Shrnutí · spočítáno z registrů
Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 859 z 879firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 45 letna trhu, déle než 1 496 z 1 506 firem oboru v Praze
- 12 firemsídlí na stejné adrese
- 2 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 23 000 Kč
- 7,2 mld. Kč3 175 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1,8 mld. Kčv 524 dotacích z veřejných rozpočtů, 5 % z fondů EU
- 9 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 80,7 mil. Kč bez DPH
- 138 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 25 let starých
- 1× pokuta od ČOIcelkem 1 000 Kč z 1 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výzkum a vývoj v Praze · 879 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 859
- Ve stejném pásmu
- 14
- Větších
- 6
- 0631
- 1 - 5111
- 6 - 925
- 10 - 1919
- 20 - 2410
- 25 - 4911
- 50 - 9918
- 100 - 19925
- 200 - 2499
- 250 - 499tato firma14
- 500 - 9994
- 1000 - 14992
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
- Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1981Tato firma · stejně velké →
- Česká geologická služba250 - 499 zaměstnancůod 1972
- Hvězdárna a planetárium hlavního města Prahy250 - 499 zaměstnancůod 1981
- Honeywell, spol. s r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1991
- Heyrovského ústav AV ČR, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1995
- Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1995
- Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1995
- Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1995
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
3 175 smluv za 7,2 mld. Kč, nejvíc s Ministerstvo zemědělství.
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Ministerstvo zemědělství178 smluv985,6 mil. Kč
- Technologická agentura ČR21 smluv167,2 mil. Kč
- Česká zemědělská univerzita v Praze103 smluv165,2 mil. Kč
- Mendelova univerzita v Brně57 smluv143,5 mil. Kč
- Agrotest fyto, s.r.o.9 smluv125,5 mil. Kč
- Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích26 smluv83,3 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2013Smlouva o účasti na řešení projektu Udržitelný rozvoj výzkumu v Centru regionu Haná - na roky - 2014-2018, LO12041 mld. Kč
- Smlouva o spolupráci při realizaci projektu - Uplatnění principů cirkulární bioekonomiky na základě inovativní technologie torefakce bioodpadů pro výrobu biopaliva biohnojiv využitelných při obnově těžbou postižené krajiny.uzavřena 22. 10. 20263,5 mil. Kč s DPH
- Smlouva o dílo: Analýza živinových poměrů na experimentálních plocháchuzavřena 23. 10. 2026262 700 Kč
- Smlouva o využití výsledků - Ludig Labas jako prostředek pro zavádění kvetoucích pásů ...uzavřena 21. 10. 2026cena neuvedena
- Objednávka - klimatizace pro budovu PGI (1x venkovní, 2x vnitřní klimatizace)uzavřena 22. 10. 657 448 Kč
- Objednávka - Aminoacid analysis Agilent ...uzavřena 12. 10. 202663 000 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
524 dotací za 1,8 mld. Kč (2004–2025), 5 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo zemědělství.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 88,2 mil. Kčnárodní zdroje · 1,8 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo zemědělství198 dotací1,1 mld. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy166 dotací313,1 mil. Kč
- Technologická agentura České republiky38 dotací221,7 mil. Kč
- Grantová agentura České republiky78 dotací77,3 mil. Kč
- Ministerstvo životního prostředí14 dotací47,4 mil. Kč
Poslední dotace
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i.Ministerstvo zemědělství · 2024–2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací152,5 mil. Kč
- Vytvoření a ověření modelových systémů dlouhodobé sekvestrace uhlíku v ČRMinisterstvo zemědělství · 2024–2025 · Program aplikovaného výzkumu MZe "Země" (2017-2025)10 mil. Kč
- 6.4.2. - 32/2025-13110KuMinisterstvo zemědělství · 2025 · Podpora agrárního sektoru7,8 mil. Kč
- 6.3.1. - 17/2025-13110KuMinisterstvo zemědělství · 2025 · Podpora agrárního sektoru7,5 mil. Kč
- Implementace ekosystémových služeb se zaměřením na vodní bilanci ve vinohradnické praxiMinisterstvo zemědělství · 2023–2025 · Program aplikovaného výzkumu MZe "Země" (2017-2025)6,8 mil. Kč
- Efektivní systémy pěstování meziplodin využívající principy biotických intenzifikacíMinisterstvo zemědělství · 2023–2025 · Program aplikovaného výzkumu MZe "Země" (2017-2025)6,5 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
9 vyhraných zakázek za 80,7 mil. Kč od 5 zadavatelů; v 6 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Český hydrometeorologický ústav4 zakázky3,6 mil. Kč
- Ministerstvo zemědělství2 zakázky59 mil. Kč
- Ministerstvo vnitra1 zakázka15,3 mil. Kč
- Česká republika - Státní zemědělská a potravinářská inspekce1 zakázka2 mil. Kč
- Technologická agentura ČR1 zakázka790 144 Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2026Nitrátová směrnice – monitoring a evaluace akčního programu na období 2026–2028Ministerstvo zemědělství36 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Nitrátová směrnice – monitoring a evaluace akčního programu na období 2024–2025Ministerstvo zemědělství · jediná nabídka23 mil. Kč
- nadlimitní · 2018Technologie pro dlouhodobé strategické skladování hmotných rezerv (obilovin, luštěnin)Ministerstvo vnitra · jediná nabídka15,3 mil. Kč
- malého rozsahu · 2019Laboratorní analýzy 2019 VÚRVČeská republika - Státní zemědělská a potravinářská inspekce2 mil. Kč
- malého rozsahu · 2022Metodická podpora odhadu emisí v sektoru zemědělství a LULUCF, příprava projekcí emisí vznikajících při obhospodařování zemědělských půdČeský hydrometeorologický ústav · jediná nabídka1,6 mil. Kč
- malého rozsahu · 2020Zajištění a zpracování podkladů pro pravidelnou územní a časovou disagregaci emisí pocházejících ze zemědělské rostlinné výroby a větrné eroze půdČeský hydrometeorologický ústav · jediná nabídka1,2 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- samostatný odborný pracovník (m/ž)1 místo
- Traktorista/ka - opravář/ka1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 5. 5. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2018–2018
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 63 · ostatní 48 · benzín 26 · CNG 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 1. 1981Zápis do registru
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
3tnj7g7
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00027006
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 6
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve plátce spotřební daněSpotřební daněukončeno
- Zemědělský podnikatelZemědělský registraktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Drnovská 507/73, Ruzyně, 16100 Praha
- Česká fytopatologická společnost z.s.Spolek · od 1996Aktivní
- Česká zemědělská společnost, POBOČKA - KOMISE JAKOSTI ROSTLINNÝCH PRODUKTŮPobočný spolek · od 1990Aktivní
- CZ Biom - České sdružení pro biomasu, z.s.Spolek · od 1994 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- Farmářská škola - Vyšší odborná škola ekologického zemědělství, z.ú.Ústav · od 2022 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- Héctor Emiliano QUIŇONES PEDROZAZahraniční fyzická osoba · od 1998Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00027006
- Právní forma
- Veřejná výzkumná instituce
- Další činnosti
- 72100
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1981
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i.
Otázky
Časté otázky o firmě Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i.
Kdy vznikla firma Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i.?
Kolik zaměstnanců má Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i.?
Kde sídlí Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i.?
Jaké je IČO firmy Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i.?
Jakou datovou schránku má Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i.?
Je Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i. zabývá?
Je Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výzkum a vývoj v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu