Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 11 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 11 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Helena Theuerová a 8 dalších.
Statutární orgán
- Helena Theuerováčlen představenstva · od 1995 · nar. 1954 · Bolaticejiné firmy v rejstříku nemá
- Věra Martínkováčlen představenstva · od 2000 · nar. 1960 · Kravařejiné firmy v rejstříku nemá
- Vratislav Kokeščlen představenstva · od 2005 · nar. 1970 · Opavajiné firmy v rejstříku nemá
- Helena Pelantováčlen představenstva · od 2005 · nar. 1965 · Opavajiné firmy v rejstříku nemá
- Karel Černínii. místopředseda představenstva · od 2015 · nar. 1952 · Hradec nad Moravicíjiné firmy v rejstříku nemá
- JUDr. Jan Sůrapředseda představenstva · od 2015 · nar. 1958 · Opavajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Daniela Pluškovái. místopředseda představenstva · od 2017 · nar. 1978 · Velké Hošticedalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Alois Miketačlen představenstva · od 2017 · nar. 1955 · Darkovicedalších 3 firmy:3 aktivních
- Milena Novákováčlen představenstva · od 2020 · nar. 1952 · Opavajiné firmy v rejstříku nemá
Dozorčí rada a další orgány · 9
- Jana Wranováčlen kontrolní komise · od 2020 · nar. 1967 · Kravařejiné firmy v rejstříku nemá
- Hana Kubánkovápředseda kontrolní komise · od 2020 · nar. 1969 · Kravařejiné firmy v rejstříku nemá
- Jaroslav Novohradskýmístopředseda kontrolní komise · od 2020 · nar. 1981 · Ludgeřovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Naděžda Wichováčlen kontrolní komise · od 2020 · nar. 1965 · Svatoňovicedalších 1 firma:1 aktivních
- Iveta Kopřivováčlen kontrolní komise · od 2020 · nar. 1974 · Vítkovjiné firmy v rejstříku nemá
- Martina Tomkováčlen kontrolní komise · od 2020 · nar. 1971 · Dolní Benešovjiné firmy v rejstříku nemá
- Irena Toflováčlen kontrolní komise · od 2020 · nar. 1968 · Štěpánkovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Dorota Stoklasováčlen kontrolní komise · od 2023 · nar. 1966 · Velké Hošticejiné firmy v rejstříku nemá
- Jiří Šášekčlen kontrolní komise · od 2025 · nar. 1971 · Dolní Životicedalších 1 firma:1 aktivních
Dříve ve firmě · 14
- Eva Michalíkováčlen představenstva · od 1995 · do 2020 · nar. 1958 · Bolaticejiné firmy v rejstříku nemá
- Naděžda Sassmanováčlen představenstva · od 2005 · do 2020 · nar. 1961 · Ludgeřovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Daniela Pluškováčlen představenstva · od 2015 · do 2017 · nar. 1978 · Velké Hošticedalších 2 firmy:2 aktivních
- Helena Rabinskái. místopředseda představenstva · od 2015 · do 2017 · nar. 1960 · Opavajiné firmy v rejstříku nemá
- Helena Rabinskáčlen představenstva · od 2000 · do 2015 · nar. 1960 · Opavajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaromíra Holubovái. místopředseda představenstva · od 2005 · do 2015 · nar. 1955 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. David Aichmaierpředseda představenstva · od 2010 · do 2015 · nar. 1975 · Opavajiné firmy v rejstříku nemá
- Vratislav Kokešii. místopředseda představenstva · od 2010 · do 2015 · nar. 1970 · Opavajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. David Aichmaierii. místopředseda představenstva · od 2010 · do 2010 · nar. 1975 · Opavajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Tomáš Hrachovecpředseda představenstva · od 1991 · do 2010 · nar. 1950 · Háj ve Slezskujiné firmy v rejstříku nemá
- Vladimír Gilík2. místopředseda předst. · od 1995 · do 2010 · nar. 1952 · Oticejiné firmy v rejstříku nemá
- Jindřich Dobřeckýčlen představenstva · od 2000 · do 2010 · nar. 1947 · Holasovicejiné firmy v rejstříku nemá
- právnické osobyspolečník · od 1992 · do 2013
- fyzické osobyspolečník · od 1992 · do 2013
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
TEMPO, obchodní družstvoShrnutí · spočítáno z registrů
TEMPO, obchodní družstvo v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 110 z 111firem oboru v Opavě s uvedenou velikostí je menších
- 48 letna trhu, déle než 254 z 255 firem oboru v Opavě
- 86 %firem oboru zapsaných v roce 1978 dnes funguje
- 1 firmasídlí na stejné adrese
- 47,6 mil. Kč116 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 10 mil. Kčv 10 dotacích z veřejných rozpočtů, 14 % z fondů EU
- 5 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 13 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 5 let starých
- 77× pokuta od ČOIcelkem 239 500 Kč z 275 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Maloobchod, kromě motorových vozidel v Opavě · 111 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 110
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1978
Z 22 subjektů oboru zapsaných v roce 1978 dnes funguje 19. TEMPO, obchodní družstvo je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Opavě, nejpodobnější velikostí
Všechny- TEMPO, obchodní družstvo500 - 999 zaměstnancůod 1978Tato firma · stejně velké →
- NEJČI nábytek s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2002
- KOMFOR spol. s r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1991
- POUBA a.s.25 - 49 zaměstnancůod 1996
- KVĚTINÁŘSTVÍ SLUNEČNICE s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2005
- BENKO KLIMA s.r.o.20 - 24 zaměstnancůod 1998
- GALTOP s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1991
- TREND NOVA s. r. o.10 - 19 zaměstnancůod 1994
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
116 smluv za 47,6 mil. Kč, nejvíc s Ministerstvo pro místní rozvoj (29 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Ministerstvo pro místní rozvoj2 smlouvy13,8 mil. Kč
- Statutární město Opava10 smluv8,2 mil. Kč
- Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových4 smlouvy7,3 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Ostrava7 smluv6,5 mil. Kč
- Česká pošta, s.p.43 smluv6 mil. Kč
- Moravskoslezský kraj26 smluv3,2 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2022Zástavní smlouva k B.j. 14 PB – PČB Háj ve Slezsku8,4 mil. Kč
- dodatek č. 1 k Dohodě o podmínkách realizace stavebních úprav budovy vyvolaných investičním záměrem města Opavy - kompenzace za vynucené stavební úpravyuzavřena 10. 8. 2026 · dodatek150 000 Kč s DPH
- Dohoda o podmínkách realizace stavebních úprav budovy vyvolaných investičním záměrem města Opavyuzavřena 29. 6. 2026269 760 Kč s DPH
- nebytový prostor – v budově Monobloku-obchoduzavřena 26. 2. 2026 · dodatek90 948 Kč
- Smlouva o připojení elektrické požární signalizace na pult centralizované ochrany - objekt Skladová hala TEMPOuzavřena 16. 2. 2026cena neuvedena
- Dohoda o úhradě nákladů na úpravu předmětu nájmuuzavřena 19. 11. 2025132 971 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
10 dotací za 10 mil. Kč (2005–2024), 14 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo pro místní rozvoj.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 1,4 mil. Kčnárodní zdroje · 8,6 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo pro místní rozvoj1 dotace8,4 mil. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu5 dotací926 245 Kč
- Úřad práce České republiky2 dotace494 788 Kč
- Úřad práce v Ostravě2 dotace168 000 Kč
Poslední dotace
- OD TEMPO - Vybudování FVE bez akumulace - obj. 32Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie195 704 KčEU
- OD TEMPO - Vybudování FVE bez akumulace - obj. 14Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie195 704 KčEU
- OD TEMPO - Vybudování FVE bez akumulace - obj. 16Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie195 704 KčEU
- OD TEMPO - Vybudování FVE bez akumulace - obj. 10Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie195 704 KčEU
- OD TEMPO - Vybudování FVE bez akumulace - obj. 9Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Přechod na čistší zdroje energie143 430 KčEU
- B.j. 14 PB - PČB Háj ve SlezskuMinisterstvo pro místní rozvoj · 2020–2021 · Podporované byty8,4 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
- 2× zákaz prodeje
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 9 · benzín 3 · ostatní 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 3. 3. 2020Odchod z vedeníEva Michalíková (člen představenstva)
- 3. 3. 2020Odchod z vedeníNaděžda Sassmanová (člen představenstva)
- 3. 3. 2020Nový ve vedeníMilena Nováková (člen představenstva)
- 8. 11. 2017Odchod z vedeníDaniela Plušková (člen představenstva)
- 25. 7. 2017Nový ve vedeníIng. Alois Miketa (člen představenstva)
- 27. 6. 2017Odchod z vedeníHelena Rabinská (i. místopředseda představenstva)
- 27. 6. 2017Nový ve vedeníIng. Daniela Plušková (i. místopředseda představenstva)
- 16. 6. 2015Nový ve vedeníJUDr. Jan Sůra (předseda představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 16. 6. 2015Nový ve vedeníHelena Rabinská (i. místopředseda představenstva)
- 16. 6. 2015Nový ve vedeníKarel Černín (ii. místopředseda představenstva)
- 16. 6. 2015Nový ve vedeníDaniela Plušková (člen představenstva)
- 16. 6. 2015Odchod z vedeníMgr. David Aichmaier (předseda představenstva)
- 16. 6. 2015Odchod z vedeníIng. Jaromíra Holubová (i. místopředseda představenstva)
- 16. 6. 2015Odchod z vedeníVratislav Kokeš (ii. místopředseda představenstva)
- 16. 6. 2015Odchod z vedeníHelena Rabinská (člen představenstva)
- 24. 7. 2014PřesídleníOpava
- 21. 10. 2013Odchod společníkaprávnické osoby
- 21. 10. 2013Odchod společníkafyzické osoby
- 14. 12. 2010Nový ve vedeníMgr. David Aichmaier (předseda představenstva)
- 14. 12. 2010Odchod z vedeníMgr. David Aichmaier (ii. místopředseda představenstva)
- 14. 12. 2010Nový ve vedeníVratislav Kokeš (ii. místopředseda představenstva)
- 4. 8. 2010Odchod z vedeníIng. Tomáš Hrachovec (předseda představenstva)
- 21. 6. 2010Odchod z vedeníVladimír Gilík (2. místopředseda předst.)
- 21. 6. 2010Nový ve vedeníMgr. David Aichmaier (ii. místopředseda představenstva)
- 21. 6. 2010Odchod z vedeníJindřich Dobřecký (člen představenstva)
- 13. 5. 1978Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 22 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
3656sj2
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00032417
Finanční úřad · Územní pracoviště v Opavě
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Horní náměstí 104/1, Město, 74601 Opava
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00032417
- Právní forma
- Družstvo
- Hlavní činnost
- Maloobchod s převahou potravin, nápojů a tabákových výrobků v nespecializovaných prodejnách
- Další činnosti
- Zpracování a konzervování masa, kromě drůbežího, Výroba pekařských a cukrářských výrobků, kromě trvanlivých, Destilace, rektifikace a míchání lihovin, Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, Velkoobchod s chemickými výrobky, 46850, Nespecializovaný velkoobchod, Skladování a vedlejší činnosti v dopravě a 11 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 13. 5. 1978
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy TEMPO, obchodní družstvo
Otázky
Časté otázky o firmě TEMPO, obchodní družstvo
Kdy vznikla firma TEMPO, obchodní družstvo?
Kolik zaměstnanců má TEMPO, obchodní družstvo?
Kde sídlí TEMPO, obchodní družstvo?
Jaké je IČO firmy TEMPO, obchodní družstvo?
Jakou datovou schránku má TEMPO, obchodní družstvo?
Kdo je ve vedení firmy TEMPO, obchodní družstvo?
Je TEMPO, obchodní družstvo spolehlivý plátce DPH?
Čím se TEMPO, obchodní družstvo zabývá?
Je TEMPO, obchodní družstvo aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Maloobchod, kromě motorových vozidel v Opavě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu