Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Mgr. Jiří Protiva, vlastní Ministerstvo obrany ČR.
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
- Ministerstvo obrany ČRod 1995
Dozorčí rada a další orgány · 8
- Ing. Martin Cermančlen dozorčí rady · od 2019 · nar. 1969 · Hradištkojiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Štrejbarčlen dozorčí rady · od 2019 · nar. 1962 · Klecanyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Svatopluk Plevačlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1963 · Hradec Královéjiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Jiří Šimončlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1982 · Kralupy nad Vltavoudalších 1 firma:1 aktivních
- genmjr. Ing. Petr Čepelkačlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1969 · Svémyslicedalších 1 firma:1 aktivních
- pplk. Ing. Petr Gerneščlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1978 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Michal Ptáčekčlen dozorčí rady · od 2024 · nar. 1983 · Jenečdalších 1 firma:1 aktivních
- plk. gšt. Ing. Karel Krejčiříkčlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1969 · Kralice na Hanéjiné firmy v rejstříku nemá
Dříve ve firmě · 12
- Ing.Bc. Radomír Daňhel, MBA, LL.M.zástupce ředitele · od 2019 · do 2021 · nar. 1968 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- JUDr. Jan Roučekředitel · od 2019 · do 2021 · nar. 1977 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Michal Geistředitel · od 2019 · do 2019 · nar. 1974 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- David Rod, MSC.,LL.M.zástupce ředitele · od 2017 · do 2019 · nar. 1973 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Roman Planičkaředitel · od 2012 · do 2019 · nar. 1969 · Uherské Hradištějiné firmy v rejstříku nemá
- Pavel Beran1. zástupce ředitele · od 2012 · do 2015 · nar. 1976 · Klášterec nad Ohříjiné firmy v rejstříku nemá
- Jiří Sauer2. zástupce ředitele · od 2013 · do 2014 · nar. 1976 · Brandýs nad Labem-Stará Boleslavjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Viliam Holub, CSc.2. zástupce ředitele · od 2007 · do 2013 · nar. 1955 · Hovorčovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Velíšek2. zástupce ředitele · od 2011 · do 2012 · nar. 1956 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Viliam Holub, CSc.1. zástupce ředitele · od 2011 · do 2012 · nar. 1955 · Hovorčovicejiné firmy v rejstříku nemá
- doc.Ing. Jindřich Ploch, CSc.ředitel · od 2007 · do 2012 · nar. 1956 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Velíšek3. zástupce ředitele · od 2011 · do 2012 · nar. 1956 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
LOM PRAHA s.p.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Vlastní · 1
Shrnutí · spočítáno z registrů
LOM PRAHA s.p. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 2 697 z 2 703firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 52 letna trhu, déle než 4 557 z 4 558 firem oboru v Praze
- 7 firemsídlí na stejné adrese
- 2 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 35 000 Kč
- 28,3 mld. Kč2 715 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 414,8 mil. Kčv 55 dotacích z veřejných rozpočtů, 0 % z fondů EU
- 16 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 102,9 mil. Kč bez DPH
- 3 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 86 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 18 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Opravy a instalace strojů a zařízení v Praze · 2 703 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 2 697
- Ve stejném pásmu
- 5
- Větších
- 1
- 02 004
- 1 - 5465
- 6 - 975
- 10 - 1981
- 20 - 2414
- 25 - 4928
- 50 - 9917
- 100 - 1997
- 200 - 2494
- 250 - 4992
- 500 - 999tato firma5
- 1000 - 14991
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
- LOM PRAHA s.p.500 - 999 zaměstnancůod 1974Tato firma · stejně velké →
- Atlas Copco s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1993
- Technologie hlavního města Prahy, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1998
- Czech Airlines Technics, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 2004
- Solar Turbines EAME s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2010
- EQUANS Services a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1999
- ABB Robotics Czech Republic s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2025
- STILL ČR spol. s r.o.200 - 249 zaměstnancůod 1993
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
2 715 smluv za 28,3 mld. Kč, nejvíc s Ministerstvo obrany (61 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Ministerstvo obrany204 smluv17,2 mld. Kč
- Česká spořitelna, a.s.205 smluv7,3 mld. Kč
- UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.254 smluv916,6 mil. Kč
- Allianz pojišťovna, a.s.23 smluv260,6 mil. Kč
- VR Group, a.s.17 smluv247 mil. Kč
- Komerční banka, a.s.19 smluv140 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2018Letecký výcvik pilotů AČR4,3 mld. Kč
- Smlouva o poskytování služeb technického poradenství a koordinace stavebních projektůuzavřena 2. 11. 20263 mil. Kč
- Objednávka služby Vytvoření náborové marketingové kampaně na míruuzavřena 9. 9. 202690 000 Kč
- Dodatek č. 9 -SML "Modernizace vrtulníků Mi 171Š" - EVIDENČNÍ ZADÁNÍ SMLOUVYuzavřena 23. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Dodatek č. 1 ke smlouvě č. SM-41340-2025 - změna počtu uživatelů, navýšení cenyuzavřena 26. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Objednávka 86 - mazivauzavřena 16. 10. 2026134 631 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
55 dotací za 414,8 mil. Kč (2005–2022); nejvíc přiznal Ministerstvo obrany.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 1,6 mil. Kčnárodní zdroje · 413,2 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo obrany36 dotací320 mil. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu2 dotace28,7 mil. Kč
- Ministerstvo vnitra1 dotace28,6 mil. Kč
- Národní fond1 dotace19,4 mil. Kč
- Technologická agentura České republiky1 dotace14,8 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 20121/2012Ministerstvo obrany40,2 mil. Kč
- 5211200107Státní fond životního prostředí České republiky · 20221,6 mil. Kč
- VP letiště PřerovMinisterstvo obrany · 201734,6 mil. Kč
- SMA-JZ-25/2017Úřad práce České republiky · 2017225 332 KčEU
- Poskytnutí neinvestiční dotace ze státního rozpočtu k zajištění plnění úkolů výcviku a zabezpečení obranyschopnosti státu ve smyslu požadavku NGŠ AČRMinisterstvo obrany · 201635,8 mil. Kč
- VP letiště PřerovMinisterstvo obrany · 201634,3 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
16 vyhraných zakázek za 102,9 mil. Kč od 3 zadavatelů; v 8 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ministerstvo obrany12 zakázek100 mil. Kč
- Armádní Servisní, příspěvková organizace3 zakázky1,9 mil. Kč
- Vojenský technický ústav, s.p.1 zakázka974 650 Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2026Čáslav – MLI – Inženýring TDS - REMinisterstvo obrany · 2 nabídky76,9 mil. Kč
- nadlimitní · 2021Výcvikový systém operátorů FLIR - nákupMinisterstvo obrany · jediná nabídka9 mil. Kč
- malého rozsahu · 2014Rámcová příkazní smlouva IIMinisterstvo obrany8,3 mil. Kč
- podlimitní · 2022Nákup munice 2023/IX - Nákup vzorků klamných cílůMinisterstvo obrany · jediná nabídka4,9 mil. Kč
- malého rozsahu · 2024Stanovení stavu listů nosného rotoruVojenský technický ústav, s.p. · jediná nabídka974 650 Kč
- malého rozsahu · 2025Smlouva o dodávce tepelné energie - BochořArmádní Servisní, příspěvková organizace712 500 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Provozní elektrikáři (M/Ž)2 místa
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 18. 9. 2026.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 61 · benzín 21 · ostatní 4
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 21. 12. 2021Odchod z vedeníIng.Bc. Radomír Daňhel, MBA, LL.M. (zástupce ředitele)
- 10. 2. 2021Nový ve vedeníMgr. Jiří Protiva (ředitel)
- 8. 1. 2021Odchod z vedeníJUDr. Jan Rouček (ředitel)
- 15. 7. 2019Nový ve vedeníJUDr. Jan Rouček (ředitel)
- 14. 7. 2019Odchod z vedeníIng. Michal Geist (ředitel)
- 1. 7. 2019Nový ve vedeníIng.Bc. Radomír Daňhel, MBA, LL.M. (zástupce ředitele)
- 30. 6. 2019Odchod z vedeníDavid Rod, MSC.,LL.M. (zástupce ředitele)
- 1. 5. 2019Nový ve vedeníIng. Michal Geist (ředitel)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 30. 4. 2019Odchod z vedeníIng. Roman Planička (ředitel)
- 11. 1. 2017Nový ve vedeníDavid Rod, MSC.,LL.M. (zástupce ředitele)
- 31. 5. 2015Odchod z vedeníPavel Beran (1. zástupce ředitele)
- 28. 5. 2015PřesídleníPraha
- 19. 5. 2014PřesídleníPraha 10 → Praha
- 31. 3. 2014Odchod z vedeníJiří Sauer (2. zástupce ředitele)
- 1. 8. 2013Nový ve vedeníJiří Sauer (2. zástupce ředitele)
- 31. 7. 2013Odchod z vedeníIng. Viliam Holub, CSc. (2. zástupce ředitele)
- 1. 12. 2012Nový ve vedeníPavel Beran (1. zástupce ředitele)
- 30. 11. 2012Odchod z vedeníIng. Viliam Holub, CSc. (1. zástupce ředitele)
- 30. 11. 2012Odchod z vedeníIng. Jiří Velíšek (2. zástupce ředitele)
- 1. 3. 2012Nový ve vedeníIng. Roman Planička (ředitel)
- 31. 1. 2012Odchod z vedenídoc.Ing. Jindřich Ploch, CSc. (ředitel)
- 5. 1. 2012Odchod z vedeníIng. Jiří Velíšek (3. zástupce ředitele)
- 4. 11. 2011Odchod z vedeníIng. Zdeněk Motyčka (1.zástupce ředitele)
- 4. 11. 2011Nový ve vedeníIng. Viliam Holub, CSc. (1. zástupce ředitele)
- 4. 11. 2011Nový ve vedeníIng. Jiří Velíšek (2. zástupce ředitele)
- 1. 1. 1974Zápis do registru
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 2. 2. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
drpizqr
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00000515
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 10
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve plátce spotřební daněSpotřební daněukončeno
- Dříve poskytovala zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebdříve
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Tiskařská 270/8, Malešice (Praha 10), 10800 Praha
- VR Group, a.s.Akciová společnost · od 1998 · 100 - 199 zaměstnancůAktivní
- Základní organizace Českomoravského odborového svazu civilních zaměstnanců armády Centrum leteckého výcvikuOdborová organizace · od 2016Aktivní
- Základní organizace ČMOSA letiště LíněOdborová organizace · od 2026Aktivní
- ZO - Českomoravský odborový svaz civilních zaměstnanců armády - LOM PRAHA s.p.Odborová organizace · od 1994Aktivní
- ZO ČMOSA Závod H-1 Náměšť nad OslavouOdborová organizace · od 2024Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00000515
- Právní forma
- Státní podnik
- Hlavní činnost
- Opravy a údržba letadel a kosmických lodí
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Podpůrné činnosti pro živočišnou výrobu, Podpůrné činnosti pro živočišnou výrobu, Výroba parních kotlů, kromě kotlů pro ústřední topení, Výroba zbraní a střeliva, Kování, lisování, ražení, válcování a protlačování kovů; prášková metalurgie, Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění, Obrábění a 41 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1974
- Poslední změna
- 2. 6. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy LOM PRAHA s.p.
Otázky
Časté otázky o firmě LOM PRAHA s.p.
Kdy vznikla firma LOM PRAHA s.p.?
Kolik zaměstnanců má LOM PRAHA s.p.?
Kde sídlí LOM PRAHA s.p.?
Jaké je IČO firmy LOM PRAHA s.p.?
Jakou datovou schránku má LOM PRAHA s.p.?
Kdo je ve vedení firmy LOM PRAHA s.p.?
Komu patří LOM PRAHA s.p.?
Je LOM PRAHA s.p. spolehlivý plátce DPH?
Čím se LOM PRAHA s.p. zabývá?
Je LOM PRAHA s.p. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Opravy a instalace strojů a zařízení v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu