Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 35 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 35 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Petr Kasa a 4 další, vlastní hlavně Jiří Bárta.
Statutární orgán
- Ing. Petr Kasapředseda správní rady · od 2021 · nar. 1977 · Prahadalších 22 firem:22 aktivních
- Jaromír Mazákčlen správní rady · od 2022 · nar. 1987 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Zuzana Kleknerovámístopředsedkyně správní rady · od 2024 · nar. 1976 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Kateřina Valešováčlen správní rady · od 2025 · nar. 1979 · Velké Březnodalších 2 firmy:2 aktivních
- Mgr. Petr Svobodačlen správní rady · od 2025 · nar. 1973 · Hradec Královédalších 4 firmy:4 aktivních
Společníci a akcionáři
- Jiří Bártaod 2001 · nar. 1968 · Prahadalších 7 firem:7 aktivních
- Taťjana Hlavatáod 2001 · nar. 1952 · Prahadalších 3 firmy:3 aktivních
- Wendy W. Luersod 2016 · nar. 1940 · New Yorkjiné firmy v rejstříku nemá
Dozorčí rada a další orgány · 3
Dříve ve firmě · 13
- Mgr. David Neveselýčlen správní rady · od 2022 · do 2025 · nar. 1976 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Michal Valenčíkčlen · od 2005 · do 2024 · nar. 1962 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Zuzana Kleknerováčlenka · od 2021 · do 2024 · nar. 1976 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Mgr. David Neveselýčlen · od 2019 · do 2022 · nar. 1976 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Michal Valenčíkčlen správní rady · od 2018 · do 2021 · nar. 1962 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Marek Šálekčlen správní rady · od 2015 · do 2021 · nar. 1964 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- David Fojtíkpředseda správní rady · od 2016 · do 2021 · nar. 1973 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ladislav Hlavatýmístopředseda správní rady · od 2019 · do 2020 · nar. 1949 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ladislav Hlavatýčlen správní rady · od 2014 · do 2019 · nar. 1949 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Marina Votrubováčlenka správní rady · od 2013 · do 2019 · nar. 1976 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Václav Šrámekčlen správní rady · od 2015 · do 2018 · nar. 1950 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- David Fojtíkčlen správní rady · od 2015 · do 2016 · nar. 1973 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Wendy W.Luersspolečník · od 2001 · do 2016 · nar. 1940jiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Nadace VIAShrnutí · spočítáno z registrů
Nadace VIA v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 2 435 z 2 674firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 29 letna trhu, déle než 15 171 z 18 070 firem oboru v Praze
- 79 %firem oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje
- 49 firemsídlí na stejné adrese
- 27 mil. Kč63 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 9,8 mil. Kčv 7 dotacích z veřejných rozpočtů
- 30 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Činnosti organizací sdružujících osoby za účelem prosazování společných zájmů v Praze · 2 674 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 2 435
- Ve stejném pásmu
- 147
- Větších
- 92
- 01
- 1 - 51 637
- 6 - 9365
- 10 - 19349
- 20 - 2483
- 25 - 49tato firma147
- 50 - 9956
- 100 - 19924
- 200 - 2493
- 250 - 4997
- 500 - 9992
Ročník 1997
Z 2 117 subjektů oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje 1 677. Nadace VIA je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
- Nadace VIA25 - 49 zaměstnancůod 1997Tato firma · stejně velké →
- Svaz českých a moravských spotřebních družstev25 - 49 zaměstnancůod 1972
- Česká společnost ekonomická, z.s.25 - 49 zaměstnancůod 1976
- Český rybářský svaz, z. s., Územní svaz města Prahy25 - 49 zaměstnancůod 1976
- Český svaz včelařů, z.s.25 - 49 zaměstnancůod 1976
- Český svaz vědeckotechnických společností z.s.25 - 49 zaměstnancůod 1976
- ODBOROVÉ SDRUŽENÍ ŽELEZNIČÁŘŮ25 - 49 zaměstnancůod 1976
- Odborový svaz UNIOS25 - 49 zaměstnancůod 1976
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
63 smluv za 27 mil. Kč, nejvíc s Město Hodonín (30 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Město Hodonín5 smluv8,2 mil. Kč
- Město Jeseník2 smlouvy5,5 mil. Kč
- Národní centrum ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických oborů3 smlouvy4,7 mil. Kč
- Národní galerie v Praze2 smlouvy1,6 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Motol a Homolka3 smlouvy1,4 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Bulovka2 smlouvy1,4 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2025dar nadace VIA sbírka po povodních5,3 mil. Kč
- Grantová smlouvauzavřena 8. 9. 2026340 000 Kč s DPH
- Smlouva o zprostředkování - dárcovský portáluzavřena 13. 7. 2026cena neuvedena
- Smlouva o poskytnutí nadačního příspěvku z grantové výzvy T-Mobileuzavřena 24. 7. 202696 000 Kč s DPH
- Nadační příspěvek Knihovna pro duši (T-Mobile)uzavřena 16. 7. 2026124 700 Kč s DPH
- Podpora duševního zdraví dětíuzavřena 12. 7. 2026200 000 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
7 dotací za 9,8 mil. Kč (2006–2011); nejvíc přiznal Ministerstvo zahraničních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Poslední dotace
- Podpora strategického plánování a finanční udržitelnosti srbských neziskových organizacíMinisterstvo zahraničních věcí · 20111,6 mil. Kč
- Podpora strategického plánování a finanční udržitelnosti srbských neziskových organizacíMinisterstvo zahraničních věcí · 20101,8 mil. Kč
- Podpora rozvoje životaschopnosti srbských NNOMinisterstvo zahraničních věcí · 20091,5 mil. Kč
- Podpora rozovje životaschopnosti srbských NNOMinisterstvo zahraničních věcí · 20081,4 mil. Kč
- Transformační spolupráce s Balkan Community Initiatives Fund - fáze IIIMinisterstvo zahraničních věcí · 2008464 298 Kč
- Transformační spolupráce s BCIF IIIMinisterstvo zahraničních věcí · 20071,8 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 2. 7. 2026Změna základního kapitálu82 398 323 → 83 904 423 Kč
- 22. 7. 2025Změna základního kapitálu81 233 790 → 82 398 323 Kč
- 10. 6. 2025Nový ve vedeníMgr. Petr Svoboda (člen správní rady)
- 22. 5. 2025Odchod z vedeníMgr. David Neveselý (člen správní rady)
- 6. 1. 2025Nový ve vedeníKateřina Valešová (člen správní rady)
- 18. 10. 2024Odchod z vedeníMichal Valenčík (člen)
- 1. 10. 2024Nový ve vedeníZuzana Kleknerová (místopředsedkyně správní rady)
- 30. 9. 2024Odchod z vedeníZuzana Kleknerová (členka)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 6. 6. 2024Změna základního kapitálu78 613 760 → 81 233 790 Kč
- 20. 6. 2023Změna základního kapitálu76 349 307 → 78 613 760 Kč
- 10. 8. 2022Změna základního kapitálu71 350 607 → 76 349 307 Kč
- 23. 5. 2022Nový ve vedeníMgr. David Neveselý (člen správní rady)
- 23. 5. 2022Nový ve vedeníJaromír Mazák (člen správní rady)
- 13. 3. 2022Odchod z vedeníMgr. David Neveselý (člen)
- 14. 12. 2021Změna základního kapitálu65 866 018 → 71 350 607 Kč
- 18. 10. 2021Odchod z vedeníMichal Valenčík (člen správní rady)
- 1. 10. 2021Nový ve vedeníZuzana Kleknerová (členka)
- 1. 10. 2021Nový ve vedeníIng. Petr Kasa (předseda správní rady)
- 30. 9. 2021Odchod z vedeníDavid Fojtík (předseda správní rady)
- 30. 9. 2021Odchod z vedeníMarek Šálek (člen správní rady)
- 10. 7. 2020Odchod z vedeníLadislav Hlavatý (místopředseda správní rady)
- 19. 11. 2019Změna základního kapitálu64 767 918 → 65 866 018 Kč
- 3. 9. 2019Odchod z vedeníLadislav Hlavatý (člen správní rady)
- 5. 8. 2019PřesídleníPraha
- 20. 7. 2019Nový ve vedeníLadislav Hlavatý (místopředseda správní rady)
- 4. 9. 1997Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 2 117 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
2 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 4. 1. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
rehhukq
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ67360114
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 6
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Živnostenský rejstřík, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Dejvická 306/9, Dejvice, 16000 Praha
- 4Gliding s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2023Aktivní
- BME CZECH a.s., v likvidaciAkciová společnost · od 2013Aktivní
- BRIZANT Resources s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2011 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- BT Production s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2016Aktivní
- Burda Auction, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2006 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 67360114
- Právní forma
- Nadace
- Hlavní činnost
- Činnosti ostatních organizací sdružujících osoby za účelem prosazování společných zájmů j. n.
- Zaměstnanci
- 25 - 49 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 4. 9. 1997
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Nadace VIA
Otázky
Časté otázky o firmě Nadace VIA
Kdy vznikla firma Nadace VIA?
Kolik zaměstnanců má Nadace VIA?
Kde sídlí Nadace VIA?
Jaké je IČO firmy Nadace VIA?
Jakou datovou schránku má Nadace VIA?
Kdo je ve vedení firmy Nadace VIA?
Komu patří Nadace VIA?
Je Nadace VIA spolehlivý plátce DPH?
Čím se Nadace VIA zabývá?
Je Nadace VIA aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Činnosti organizací sdružujících osoby za účelem prosazování společných zájmů v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu