Lenka Zscherpovájednatel · od 2025 · nar. 1979 · Zruč-Senecdalších 7 firem:7 aktivních
- Ing. Šárka Šafratovájednatel · od 2025 · nar. 1979 · Planá nad Lužnicíjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Aleš Krupkajednatel · od 2025 · nar. 1977 · Vyškovdalších 6 firem:6 aktivních
- Mag. Gabriel Harmanprokura · od 2025 · nar. 1975 · Wiendalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. arch. Matouš Loskotprokura · od 2025 · nar. 1989 · Tábordalších 8 firem:8 aktivních
- Jaroslav Boudaprokura · od 2026 · nar. 1978 · Nýřanyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Martin Hašekjednatel · od 2026 · nar. 1979 · Bušovicedalších 2 firmy:2 aktivních
Společníci a akcionáři
- Swietelsky AG100 %od 2020 · vklad 250 mil. Kč
Dříve ve firmě · 14
- Ing. Jiří Kozeljednatel · od 2005 · do 2026 · nar. 1961 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Martin Hašekprokura · od 2023 · do 2026 · nar. 1979 · Bušovicedalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Radim Čáp, Ph.D.jednatel · od 2022 · do 2025 · nar. 1973 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Michal Šumerajprokura · od 2006 · do 2025 · nar. 1976 · Hluboká nad Vltavoudalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Šárka Šafratováprokura · od 2015 · do 2025 · nar. 1979 · Planá nad Lužnicíjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Lenka Zscherpováprokura · od 2021 · do 2025 · nar. 1979 · Zruč-Senecdalších 7 firem:7 aktivních
- Ing. Marie Vebrováprokura · od 2008 · do 2024 · nar. 1960 · Srubecjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Brůžekprokura · od 2002 · do 2023 · nar. 1963 · Písekjiné firmy v rejstříku nemá
- Harald Gindl, MBAjednatel · od 2021 · do 2022 · nar. 1972 · Ybbsjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Walter Spitalerjednatel · od 2000 · do 2021 · nar. 1958 · Zwettljiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Ladislav Bůchaprokura · od 2015 · do 2021 · nar. 1970 · Dolany nad Vltavoujiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. František Fryšjednatel · od 2016 · do 2020 · nar. 1963 · Jindřichův Hradecjiné firmy v rejstříku nemá
- Swietelsky Baugesellschaft m.b.H.Aspolečník · od 2007 · do 2014
- Swietelsky Baugesellschaft m.b.H.společník · od 1992 · do 2020
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
SWIETELSKY stavební s.r.o.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Vlastní · 13
- Strakonická obalovna s.r.o.51 %
- Obalovna Lipník s.r.o.50 %
- Obalovna Tábor s.r.o.50 %
- Obalovna Ostrava s.r.o.50 %
- Obalovna Středokluky s.r.o.50 %
- Západočeská obalovna s.r.o.50 %
- SČO s.r.o.50 %
- TBG SWIETELSKY s.r.o.49 %
- Obalovna Týniště s.r.o.33,3 %
- Chebská obalovna, spol. s r.o.33,3 %
- Brněnská obalovna, s.r.o.25 %
- Hrušecká obalovna, s.r.o.20 %
Shrnutí · spočítáno z registrů
SWIETELSKY stavební s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 336 z 337firem oboru v Českých Budějovicích s uvedenou velikostí je menších
- 33 letna trhu, déle než 503 z 593 firem oboru v Českých Budějovicích
- 94 %firem oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje
- 12 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 11 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 30 000 Kč
- 63,7 mld. Kč7 239 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 24,5 mil. Kčv 5 dotacích z veřejných rozpočtů, 87 % z fondů EU
- 1 872 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 31 mld. Kč bez DPH
- 39 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 30 000 Kčdarovala straně ANO 2011 (2017)
- 1 486 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 8 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výstavba budov v Českých Budějovicích · 337 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 336
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1992
Z 2 656 subjektů oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje 2 487. SWIETELSKY stavební s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Českých Budějovicích, nejpodobnější velikostí
Všechny- SWIETELSKY stavební s.r.o.1500 - 1999 zaměstnancůod 1992Tato firma · stejně velké →
- VHS - Vodohospodářské stavby, spol. s r. o.50 - 99 zaměstnancůod 1991
- AKORD - stavební a obchodní společnost, spol. s r.o.50 - 99 zaměstnancůod 1994
- ZVÁNOVEC a.s.50 - 99 zaměstnancůod 2000
- MATTEO s. r. o.25 - 49 zaměstnancůod 1992
- MANE STAVEBNÍ s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1992
- SAHAN CB s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1998
- DOLMEN - CB, s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2005
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
7 239 smluv za 63,7 mld. Kč, nejvíc s Ředitelství silnic a dálnic s. p..
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.742 smluv6,3 mld. Kč
- Jihočeský kraj111 smluv1,5 mld. Kč
- Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje, příspěvková organizace kraje239 smluv977,1 mil. Kč
- Ministerstvo obrany47 smluv958,6 mil. Kč
- Krajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, příspěvková organizace210 smluv806,7 mil. Kč
- Správa a údržba silnic Pardubického kraje178 smluv774 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2024Rámcová dohoda na provádění běžné a souvislé údržby pozemních komunikací na území hl. m. Prahy4,5 mld. Kč
- II/380 Mutěnice průtah - Dodatek č.1 ke Smlouvě o dílouzavřena 3. 11. 2026 · dodatek−422 336 Kč
- III/3284 Kolín, Sendražice propustek a III/3284 Sendražice, ul. Hlavní - dohoda o zrušení smlouvyuzavřena 3. 11. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Smlouva o dílo č. VLS-SML-2026-2032-1900 Lokální oprava páteřní komunikace VÚ Boleticeuzavřena 2. 11. 20266,7 mil. Kč
- Objednávkauzavřena 2. 11. 2026124 250 Kč
- stavební úpravy - sádrokartonová příčka , dveře, okopové lištyuzavřena 30. 10. 2026178 084 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
5 dotací za 24,5 mil. Kč (2010–2025), 87 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 21,2 mil. Kčnárodní zdroje · 3,3 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu4 dotace23,9 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí1 dotace555 286 Kč
Poslední dotace
- Nákup technologie do provozovny v Jindřichově HradciMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Cirkulární ekonomika a recyklace a průmyslová voda20 mil. KčEU
- FVE administrativní budova EjpoviceMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie357 235 KčEU
- FVE SWIETELSKY stavebníMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie284 424 KčEU
- Energie - SWIETELSKY stavebníMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2023 · Program podpory na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádně prudkého růstu jejich cen3,3 mil. Kč
- CZ.1.04/1.1.02/35.01395Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2010555 286 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
1 872 vyhraných zakázek za 31 mld. Kč od 471 zadavatelů; v 69 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.323 zakázek14,5 mld. Kč
- Správa a údržba silnic Jihočeského kraje207 zakázek530,5 mil. Kč
- Jihočeský kraj75 zakázek1,7 mld. Kč
- Statutární město České Budějovice74 zakázek728,2 mil. Kč
- Město Jindřichův Hradec60 zakázek573,5 mil. Kč
- Statutární město Plzeň, zastoupené SVSMP45 zakázek770,9 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2024I/20 České Budějovice, severní spojkaŘeditelství silnic a dálnic s. p.2 mld. Kč
- nadlimitní · 2024D7 MÚK Knovíz - MÚK Slaný-západŘeditelství silnic a dálnic s. p.1,5 mld. Kč
- nadlimitní · 2026I/19, I/34 Pelhřimov, obchvatŘeditelství silnic a dálnic s. p.1,2 mld. Kč
- nadlimitní · 2026D7 MÚK AviatickáŘeditelství silnic a dálnic s. p.894,7 mil. Kč
- nadlimitní · 2024D3 0312/II Nažidla - Dolní Dvořiště st. hraniceŘeditelství silnic a dálnic s. p.874,9 mil. Kč
- nadlimitní · 2023I/9 Dubice - Dolní Libchava (Sosnová - II/262)Ředitelství silnic a dálnic s. p.543,7 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Politika · výroční zprávy stran
Dary politickým stranám
Co firmě strany uvedly ve výročních zprávách jako dar
Poslední dary
Zdroj: výroční finanční zprávy politických stran a hnutí, Úřad pro dohled nad hospodařením politických stran, od roku 2017. Strany, které zprávu podaly jen na papíře, v datech nejsou. Záporná částka je vrácený dar.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Stavební dělníci4 místa
- Stavební mistr (m/ž)3 místa
- Řidič, strojník, stavební dělník (m/ž)2 místa
- BETONÁŘ, ŽELEZOBETONÁŘ A PŘÍBUZNÍ PRACOVNÍCI (m/ž)1 místo
- Stavbyvedoucí1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 26. 5. 2026.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 1 101 · ostatní 213 · benzín 148 · hybrid 18 · elektřina 6
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 30. 6. 2026Odchod z vedeníIng. Jiří Kozel (jednatel)
- 7. 4. 2026Odchod z vedeníIng. Martin Hašek (prokura)
- 1. 4. 2026Nový ve vedeníIng. Martin Hašek (jednatel)
- 1. 4. 2026Nový ve vedeníJaroslav Bouda (prokura)
- 6. 11. 2025Nový ve vedeníMag. Gabriel Harman (prokura)
- 6. 11. 2025Nový ve vedeníIng. arch. Matouš Loskot (prokura)
- 1. 8. 2025Nový ve vedeníIng. Aleš Krupka (jednatel)
- 12. 6. 2025Odchod z vedeníIng. Radim Čáp, Ph.D. (jednatel)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 4. 2025Nový ve vedeníIng. Lenka Zscherpová (jednatel)
- 1. 4. 2025Nový ve vedeníIng. Šárka Šafratová (jednatel)
- 1. 4. 2025Nový ve vedeníIng. Michal Šumeraj (jednatel)
- 1. 4. 2025Odchod z vedeníIng. Michal Šumeraj (prokura)
- 1. 4. 2025Nový ve vedeníManuel Dinghofer, MSc. (prokura)
- 18. 3. 2025Odchod z vedeníIng. Šárka Šafratová (prokura)
- 18. 3. 2025Odchod z vedeníIng. Lenka Zscherpová (prokura)
- 6. 5. 2024Nový ve vedeníMgr. Zdeněk Kulha (prokura)
- 8. 4. 2024Odchod z vedeníIng. Marie Vebrová (prokura)
- 2. 11. 2023Nový ve vedeníIng. Martin Hašek (prokura)
- 22. 6. 2023Nový ve vedeníMgr. Kamila Beránková (prokura)
- 28. 4. 2023Odchod z vedeníIng. Pavel Brůžek (prokura)
- 31. 1. 2022Odchod z vedeníHarald Gindl, MBA (jednatel)
- 1. 1. 2022Nový ve vedeníIng. Radim Čáp, Ph.D. (jednatel)
- 25. 10. 2021Nový ve vedeníMgr. Radek Částečka (prokura)
- 25. 10. 2021Nový ve vedeníBc. Vladimír Lesovský (prokura)
- 1. 7. 2021Nový ve vedeníHarald Gindl, MBA (jednatel)
- 26. 11. 1992Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 2 656 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 10. 1. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
amx5p38
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ48035599
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- České Budějovice
- Okres
- České Budějovice · 54 382 aktivních
- Kraj
- Jihočeský kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Pražská tř. 495/58, České Budějovice 3, 37004 České Budějovice
- ICARO Consulting s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1993 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Kámen Litice s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2013Aktivní
- Obalovna Lipník s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2016 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- Obalovna Louny s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2017 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- Obalovna Ostrava s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2012 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 48035599
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Výstavba bytových a nebytových budov
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Dobývání kamene, písků a jílů, Výroba betonu připraveného k lití, Výroba ostatních nekovových minerálních výrobků j. n., 25530, Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění, Obrábění, Výroba nožířských výrobků, nástrojů a železářských výrobků a 26 dalších
- Zaměstnanci
- 1500 - 1999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 26. 11. 1992
- Poslední změna
- 2. 6. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy SWIETELSKY stavební s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě SWIETELSKY stavební s.r.o.
Kdy vznikla firma SWIETELSKY stavební s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má SWIETELSKY stavební s.r.o.?
Kde sídlí SWIETELSKY stavební s.r.o.?
Jaké je IČO firmy SWIETELSKY stavební s.r.o.?
Jakou datovou schránku má SWIETELSKY stavební s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy SWIETELSKY stavební s.r.o.?
Komu patří SWIETELSKY stavební s.r.o.?
Je SWIETELSKY stavební s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se SWIETELSKY stavební s.r.o. zabývá?
Je SWIETELSKY stavební s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výstavba budov v Českých Budějovicích?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu