Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing Jiří Kašpárek, vlastní Ministerstvo obrany.
Statutární orgán
- Ing Jiří Kašpárekředitel státního podniku · od 2023 · nar. 1974 · Olomoucjiné firmy v rejstříku nemá
Společníci a akcionáři
Dříve ve firmě · 7
- Ing. Libor Tomolyaředitel státního podniku z pověření · od 2022 · do 2023 · nar. 1966 · Němčicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jitka Čapková, Ph.D., MBA1. zástupce ředitele · od 2022 · do 2022 · nar. 1978 · Mochovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Novotnýředitel státního podniku · od 2021 · do 2022 · nar. 1969 · Pardubicejiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Jiří Protivaředitel státního podniku · od 2015 · do 2021 · nar. 1983 · Přezleticejiné firmy v rejstříku nemá
- Jiří Protiva2. zástupce ředitele · od 2013 · do 2015 · nar. 1983 · Lovosicejiné firmy v rejstříku nemá
- Václav Irovskýředitel · od 2012 · do 2014 · nar. 1976 · Hluboká nad Vltavoujiné firmy v rejstříku nemá
- František Padělek1. zástupce ředitele · od 2013 · do 2014 · nar. 1952 · Roudnice nad Labemjiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Vojenský technický ústav, s.p.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
Vojenský technický ústav, s.p. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 167 z 217firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 14 letna trhu, déle než 42 z 278 firem oboru v Praze
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 2012 dnes funguje
- 2 firmysídlí na stejné adrese
- 21,7 mld. Kč7 869 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 60,4 mil. Kčv 10 dotacích z veřejných rozpočtů, 1 % z fondů EU
- 71 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 395,8 mil. Kč bez DPH
- 89 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 10 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Veřejná správa a obrana; povinné sociální zabezpečení v Praze · 217 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 167
- Ve stejném pásmu
- 24
- Větších
- 26
- 014
- 1 - 513
- 6 - 96
- 10 - 1913
- 20 - 245
- 25 - 4925
- 50 - 9928
- 100 - 19928
- 200 - 24910
- 250 - 49925
- 500 - 999tato firma24
- 1000 - 149913
- 1500 - 19993
- 2000 - 24991
- 4000 - 49992
- 5000 - 99994
- 10 000 a více3
Ročník 2012
Z 45 subjektů oboru zapsaných v roce 2012 dnes funguje 44. Vojenský technický ústav, s.p. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
- Vojenský technický ústav, s.p.500 - 999 zaměstnancůod 2012Tato firma · stejně velké →
- Ústav zdravotnických informací a statistiky ČR500 - 999 zaměstnancůod 1960
- Česká republika - Kancelář Poslanecké sněmovny500 - 999 zaměstnancůod 1972
- Ministerstvo spravedlnosti500 - 999 zaměstnancůod 1972
- Státní fond životního prostředí České republiky500 - 999 zaměstnancůod 1972
- Úřad vlády České republiky500 - 999 zaměstnancůod 1972
- Městská část Praha 1500 - 999 zaměstnancůod 1973
- Městská část Praha 4500 - 999 zaměstnancůod 1973
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
7 869 smluv za 21,7 mld. Kč, nejvíc s Ministerstvo obrany (57 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Ministerstvo obrany903 smluv12,3 mld. Kč
- Vojenský výzkumný ústav, s. p.334 smluv2,7 mld. Kč
- TATRA DEFENCE SYSTEMS s.r.o.6 smluv632,7 mil. Kč
- TATRA TRUCKS a.s.29 smluv561,2 mil. Kč
- GiTy, a.s.77 smluv322,5 mil. Kč
- AKERMANN ELECTRONIC PRAHA, spol. s r.o.234 smluv313,3 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2018Rozvoj OTS VŘ PozS k naplnění schopností FMN3 mld. Kč
- Pojistná smlouvauzavřena 16. 10. 2026543 376 Kč s DPH
- Pravidelný úklid budovy 09uzavřena 12. 6. 20251,8 mil. Kč
- schválení návrhu metodikuzavřena 21. 10. 2026240 000 Kč
- 141900- Tvorba ČOS 174005, 3. vydání ZZuzavřena 30. 10. 202687 420 Kč s DPH
- SOC a podpora Fortinetuzavřena 30. 10. 2026260 400 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
10 dotací za 60,4 mil. Kč (2017–2025), 1 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo obrany.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 829 020 Kčnárodní zdroje · 59,6 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo obrany6 dotací59,6 mil. Kč
- Úřad práce České republiky4 dotace829 020 Kč
Poslední dotace
- LOV-REKO - Rekognoskační vozidlo dělostřeleckých bateriíMinisterstvo obrany · 2024–2025 · Ambice - podpora rozvoje obl. s význam. výsl. v NATO a EU (2020-2026)36,4 mil. Kč
- MINA TB-F-LD - Minometný náboj 60mm termobarický, fragmentovaný, s prodlouženým dostřelemMinisterstvo obrany · 2025 · Ambice - podpora rozvoje obl. s význam. výsl. v NATO a EU (2020-2026)2,5 mil. Kč
- UK - Univerzální kulometMinisterstvo obrany · 2023 · Ambice - podpora rozvoje obl. s význam. výsl. v NATO a EU (2020-2026)8,1 mil. Kč
- VEDENÍ - Opatření ke zvýšení kryptografické ochrany a ochrany utajovaných informací před únikem vlivem kompromitujícího vyzařování, omezení úrovní kompromitujícího vyzařování pro vedené emiseMinisterstvo obrany · 2023 · Ambice - podpora rozvoje obl. s význam. výsl. v NATO a EU (2020-2026)3,3 mil. Kč
- MODES - modulární expertní systém na bázi umělé inteligence pro analýzu obrazových datMinisterstvo obrany · 2022 · Rozvoj ozbrojených sil České republiky (2015-2022)7,6 mil. Kč
- DPzP - dílenské vozidlo pro technické prostředky a opravy prostředků dělostřeleckého průzkumu AČRMinisterstvo obrany · 2022 · Rozvoj ozbrojených sil České republiky (2015-2022)1,7 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
1 projekt za 23,1 mil. Kč, vyúčtováno 0 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekt
- od 1. 10. 2025 · do 31. 3. 2028Stratosférický průzkumný letoun HARPOperační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost · Projekt s právním aktem · Jihomoravský23,1 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
71 vyhraných zakázek za 395,8 mil. Kč od 8 zadavatelů; v 25 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ministerstvo obrany59 zakázek383,7 mil. Kč
- Výzkumný ústav stavebních hmot, a.s.3 zakázky6 mil. Kč
- Národní bezpečnostní úřad2 zakázky2,6 mil. Kč
- Krajské ředitelství policie Středočeského kraje2 zakázky1,5 mil. Kč
- Městská knihovna v Praze2 zakázky767 675 Kč
- Zdravotnická záchranná služba Olomouckého kraje, příspěvková organizace1 zakázka860 000 Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2016Vyprošťovací vozidla - nákupMinisterstvo obrany197 mil. Kč
- malého rozsahu · 2016PODTEO "Kolová platforma pro radiotheodolit RT20"Ministerstvo obrany33,7 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Souprava pro odminováníMinisterstvo obrany · jediná nabídka24,7 mil. Kč
- nadlimitní · 2019Obnova provozuschopnosti leteckých akumulátorůMinisterstvo obrany21,5 mil. Kč
- malého rozsahu · 2018KLAZÁŘ - Klasifikace záznamů řečiMinisterstvo obrany7,9 mil. Kč
- malého rozsahu · 2020Standardizace - pozemní technikaMinisterstvo obrany7,6 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 65 · benzín 17 · ostatní 7
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 15. 2. 2023Nový ve vedeníIng Jiří Kašpárek (ředitel státního podniku)
- 15. 2. 2023Odchod z vedeníIng. Libor Tomolya (ředitel státního podniku z pověření)
- 16. 11. 2022Odchod z vedeníIng. Jitka Čapková, Ph.D., MBA (1. zástupce ředitele)
- 15. 11. 2022Odchod z vedeníIng. Petr Novotný (ředitel státního podniku)
- 15. 11. 2022Nový ve vedeníIng. Libor Tomolya (ředitel státního podniku z pověření)
- 1. 1. 2022Nový ve vedeníIng. Jitka Čapková, Ph.D., MBA (1. zástupce ředitele)
- 22. 2. 2021Nový ve vedeníIng. Petr Novotný (ředitel státního podniku)
- 9. 2. 2021Odchod z vedeníMgr. Jiří Protiva (ředitel státního podniku)
Celá historie · další 10Skrýt starší
- 6. 10. 2017PřesídleníPraha
- 11. 8. 2015Odchod z vedeníJiří Protiva (2. zástupce ředitele)
- 19. 3. 2015Nový ve vedeníMgr. Jiří Protiva (ředitel státního podniku)
- 31. 12. 2014Odchod z vedeníVáclav Irovský (ředitel)
- 30. 11. 2014Odchod z vedeníFrantišek Padělek (1. zástupce ředitele)
- 28. 6. 2013Změna základního kapitálu1 000 000 → 428 973 300 Kč
- 28. 6. 2013Změna základního kapitálu428 973 300 → 476 637 000 Kč
- 30. 1. 2013Nový ve vedeníFrantišek Padělek (1. zástupce ředitele)
- 30. 1. 2013Nový ve vedeníJiří Protiva (2. zástupce ředitele)
- 27. 9. 2012Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 45 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
7jckvi2
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ24272523
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 9
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Mladoboleslavská 944, Kbely, 19700 Praha
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 24272523
- Právní forma
- Státní podnik
- Hlavní činnost
- Činnosti v oblasti obrany
- Další činnosti
- Výroba jiných základních anorganických chemických látek, Výroba jiných základních anorganických chemických látek, Slévárenství, Kování, lisování, ražení, válcování a protlačování kovů; prášková metalurgie, Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění, Obrábění, Výroba zámků a kování, Opravy elektrických zařízení a 12 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 27. 9. 2012
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Vojenský technický ústav, s.p.
Otázky
Časté otázky o firmě Vojenský technický ústav, s.p.
Kdy vznikla firma Vojenský technický ústav, s.p.?
Kolik zaměstnanců má Vojenský technický ústav, s.p.?
Kde sídlí Vojenský technický ústav, s.p.?
Jaké je IČO firmy Vojenský technický ústav, s.p.?
Jakou datovou schránku má Vojenský technický ústav, s.p.?
Kdo je ve vedení firmy Vojenský technický ústav, s.p.?
Komu patří Vojenský technický ústav, s.p.?
Je Vojenský technický ústav, s.p. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Vojenský technický ústav, s.p. zabývá?
Je Vojenský technický ústav, s.p. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Veřejná správa a obrana; povinné sociální zabezpečení v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu