Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2022
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2022 | 134,6 mil. | 2 mil. | 20,6 mil. |
| 2021 | 149,7 mil. | 2,8 mil. | 27 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
Postavení podle tržeb za rok 2022
Pořadí mezi aktivními firmami oboru, jejichž tržby za 2022 známe ze strukturovaných závěrek; s dalšími načtenými závěrkami se může posunout.
- Novější závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument; čísla jsou z poslední strukturované, za rok 2022.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 15 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2022 a pro srovnání 2021.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Jiří Sajdl a 1 další, vlastní hlavně Ing. Jiří Sajdl (50 %).
Statutární orgán
- Ing. Jiří Sajdljednatel · od 1997 · nar. 1946 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- František Pěčjednatel · od 2010 · nar. 1965 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
Společníci a akcionáři
- Ing. Jiří Sajdl50 %od 2010 · nar. 1946 · Praha · vklad 70 000 Kčjiné firmy v rejstříku nemá
- František Pěč50 %od 2010 · nar. 1965 · Praha · vklad 70 000 Kčdalších 2 firmy:2 aktivních
Dříve ve firmě · 14
- Ing. Zdeněk Zapletaljednatelé · od 1993 · do 2010 · nar. 1943 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Brožčlen statutárního orgánu · od 1993 · do 1998 · Praha 10
- Ivan Krejčíspolečník · od 2010 · do 2021 · nar. 1942 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Slováčekspolečník · od 2010 · do 2011 · nar. 1940 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zdeněk Zapletalspolečník · od 2010 · do 2011 · nar. 1943 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Sajdlspolečník · od 1993 · do 2010 · Praha
- Ivan Krejčíspolečník · od 1993 · do 2010 · Praha
- Ing. Pavel Slováčekspolečník · od 1993 · do 2010 · Praha 10
- VUMS a. s.společník · od 1993 · do 1995 · Praha
- Ing. Zdeněk Zapletal, Mimoňská 643společník · od 1993 · do 1995 · Praha 9
- Ing. Pavel Brožspolečník · od 1993 · do 1998 · Praha 10
- ing. Pavel Slováčekspolečník · od 1993 · do 1995 · Praha lO
- František Pěčspolečník · od 1993 · do 2010 · Praha
- Ing. Zdeněk Zapletalspolečník · od 1995 · do 2010 · .
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
VUMS DataCom, spol. s r.o.Shrnutí · spočítáno z registrů
VUMS DataCom, spol. s r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 16 518 z 18 746firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 33 letna trhu, déle než 61 205 z 65 961 firem oboru v Praze
- 87 %firem oboru zapsaných v roce 1993 dnes funguje
- 95 firemsídlí na stejné adrese
- 39,2 mil. Kč100 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 6 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 15 mil. Kč bez DPH
- 2 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 9 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 11 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Velkoobchod, kromě motorových vozidel v Praze · 18 746 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 16 518
- Ve stejném pásmu
- 1 120
- Větších
- 1 108
- 05 755
- 1 - 59 444
- 6 - 91 319
- 10 - 19tato firma1 120
- 20 - 24249
- 25 - 49464
- 50 - 99236
- 100 - 19996
- 200 - 24918
- 250 - 49920
- 500 - 99918
- 1500 - 19991
- 2000 - 24992
- 3000 - 39992
- 4000 - 49991
- 5000 - 99991
Ročník 1993
Z 6 512 subjektů oboru zapsaných v roce 1993 dnes funguje 5 680. VUMS DataCom, spol. s r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- VUMS DataCom, spol. s r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1993Tato firma · stejně velké →
- STROJIMPORT a.s.10 - 19 zaměstnancůod 1990
- ZTC electronic Praha, s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1990
- REAL, spol. s r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1990
- SHIMADZU Handels GmbH-organizační složka10 - 19 zaměstnancůod 1991
- Classic Cars Bohemia, s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1991
- ANALYTIKA, spol. s r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1991
- TEGOLA BOHEMIA s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1991
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
100 smluv za 39,2 mil. Kč, nejvíc s ČD - Telematika a.s. (42 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- ČD - Telematika a.s.29 smluv16,3 mil. Kč
- Univerzita Palackého v Olomouci3 smlouvy12 mil. Kč
- OVANET a.s.35 smluv4,4 mil. Kč
- Statutární město Most1 smlouva1,6 mil. Kč
- Univerzita Karlova12 smluv1,3 mil. Kč
- Český Aeroholding, a.s.1 smlouva920 636 Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2018Objednávka č.45008147876,7 mil. Kč
- Modemy a napájecí zdrojeuzavřena 27. 10. 202695 537 Kč
- Objednávka zajištění servisní podpory 2 ks RRL zařízení SIKLU EH8010 (relace CTX-PAVV).uzavřena 26. 5. 202651 000 Kč
- Předplatné SW OPENVAS SCAN na 1 rokuzavřena 6. 5. 20264 973 EUR
- Smlouva založená z objednávky č.0350216045uzavřena 3. 2. 202621 669 EUR
- Zabezpečovací technikauzavřena 20. 11. 202544 410 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
6 vyhraných zakázek za 15 mil. Kč od 6 zadavatelů; v 1 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Speednet, s.r.o.1 zakázka6,3 mil. Kč
- JAW.cz s.r.o.1 zakázka6,3 mil. Kč
- Statutární město Most1 zakázka1,6 mil. Kč
- Národní agentura pro komunikační a informační technologie, s. p.1 zakázka413 650 Kč
- Úřad vlády České republiky1 zakázka245 040 Kč
- OLYMP CENTRUM SPORTU MINISTERSTVA VNITRA1 zakázka137 824 Kč
Největší zakázky
- 2023Rádiové spoje 2 – DěčínskoJAW.cz s.r.o.6,3 mil. Kč
- 2023Rádiové spoje 2 – TeplickoSpeednet, s.r.o.6,3 mil. Kč
- malého rozsahu · 2024Dodávka zařízení bezdrátového telekomunikačního systémuStatutární město Most1,6 mil. Kč
- 2021Nákup RRL spoje pro připojení objektu Paví vrch do ITS MVNárodní agentura pro komunikační a informační technologie, s. p.413 650 Kč
- malého rozsahu · 2017Obměna HW mikrovlnného spojeníÚřad vlády České republiky · jediná nabídka245 040 Kč
- malého rozsahu · 2017MV- Praha 7, Stromovka - zařízení pro zrychlení datového přenosu na dlouhou vzdálenost s minimalizací přenosových chybOLYMP CENTRUM SPORTU MINISTERSTVA VNITRA137 824 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 5 · benzín 4
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 20. 12. 2022Změna základního kapitálu210 000 → 140 000 Kč
- 21. 10. 2021Odchod společníkaIvan Krejčí
- 20. 11. 2018PřesídleníPraha
- 31. 7. 2012PřesídleníPraha
- 18. 10. 2011Odchod společníkaIng. Zdeněk Zapletal
- 18. 10. 2011Odchod společníkaIng. Pavel Slováček
- 18. 10. 2011Změna základního kapitálu350 000 → 210 000 Kč
- 30. 5. 2011PřesídleníPraha
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 11. 2010Nový ve vedeníFrantišek Pěč (jednatel)
- 31. 10. 2010Odchod z vedeníIng. Zdeněk Zapletal (jednatelé)
- 1. 6. 2010Změna základního kapitálu205 000 → 350 000 Kč
- 22. 1. 2010Nový společníkFrantišek Pěč – 50 %
- 22. 1. 2010Nový společníkIvan Krejčí – 33.33 %
- 22. 1. 2010Odchod společníkaIng. Jiří Sajdl
- 22. 1. 2010Odchod společníkaIvan Krejčí
- 22. 1. 2010Odchod společníkaIng. Pavel Slováček
- 22. 1. 2010Odchod společníkaFrantišek Pěč
- 22. 1. 2010Odchod společníkaIng. Zdeněk Zapletal
- 22. 1. 2010Nový společníkIng. Zdeněk Zapletal – 20 %
- 22. 1. 2010Nový společníkIng. Jiří Sajdl – 50 %
- 22. 1. 2010Nový společníkIng. Pavel Slováček – 20 %
- 22. 1. 2010PřesídleníPraha
- 15. 1. 1998Odchod z vedeníIng. Pavel Brož (člen statutárního orgánu)
- 15. 1. 1998Odchod společníkaIng. Pavel Brož
- 15. 1. 1998Změna základního kapitálu204 000 → 205 000 Kč
- 18. 2. 1993Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 6 512 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
2 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 17. 12. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
ucftare
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ48585611
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 6
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 3. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Centrální evidence dotací, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Lužná 716/2, Vokovice, 16000 Praha
- 3D CHEMOPRAG a.s.Akciová společnost · od 2008 · 50 - 99 zaměstnancůAktivní
- A7B Bohemia a.s.Akciová společnost · od 2000 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- A7 cars, spol. s r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2000Aktivní
- A & A Reality s.r.o. v likvidaciSpolečnost s ručením omezeným · od 1999Aktivní
- AGENTURA REDIT, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2001Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 48585611
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Nespecializovaný velkoobchod
- Zaměstnanci
- 10 - 19 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 18. 2. 1993
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy VUMS DataCom, spol. s r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě VUMS DataCom, spol. s r.o.
Kdy vznikla firma VUMS DataCom, spol. s r.o.?
Kolik zaměstnanců má VUMS DataCom, spol. s r.o.?
Kde sídlí VUMS DataCom, spol. s r.o.?
Jaké je IČO firmy VUMS DataCom, spol. s r.o.?
Jakou datovou schránku má VUMS DataCom, spol. s r.o.?
Kdo je ve vedení firmy VUMS DataCom, spol. s r.o.?
Komu patří VUMS DataCom, spol. s r.o.?
Je VUMS DataCom, spol. s r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se VUMS DataCom, spol. s r.o. zabývá?
Je VUMS DataCom, spol. s r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Velkoobchod, kromě motorových vozidel v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 15. 1. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu