Shrnutí · spočítáno z registrů
Statutární město Zlín v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 11 z 12firem oboru ve Zlíně s uvedenou velikostí je menších
- 53 letna trhu, déle než 21 z 23 firem oboru ve Zlíně
- 100 %firem oboru zapsaných v roce 1973 dnes funguje
- 4 firmysídlí na stejné adrese
- 26,1 mld. Kč18 205 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 2,5 mld. Kčv 587 dotacích z veřejných rozpočtů, 26 % z fondů EU
- 140 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 12 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Veřejná správa a obrana; povinné sociální zabezpečení ve Zlíně · 12 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 11
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1973
Z 2 315 subjektů oboru zapsaných v roce 1973 dnes funguje 2 315. Statutární město Zlín je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor ve Zlíně, nejpodobnější velikostí
- Statutární město Zlín1000 - 1499 zaměstnancůod 1973Tato firma · stejně velké →
- Zlínský kraj500 - 999 zaměstnancůod 2000
- Katastrální úřad pro Zlínský kraj250 - 499 zaměstnancůod 2004
- Krajské ředitelství policie Zlínského kraje250 - 499 zaměstnancůod 2010
- Okresní soud ve Zlíně100 - 199 zaměstnancůod 1972
- Regionální rozvojová agentura Východní Moravy25 - 49 zaměstnancůod 1998
- Hasičský záchranný sbor Zlínského kraje25 - 49 zaměstnancůod 2001
- Sdružení měst a obcí východní Moravy20 - 24 zaměstnancůod 1998
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
18 205 smluv za 26,1 mld. Kč, nejvíc s Dopravní společnost Zlín-Otrokovice, s.r.o. (24 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Dopravní společnost Zlín-Otrokovice, s.r.o.62 smluv6,4 mld. Kč
- Technické služby Zlín, s.r.o.1 826 smluv5,2 mld. Kč
- STEZA Zlín, spol. s r.o.214 smluv748,8 mil. Kč
- CROSS Zlín, a.s.51 smluv398,1 mil. Kč
- KKS, spol. s r.o.97 smluv375,3 mil. Kč
- Trikaya Asset Management a.s.3 smlouvy365,7 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Smlouva o veřejných službách v přepravě cestujících na území statutárního města Zlína a o kompenzaci za tyto služby3,1 mld. Kč
- Smlouva o účtuuzavřena 22. 10. 2026cena neuvedena
- 2 ks výrobníků ledu SL 60 A s odpadovým čerpadlem včetně demontáže výrobníků ledu původních, spotřebního materiálu a dopravy pro potřeby KC Zlínuzavřena 29. 10. 202676 230 Kč s DPH
- Dodatek č.5 k Nájemní smlouvě na parkoviště -Technické služby Zlínuzavřena 2. 11. 2026 · dodatek536 913 Kč s DPH
- Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí neinvestiční dotace z rozpočtu statutárního města Zlínauzavřena 22. 10. 2026150 000 Kč
- Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí neinvestiční dotace z rozpočtu statutárního města Zlínauzavřena 22. 10. 20261,8 mil. Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
587 dotací za 2,5 mld. Kč (2005–2025), 26 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 656 mil. Kčnárodní zdroje · 1,8 mld. Kč
Navíc 1 návratná výpomoc za 3,9 mil. Kč – půjčky, které se vracejí; v součtu nejsou.
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo práce a sociálních věcí66 dotací957 mil. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj56 dotací540 mil. Kč
- Všeobecná pokladní správa37 dotací436,8 mil. Kč
- Ministerstvo životního prostředí42 dotací226,5 mil. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy6 dotací76,1 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 20070700283924Ministerstvo práce a sociálních věcí323,1 mil. Kč
- Objekt sociálních služeb Zlín, MalenoviceMinisterstvo práce a sociálních věcí · 2024–2025 · Národní plán obnovy42,2 mil. KčEU
- Křižovatka ul. Mostní - ul. Březnická, ZlínMinisterstvo pro místní rozvoj · 2025 · IROP 2021-202724,2 mil. KčEU
- Stezka pro chodce a cyklisty, místní komunikace ul. K Pasekám, ZlínMinisterstvo pro místní rozvoj · 2025 · IROP 2021-202719,6 mil. KčEU
- Chodník podél silnice III/4912 v ul. Velíkovská, Zlín - ŠtípaMinisterstvo pro místní rozvoj · 2025 · IROP 2021-202713,1 mil. KčEU
- Podpora integrace držitelů dočasné ochrany v ORP Zlín IIIMinisterstvo vnitra · 2025 · Integrace cizinců na lokální úrovni8,7 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
24 projektů za 447,3 mil. Kč, vyúčtováno 55 %; 12 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 244,9 mil. Kčzbývá · 202,4 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 17. 8. 2026 · do 31. 12. 2027Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Zlín VOperační program Jan Amos Komenský · Projekt s právním aktem · Zlínský4,4 mil. Kčběží
- od 9. 6. 2026 · do 31. 3. 2027Lávka Z12 přes Dřevnici, Zlín - Příluky, ulice PřístavIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Zlínský5,8 mil. Kčběží
- od 4. 2. 2026 · do 31. 12. 2026Rozvoj a budování turistické infrastruktury města ZlínaIntegrovaný regionální operační program · Projekt v realizaci · Zlínský15,6 mil. Kčběží
- od 19. 12. 2025 · do 31. 12. 2026Zlín, ul. Vodní - smíšená stezka pro pěší a cyklisty - II. etapaIntegrovaný regionální operační program · Projekt v realizaci · Zlínský5,5 mil. Kčběží
- od 1. 12. 2025 · do 31. 12. 2027Zkvalitnění zázemí sociálních služeb ve městě ZlínIntegrovaný regionální operační program · Projekt v realizaci · Zlínský96,3 mil. Kčběží
- od 1. 12. 2025 · ukončen 31. 3. 2026Podpora bydlení vybraných skupin obyvatel města ZlínaIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen ŘO · Zlínský17,4 mil. Kč
Všechny projekty · další 20Skrýt starší
- od 22. 9. 2025 · do 30. 11. 2028Regenerace ploch Kamenec-rybník MalenoviceOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt v realizaci · Zlínský4,7 mil. Kčběží
- od 10. 9. 2025 · do 31. 12. 2026Stezka pro chodce a cyklisty, propojení UTB - I. segment, ZlínIntegrovaný regionální operační program · Projekt v realizaci · Zlínský5 mil. Kčběží
- od 15. 5. 2025 · ukončen 23. 7. 2026Standardizace Územního plánu ZlínaIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen ŘO · Zlínský604 625 Kč
- od 16. 4. 2025 · ukončen 30. 4. 2025Úprava chodníku na ulici Okružní - Jižní Svahy, ZlínIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Zlínský4,3 mil. Kč
- od 1. 4. 2025 · ukončen 31. 12. 2025Stezka pro chodce a cyklisty, místní komunikace ul. K Pasekám, ZlínIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Zlínský27,6 mil. Kč
- od 25. 3. 2025 · ukončen 1. 8. 2025Výstavba retenční kapacity a opatření k zadržování dešťové vody v areálu OMZ SantražinyOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt nedokončen - ukončen příjemcem · Zlínskýbez částkynedokončen
- od 18. 2. 2025 · ukončen 31. 5. 2026Modernizace ZŠ Štípa za účelem vybudování odborných učebenIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen ŘO · Zlínský45 mil. Kč
- od 5. 12. 2024 · ukončen 30. 4. 2025Parčík u Sokolovny ve Zlíně-MalenovicíchIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Zlínský4,4 mil. Kč
- od 9. 10. 2024 · do 30. 9. 2026Podpora řízení ITI Zlínské aglomerace IIOperační program Technická pomoc 2021 - 2027 · Projekt v realizaci · Zlínský8,2 mil. Kčběží
- od 8. 10. 2024 · do 31. 12. 2027Modernizace a rozšíření metropolitní sítě SMZIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Zlínský38,8 mil. Kčběží
- od 7. 8. 2024Snížení energetické náročnosti budovy Zarámí 4421Operační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt nedokončen - ukončen ŘO/ZS · Zlínskýbez částkynedokončen
- od 7. 8. 2024 · do 31. 10. 2026Zajištění kybernetické bezpečnosti SMZIntegrovaný regionální operační program · Projekt v realizaci · Zlínský22,2 mil. Kčběží
- od 13. 6. 2024 · ukončen 31. 12. 2025Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Zlín IVOperační program Jan Amos Komenský · Projekt finančně ukončen ŘO · Zlínský10,7 mil. Kč
- od 11. 4. 2023 · do 31. 8. 2026Podpora sociální práce v obci s rozšířenou působností ZlínOperační program Zaměstnanost plus · Projekt v realizaci · Zlínský9,7 mil. Kčběží
- od 6. 4. 2023 · do 31. 3. 2027Rozšíření elektronických služeb SMZIntegrovaný regionální operační program · Projekt v realizaci · Zlínský34,7 mil. Kčběží
- od 28. 3. 2023 · ukončen 7. 4. 2025Zlín, Malenovice - stavební úpravy ulice ŠvermovaIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Zlínský9,8 mil. Kč
- od 28. 3. 2023 · ukončen 31. 8. 2024Křižovatka ul. Mostní - ul. Březnická, ZlínIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Zlínský30 mil. Kč
- od 28. 3. 2023 · ukončen 15. 8. 2025Chodník podél silnice III/4912 v ul. Velíkovská, Zlín - ŠtípaIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Zlínský30 mil. Kč
- od 20. 3. 2023 · ukončen 30. 4. 2023Stezka pro chodce a cyklisty, propojení Čepkov - Jižní SvahyIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Zlínský6,9 mil. Kč
- od 25. 10. 2022 · ukončen 30. 9. 2024Podpora řízení ITI Zlínské aglomeraceOperační program Technická pomoc 2021 - 2027 · Projekt finálně uzavřen · Zlínský9,8 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2019–2019
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 70 · benzín 48 · ostatní 17 · elektřina 3 · hybrid 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 7. 1973Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 2 315 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Neobnovený od 9. 2. 2015 – s propadlým LEI firma nemůže zadávat obchody s investičními nástroji
Datová schránka
5ttb7bs
Schránka orgánu veřejné moci
DIČ CZ00283924
Finanční úřad · Územní pracoviště ve Zlíně
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Hospodaří s veřejnými penězi (účetnictví státu)Monitor státní pokladnyaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Zlín
- Okres
- Zlín · 51 585 aktivních
- Kraj
- Zlínský kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
náměstí Míru 12, 76001 Zlín
- Honební společenstvo Zlín - TlustáHonební společenstvo · od 1993Aktivní
- Základní organizace OS stát.orgánů a organizací při Úřadu města ZlínOdborová organizace · od 1999Aktivní
- Mikroregion Podřevnicko v likvidaciDobrovolný svazek obcí · 2000–2026Zaniklý
- Region Zlínsko "v likvidaci"Dobrovolný svazek obcí · 2005–2026Zaniklý
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00283924
- Právní forma
- Obec nebo městská část hlavního města Prahy
- Hlavní činnost
- Všeobecné činnosti veřejné správy
- Další činnosti
- Demolice a příprava staveniště, Architektonické a inženýrské činnosti a související technické poradenství, Ostatní činnosti související se zdravotní péčí, Ostatní činnosti související se zdravotní péčí j. n.
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 7. 1973
- Poslední změna
- 2. 6. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Statutární město Zlín
Otázky
Časté otázky o firmě Statutární město Zlín
Kdy vznikla firma Statutární město Zlín?
Kolik zaměstnanců má Statutární město Zlín?
Kde sídlí Statutární město Zlín?
Jaké je IČO firmy Statutární město Zlín?
Jakou datovou schránku má Statutární město Zlín?
Je Statutární město Zlín spolehlivý plátce DPH?
Čím se Statutární město Zlín zabývá?
Je Statutární město Zlín aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Veřejná správa a obrana; povinné sociální zabezpečení ve Zlíně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu