Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 19 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 19 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Pavel Wiesner a 3 další, vlastní VIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Pavel Wiesnerpředseda představenstva · od 2023 · nar. 1979 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Eva Poláchováčlen představenstva · od 2024 · nar. 1966 · Prahadalších 3 firmy:3 aktivních
- Mag. Nicolas Mucherlčlen představenstva · od 2024 · nar. 1979 · Vídeňdalších 13 firem:13 aktivních
- Ing. Petr Žabamístopředseda představenstva · od 2024 · nar. 1971 · Brandýs nad Labem-Stará Boleslavdalších 11 firem:10 aktivních1 zaniklo jinak
Společníci a akcionáři
- VIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe100 %od 2021
Dozorčí rada a další orgány · 9
- Ing. Martin Diviš, MBAčlen dozorčí rady · od 2008 · nar. 1973 · Prahadalších 17 firem:17 aktivních
- Dkfm. Karl Finkčlen dozorčí rady · od 2016 · nar. 1945 · Vídeňdalších 2 firmy:2 aktivních
- Jolana Kolaříkováčlen dozorčí rady · od 2019 · nar. 1978 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Petr Vokřálčlen dozorčí rady · od 2019 · nar. 1973 · Velký Osekdalších 1 firma:1 aktivních
- Mag. Gerhard Lahnerčlen dozorčí rady · od 2020 · nar. 1977 · Mistelbachdalších 13 firem:13 aktivních
- Ing. Vladimír Mrázpředseda dozorčí rady · od 2020 · nar. 1940 · Prahadalších 12 firem:12 aktivních
- Romana Hartlováčlen dozorčí rady · od 2021 · nar. 1969 · Jesenicedalších 2 firmy:2 aktivních
- Hartwig Lögermístopředseda dozorčí rady · od 2023 · nar. 1965 · Mariazelldalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Jaroslav Kulhánekčlen dozorčí rady · od 2024 · nar. 1957 · Hradec Královédalších 3 firmy:3 aktivních
Dříve ve firmě · 15
- Ing. Petr Žabačlen představenstva · od 2023 · do 2024 · nar. 1971 · Brandýs nad Labem-Stará Boleslavdalších 11 firem:10 aktivních1 zaniklo jinak
- Mag. Christoph Rathmístopředseda představenstva · od 2024 · do 2024 · nar. 1976 · Vídeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Mag. Christoph Rathčlen představenstva · od 2020 · do 2024 · nar. 1976 · Vídeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Wiesnerčlen představenstva · od 2023 · do 2024 · nar. 1979 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Jaroslav Kulhánekčlen představenstva · od 2020 · do 2023 · nar. 1957 · Hradec Královédalších 3 firmy:3 aktivních
- Ing. František Vlnařčlen představenstva · od 2010 · do 2022 · nar. 1960 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Besperátpředseda představenstva · od 2010 · do 2022 · nar. 1970 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. František Vlnařčlen · od 2015 · do 2020 · nar. 1960 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Kulhánekčlen statutárního orgánu · od 2019 · do 2020 · nar. 1957 · Hradec Královédalších 3 firmy:3 aktivních
- Mag. Christoph Rathčlen statutárního orgánu · od 2019 · do 2020 · nar. 1976 · Vídeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Mag. Gerhard Lahnerčlen statutárního orgánu · od 2017 · do 2019 · nar. 1977 · Mistelbachdalších 13 firem:13 aktivních
- Ing Vít Rozsypalčlen · od 2015 · do 2018 · nar. 1972 · Divišovjiné firmy v rejstříku nemá
- SPGroup a.s.společník · od 2001 · do 2003
- Capital Management Company, a.s.společník · od 2004 · do 2005
- Kooperativa pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Groupspolečník · od 2005 · do 2021
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance GroupSkupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
- Přímá mateřská firmaVIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung GruppeRakousko
- Vrchol skupinyWiener Städtische Versicherungsverein - VermögensverwaltungRakousko
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Vlastní · 4
Shrnutí · spočítáno z registrů
Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 32 z 35firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 30 letna trhu, déle než 70 z 84 firem oboru v Praze
- 1 firmasídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 5,7 mld. Kč3 065 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 10,9 mil. Kčv 7 dotacích z veřejných rozpočtů, 99 % z fondů EU
- 269 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 1,5 mld. Kč bez DPH
- 31 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- Wiener Städtische Versicherungsverein - Vermögensverwaltungstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Rakousko
- 79 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 3 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Pojištění, zajištění a penzijní financování, kromě povinného sociálního zabezpečení v Praze · 35 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 32
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 2
- 1 - 56
- 6 - 91
- 20 - 241
- 25 - 495
- 50 - 997
- 100 - 1996
- 200 - 2494
- 250 - 4991
- 500 - 9991
- 1000 - 1499tato firma1
- 5000 - 99991
- 10 000 a více1
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group1000 - 1499 zaměstnancůod 1995Tato firma · stejně velké →
- Generali Česká pojišťovna a.s.5000 - 9999 zaměstnancůod 1992
- Allianz pojišťovna, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1992
- Komerční pojišťovna, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1995
- Slavia pojišťovna a.s.200 - 249 zaměstnancůod 1994
- Pojišťovna VZP, a.s.200 - 249 zaměstnancůod 2004
- VIG RE zajišťovna, a.s.200 - 249 zaměstnancůod 2008
- MetLife Europe d.a.c., pobočka pro Českou republiku200 - 249 zaměstnancůod 2015
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
3 065 smluv za 5,7 mld. Kč, nejvíc s ČEPRO, a.s..
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- ČEPRO, a.s.36 smluv952,8 mil. Kč
- Ministerstvo vnitra28 smluv254,2 mil. Kč
- Karlovarský kraj89 smluv247 mil. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA40 smluv201,7 mil. Kč
- Pražské služby, a.s.14 smluv193,4 mil. Kč
- Ministerstvo financí9 smluv109,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2013Smlouva o pojistných smlouvách1,2 mld. Kč
- Uzavřený dodatek č. 1uzavřena 30. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Dodatek č. 1 k pojistné smlouvě - majetek a odpovědnost 2026-2029uzavřena 2. 11. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Pojistná smlouvauzavřena 16. 10. 2026543 376 Kč s DPH
- Dodatek č. 24 k pojistné smlouvě č. 4461186040uzavřena 30. 10. 2026 · dodatek649 140 Kč s DPH
- Pojištění majetkuuzavřena 27. 10. 2026cena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
7 dotací za 10,9 mil. Kč (2008–2020), 99 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 10,8 mil. Kčnárodní zdroje · 108 000 Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo práce a sociálních věcí4 dotace10,6 mil. Kč
- Úřad práce České republiky1 dotace144 000 Kč
- Úřad práce v Jihlavě2 dotace108 000 Kč
Poslední dotace
- ČPP- vzdělaností k profesionalitě II.Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2020 · Operační program Zaměstnanost2,5 mil. KčEU
- Kontinuální profesní růst pro stabilitu a prosperitu společnostiMinisterstvo práce a sociálních věcí · 2017 · Operační program Zaměstnanost2,2 mil. KčEU
- PMA-SF-89/2015Úřad práce České republiky · 2015144 000 KčEU
- CZ.1.04/1.1.02/94.00110Ministerstvo práce a sociálních věcí · 20144,3 mil. KčEU
- CZ.1.04/1.1.02/94.00110Ministerstvo práce a sociálních věcí · 20131,5 mil. KčEU
- JIA-SL-77/2008Úřad práce v Jihlavě · 200854 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
269 vyhraných zakázek za 1,5 mld. Kč od 97 zadavatelů; v 28 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY13 zakázek2,9 mil. Kč
- Ministerstvo vnitra12 zakázek307,8 mil. Kč
- Ústav hematologie a krevní transfuze Praha10 zakázek39,2 mil. Kč
- Správa státních hmotných rezerv8 zakázek31,2 mil. Kč
- Státní oblastní archiv v Plzni7 zakázek962 376 Kč
- Česká republika - Ministerstvo životního prostředí6 zakázek196,6 mil. Kč
Největší zakázky
- 2023Pojištění majetku a přerušení provozuPražské služby, a.s.177,8 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Část 1 - Pojištění majetku, pojištění přepravy, pojištění odpovědnosti, pojištění odpovědnosti z výkonu povolání, pojištění dronůČeská republika - Ministerstvo životního prostředí · 3 nabídky152,4 mil. Kč
- nadlimitní · 2023FN Motol - Pojištění majetku II.Fakultní nemocnice Motol a Homolka · společně s dalšími79,9 mil. Kč
- malého rozsahu · 2021Krátkodobé pojištění KEČEZ, a. s. · společně s dalšími54,4 mil. Kč
- malého rozsahu · 2019Pojištění vozidelČEZ, a. s. · 2 nabídky53,8 mil. Kč
- nadlimitní · 2022Vedení agendy a vypořádávání nároků osob poškozených provozem vozidel s výjimkou z pojištění odpovědnosti IIMinisterstvo financí · jediná nabídka53,7 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 72 · nafta 5 · ostatní 1 · elektřina 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 19. 9. 2024Odchod z vedeníIng. Petr Žaba (člen představenstva)
- 10. 9. 2024Nový ve vedeníIng. Petr Žaba (místopředseda představenstva)
- 31. 8. 2024Odchod z vedeníMag. Christoph Rath (místopředseda představenstva)
- 1. 7. 2024Nový ve vedeníMag. Nicolas Mucherl (člen představenstva)
- 11. 1. 2024Odchod z vedeníMag. Christoph Rath (člen představenstva)
- 11. 1. 2024Odchod z vedeníIng. Pavel Wiesner (člen představenstva)
- 2. 1. 2024Nový ve vedeníMag. Christoph Rath (místopředseda představenstva)
- 1. 1. 2024Nový ve vedeníIng. Eva Poláchová (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 31. 12. 2023Odchod z vedeníIng. Jaroslav Kulhánek (člen představenstva)
- 1. 2. 2023Nový ve vedeníIng. Petr Žaba (člen představenstva)
- 3. 1. 2023Nový ve vedeníIng. Pavel Wiesner (předseda představenstva)
- 1. 1. 2023Nový ve vedeníIng. Pavel Wiesner (člen představenstva)
- 31. 12. 2022Odchod z vedeníIng. František Vlnař (člen představenstva)
- 20. 12. 2022Odchod z vedeníIng. Jaroslav Besperát (předseda představenstva)
- 23. 7. 2021Nový společníkVIENNA INSURANCE GROUP AG Wiener Versicherung Gruppe – 100 %
- 23. 7. 2021Odchod společníkaKooperativa, pojišťovna, a.s.
- 1. 11. 2020Nový ve vedeníIng. Jaroslav Kulhánek (člen představenstva)
- 1. 11. 2020Nový ve vedeníMag. Christoph Rath (člen představenstva)
- 31. 10. 2020Odchod z vedeníIng. Jaroslav Kulhánek (člen statutárního orgánu)
- 31. 10. 2020Odchod z vedeníIng. František Vlnař (člen)
- 31. 10. 2020Odchod z vedeníMag. Christoph Rath (člen statutárního orgánu)
- 30. 9. 2019Odchod z vedeníMag. Gerhard Lahner (člen statutárního orgánu)
- 1. 4. 2019Nový ve vedeníMag. Christoph Rath (člen statutárního orgánu)
- 1. 1. 2019Nový ve vedeníIng. Jaroslav Kulhánek (člen statutárního orgánu)
- 31. 12. 2018Odchod z vedeníIng Vít Rozsypal (člen)
- 6. 11. 1995Zápis do registru
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 26. 1. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
3v8dkek
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Člen skupiny pro DPHSkupiny DPHaktivní
- Živnost ukončenaŽivnostenský rejstříkdříve
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Registr plátců DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Pobřežní 665/23, Karlín, 18600 Praha
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 63998530
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Neživotní pojištění
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 6. 11. 1995
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
Otázky
Časté otázky o firmě Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group
Kdy vznikla firma Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group?
Kolik zaměstnanců má Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group?
Kde sídlí Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group?
Jaké je IČO firmy Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group?
Jakou datovou schránku má Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group?
Kdo je ve vedení firmy Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group?
Komu patří Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group?
Je Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group spolehlivý plátce DPH?
Čím se Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group zabývá?
Je Česká podnikatelská pojišťovna, a.s., Vienna Insurance Group aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Pojištění, zajištění a penzijní financování, kromě povinného sociálního zabezpečení v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu