Shrnutí · spočítáno z registrů
Vojenská nemocnice Olomouc v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 558 z 561firem oboru v Olomouci s uvedenou velikostí je menších
- 32 letna trhu, déle než 583 z 656 firem oboru v Olomouci
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 1994 dnes funguje
- 3 firmysídlí na stejné adrese
- 3 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 26 880 Kč
- 2 mld. Kč4 289 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 58,5 mil. Kčv 15 dotacích z veřejných rozpočtů, 54 % z fondů EU
- 30 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 12,1 mil. Kč bez DPH
- 8 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 13 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Zdravotní péče v Olomouci · 561 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 558
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 1
Ročník 1994
Z 1 243 subjektů oboru zapsaných v roce 1994 dnes funguje 1 219. Vojenská nemocnice Olomouc je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Olomouci, nejpodobnější velikostí
Všechny- Vojenská nemocnice Olomouc500 - 999 zaměstnancůod 1994Tato firma · stejně velké →
- Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje, příspěvková organizace500 - 999 zaměstnancůod 1991
- SPEA Olomouc, s. r. o.100 - 199 zaměstnancůod 1995
- FERTIMED, s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1999
- Krajská hygienická stanice Olomouckého kraje se sídlem v Olomouci100 - 199 zaměstnancůod 2003
- Centrum Ostrůvek, příspěvková organizace50 - 99 zaměstnancůod 1991
- Laboratoře Mikrochem a.s.50 - 99 zaměstnancůod 1994
- G - CENTRUM Olomouc s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2003
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
4 289 smluv za 2 mld. Kč, nejvíc s ESOX, spol. s r.o..
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- ESOX, spol. s r.o.1 smlouva134,9 mil. Kč
- Abbott Laboratories, s.r.o.333 smluv104,3 mil. Kč
- Hroší stavby Morava a.s.3 smlouvy90,2 mil. Kč
- AURA Medical s.r.o.24 smluv89,9 mil. Kč
- Alliance Healthcare s.r.o.175 smluv80,6 mil. Kč
- IDS - Inženýrské a dopravní stavby Olomouc a.s.2 smlouvy77 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2023Dodatek č. 2 ke smlouvě o dílo (stavební práce) č. 12-209/2021-1470 ze dne 8.11.2021134,9 mil. Kč
- Multifunkční tiskárna XEROX VersaLink C71xxuzavřena 5. 10. 202671 210 Kč
- Prodloužení supportu a HW záruky logovacího nástroje LOGMANAGER o 12 měsícůuzavřena 3. 11. 2026303 800 Kč
- „Mléko a mléčné výrobky na období od 1.11.2026 do 31.12.2026“uzavřena 2. 11. 2026357 243 Kč
- Nákup zdravotnických prostředkůuzavřena 29. 10. 202669 018 Kč
- Dodatek č. 1 smlouvy Pořízení služeb implementace a servisní podpory modulů Spisové služby a Registru zakázek č. 2-118/2026-1470uzavřena 29. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
15 dotací za 58,5 mil. Kč (2009–2022), 54 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo pro místní rozvoj.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 31,8 mil. Kčnárodní zdroje · 26,6 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo pro místní rozvoj1 dotace25,3 mil. Kč
- Ministerstvo obrany3 dotace19,9 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí11 dotací13,3 mil. Kč
Poslední dotace
- VN Olomouc-okrasná zahrada, Sušilovo náměstíMinisterstvo pro místní rozvoj · 2022 · Integrovaný regionální operační program25,3 mil. KčEU
- Dětská skupina Květoslávek IIMinisterstvo práce a sociálních věcí · 2019 · Operační program Zaměstnanost3,3 mil. KčEU
- Dětská skupina KvětoslávekMinisterstvo práce a sociálních věcí · 2017 · Operační program Zaměstnanost3,2 mil. KčEU
- VN Olomouc - obměna zdravotnické techniky a zařízeníMinisterstvo obrany · 2014 · Zabez. služby zřízenými státními org. MO, obnova a rozvoj infrast. stát. organizací MO5,9 mil. Kč
- PVD1417850Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2014326 800 Kč
- PVD1404685Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2014136 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
3 projekty za 46,1 mil. Kč, vyúčtováno 69 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 31,8 mil. Kčzbývá · 14,3 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 20. 2. 2025 · do 31. 12. 2027Interoperabilita ve Vojenské nemocnici OlomoucIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Olomoucký9,5 mil. Kčběží
- od 11. 7. 2024 · ukončen 10. 12. 2025VN Olomouc-rekonstrukce ohradní zdi barokní zahradyIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Olomoucký29,4 mil. Kč
- od 30. 3. 2023 · ukončen 31. 12. 2024Dětská skupina KvětoslávekOperační program Zaměstnanost plus · Projekt finálně uzavřen · Olomoucký7,2 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
30 vyhraných zakázek za 12,1 mil. Kč od 3 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ministerstvo obrany25 zakázek3,1 mil. Kč
- Generální ředitelství cel4 zakázky2,8 mil. Kč
- Olomoucký kraj1 zakázka6,1 mil. Kč
Největší zakázky
- zajištění zdravotní péče poskytované v protialkoholní a protitoxikomanické záchytné stanici - rok 2008Olomoucký kraj6,1 mil. Kč
- malého rozsahu · 2026Provádění a úhrada zdravotních výkonů, jež nesledují léčebný účel- VN OlomoucGenerální ředitelství cel800 000 Kč
- malého rozsahu · 2022Provádění a úhrada zdravotních výkonů, jež nesledují léčebný účel- VN OlomoucGenerální ředitelství cel632 000 Kč
- malého rozsahu · 2020Provádění a úhrada zdravotních výkonů, jež nesledují léčebný účel - OlomoucGenerální ředitelství cel592 500 Kč
- malého rozsahu · 2022D DoSp - Evid. zadání: Dohoda o spolupráciMinisterstvo obrany500 000 Kč
- malého rozsahu · 2023D 4 - Evid. zad. Výzva k plnění RD - dohoda o spolupráci s VN Olomouc 2/23Ministerstvo obrany287 584 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Kuchař / kuchařka1 místo
- Pracovník/pracovnice obchodního provozu – pomocný kuchař/kuchařka1 místo
- Sanitář/ka1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 28. 8. 2026.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 6 · ostatní 1 · elektřina 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 7. 1994Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 243 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
mdasj3u
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ60800691
Finanční úřad · Územní pracoviště v Olomouci
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Hospodaří s veřejnými penězi (účetnictví státu)Monitor státní pokladnyaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Olomouc
- Okres
- Olomouc · 59 845 aktivních
- Kraj
- Olomoucký kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Sušilovo nám. 1/5, Klášterní Hradisko, 77900 Olomouc
- Mykola TsigakZahraniční fyzická osoba · od 1997Aktivní
- Obecně prospěšná společnost pro památkovou ochranu Hradiska u Olomouce a za další rozvoj kulturního, uměleckého a duchovního života a humanitní zdravotní péče na něm.Obecně prospěšná společnost · od 1992Aktivní
- Základní organizace Českomoravského odborového svazu civilních zaměstnanců armády Vojenská nemocnice OlomoucOdborová organizace · od 2015Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 60800691
- Právní forma
- Státní příspěvková organizace
- Hlavní činnost
- Ústavní zdravotní péče
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 7. 1994
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Vojenská nemocnice Olomouc
Otázky
Časté otázky o firmě Vojenská nemocnice Olomouc
Kdy vznikla firma Vojenská nemocnice Olomouc?
Kolik zaměstnanců má Vojenská nemocnice Olomouc?
Kde sídlí Vojenská nemocnice Olomouc?
Jaké je IČO firmy Vojenská nemocnice Olomouc?
Jakou datovou schránku má Vojenská nemocnice Olomouc?
Je Vojenská nemocnice Olomouc spolehlivý plátce DPH?
Čím se Vojenská nemocnice Olomouc zabývá?
Je Vojenská nemocnice Olomouc aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Zdravotní péče v Olomouci?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu