Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2024 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 15 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 15 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Radomír Smolka a 2 další.
Statutární orgán
- Ing. Radomír Smolkačlen představenstva · od 2016 · nar. 1972 · Příbordalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Daniel Bekešmístopředseda představenstva · od 2024 · nar. 1984 · Ždiardalších 5 firem:5 aktivních
- Ing. Vojtěch Kozákpředseda představenstva · od 2025 · nar. 1988 · Kopřivnicedalších 2 firmy:2 aktivních
Dozorčí rada a další orgány · 3
Dříve ve firmě · 13
- Ing. Stanislav Tomáščlen představenstva · od 2025 · do 2026 · nar. 1988 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Kristijan Fiketčlen představestva · od 2026 · do 2026 · nar. 1975 · Klimkovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Kristijan Fiketčlen představenstava · od 2025 · do 2026 · nar. 1975 · Klimkovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Lukáš Andrýsekpředseda představenstva · od 2023 · do 2025 · nar. 1979 · Třinecjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jakub Pončíkčlen představenstva · od 2025 · do 2025 · nar. 1993 · Hovězíjiné firmy v rejstříku nemá
- Pavel Biskupčlen představenstva · od 2025 · do 2025 · nar. 1974 · Hustopeče nad Bečvoujiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Buršíkmístopředseda představenstva · od 2023 · do 2025 · nar. 1980 · Vendrynějiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Daniel Bekeščlen představenstva · od 2023 · do 2024 · nar. 1984 · Ždiar, okres Popraddalších 5 firem:5 aktivních
- Mgr. Petr Šimekmístopředseda představenstva · od 2023 · do 2024 · nar. 1980 · Bohumínjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Marián Lipovskýmístopředseda představenstva · od 2023 · do 2023 · nar. 1973 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Šimekčlen představenstva · od 2022 · do 2023 · nar. 1980 · Bohumínjiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Hendrychmístopředseda představenstva · od 2018 · do 2023 · nar. 1973 · Nošovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Marek Galvasspolečník · od 2013 · do 2013 · nar. 1975 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
TATRA TRUCKS a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Vlastní · 6
Shrnutí · spočítáno z registrů
TATRA TRUCKS a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 13 letv registru, od roku 2013
- 90 %firem oboru zapsaných v roce 2013 dnes funguje
- 6 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 401 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 26 270 Kč
- 5,2 mld. Kč703 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 215,9 mil. Kčv 53 dotacích z veřejných rozpočtů, 91 % z fondů EU
- 202 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 1,5 mld. Kč bez DPH
- 9 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- CSG FIN a.s.stojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří
- 142 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 8 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba motorových vozidel (kromě motocyklů), přívěsů a návěsů v Kopřivnici · 6 aktivních firem s uvedenou velikostí
Ročník 2013
Z 41 subjektů oboru zapsaných v roce 2013 dnes funguje 37. TATRA TRUCKS a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Kopřivnici, nejpodobnější velikostí
Všechny- TATRA TRUCKS a.s.2500 - 2999 zaměstnancůod 2013Tato firma · stejně velké →
- Brose CZ spol. s r.o.2500 - 2999 zaměstnancůod 1994
- Tawesco s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1995
- Dura Automotive Systems CZ, s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 2000
- Advanced Design Solution s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2004
- Erich Jaeger, s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1999
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
703 smluv za 5,2 mld. Kč, nejvíc s Ministerstvo obrany (63 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Ministerstvo obrany412 smluv3,3 mld. Kč
- Vojenský výzkumný ústav, s. p.12 smluv829,4 mil. Kč
- Vojenský technický ústav, s.p.29 smluv561,2 mil. Kč
- Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje18 smluv72,1 mil. Kč
- Technologická agentura ČR1 smlouva25 mil. Kč
- VOP CZ, s.p.18 smluv21,9 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2016Kolový podvozek zbraňového kompletu 120 mm PRÁM618,6 mil. Kč
- RD č. 23106000309 - PRAM - nosič minometu - Nabídka na poskytování služby dle PL č. 120/2026uzavřena 29. 10. 2026 · dodatek183 953 Kč s DPH
- 23105002420 - Školení dílenských specialistů Tatra 815-7 - výzva č. 47/2026uzavřena 2. 11. 2026 · dodatek97 284 Kč s DPH
- RD č. 23106000309 - PRAM - nosič minometu - Nabídka na poskytování služby dle PL č. 122/2026uzavřena 29. 10. 2026 · dodatek86 675 Kč s DPH
- RD č. 23106000309 - PRAM - nosič minometu - Nabídka na poskytování služby dle PL č. 124/2026uzavřena 29. 10. 2026 · dodatek71 084 Kč s DPH
- RD č. 23106000309 - PRAM - nosič minometu - Nabídka na poskytování služby dle PL č. 125/2026uzavřena 29. 10. 2026 · dodatek84 588 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
53 dotací za 215,9 mil. Kč (2009–2025), 91 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 195,6 mil. Kčnárodní zdroje · 20,3 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu7 dotací106,4 mil. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj1 dotace79,5 mil. Kč
- Technologická agentura České republiky1 dotace16,4 mil. Kč
- Ministerstvo obrany1 dotace5,6 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí12 dotací3,1 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2018Revitalizace NKP Slovenská strela a výstavba depozitářeMinisterstvo pro místní rozvoj79,5 mil. KčEU
- Vývoj elektrického bateriového vozidla TATRA s vícestupňovou převodovkouTechnologická agentura České republiky · 2025 · MPO-TREND (2020-2027)16,4 mil. KčEU
- TT - podnikové vzděláváníMinisterstvo práce a sociálních věcí · 2025 · Operační program Zaměstnanost+116 607 KčEU
- Podpora na zvýšené náklady na elektřinu ve spol. TATRA TRUCKS a.s.Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2023 · Program podpory na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádně prudkého růstu jejich cen11,6 mil. Kč
- Rozšíření VaV centra spol. TATRA TRUCKS a.s.Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2022 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost30,5 mil. KčEU
- CAS-ZV Cisternová automobilová stříkačka zodolněná víceučelová pro vojenské hasičské jednotky.Ministerstvo obrany · 2022 · Rozvoj ozbrojených sil České republiky (2015-2022)5,6 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
2 projekty za 50,5 mil. Kč, vyúčtováno 1 %; 2 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 389 595 Kčzbývá · 50,1 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 14. 7. 2026 · do 30. 6. 2028Vývoj vodíkového nákladního 3 nápravového užitkového vozidla s možností automatizovaného řízeníOperační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost · Projekt s právním aktem · Liberecký, Moravskoslezský49,6 mil. Kčběží
- od 16. 7. 2024 · do 31. 1. 2027TT - podnikové vzděláváníOperační program Zaměstnanost plus · Projekt v realizaci · Moravskoslezský889 374 Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
202 vyhraných zakázek za 1,5 mld. Kč od 8 zadavatelů; v 50 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ministerstvo obrany186 zakázek1,1 mld. Kč
- Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje7 zakázek387,8 mil. Kč
- Záchranný útvar Hasičského záchranného sboru České republiky3 zakázky17 mil. Kč
- DIAMO, státní podnik2 zakázky108 000 Kč
- Hasičský záchranný sbor Karlovarského kraje1 zakázka255 009 Kč
- Hasičský záchranný sbor Středočeského kraje1 zakázka201 387 Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2019Kontejnerový nakladač - nákupMinisterstvo obrany · jediná nabídka415,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Náhradní díly T-810Česká republika - Ministerstvo obrany132,2 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Náhradní díly T-810Ministerstvo obrany · jediná nabídka132,2 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Vyprošťovací automobily hmotnostní kategorie SHasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje71,3 mil. Kč
- nadlimitní · 2023Opravy a udržování - PRAM - nosič minometuMinisterstvo obrany · jediná nabídka51,3 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Dílenské prostředky TATRA 2026Ministerstvo obrany · jediná nabídka36,5 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Operátor CNC, (m/ž)87 míst
- Operátor CNC, (m/ž)60 míst
- Mechanik (m/ž)59 míst
- Elektromechanik (m/ž)38 míst
- Obráběč (m/ž)36 míst
- Dělník ve výrobě (m/ž)20 míst
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 16. 2. 2026.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 124 · benzín 10 · ostatní 8
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 23. 6. 2026Odchod z vedeníIng. Stanislav Tomáš (člen představenstva)
- 23. 6. 2026Odchod z vedeníKristijan Fiket (člen představestva)
- 24. 4. 2026Nový ve vedeníKristijan Fiket (člen představestva)
- 12. 3. 2026Odchod z vedeníKristijan Fiket (člen představenstava)
- 3. 12. 2025Nový ve vedeníKristijan Fiket (člen představenstava)
- 3. 12. 2025Nový ve vedeníIng. Stanislav Tomáš (člen představenstva)
- 10. 9. 2025Nový ve vedeníIng. Vojtěch Kozák (předseda představenstva)
- 9. 9. 2025Odchod z vedeníIng. Lukáš Andrýsek (předseda představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 18. 7. 2025Odchod z vedeníPavel Biskup (člen představenstva)
- 18. 7. 2025Odchod z vedeníIng. Jakub Pončík (člen představenstva)
- 31. 3. 2025Nový ve vedeníPavel Biskup (člen představenstva)
- 31. 3. 2025Nový ve vedeníIng. Jakub Pončík (člen představenstva)
- 31. 1. 2025Odchod z vedeníIng. Petr Buršík (místopředseda představenstva)
- 2. 5. 2024Odchod z vedeníIng. Daniel Bekeš (člen představenstva)
- 2. 4. 2024Nový ve vedeníIng. Daniel Bekeš (místopředseda představenstva)
- 26. 3. 2024Odchod z vedeníMgr. Petr Šimek (místopředseda představenstva)
- 6. 11. 2023Nový ve vedeníIng. Petr Buršík (místopředseda představenstva)
- 31. 5. 2023Odchod z vedeníIng. Marián Lipovský (místopředseda představenstva)
- 12. 4. 2023Odchod z vedeníPetr Šimek (člen představenstva)
- 1. 4. 2023Nový ve vedeníIng. Lukáš Andrýsek (předseda představenstva)
- 1. 4. 2023Nový ve vedeníIng. Marián Lipovský (místopředseda představenstva)
- 1. 4. 2023Nový ve vedeníMgr. Petr Šimek (místopředseda představenstva)
- 1. 4. 2023Nový ve vedeníIng. Daniel Bekeš (člen představenstva)
- 31. 3. 2023Odchod z vedeníIng. Pavel Lazar, MBA (předseda představenstva)
- 31. 3. 2023Odchod z vedeníPetr Hendrych (místopředseda představenstva)
- 8. 3. 2013Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 41 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 16. 2. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
bu5scew
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ01482840
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Dříve plátce DPHRegistr plátců DPHukončeno
- Člen skupiny pro DPHSkupiny DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve plátce spotřební daněSpotřební daněukončeno
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Kopřivnice
- Okres
- Nový Jičín · 29 912 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Areál Tatry 1450/1, 74221 Kopřivnice
- PV OS KOVO TATRA a.s., KopřivniceOdborová organizace · od 1991 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- TATRA CLASSIC s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2023Aktivní
- TATRA EXPORT s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2005 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- TATRA MACHINERY s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2022Aktivní
- Vědecko-technické muzeum TATRA, o.p.s. "v likvidaci"Obecně prospěšná společnost · od 2008Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 01482840
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Výroba motorových vozidel a jejich motorů
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Kování, lisování, ražení, válcování a protlačování kovů; prášková metalurgie, Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění, Instalace vody, odpadu, plynu, topení a klimatizace, Instalace vody, odpadu, plynu, topení a klimatizace, Opravy a údržba motorových vozidel, kromě motocyklů, Stravování v restauracích, u stánků a v mobilních zařízeních, 56110 a 6 dalších
- Zaměstnanci
- 2500 - 2999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 8. 3. 2013
- Poslední změna
- 30. 9. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy TATRA TRUCKS a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě TATRA TRUCKS a.s.
Kdy vznikla firma TATRA TRUCKS a.s.?
Kolik zaměstnanců má TATRA TRUCKS a.s.?
Kde sídlí TATRA TRUCKS a.s.?
Jaké je IČO firmy TATRA TRUCKS a.s.?
Jakou datovou schránku má TATRA TRUCKS a.s.?
Kdo je ve vedení firmy TATRA TRUCKS a.s.?
Je TATRA TRUCKS a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se TATRA TRUCKS a.s. zabývá?
Je TATRA TRUCKS a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba motorových vozidel (kromě motocyklů), přívěsů a návěsů v Kopřivnici?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu