Shrnutí · spočítáno z registrů
Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 859 z 879firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 31 letna trhu, déle než 1 413 z 1 506 firem oboru v Praze
- 94 %firem oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje
- 8,9 mld. Kč2 712 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 4,5 mld. Kčv 664 dotacích z veřejných rozpočtů, 3 % z fondů EU
- 1 veřejná zakázkavyhraných, ve smluvní hodnotě 82 640 Kč bez DPH
- 4 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 7 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výzkum a vývoj v Praze · 879 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 859
- Ve stejném pásmu
- 14
- Větších
- 6
- 0631
- 1 - 5111
- 6 - 925
- 10 - 1919
- 20 - 2410
- 25 - 4911
- 50 - 9918
- 100 - 19925
- 200 - 2499
- 250 - 499tato firma14
- 500 - 9994
- 1000 - 14992
Ročník 1995
Z 49 subjektů oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje 46. Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
- Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1995Tato firma · stejně velké →
- Česká geologická služba250 - 499 zaměstnancůod 1972
- Hvězdárna a planetárium hlavního města Prahy250 - 499 zaměstnancůod 1981
- Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1981
- Honeywell, spol. s r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1991
- Heyrovského ústav AV ČR, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1995
- Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1995
- Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1995
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
2 712 smluv za 8,9 mld. Kč, nejvíc s Grantová agentura České republiky.
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Grantová agentura České republiky116 smluv526,8 mil. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy13 smluv191,1 mil. Kč
- Národní technická knihovna21 smluv148,7 mil. Kč
- Univerzita Karlova145 smluv102,1 mil. Kč
- Ministerstvo zdravotnictví13 smluv95,8 mil. Kč
- Československá obchodní banka, a. s.417 smluv67,1 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 20221. LF UK Smlouva o účasti na řešení projektu LX22NPO51021,5 mld. Kč
- Licenční smlouva - software pro molekulové modelování + podpůrné službyuzavřena 24. 10. 2026732 171 Kč
- OptiXsuzavřena 23. 10. 2026206 612 Kč
- Chemikálieuzavřena 15. 10. 2026 · dodatek30 579 Kč
- SHIMADZU Handels GmbH-organizační složkauzavřena 20. 10. 202662 103 Kč
- SHIMADZU Handels GmbH-organizační složkauzavřena 20. 10. 202662 103 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
664 dotací za 4,5 mld. Kč (2005–2025), 3 % z fondů EU; nejvíc přiznal Akademie věd ČR.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 125,1 mil. Kčnárodní zdroje · 4,4 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Akademie věd ČR179 dotací3,5 mld. Kč
- Grantová agentura České republiky389 dotací644,7 mil. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy85 dotací369,9 mil. Kč
- Ministerstvo zdravotnictví4 dotace15,7 mil. Kč
- Technologická agentura České republiky4 dotace5,6 mil. Kč
Poslední dotace
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i.Akademie věd ČR · 2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací239,1 mil. Kč
- Podpora činnosti pracovišť AV ČR - Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i.Akademie věd ČR · 2025 · Podpora činnosti pracovišť AV ČR9,9 mil. Kč
- Povrchově modifikované světlo-konvertující nanočástice pro kvantitativní diagnostiku -buněk v diabetologii pomocí MRI, fluorescence a mikroskopieGrantová agentura České republiky · 2025 · Standardní projekty4,4 mil. Kč
- Polymerní supramolekulární radiosenzitizéry pro protinádorovou radioterapiiMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na léta 2024 - 20303,7 mil. Kč
- Makromolekulární platforma pro selektivní degradaci membránových receptorůGrantová agentura České republiky · 2025 · Standardní projekty3,4 mil. Kč
- Pokročilé polymerní systémy pro dopravu léčiv nesoucí mitoxantron a taxany pro léčbu androgen-independentních karcinomů prostatyGrantová agentura České republiky · 2025 · Standardní projekty3,3 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
1 projekt za 4,5 mil. Kč, vyúčtováno 17 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 751 203 Kčzbývá · 3,8 mil. Kč
Projekt
- od 26. 6. 2025 · do 30. 11. 2027Příprava nanovlákenné membrány pro použití v tkáňovém inženýrstvíOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha4,5 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
1 vyhraná zakázka za 82 640 Kč od 1 zadavatele; v 1 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- Národní knihovna České republiky1 zakázka82 640 Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 2 · nafta 1 · ostatní 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 1. 1995Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 49 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
2minqg2
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ61389013
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 6
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve poskytovala zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebukončeno
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 61389013
- Právní forma
- Veřejná výzkumná instituce
- Další činnosti
- 72100
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1995
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i.
Otázky
Časté otázky o firmě Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i.
Kdy vznikla firma Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i.?
Kolik zaměstnanců má Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i.?
Kde sídlí Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i.?
Jaké je IČO firmy Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i.?
Jakou datovou schránku má Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i.?
Je Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i. zabývá?
Je Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výzkum a vývoj v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu