Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Aleš Zbožínek, MBA, MM.L., vlastní Moravskoslezský kraj.
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
Dříve ve firmě · 10
- Mgr. MUDr. Eva Misiačkovápověřena zastupováním funkce vedoucího pracovního místa ředitele · od 2026 · do 2026 · nar. 1983 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing Norbert Schellong, MPHředitel · od 2019 · do 2026 · nar. 1974 · Ostravicejiné firmy v rejstříku nemá
- MUDr. Martin Sedláček, MBAceředitel · od 2019 · do 2019 · nar. 1965 · Horní Bludovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. et Ing., Bc. Jiří Matěj, MBAceředitel · od 2017 · do 2019 · nar. 1960 · Šenovjiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Josef Grochol, MBAředitel · od 2016 · do 2017 · nar. 1962 · Šenovjiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Kovaříkředitel · od 2013 · do 2016 · nar. 1969 · Studénkajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jan Ferencředitel · od 2009 · do 2013 · nar. 1951 · Třinecjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Věra Kovářováředitel · od 2007 · do 2009 · nar. 1964 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Juraj Chomičředitel · od 2004 · do 2007 · nar. 1959 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- MUDr. Pavel Holubředitel · od 2003 · do 2004 · nar. 1954 · Havířovjiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizaceSkupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizace v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 144 z 145firem oboru v Havířově s uvedenou velikostí je menších
- 35 letna trhu, déle než 154 z 155 firem oboru v Havířově
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1991 dnes funguje
- 3 firmysídlí na stejné adrese
- 3,6 mld. Kč13 839 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1,1 mld. Kčv 180 dotacích z veřejných rozpočtů, 35 % z fondů EU
- 2 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 7 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 13 let starých
- 2× pokuta od ČOIcelkem 7 000 Kč z 4 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Zdravotní péče v Havířově · 145 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 144
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1991
Z 361 subjektů oboru zapsaných v roce 1991 dnes funguje 357. Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizace je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Havířově, nejpodobnější velikostí
Všechny- Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizace1500 - 1999 zaměstnancůod 1991Tato firma · stejně velké →
- Sanatorium Kochova s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 2013
- Lékařský servis, a.s.50 - 99 zaměstnancůod 2006
- Rehabilitační centrum Havířov spol. s r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1994
- KARDIO - NET s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2002
- GYNPRENATAL s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2002
- DIKa centrum s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2002
- Asclepiades - interna a gastroenterologie s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2017
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
13 839 smluv za 3,6 mld. Kč, nejvíc s UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. (22 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s.38 smluv802,1 mil. Kč
- PHARMOS, a.s.3 931 smluv321,8 mil. Kč
- Komerční banka, a.s.77 smluv240,2 mil. Kč
- PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.1 697 smluv183,9 mil. Kč
- Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě13 smluv126 mil. Kč
- Siemens Healthcare, s.r.o.189 smluv115,3 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2022Smlouva o rezervním účtu178 mil. Kč
- Potvrzení objednávky č. 1703034/19013072uzavřena 2. 11. 2026102 807 Kč
- Potvrzení objednávky č. 1703034/5027135507uzavřena 2. 11. 2026111 838 Kč
- DODATEK Č. 4 K RÁMCOVÉ KUPNÍ SMLOUVĚuzavřena 2. 11. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Potvrzení objednávkyuzavřena 3. 11. 202660 404 Kč
- Potvrzení objednávkyuzavřena 2. 11. 202675 182 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
180 dotací za 1,1 mld. Kč (2001–2025), 35 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo zdravotnictví.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 380,4 mil. Kčnárodní zdroje · 702,5 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo zdravotnictví123 dotací692,1 mil. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj9 dotací361,7 mil. Kč
- Úřad práce České republiky14 dotací12,4 mil. Kč
- Ministerstvo životního prostředí3 dotace11,1 mil. Kč
- Úřad práce v Karviné28 dotací3,4 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2007Nemocnice Havířov - reko a modernizace operačních sálů I.Ministerstvo zdravotnictví560,1 mil. Kč
- Automatizace zpracování dat v oblasti materiálového hospodářství v Nemocnici HavířovMinisterstvo pro místní rozvoj · 2025 · IROP 2021-20275,9 mil. KčEU
- Nemocnice Havířov, p.o., energetická úspora v gastroprovozuMinisterstvo životního prostředí · 2025 · Zlepšování kvality ovzduší a omezování emisí1,5 mil. KčEU
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2024Ministerstvo zdravotnictví · 2024–2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání855 000 Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2024Ministerstvo zdravotnictví · 2024–2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání850 000 Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2024Ministerstvo zdravotnictví · 2024–2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání750 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
11 projektů za 298,2 mil. Kč, vyúčtováno 22 %; 6 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 64,9 mil. Kčzbývá · 233,4 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 29. 1. 2026 · do 31. 12. 2028Navýšení počtu lůžek LDN v Nemocnici Havířov, příspěvková organizaceIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský47,9 mil. Kčběží
- od 11. 12. 2025 · do 31. 12. 2028Rekonstrukce budovy Zdravotního ústavu na ambulantní a lůžkovou psychiatrickou péčiIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský80 mil. Kčběží
- od 20. 6. 2025 · do 30. 6. 2029Rekonstrukce vstupní haly urgentního příjmu a triáže pacientů Nemocnice Havířov, p. o.Integrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský39,5 mil. Kčběží
- od 12. 5. 2025 · ukončen 27. 3. 2026Podpora rozvoje a dostupnosti paliativní péče v Nemocnici Havířov, p.o.Integrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen ŘO · Moravskoslezský999 943 Kč
- od 27. 1. 2025 · do 31. 12. 2027Modernizace nemocničního informačního systému Nemocnice Havířov, příspěvkové organizaceIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský9,5 mil. Kčběží
- od 27. 6. 2024 · do 29. 10. 2027Revitalizace zelené infrastruktury Nemocnice Havířov, p.o.Integrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský34,6 mil. Kčběží
Všechny projekty · další 5Skrýt starší
- od 8. 3. 2024 · do 31. 12. 2025Výstavba fotovoltaické elektrárny v areálu Nemocnice HavířovOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský18 mil. Kčběží
- od 5. 3. 2024 · ukončen 7. 3. 2025Nemocnice Havířov, p.o., energetická úspora v gastroprovozuOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt v realizaci · Moravskoslezský4,5 mil. Kč
- od 9. 6. 2023 · ukončen 31. 8. 2025Automatizace zpracování dat v oblasti materiálového hospodářství v Nemocnici HavířovIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský15,7 mil. Kč
- od 13. 4. 2023 · ukončen 31. 7. 2024Zvýšení bezpečnosti zálohování a implementace vysoce dostupné storage v Nemocnici HavířovIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský21,4 mil. Kč
- od 11. 4. 2023 · ukončen 31. 3. 2024Posílení kyberbezpečnosti při autorizaci uživatelů a zvýšení dostupnosti provozu PACS v Nemocnici HavířovIntegrovaný regionální operační program · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský26,1 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2018–2026
- 1× zákaz prodeje
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 4 · benzín 2 · CNG 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 7. 2026Nový ve vedeníIng. Aleš Zbožínek, MBA, MM.L. (ředitel)
- 30. 6. 2026Odchod z vedeníMgr. MUDr. Eva Misiačková (pověřena zastupováním funkce vedoucího pracovního místa ředitele)
- 1. 6. 2026Nový ve vedeníMgr. MUDr. Eva Misiačková (pověřena zastupováním funkce vedoucího pracovního místa ředitele)
- 31. 5. 2026Odchod z vedeníIng Norbert Schellong, MPH (ředitel)
- 23. 1. 2026Změna názvuMoravskoslezská Nemocnice Havířov, příspěvková organizace → Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizace
- 20. 1. 2026Změna názvuNemocnice Havířov, příspěvková organizace → Moravskoslezská Nemocnice Havířov, příspěvková organizace
- 6. 8. 2021Změna názvuNemocnice s poliklinikou Havířov, příspěvková organizace → Nemocnice Havířov, příspěvková organizace
- 1. 8. 2019Nový ve vedeníIng Norbert Schellong, MPH (ředitel)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 31. 7. 2019Odchod z vedeníMUDr. Martin Sedláček, MBAce (ředitel)
- 1. 7. 2019Nový ve vedeníMUDr. Martin Sedláček, MBAce (ředitel)
- 30. 6. 2019Odchod z vedeníIng. et Ing., Bc. Jiří Matěj, MBAce (ředitel)
- 8. 2. 2017Nový ve vedeníIng. et Ing., Bc. Jiří Matěj, MBAce (ředitel)
- 7. 2. 2017Odchod z vedeníBc. Josef Grochol, MBA (ředitel)
- 1. 7. 2016Nový ve vedeníBc. Josef Grochol, MBA (ředitel)
- 30. 6. 2016Odchod z vedeníPetr Kovařík (ředitel)
- 6. 6. 2013Nový společníkMoravskoslezský kraj
- 6. 6. 2013PřesídleníHavířov
- 17. 4. 2013Nový ve vedeníPetr Kovařík (ředitel)
- 16. 4. 2013Odchod z vedeníIng. Jan Ferenc (ředitel)
- 8. 1. 2009Nový ve vedeníIng. Jan Ferenc (ředitel)
- 7. 1. 2009Odchod z vedeníIng. Věra Kovářová (ředitel)
- 1. 9. 2007Nový ve vedeníIng. Věra Kovářová (ředitel)
- 4. 6. 2007Odchod z vedeníIng. Juraj Chomič (ředitel)
- 6. 10. 2004Odchod z vedeníMUDr. Pavel Holub (ředitel)
- 6. 10. 2004Nový ve vedeníIng. Juraj Chomič (ředitel)
- 1. 7. 1991Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 361 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
rifk6my
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00844896
Finanční úřad · Územní pracoviště v Havířově
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Hospodaří s veřejnými penězi (účetnictví státu)Monitor státní pokladnyaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Dělnická 1132/24, Město, 73601 Havířov
- DOKTOR MONTAG s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2011 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- ZO OS zdravotnictví a sociální péče, Nemocnice s poliklinikou HavířovOdborová organizace · od 1991Aktivní
- ZO Profesní a odborová unie zdravotnických pracovníků nemocnice s poliklinikou Havířov v likvidaciPobočný spolek · od 2018Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00844896
- Hlavní činnost
- Ústavní zdravotní péče
- Další činnosti
- Výroba ostatních elektrických zařízení, Shromažďování, sběr a odstraňování odpadů, úprava odpadů k dalšímu využití, Instalace vody, odpadu, plynu, topení a klimatizace, Instalace vody, odpadu, plynu, topení a klimatizace, Maloobchod s farmaceutickými přípravky, Ostatní maloobchod s novým zbožím ve specializovaných prodejnách, 47780, 52260 a 11 dalších
- Zaměstnanci
- 1500 - 1999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 7. 1991
- Poslední změna
- 30. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizace
Otázky
Časté otázky o firmě Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizace
Kdy vznikla firma Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizace?
Kolik zaměstnanců má Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizace?
Kde sídlí Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizace?
Jaké je IČO firmy Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizace?
Jakou datovou schránku má Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizace?
Kdo je ve vedení firmy Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizace?
Komu patří Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizace?
Je Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizace spolehlivý plátce DPH?
Čím se Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizace zabývá?
Je Moravskoslezská nemocnice Havířov, příspěvková organizace aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Zdravotní péče v Havířově?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu