Shrnutí · spočítáno z registrů
Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 859 z 879firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 31 letna trhu, déle než 1 413 z 1 506 firem oboru v Praze
- 94 %firem oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje
- 7,6 mld. Kč3 295 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 5,9 mld. Kčv 334 dotacích z veřejných rozpočtů, 23 % z fondů EU
- 1 veřejná zakázkavyhraných, ve smluvní hodnotě 730 000 Kč bez DPH
- 9 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 14 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výzkum a vývoj v Praze · 879 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 859
- Ve stejném pásmu
- 14
- Větších
- 6
- 0631
- 1 - 5111
- 6 - 925
- 10 - 1919
- 20 - 2410
- 25 - 4911
- 50 - 9918
- 100 - 19925
- 200 - 2499
- 250 - 499tato firma14
- 500 - 9994
- 1000 - 14992
Ročník 1995
Z 49 subjektů oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje 46. Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
- Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1995Tato firma · stejně velké →
- Česká geologická služba250 - 499 zaměstnancůod 1972
- Hvězdárna a planetárium hlavního města Prahy250 - 499 zaměstnancůod 1981
- Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1981
- Honeywell, spol. s r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1991
- Heyrovského ústav AV ČR, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1995
- Ústav experimentální botaniky AV ČR, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1995
- Ústav makromolekulární chemie AV ČR, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1995
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
3 295 smluv za 7,6 mld. Kč, nejvíc s Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy11 smluv1,2 mld. Kč
- ELEKTROTECHNIKA, a.s.25 smluv398,2 mil. Kč
- CL-EVANS a.s.3 smlouvy242,2 mil. Kč
- Grantová agentura České republiky52 smluv228,7 mil. Kč
- OHLA ŽS, a.s.13 smluv161,9 mil. Kč
- IMOS Brno, a.s.5 smluv132,7 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2022SMLOUVA O USTANOVENÍ NÁRODNÍHO CENTRA KOMPETENCE; TA ČR TN02000020; Centrum pokročilé elektronové a fotonové optiky.906,6 mil. Kč
- Nákup zboží - Laserová čtecí hlava holografického pravítka s kabelemuzavřena 3. 11. 20266 100 USD
- Nákup zboží - závoz tekutého dusíku do zásobníkuuzavřena 26. 10. 202661 621 Kč s DPH
- Nákup služeb - Automatické prodloužení údržby SolidCAM a SolidWorksuzavřena 3. 11. 2026235 850 Kč
- Nákup zboží - Optomechanické dílyuzavřena 3. 11. 20265 985 EUR
- Smlouva o využití výsledků projektu TREND Technologie pro sestavování VIS a SWIRuzavřena 27. 10. 2026cena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
334 dotací za 5,9 mld. Kč (2005–2025), 23 % z fondů EU; nejvíc přiznal Akademie věd ČR.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 1,4 mld. Kčnárodní zdroje · 4,6 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Akademie věd ČR134 dotací3,3 mld. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy53 dotací2,3 mld. Kč
- Grantová agentura České republiky136 dotací261,7 mil. Kč
- Technologická agentura České republiky9 dotací60,7 mil. Kč
- Ministerstvo vnitra2 dotace16,3 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2018COMPASS-U: Tokamak pro špičkový výzkum jaderné fúzeMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy439 mil. KčEU
- Podpora činnosti pracovišť AV ČR - Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i.Akademie věd ČR · 2025 · Podpora činnosti pracovišť AV ČR agregace - Tokamak180 mil. Kč
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i.Akademie věd ČR · 2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací155,2 mil. Kč
- COMPASS-RI 3Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2024–2025 · JAK ZED141,5 mil. KčEU
- COMPASS - Tokamak pro výzkum termonukleární fúzeMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · Projekty velkých infrastruktur pro VaVaI65,5 mil. Kč
- COMPASS-U: Tokamak pro špičkový výzkum jaderné fúze - Fáze IIMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2024–2025 · JAK ZED57,9 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
7 projektů za 1,2 mld. Kč, vyúčtováno 30 %; 5 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 345,1 mil. Kčzbývá · 817,8 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 22. 10. 2024 · do 30. 4. 2027Inovační centrum TOPTEC pro oblast optických systémů a měřeníOperační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost · Projekt v realizaci · Liberecký279,7 mil. Kčběží
- od 31. 7. 2024ÚFP - MSCA Fellowships CZ 3Operační program Jan Amos Komenský · Projekt nedokončen - ukončen příjemcem · Prahabez částkynedokončen
- od 28. 3. 2024 · do 31. 12. 2026PALS-RI 3Operační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha50 mil. Kčběží
- od 27. 3. 2024 · do 31. 12. 2027COMPASS-RI 3Operační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha405,3 mil. Kčběží
- od 13. 11. 2023 · ukončen 30. 6. 2026ÚFP - MSCA Fellowships CZ 2Operační program Jan Amos Komenský · Projekt finančně ukončen ŘO · Praha5,4 mil. Kč
Všechny projekty · další 2Skrýt starší
- od 28. 8. 2023 · do 31. 12. 2027COMPASS-U: Tokamak pro špičkový výzkum jaderné fúze - Fáze IIOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha358 mil. Kčběží
- od 8. 2. 2023 · ukončen 28. 2. 2025ÚFP - MSCA Fellowships CZOperační program Jan Amos Komenský · Projekt finančně ukončen ŘO · Praha3,5 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
1 vyhraná zakázka za 730 000 Kč od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- Vysoká škola chemicko-technologická v Praze1 zakázka730 000 Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 3 · benzín 3 · ostatní 3
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 1. 1995Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 49 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
zipnqqk
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ61389021
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 8
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 61389021
- Právní forma
- Veřejná výzkumná instituce
- Další činnosti
- 25510, Povrchová úprava a zušlechťování kovů, Výroba počítačů, elektronických a optických přístrojů a zařízení, Ubytování, Pronájem a správa vlastních nebo pronajatých nemovitostí, 68200, 70200, Ostatní poradenství v oblasti podnikání a řízení a 1 dalších
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1995
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i.
Otázky
Časté otázky o firmě Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i.
Kdy vznikla firma Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i.?
Kolik zaměstnanců má Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i.?
Kde sídlí Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i.?
Jaké je IČO firmy Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i.?
Jakou datovou schránku má Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i.?
Je Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i. zabývá?
Je Ústav fyziky plazmatu AV ČR, v. v. i. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výzkum a vývoj v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu