Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2025
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2025 | 4,4 mld. | 30,4 mil. | 581,3 mil. |
| 2024 | 3,9 mld. | 19,1 mil. | 558,5 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
Postavení podle tržeb za rok 2025
Pořadí mezi aktivními firmami oboru, jejichž tržby za 2025 známe ze strukturovaných závěrek; s dalšími načtenými závěrkami se může posunout.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 5 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2025 a pro srovnání 2024.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Peter Bittó a 2 další.
Statutární orgán
- Ing. Peter Bittóčlen představenstva · od 2018 · nar. 1970 · Rudnádalších 18 firem:17 aktivních1 zaniklo jinak
- Ing. Pavel Vránekpředseda představenstva · od 2025 · nar. 1969 · Roztokydalších 14 firem:14 aktivních
- MUDr. Miloš Vránekmístopředseda představenstva · od 2025 · nar. 1968 · Brnodalších 10 firem:10 aktivních
Dozorčí rada a další orgány · 5
- Miloš Vránekpředseda dozorčí rady · od 2018 · nar. 1944 · Podolídalších 4 firmy:4 aktivních
- JUDr. Pavel Čapčuchčlen dozorčí rady · od 2018 · nar. 1961 · Brnodalších 9 firem:9 aktivních
- Tomáš Juříkčlen dozorčí rady · od 2020 · nar. 1970 · Brnodalších 9 firem:9 aktivních
- Martin Vránekčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1998 · Mokrá-Horákovdalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Marek Vránekčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1997 · Moravanydalších 1 firma:1 aktivních
Dříve ve firmě · 16
- MUDr. Miloš Vránekpředseda představenstva · od 2018 · do 2025 · nar. 1968 · Brnodalších 10 firem:10 aktivních
- Ing. Pavel Vránekmistopředseda · od 2020 · do 2025 · nar. 1969 · Podolídalších 14 firem:14 aktivních
- Ing. Pavel Vránekmístopředseda představenstva · od 2020 · do 2020 · nar. 1969 · Podolídalších 14 firem:14 aktivních
- Ing. Pavel Vránekčlen představenstva · od 2005 · do 2020 · nar. 1969 · Podolídalších 14 firem:14 aktivních
- MUDr. Miloš Vránekčlen představenstva · od 2005 · do 2018 · nar. 1968 · Brnodalších 10 firem:10 aktivních
- Miloš Vránekpředseda představenstva · od 2005 · do 2018 · nar. 1944 · Podolídalších 4 firmy:4 aktivních
- Pavel Vránekjednatel · od 1997 · do 2005 · nar. 1969 · Podolí u Brna 371dalších 14 firem:14 aktivních
- Miloš Vránekjednatel · od 1997 · do 2005 · nar. 1944 · Podolí u Brna 371dalších 4 firmy:4 aktivních
- Pavel Vránekjednatel · od 1993 · do 1997 · Podolí u Brna 371
- Miloš Vránekjednatel · od 1993 · do 1997 · Podolí u Brna 371
- Pavel Vránekspolečník · od 1990 · do 1993 · Podolí u Brna 371
- Miloš Vránekspolečník · od 1990 · do 1993 · Podolí u Brna 371
- Pavel Vránekspolečník · od 1993 · do 1997 · Podolí u Brna 371
- Miloš Vránekspolečník · od 1993 · do 1997 · Podolí u Brna 371
- Pavel Vránekspolečník · od 1997 · do 2005 · nar. 1969 · Podolí u Brna 371dalších 14 firem:14 aktivních
- Miloš Vránekspolečník · od 1997 · do 2005 · nar. 1944 · Podolí u Brna 371dalších 4 firmy:4 aktivních
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
RENOCAR, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
RENOCAR, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 15 z 16firem oboru v obci Podolí s uvedenou velikostí je menších
- 35 letna trhu, déle než 18 z 19 firem oboru v obci Podolí
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1991 dnes funguje
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 111,2 mil. Kč65 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 3,9 mil. Kčv 4 dotacích z veřejných rozpočtů, 88 % z fondů EU
- 19 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 77,4 mil. Kč bez DPH
- 42 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 359 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 2 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Velkoobchod, maloobchod a opravy motorových vozidel v obci Podolí · 16 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 15
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1991
Z 3 500 subjektů oboru zapsaných v roce 1991 dnes funguje 3 461. RENOCAR, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v obci Podolí, nejpodobnější velikostí
VšechnyVeřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
65 smluv za 111,2 mil. Kč, nejvíc s Ministerstvo vnitra (90 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Ministerstvo vnitra15 smluv100,5 mil. Kč
- Vysoké učení technické v Brně2 smlouvy1,8 mil. Kč
- Teplárny Brno, a.s.1 smlouva1,6 mil. Kč
- SOMPO, a.s.1 smlouva1,5 mil. Kč
- Krajské ředitelství policie Jihomoravského kraje8 smluv1,1 mil. Kč
- Statutární město Brno5 smluv1 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2016Motocykly v policejním provedení50 mil. Kč
- Elektromobiluzavřena 19. 6. 20261,5 mil. Kč
- Pronájem pozemkuuzavřena 14. 6. 2018cena neuvedena
- Opravárenské úkony na vozidle BMW X1uzavřena 2. 2. 202667 104 Kč
- Opravy + servis, garanční a servisní prohlídky + odstranění zjištěných závad služebních motocyklů BMW + dodávka náhradních dílů - rok 2026uzavřena 7. 1. 202680 000 Kč s DPH
- Služba, opravy vozidla BMW 540i kombiuzavřena 3. 12. 2025149 461 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
4 dotace za 3,9 mil. Kč (2014–2025), 88 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 3,5 mil. Kčnárodní zdroje · 452 430 Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu3 dotace3,7 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí1 dotace190 336 Kč
Poslední dotace
- Zvýšení digitální úrovně společnosti RENOCAR, a.s. umožňující realizaci moderních obchodních modelůMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Digitální transformace podniků3,3 mil. KčEU
- 2002026184Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2021226 215 Kč
- 2101034895Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2021226 215 Kč
- 0410411008100004(49)Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2014190 336 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
19 vyhraných zakázek za 77,4 mil. Kč od 8 zadavatelů; v 11 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ústavní soud6 zakázek20,5 mil. Kč
- Ministerstvo obrany4 zakázky1,1 mil. Kč
- Ministerstvo vnitra3 zakázky50,5 mil. Kč
- Teplárny Brno, a.s.2 zakázky3,2 mil. Kč
- Krajské ředitelství policie Ústeckého kraje1 zakázka827 500 Kč
- Statutární město Brno - Městská policie Brno1 zakázka727 273 Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2021Rámcová dohoda na dodávky motocyklů v policejním provedení v letech 2021-2023Ministerstvo vnitra · jediná nabídka25,8 mil. Kč
- nadlimitní · 2018Motocykly typ č. 2Ministerstvo vnitra · jediná nabídka18,2 mil. Kč
- nadlimitní · 2018Motocykly typ č. 1Ministerstvo vnitra · jediná nabídka6,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2020Dodávka automobilů vyšší třídyÚstavní soud · 3 nabídky6,1 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Nákup 3 ks osobních automobilůÚstavní soud · 2 nabídky6 mil. Kč
- nadlimitní · 20242 ks osobního elektrovozidlaTeplárny Brno, a.s.1,6 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: hybrid 118 · nafta 102 · benzín 99 · ostatní 22 · elektřina 18
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 22. 7. 2025Odchod z vedeníMUDr. Miloš Vránek (předseda představenstva)
- 22. 7. 2025Odchod z vedeníIng. Pavel Vránek (mistopředseda)
- 22. 7. 2025Nový ve vedeníIng. Pavel Vránek (předseda představenstva)
- 22. 7. 2025Nový ve vedeníMUDr. Miloš Vránek (místopředseda představenstva)
- 29. 9. 2020Nový ve vedeníIng. Pavel Vránek (mistopředseda)
- 29. 9. 2020Odchod z vedeníIng. Pavel Vránek (místopředseda představenstva)
- 3. 3. 2020Odchod z vedeníIng. Pavel Vránek (člen představenstva)
- 1. 1. 2020Nový ve vedeníIng. Pavel Vránek (místopředseda představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 18. 7. 2018Odchod z vedeníMUDr. Miloš Vránek (člen představenstva)
- 26. 4. 2018Nový ve vedeníMUDr. Miloš Vránek (předseda představenstva)
- 26. 4. 2018Nový ve vedeníIng. Peter Bittó (člen představenstva)
- 25. 4. 2018Odchod z vedeníMiloš Vránek (předseda představenstva)
- 24. 11. 2016PřesídleníPodolí
- 9. 2. 2009PřesídleníPodolí u Brna → Podolí
- 31. 10. 2005Nový ve vedeníMiloš Vránek (předseda představenstva)
- 31. 10. 2005Nový ve vedeníMUDr. Miloš Vránek (člen představenstva)
- 31. 10. 2005Nový ve vedeníIng. Pavel Vránek (člen představenstva)
- 31. 10. 2005Odchod z vedeníMiloš Vránek (jednatel)
- 31. 10. 2005Odchod z vedeníPavel Vránek (jednatel)
- 31. 10. 2005Odchod společníkaPavel Vránek
- 31. 10. 2005Odchod společníkaMiloš Vránek
- 31. 10. 2005Změna základního kapitálu2 000 000 → 100 000 000 Kč
- 31. 10. 2005Změna názvuRENOCAR, spol. s r. o. → RENOCAR, a.s.
- 9. 7. 2002PřesídleníPodolí u Brna 371 → Podolí u Brna
- 21. 12. 1998Změna základního kapitálu200 000 → 2 000 000 Kč
- 27. 5. 1991Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 3 500 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 15. 12. 2026 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
4wnfz53
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00487121
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Podolí
- Okres
- Brno-venkov · 55 179 aktivních
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00487121
- Právní forma
- Akciová společnost
- Sídlo
- 66403 Podolí
- Hlavní činnost
- Opravy a údržba motorových vozidel, kromě motocyklů
- Další činnosti
- Obchod s motorovými vozidly, kromě motocyklů, Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, Maloobchod s potravinami, nápoji a tabákovými výrobky ve stáncích a na trzích, Silniční nákladní doprava, Ostatní poskytování úvěrů j. n., Činnosti v oblasti nemovitostí, Pronájem a leasing výrobků pro osobní potřebu a převážně pro domácnost, 95310
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 27. 5. 1991
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy RENOCAR, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě RENOCAR, a.s.
Kdy vznikla firma RENOCAR, a.s.?
Kolik zaměstnanců má RENOCAR, a.s.?
Kde sídlí RENOCAR, a.s.?
Jaké je IČO firmy RENOCAR, a.s.?
Jakou datovou schránku má RENOCAR, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy RENOCAR, a.s.?
Je RENOCAR, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se RENOCAR, a.s. zabývá?
Je RENOCAR, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Velkoobchod, maloobchod a opravy motorových vozidel v obci Podolí?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu