Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 10 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 10 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Jaroslav Kovář, vlastní Statutární město Ostrava (100 %).
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 5
- Mgr. Hana Strádalováčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1965 · Ostravadalších 2 firmy:1 aktivních1 zaniklo jinak
- Ing. Jiří Pagáččlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1991 · Ostravadalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Karel Malíkčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1981 · Ostravadalších 2 firmy:2 aktivních
- Doc. Ing. Iveta Vozňáková, Ph.D.předseda dozorčí rady · od 2023 · nar. 1964 · Ostravadalších 9 firem:9 aktivních
- František Teplíkmístopředseda dozorčí rady · od 2023 · nar. 1950 · Ostravadalších 2 firmy:2 aktivních
Dříve ve firmě · 2
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 860 z 861firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 28 letna trhu, déle než 1 611 z 1 947 firem oboru v Ostravě
- 88 %firem oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje
- 4 firmysídlí na stejné adrese
- 2,8 mld. Kč2 662 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 17,9 mil. Kčv 6 dotacích z veřejných rozpočtů, 12 % z fondů EU
- 2 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 20 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 9 let starých
- 3× pokuta od ČOIcelkem 6 500 Kč z 10 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Sportovní, zábavní a rekreační činnosti v Ostravě · 861 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 860
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1997
Z 1 759 subjektů oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje 1 540. Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
Všechny- Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1997Tato firma · stejně velké →
- FC Baník Ostrava, a.s.100 - 199 zaměstnancůod 1996
- Colour Production, spol. s r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1999
- Kulturní zařízení Ostrava-Jih, příspěvková organizace100 - 199 zaměstnancůod 2003
- 1. Judo club Baník Ostrava, z.s.100 - 199 zaměstnancůod 2005
- Skalka family park s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 2010
- Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z.s.50 - 99 zaměstnancůod 1990
- Tělovýchovná jednota Ostrava50 - 99 zaměstnancůod 1990
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
2 662 smluv za 2,8 mld. Kč, nejvíc s Statutární město Ostrava (63 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Statutární město Ostrava104 smluv1,7 mld. Kč
- HOMOLA holding s.r.o.12 smluv183,7 mil. Kč
- Zlínstav a.s.4 smlouvy162 mil. Kč
- Metrostav a.s.4 smlouvy116,1 mil. Kč
- DaF - STAVBY s.r.o.2 smlouvy55,3 mil. Kč
- DRŽIK s.r.o.27 smluv49,9 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2021Rekonstrukce Sportovního areálu Poruba - II. etapa166 mil. Kč
- DODÁVKY ENERGIÍ/UJEDNÁNÍ O CENĚ/75205/2027uzavřena 26. 10. 2026 · dodatek816 233 Kč
- DODÁVKY ENERGIÍ/UJEDNÁNÍ O CENĚ/42512/2027uzavřena 26. 10. 2026 · dodatek19,5 mil. Kč
- Smlouva o výpůjčce-částí pozemku v k. ú. Moravská Ostrava.uzavřena 28. 10. 2026954 807 Kč
- o nájmu prostoru sloužícího k podnikání_box DPD_OCJuzavřena 30. 10. 2026cena neuvedena
- Objednáváme u Vás havarijní opravu v PS 1 výměnu 3-cestneho ventilu, servopohonu a oběhového čerpadla dle cenové nabídkyuzavřena 25. 9. 202656 447 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
6 dotací za 17,9 mil. Kč (2009–2023), 12 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 2,2 mil. Kčnárodní zdroje · 15,8 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu4 dotace15,4 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí1 dotace2,2 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky1 dotace315 000 Kč
Poslední dotace
- 5220300402Státní fond životního prostředí České republiky · 2023315 000 Kč
- 2150007748Ministerstvo průmyslu a obchodu · 202110,7 mil. Kč
- 2110005333Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20214,6 mil. Kč
- 2101022312Ministerstvo průmyslu a obchodu · 202137 500 Kč
- E2 - EPC - Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o.Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2012 · EFEKT - podpora úspor energie100 000 Kč
- CZ.1.04/1.1.02/35.00117Ministerstvo práce a sociálních věcí · 20092,2 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
1 projekt za 2,2 mil. Kč, vyúčtováno 0 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekt
- od 4. 6. 2026 · do 30. 4. 2028Rozvoj a vzdělávání zaměstnanců SarezyOperační program Zaměstnanost plus · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský2,2 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2017–2026
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 9 · benzín 6 · ostatní 4 · LPG 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 6. 12. 2021Změna základního kapitálu445 113 000 → 566 102 465 Kč
- 24. 1. 2020Změna základního kapitálu391 813 000 → 445 113 000 Kč
- 9. 6. 2017Změna základního kapitálu357 872 000 → 391 813 000 Kč
- 18. 9. 2014PřesídleníOstrava
- 16. 4. 2013Změna základního kapitálu357 828 000 → 357 872 000 Kč
- 21. 10. 2009Změna základního kapitálu357 042 000 → 357 828 000 Kč
- 23. 9. 2008PřesídleníOstrava-Poruba → Ostrava
- 1. 5. 2007Nový ve vedeníIng. Jaroslav Kovář (jednatel)
Celá historie · další 7Skrýt starší
- 1. 5. 2007Odchod z vedeníIng. Renata Kolderová (jednatel)
- 13. 12. 2006Odchod z vedeníIng. Ivo Mocek (jednatel)
- 13. 12. 2006Nový ve vedeníIng. Renata Kolderová (jednatel)
- 12. 1. 2006Změna základního kapitálu186 570 000 → 357 042 000 Kč
- 28. 12. 2004Změna základního kapitálu130 960 000 → 186 570 000 Kč
- 11. 10. 2000Změna základního kapitálu100 000 → 130 960 000 Kč
- 28. 11. 1997Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 759 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 12. 1. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
y9n3tvw
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25385691
Finanční úřad · Územní pracoviště Ostrava III
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve poskytovala zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebdříve
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Čkalovova 6144/20, Poruba, 70800 Ostrava
- Bruslařský klub Ostrava, z.s.Spolek · od 1997 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Hokejový klub RT TORAX PORUBA 2011, z. s.Spolek · od 2011Aktivní
- Hokejový klub RT TORAX PORUBA, z. s.Spolek · od 2000 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- ZO OS UNIOS Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o.Odborová organizace · od 1994Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25385691
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Provozování sportovních zařízení
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Stravování v restauracích, u stánků a v mobilních zařízeních, 56110, Praní a chemické čištění textilních a kožešinových výrobků, Činnosti pro osobní a fyzickou pohodu, 9610, 96230
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 28. 11. 1997
- Poslední změna
- 1. 9. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o.
Kdy vznikla firma Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o.?
Kde sídlí Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o.?
Jaké je IČO firmy Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o.?
Jakou datovou schránku má Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o.?
Komu patří Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o.?
Je Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o. zabývá?
Je Sportovní a rekreační zařízení města Ostravy, s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Sportovní, zábavní a rekreační činnosti v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu