Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Ludvík Kašpar a 2 další, vlastní Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Statutární orgán
- Ing. Ludvík Kašparředitel státního podniku · od 2020 · nar. 1972 · Zákupydalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Jitka Prstkováprvní zástupce ředitele státního podniku · od 2020 · nar. 1962 · Liberecjiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. František Toman, Ph.D.druhý zástupce ředitele státního podniku · od 2024 · nar. 1973 · Rozsochydalších 3 firmy:3 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 8
- Ing. Vladimír Polášekmístopředseda dozorčí rady · od 2023 · nar. 1966 · Karvinájiné firmy v rejstříku nemá
- Bohdan Štěpánekčlen dozorčí rady · od 2024 · nar. 1972 · Bystřice nad Pernštejnemdalších 2 firmy:2 aktivních
- Milan Kobierskičlen dozorčí rady · od 2024 · nar. 1968 · Petřvaldjiné firmy v rejstříku nemá
- Vilém Válekčlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1963 · Česká Lípadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing.Bc. Simona Székelyová, MBAčlen dozorčí rady · od 2026 · nar. 1972 · Zdibydalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Stanislav Benešmístopředseda dozorčí rady · od 2026 · nar. 1965 · Prahadalších 3 firmy:3 aktivních
- Ing. Eduard Muřickýpředseda dozorčí rady · od 2026 · nar. 1968 · Rudnádalších 3 firmy:3 aktivních
- Mgr. Tomáš Drahorádčlen dozorčí rady · od 2026 · nar. 1990 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
Dříve ve firmě · 15
- Ing. Antonín Maršálektřetí zástupce ředitele státního podniku · od 2016 · do 2024 · nar. 1961 · Stráž pod Ralskemjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Koscielniakdruhý zástupce ředitele státního podniku · od 2020 · do 2024 · nar. 1968 · Bystřice nad Pernštejnemjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Antonín Maršálek3. zástupce ředitele s. p. · od 2016 · do 2020 · nar. 1961 · Stráž pod Ralskemjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Marian Böhm1. zástupce ředitele s. p. · od 2019 · do 2020 · nar. 1956 · Liberecjiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Věra Reslová2. zástupce ředitele s. p. · od 2019 · do 2020 · nar. 1963 · Stráž pod Ralskemjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Bc. Jiří Ježředitel státního podniku · od 2000 · do 2019 · nar. 1950 · Zvolejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Marian Böhm2. zástupce ředitele s. p. · od 2005 · do 2019 · nar. 1956 · Liberecjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jitka Prstková1. zástupce ředitele s. p. · od 2016 · do 2019 · nar. 1962 · Liberecjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Tomáš Rychtaříkředitel státního podniku · od 2014 · do 2019 · nar. 1964 · Stráž pod Ralskemjiné firmy v rejstříku nemá
- RNDr. Kamila Trojáčková1. zástupce ředitele s.p. · od 2010 · do 2016 · nar. 1951 · Česká Lípajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jitka Prstková3. zástupce ředitele · od 2015 · do 2016 · nar. 1962 · Liberecjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Bohdan Pánek3. zástupce ředitele s.p. · od 2010 · do 2015 · nar. 1964 · Česká Lípajiné firmy v rejstříku nemá
- Federální ministerstvo paliv a energetikyspolečník · od 1988 · do 1993
- Ministerstvo průmyslu a obchoduspolečník · od 1993 · do 1998
- Ministerstvo průmyslu a obchodu ČRspolečník · od 1998 · do 2022
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
DIAMO, státní podnikSkupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
DIAMO, státní podnik v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 35 letv registru, od roku 1991
- 1 firmasídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 61,7 mld. Kč21 887 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 74,9 mld. Kčv 817 dotacích z veřejných rozpočtů, 0 % z fondů EU
- 17 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 2,3 mld. Kč bez DPH
- 4 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 918 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 11 let starých
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
21 887 smluv za 61,7 mld. Kč, nejvíc s Ministerstvo financí (58 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Ministerstvo financí14 smluv36 mld. Kč
- Správa úložišť radioaktivních odpadů20 smluv3,4 mld. Kč
- Vápenka Čertovy schody a.s.100 smluv1,7 mld. Kč
- Veolia Průmyslové služby ČR, a.s.93 smluv567,3 mil. Kč
- Energie - stavební a báňská a.s.4 smlouvy495,1 mil. Kč
- SYNER, s.r.o.9 smluv478,1 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2012Smlouva o úhradě nákladů a výdajů spojených s řešením důsledků po chemické těžbě uranu a souvisejících činností v oblasti Stráže pod Ralskem (AVISme 2019000033)32 mld. Kč
- Nájemní smlouva - pronájem části Budovy 82 083 v k.ú. Tichá na Moravěuzavřena 27. 10. 2026751 573 Kč
- Nájemní smlouva - pronájem nebytových prostor v k.ú. Tichá na Moravěuzavřena 27. 10. 20263 mil. Kč
- Nájemní smlouva - pronájem nebytových prostor v Budově 82 082 v k.ú. Tichá na Moravěuzavřena 27. 10. 2026622 469 Kč
- Smlouva o ukládání odpadu na skládce TKO Bukov v katastru obce Bukovuzavřena 29. 10. 2026cena neuvedena
- Dodatek č. 1 ke Smlouvě o právní pomoci - úprava práv a povinností v oblasti GDPRuzavřena 30. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
817 dotací za 74,9 mld. Kč (2002–2025); nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 119,1 mil. Kčnárodní zdroje · 74,8 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu736 dotací71,8 mld. Kč
- Ministerstvo životního prostředí19 dotací3,1 mld. Kč
- Technologická agentura České republiky1 dotace11,9 mil. Kč
- Úřad práce České republiky12 dotací2,6 mil. Kč
- Ministerstvo kultury7 dotací2,4 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2021Krytí nákladů ZNHČ - neinvestiční dotace pro o.z. HBZS a o.z. DARKOV s. p. DIAMOMinisterstvo průmyslu a obchodu2,2 mld. Kč
- Neinvestiční dotace na technický útlumMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Technická část ZNHČ1,3 mld. Kč
- Odstraňování následků těžby uranu v oblasti Stráže pod Ralskem státním podnikem DIAMOMinisterstvo průmyslu a obchodu · 20251,3 mld. Kč
- OKD - začlenění do s.p. DIAMOMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Technická část OKD1,2 mld. Kč
- Krytí nákladů ZNHČ - neinvestiční dotace pro o.z.HBZS a o.z.DARKOV s. p. DIAMOMinisterstvo průmyslu a obchodu · 20251,1 mld. Kč
- Neinvestiční dotace za účelem krytí ZNHČMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025910 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
1 projekt za 1,6 mil. Kč, vyúčtováno 30 %.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 481 500 Kčzbývá · 1,1 mil. Kč
Projekt
- od 21. 5. 2025 · ukončen 25. 7. 2025Studie proveditelnosti využití lokality Důl Darkov Pomocný závodOperační program Spravedlivá transformace 2021–2027 · Projekt finálně uzavřen · Moravskoslezský1,6 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
17 vyhraných zakázek za 2,3 mld. Kč od 5 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Správa úložišť radioaktivních odpadů10 zakázek2,3 mld. Kč
- Česká republika - Ministerstvo životního prostředí4 zakázkybez ceny
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost1 zakázka913 000 Kč
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.1 zakázka283 188 Kč
- DIAMO, státní podnik, odštěpný závod ODRA1 zakázkabez ceny
Největší zakázky
- nadlimitní · 2020Zajištění provozuschopnosti, běžné údržby PVP Bukov, jeho rozšíření a nezbytné technické podporySpráva úložišť radioaktivních odpadů1,9 mld. Kč
- nadlimitní · 2017Smlouva o Zajištění provozuschopnosti a běžné údržby PVP BukovSpráva úložišť radioaktivních odpadů333,3 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Část 1Česká republika - Ministerstvo životního prostředí · 4 nabídky · společně s dalšími140 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Část 2Česká republika - Ministerstvo životního prostředí · 3 nabídky · společně s dalšími75 mil. Kč
- malého rozsahu · 2019Zajištění báňské záchranné službySpráva úložišť radioaktivních odpadů3,6 mil. Kč
- malého rozsahuSmlouva „Digitalizace archivních geofyzikálních dat průzkumného území Kraví hora a jeho širšího okolí“Správa úložišť radioaktivních odpadů2 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 569 · ostatní 199 · benzín 149 · LPG 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 23. 9. 2026Změna základního kapitálu2 954 253 624 → 2 964 961 203 Kč
- 26. 10. 2024Změna základního kapitálu2 838 148 408 → 2 954 253 624 Kč
- 1. 9. 2024Nový ve vedeníMgr. František Toman, Ph.D. (druhý zástupce ředitele státního podniku)
- 31. 8. 2024Odchod z vedeníIng. Pavel Koscielniak (druhý zástupce ředitele státního podniku)
- 31. 8. 2024Odchod z vedeníIng. Antonín Maršálek (třetí zástupce ředitele státního podniku)
- 18. 3. 2022Odchod společníkaMinisterstvo průmyslu a obchodu ČR
- 18. 3. 2022Nový společníkMinisterstvo průmyslu a obchodu
- 1. 1. 2022Změna základního kapitálu1 746 167 158 → 1 750 000 000 Kč
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 1. 2022Změna základního kapitálu1 750 000 000 → 2 838 148 408 Kč
- 21. 12. 2020Odchod z vedeníIng. Antonín Maršálek (3. zástupce ředitele s. p.)
- 22. 1. 2020Nový ve vedeníIng. Jitka Prstková (první zástupce ředitele státního podniku)
- 22. 1. 2020Nový ve vedeníIng. Pavel Koscielniak (druhý zástupce ředitele státního podniku)
- 21. 1. 2020Odchod z vedeníIng. Marian Böhm (1. zástupce ředitele s. p.)
- 21. 1. 2020Odchod z vedeníBc. Věra Reslová (2. zástupce ředitele s. p.)
- 17. 1. 2020Změna základního kapitálu1 742 925 396 → 1 746 167 158 Kč
- 1. 1. 2020Nový ve vedeníIng. Ludvík Kašpar (ředitel státního podniku)
- 31. 12. 2019Odchod z vedeníIng. Bc. Jiří Jež (ředitel státního podniku)
- 30. 5. 2019Nový ve vedeníIng. Marian Böhm (1. zástupce ředitele s. p.)
- 30. 5. 2019Nový ve vedeníBc. Věra Reslová (2. zástupce ředitele s. p.)
- 30. 5. 2019Odchod z vedeníIng. Jitka Prstková (1. zástupce ředitele s. p.)
- 30. 5. 2019Odchod z vedeníIng. Marian Böhm (2. zástupce ředitele s. p.)
- 27. 5. 2019Odchod z vedeníIng. Tomáš Rychtařík (ředitel státního podniku)
- 27. 9. 2017Změna základního kapitálu3 968 681 102 → 1 742 925 396 Kč
- 1. 11. 2016Změna základního kapitálu3 968 722 000 → 3 968 681 102 Kč
- 21. 10. 2016PřesídleníStráž pod Ralskem
- 1. 1. 1991Zápis do registru
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 18. 3. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
sjfywke
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00002739
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve plátce spotřební daněSpotřební daněukončeno
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Okres
- Česká Lípa · 21 083 aktivních
- Kraj
- Liberecký kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Máchova 201, 47127 Stráž pod Ralskem
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00002739
- Právní forma
- Státní podnik
- Hlavní činnost
- Těžba uranových a thoriových rud
- Další činnosti
- Podpůrné činnosti pro zemědělství a posklizňové činnosti, Podpůrné činnosti pro lesnictví, Výroba ostatních potravinářských výrobků j. n., Destilace, rektifikace a míchání lihovin, Vázání a související činnosti, Výroba základních chemických látek, hnojiv a dusíkatých sloučenin, plastů a syntetického kaučuku v primárních formách, Výroba ostatních chemických výrobků, Výroba kovových konstrukcí a jejich dílů a 80 dalších
- Zaměstnanci
- 5000 - 9999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1991
- Poslední změna
- 30. 6. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy DIAMO, státní podnik
Otázky
Časté otázky o firmě DIAMO, státní podnik
Kdy vznikla firma DIAMO, státní podnik?
Kolik zaměstnanců má DIAMO, státní podnik?
Kde sídlí DIAMO, státní podnik?
Jaké je IČO firmy DIAMO, státní podnik?
Jakou datovou schránku má DIAMO, státní podnik?
Kdo je ve vedení firmy DIAMO, státní podnik?
Komu patří DIAMO, státní podnik?
Je DIAMO, státní podnik spolehlivý plátce DPH?
Čím se DIAMO, státní podnik zabývá?
Je DIAMO, státní podnik aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Těžba a úprava rud ve Stráži pod Ralskem?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu