Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 27 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 27 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Prof. Ing. Petr Sáha, CSc. a 10 dalších, vlastní BATA SCHUH STIFTUNG (BATA SHOE FOUNDATION).
Statutární orgán
- Prof. Ing. Petr Sáha, CSc.člen správní rady · od 2011 · nar. 1948 · Zlíndalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Petr Dostálčlen správní rady · od 2013 · nar. 1971 · Zlínjiné firmy v rejstříku nemá
- PhDr. Karel Ježíkčlen správní rady · od 2013 · nar. 1949 · Napajedladalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Miluše Hasoňováčlen správní rady · od 2013 · nar. 1957 · Zlíndalších 2 firmy:2 aktivních
- Martin Dorotíkčlen správní rady · od 2015 · nar. 1975 · Rožnov pod Radhoštěmjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Stanislav Martinecčlen správní rady · od 2017 · nar. 1961 · Zlíndalších 9 firem:9 aktivních
- Ing. et Ing. Jiří Korecčlen správní rady · od 2019 · nar. 1986 · Zlíndalších 12 firem:12 aktivních
- Ing. Ivan Baťkačlen správní rady · od 2019 · nar. 1966 · Prahadalších 14 firem:14 aktivních
- Rosemarie Bata Blythpředseda správní rady · od 2023 · nar. 1960 · Toronto, Ontariojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Velevčlen správní rady · od 2023 · nar. 1957 · Zlíndalších 4 firmy:4 aktivních
- Patrik Lančariččlen správní rady · od 2025 · nar. 1972 · Pezinokjiné firmy v rejstříku nemá
Společníci a akcionáři
- BATA SCHUH STIFTUNG (BATA SHOE FOUNDATION)od 1999
Dozorčí rada a další orgány · 3
- Ing. Andrea Kadlčíkováčlen dozorčí rady · od 2010 · nar. 1969 · Uherské Hradištědalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Stanislav Machovecpředseda dozorčí rady · od 2018 · nar. 1953 · Topolnádalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Jakub Zapletalčlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1986 · Žeranovicedalších 2 firmy:2 aktivních
Dříve ve firmě · 12
- JUDr. Stanislav Knotekčlen správní rady · od 2013 · do 2023 · nar. 1951 · Zlínjiné firmy v rejstříku nemá
- Rosemarie Blyth-Batapředseda správní rady · od 2013 · do 2023 · nar. 1960 · Toronto, Ontariojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Zahradníkčlen správní rady · od 2011 · do 2019 · nar. 1965 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- MUDr. Miroslav Adámekčlen správní rady · od 2011 · do 2019 · nar. 1963 · Zlínjiné firmy v rejstříku nemá
- Jiří Filipecčlen správní rady · od 2013 · do 2016 · nar. 1934 · Zlínjiné firmy v rejstříku nemá
- Karel Ježíkčlen · od 2003 · do 2015 · nar. 1949 · Napajedladalších 1 firma:1 aktivních
- Jiří Filipecčlen · od 2003 · do 2015 · nar. 1934 · Zlínjiné firmy v rejstříku nemá
- Stanislav Knotekčlen · od 2003 · do 2015 · nar. 1951 · Zlínjiné firmy v rejstříku nemá
- Eugenio Olabe Sanchezčlen statutárního orgánu · od 2010 · do 2015 · nar. 1971jiné firmy v rejstříku nemá
- Rosemarie Blyth-Batapředseda · od 2013 · do 2015 · nar. 1960 · Torontojiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Dostálčlen · od 2013 · do 2015 · nar. 1971 · Tečovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Miluše Hasoňováčlen · od 2013 · do 2015 · nar. 1957 · Zlíndalších 2 firmy:2 aktivních
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Nadace Tomáše BatiShrnutí · spočítáno z registrů
Nadace Tomáše Bati v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 101 z 109firem oboru ve Zlíně s uvedenou velikostí je menších
- 29 letna trhu, déle než 553 z 720 firem oboru ve Zlíně
- 79 %firem oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje
- 3 firmysídlí na stejné adrese
- 21,8 mil. Kč44 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 213 500 Kčv 3 dotacích z veřejných rozpočtů
- 44 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 1 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Činnosti organizací sdružujících osoby za účelem prosazování společných zájmů ve Zlíně · 109 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 101
- Ve stejném pásmu
- 6
- Větších
- 2
Ročník 1997
Z 2 117 subjektů oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje 1 677. Nadace Tomáše Bati je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor ve Zlíně, nejpodobnější velikostí
- Nadace Tomáše Bati25 - 49 zaměstnancůod 1997Tato firma · stejně velké →
- Oblastní spolek Českého červeného kříže Zlín25 - 49 zaměstnancůod 1976
- Česká lékařská komora se sídlem v Olomouci, okresní sdružení Zlín25 - 49 zaměstnancůod 1991
- Gymnastika Zlín z.s.25 - 49 zaměstnancůod 2004
- NEKKY, z.s.25 - 49 zaměstnancůod 2009
- Dětské centrum VLNKA z.s.25 - 49 zaměstnancůod 2016
- DOMINO cz, o. p. s.50 - 99 zaměstnancůod 1993
- Handicap Zlín, z.s.20 - 24 zaměstnancůod 1992
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
44 smluv za 21,8 mil. Kč, nejvíc s Statutární město Zlín (89 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Statutární město Zlín26 smluv19,4 mil. Kč
- Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně7 smluv1,2 mil. Kč
- Muzeum jihovýchodní Moravy ve Zlíně, příspěvková organizace1 smlouva496 100 Kč
- Centrála cestovního ruchu Zlínského kraje, o.p.s.1 smlouva250 000 Kč
- Zlínský kraj3 smlouvy213 800 Kč
- Základní umělecká škola Zlín2 smlouvy120 690 Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2020Výpůjčka makety letadla Junkers F13 pro Památník Tomáše Bati ve Zlíně6,4 mil. Kč
- smlouva na pronájem prostoru sáluuzavřena 12. 10. 202660 345 Kč
- smlouva na pronájem prostoru sáluuzavřena 12. 10. 202660 345 Kč
- Smlouva o spolupráci Zažij Baťuuzavřena 16. 9. 2026264 000 Kč s DPH
- Smlouva o spolupráci "Poznej Baťu"uzavřena 16. 9. 2026256 000 Kč s DPH
- Smlouva na krátkodobý nájem v Kongresovém centru Zlín KONFERENCE UPGRADE BAŤA 2026uzavřena 2. 9. 2026244 299 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
3 dotace za 213 500 Kč (2010–2017); nejvíc přiznal Státní fond kultury České republiky.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Státní fond kultury České republiky2 dotace110 000 Kč
- Úřad práce ve Zlíně1 dotace103 500 Kč
Poslední dotace
- 18. Mezinárodní studentské symposium Dřevo-Wood 2017Státní fond kultury České republiky · 201755 000 Kč
- Festival Týden BaťaStátní fond kultury České republiky · 201755 000 Kč
- ZLA-SL-24/2010Úřad práce ve Zlíně · 2010103 500 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 20. 2. 2025Nový ve vedeníPatrik Lančarič (člen správní rady)
- 3. 5. 2023Nový ve vedeníRosemarie Bata Blyth (předseda správní rady)
- 3. 5. 2023Nový ve vedeníIng. Pavel Velev (člen správní rady)
- 2. 5. 2023Odchod z vedeníJUDr. Stanislav Knotek (člen správní rady)
- 2. 5. 2023Odchod z vedeníRosemarie Blyth-Bata (předseda správní rady)
- 26. 9. 2019Nový ve vedeníIng. Ivan Baťka (člen správní rady)
- 25. 9. 2019Odchod z vedeníIng. Petr Zahradník (člen správní rady)
- 2. 5. 2019Nový ve vedeníIng. et Ing. Jiří Korec (člen správní rady)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 30. 4. 2019Odchod z vedeníMUDr. Miroslav Adámek (člen správní rady)
- 9. 2. 2017Nový ve vedeníIng. Stanislav Martinec (člen správní rady)
- 19. 8. 2016Odchod z vedeníJiří Filipec (člen správní rady)
- 21. 8. 2015Odchod z vedeníKarel Ježík (člen)
- 21. 8. 2015Odchod z vedeníJiří Filipec (člen)
- 21. 8. 2015Odchod z vedeníStanislav Knotek (člen)
- 21. 8. 2015Odchod z vedeníPetr Dostál (člen)
- 21. 8. 2015Odchod z vedeníRosemarie Blyth-Bata (předseda)
- 21. 8. 2015Odchod z vedeníMiluše Hasoňová (člen)
- 21. 8. 2015Odchod z vedeníEugenio Olabe Sanchez (člen statutárního orgánu)
- 21. 8. 2015PřesídleníZlín
- 30. 4. 2015Nový ve vedeníMartin Dorotík (člen správní rady)
- 28. 1. 2015Odchod z vedeníEugenio Olabe Sanchez (člen správní rady)
- 30. 4. 2013Odchod z vedeníPetr Chmela (člen správní rady)
- 30. 4. 2013Nový ve vedeníMiluše Hasoňová (člen)
- 30. 4. 2013Nový ve vedeníIng. Miluše Hasoňová (člen správní rady)
- 31. 1. 2013Nový ve vedeníJUDr. Stanislav Knotek (člen správní rady)
- 10. 2. 1997Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 2 117 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Neobnovený od 24. 4. 2022 – s propadlým LEI firma nemůže zadávat obchody s investičními nástroji
Datová schránka
xmt7gf3
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ65822374
Finanční úřad · Územní pracoviště ve Zlíně
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Zlín
- Okres
- Zlín · 51 585 aktivních
- Kraj
- Zlínský kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Gahurova 292, 76001 Zlín
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 65822374
- Právní forma
- Nadace
- Hlavní činnost
- Činnosti ostatních organizací sdružujících osoby za účelem prosazování společných zájmů j. n.
- Zaměstnanci
- 25 - 49 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 10. 2. 1997
- Poslední změna
- 30. 6. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Nadace Tomáše Bati
Otázky
Časté otázky o firmě Nadace Tomáše Bati
Kdy vznikla firma Nadace Tomáše Bati?
Kolik zaměstnanců má Nadace Tomáše Bati?
Kde sídlí Nadace Tomáše Bati?
Jaké je IČO firmy Nadace Tomáše Bati?
Jakou datovou schránku má Nadace Tomáše Bati?
Kdo je ve vedení firmy Nadace Tomáše Bati?
Komu patří Nadace Tomáše Bati?
Je Nadace Tomáše Bati spolehlivý plátce DPH?
Čím se Nadace Tomáše Bati zabývá?
Je Nadace Tomáše Bati aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Činnosti organizací sdružujících osoby za účelem prosazování společných zájmů ve Zlíně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu