Shrnutí · spočítáno z registrů
Fakultní nemocnice Bulovka v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 5 440 z 5 446firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 53 letna trhu, déle než 6 844 z 6 852 firem oboru v Praze
- 9 firemsídlí na stejné adrese
- 1 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 27 160 Kč
- 106 mld. Kč64 545 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 888,5 mil. Kčv 180 dotacích z veřejných rozpočtů, 52 % z fondů EU
- 5 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 23,1 mil. Kč bez DPH
- 1× pokuta od ČOIcelkem 4 000 Kč z 4 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Zdravotní péče v Praze · 5 446 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 5 440
- Ve stejném pásmu
- 3
- Větších
- 3
- 01 762
- 1 - 51 994
- 6 - 9663
- 10 - 19502
- 20 - 24115
- 25 - 49198
- 50 - 9984
- 100 - 19960
- 200 - 24916
- 250 - 49919
- 500 - 99919
- 1000 - 14995
- 1500 - 19992
- 2500 - 29991
- 3000 - 3999tato firma3
- 4000 - 49991
- 5000 - 99991
- 10 000 a více1
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Fakultní nemocnice Bulovka3000 - 3999 zaměstnancůod 1973Tato firma · stejně velké →
- Fakultní Thomayerova nemocnice3000 - 3999 zaměstnancůod 1981
- Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha3000 - 3999 zaměstnancůod 1994
- Fakultní nemocnice Královské Vinohrady4000 - 4999 zaměstnancůod 1973
- Institut klinické a experimentální medicíny2500 - 2999 zaměstnancůod 1974
- Všeobecná fakultní nemocnice v Praze5000 - 9999 zaměstnancůod 1973
- Psychiatrická nemocnice Bohnice1500 - 1999 zaměstnancůod 1973
- NH Hospital a.s.1500 - 1999 zaměstnancůod 2007
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
64 545 smluv za 106 mld. Kč, nejvíc s PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o. (46 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.12 414 smluv49,2 mld. Kč
- Medtronic Czechia s.r.o.628 smluv9,1 mld. Kč
- MALKOL CZO, spol. s r.o.172 smluv8,8 mld. Kč
- Gilead Sciences s.r.o.1 959 smluv5 mld. Kč
- B. Braun Medical s.r.o.656 smluv4,9 mld. Kč
- ROCHE s.r.o.1 742 smluv2,2 mld. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Objednávka léků a ZM44,8 mld. Kč
- Objednávka, jejímž předmětem je externí hodnocení kvality pro rok 2027 v oblasti laboratorní medicíny.uzavřena 29. 10. 2026123 330 Kč
- Fakultní nemocnice Bulovka - 103597 - Nákup léčivých přípravků/zdravotnického materiáluuzavřena 2. 11. 2026110 473 Kč
- Kupní smlouva - léčiva a/nebo jiné zbožíuzavřena 2. 11. 2026133 480 Kč
- Potvrzení objednávky č. 1911402/0315885uzavřena 30. 10. 202675 342 Kč
- Objednávka, jejímž předmětem je pronájem přístroje dle specifikace v objednávce.uzavřena 16. 10. 2026100 000 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
180 dotací za 888,5 mil. Kč (2006–2025), 52 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo pro místní rozvoj.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 458,7 mil. Kčnárodní zdroje · 429,8 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo pro místní rozvoj6 dotací435,6 mil. Kč
- Ministerstvo zdravotnictví161 dotací422 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky1 dotace14 mil. Kč
- Národní fond1 dotace12,6 mil. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy4 dotace2,6 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2021FNB - rozvoj a modernizace vybavení chirurgických a diagnostických oborůMinisterstvo pro místní rozvoj141,3 mil. KčEU
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - Fakultní nemocnice BulovkaMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací4,4 mil. Kč
- Vliv terapie inhibitory IL-17 na kožní a střevní mikrobiotu a funkci střevní bariéry u pacientů s psoriázouMinisterstvo zdravotnictví · 2023–2025 · Resortní program výzkumu V. (2020-2026)3,8 mil. Kč
- Optimalizace peripartální péče a psychologických dopadů na rodiče prostřednictvím poporodních rozhovorů vedených porodními asistentkamiMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na léta 2024 - 20302,3 mil. Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2024Ministerstvo zdravotnictví · 2024–2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání1,8 mil. Kč
- FN Bulovka - krizová připravenost 2025Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Krizová připravenost přímo řízených organizací588 330 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
1 projekt za 292 mil. Kč, vyúčtováno 0 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekt
- od 5. 5. 2026 · do 31. 12. 2028Modernizace Kliniky infekčních nemocíIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Praha292 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
5 vyhraných zakázek za 23,1 mil. Kč od 4 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA2 zakázky2,5 mil. Kč
- Národní ústav duševního zdraví1 zakázka17 mil. Kč
- Gerontologické centrum1 zakázka3,6 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Bulovka1 zakázkabez ceny
Největší zakázky
- nadlimitní · 2022Dodávka celodenní stravy pro lůžková oddělení NUDZNárodní ústav duševního zdraví17 mil. Kč
- zjednodušený režim · 2026Zajištění dodávání léků a léčivých přípravkůGerontologické centrum3,6 mil. Kč
- 2015Očkování proti klíšťové encefalitidě zaměstnanců zařazených do Městské policie hl. m. Prahy.HLAVNÍ MĚSTO PRAHA1,6 mil. Kč
- 2018VZ 1818 – Očkování proti klíšťové encefalitidě zaměstnanců zařazených do Městské policie hl. m. Prahy.HLAVNÍ MĚSTO PRAHA900 000 Kč
- 2022Předběžná tržní konzultace pro Automatizovaný preanalytický, analytický a postanalytický systémFakultní nemocnice Bulovka
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Prodavač/ka1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 23. 10. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2022
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 7. 1973Zápis do registru
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
n9hiezm
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00064211
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 8
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Hospodaří s veřejnými penězi (účetnictví státu)Monitor státní pokladnyaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Budínova 67/2, Libeň (Praha 8), 18000 Praha
- Česká lékařská komora se sídlem v Olomouci, obvodní sdružení Praha 8Stavovská organizace - profesní komora · od 1991Aktivní
- Český občanský spolek proti plicním nemocemSpolek · od 2000 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- ESS-CZ-2OO3 v likvidaciSpolek · od 2003Aktivní
- ORTO - REHA, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2010 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- Společnost soudních znalců ze zdravotnictví a příbuzných oborů v likvidaciSpolek · od 2001Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00064211
- Právní forma
- Státní příspěvková organizace
- Hlavní činnost
- Ústavní zdravotní péče
- Zaměstnanci
- 3000 - 3999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 7. 1973
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Fakultní nemocnice Bulovka
Otázky
Časté otázky o firmě Fakultní nemocnice Bulovka
Kdy vznikla firma Fakultní nemocnice Bulovka?
Kolik zaměstnanců má Fakultní nemocnice Bulovka?
Kde sídlí Fakultní nemocnice Bulovka?
Jaké je IČO firmy Fakultní nemocnice Bulovka?
Jakou datovou schránku má Fakultní nemocnice Bulovka?
Je Fakultní nemocnice Bulovka spolehlivý plátce DPH?
Čím se Fakultní nemocnice Bulovka zabývá?
Je Fakultní nemocnice Bulovka aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Zdravotní péče v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu