Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2024 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 5 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 5 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Jaroslav Lahoda, MBA a 1 další, vlastní Siemens Energy Holding B.V. (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Jaroslav Lahoda, MBAjednatel · od 2019 · nar. 1968 · Českádalších 1 firma:1 aktivních
- Roman Michnicajednatel · od 2019 · nar. 1978 · Chorvátsky Grobjiné firmy v rejstříku nemá
Společníci a akcionáři
- Siemens Energy Holding B.V.100 %od 2022 · vklad 26 mil. Kč
Dříve ve firmě · 3
- Ing. Erik Feithjednatel · od 2019 · do 2019 · nar. 1976 · Ivančicejiné firmy v rejstříku nemá
- Siemens Aktiengesellschaft Österreichspolečník · od 2019 · do 2020
- Siemens Gas and Power Holding B.V.společník · od 2020 · do 2022
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Siemens Energy, s.r.o.Shrnutí · spočítáno z registrů
Siemens Energy, s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 205 z 206firem oboru v Brně s uvedenou velikostí je menších
- 7 letna trhu, déle než 81 z 360 firem oboru v Brně
- 97 %firem oboru zapsaných v roce 2019 dnes funguje
- 34 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 11 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 25 000 Kč
- 194,3 mil. Kč121 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 6,3 mil. Kčv 2 dotacích z veřejných rozpočtů
- 66 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 9,6 mld. Kč bez DPH
- 1 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 22 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 9 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba strojů a zařízení j. n. v Brně · 206 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 205
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
- 054
- 1 - 557
- 6 - 927
- 10 - 1922
- 20 - 242
- 25 - 4920
- 50 - 997
- 100 - 19911
- 200 - 2491
- 250 - 4992
- 500 - 9992
- 1000 - 1499tato firma1
Ročník 2019
Z 206 subjektů oboru zapsaných v roce 2019 dnes funguje 200. Siemens Energy, s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Brně, nejpodobnější velikostí
Všechny- Siemens Energy, s.r.o.1000 - 1499 zaměstnancůod 2019Tato firma · stejně velké →
- SMC Industrial Automation CZ s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1995
- Daikin Device Czech Republic s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2004
- POCLAIN HYDRAULICS, s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- Voith Turbo Power Transmission CZ s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1995
- NOVASERVIS spol. s r.o.200 - 249 zaměstnancůod 2011
- EKOL, spol. s r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1991
- Šmeral Brno a.s.100 - 199 zaměstnancůod 1992
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
121 smluv za 194,3 mil. Kč, nejvíc s SAKO Brno, a.s..
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- SAKO Brno, a.s.29 smluv33 mil. Kč
- Pražské služby, a.s.14 smluv30,3 mil. Kč
- Teplárny Brno, a.s.27 smluv28,1 mil. Kč
- Teplárna Strakonice, a.s.1 smlouva21,2 mil. Kč
- Technologická agentura ČR1 smlouva8,6 mil. Kč
- CASCADE servisní s. r. o.7 smluv3,2 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2024KUPNÍ SMLOUVA-dodávka technologie pro rozvodnu 110 kV63,2 mil. Kč
- objednávka - svářečské zkoušky - smlouva_SVS_2026_02uzavřena 21. 10. 2026300 000 Kč
- Objednávka - přítomnost zkušebního technika při uvádění parní turbíny do sezónního provozuuzavřena 29. 9. 202662 280 Kč
- Darovací smlouva - věcný daruzavřena 16. 9. 2026cena neuvedena
- Smlouva o dílo - Servisní smlouva na řídící systém T3000 - Siemensuzavřena 1. 9. 2026461 733 EUR
- dodatek č.2 ke Smlouvě o poskytnutí servisních služeb č. 22324uzavřena 28. 8. 2026 · dodatekcena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
2 dotace za 6,3 mil. Kč (2020–2023); nejvíc přiznal Technologická agentura České republiky.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Poslední dotace
- Využití laserových a hybridních technologií v energetických zařízeníchTechnologická agentura České republiky · 2023 · MPO-TREND (2020-2027)2,2 mil. Kč
- Využití laserových a hybridních technologií v energetických zařízeníchTechnologická agentura České republiky · 20204,1 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
66 vyhraných zakázek za 9,6 mld. Kč od 13 zadavatelů; v 7 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- ČEPS, a.s.26 zakázek8,1 mld. Kč
- ČEZ, a. s.17 zakázek797,3 mil. Kč
- Teplárny Brno, a.s.5 zakázek377 mil. Kč
- Letiště Praha, a. s.3 zakázkybez ceny
- ČEZ Distribuce, a. s.2 zakázky96,5 mil. Kč
- EG.D, s.r.o.2 zakázky63,2 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2025Dodávka a montáž variabilních kompenzačních tlumivek pro roky 2029 až 2038 vč. servisních pracíČEPS, a.s.2,4 mld. Kč
- nadlimitní · 2025Dodávka a montáž variabilních kompenzačních tlumivek pro roky 2029 až 2037 vč. servisních pracíČEPS, a.s.2,4 mld. Kč
- nadlimitní · 2026Dodávka a montáž transformátorů s příčnou regulací (PST) 420/420 kV, 1200 MVAČEPS, a.s.1,5 mld. Kč
- nadlimitní · 2021Dodávka a montáž trojfázových autotransformátorů se jm. výkonem 350 / 350 / 100 MVA vč. servisních pracíČEPS, a.s. · jediná nabídka1,5 mld. Kč
- malého rozsahu · 2023DODÁVKY VYPÍNAČŮ SF6 123 KV VČETNĚ NOSNÝCH KONSTRUKCÍ (STOLIČEK) A UVEDENÍ DO PROVOZUČEZ Distribuce, a. s. · 3 nabídky · společně s dalšími828,4 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Výstavba paroplynového teplárenského zdroje 1 v teplárenské lokalitě MělníkEnergotrans, a.s. · společně s dalšími624 964 093 EUR
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Lopatkář6 míst
- CNC Operátor2 místa
- Compliance Expert1 místo
- Konstruktér tepelných výměníků1 místo
- Sales manager1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 5. 2. 2026.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 17 · ostatní 3 · benzín 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 16. 11. 2022Odchod společníkaSiemens Gas and Power Holding B.V.
- 16. 11. 2022Nový společníkSiemens Energy Holding B.V. – 100 %
- 10. 9. 2021Změna základního kapitálu1 → 26 000 000 Kč
- 1. 4. 2020Změna názvuSiemens Gas and Power, s.r.o. → Siemens Energy, s.r.o.
- 1. 4. 2020PřesídleníPraha → Brno
- 6. 1. 2020Odchod společníkaSiemens Aktiengesellschaft Österreich
- 6. 1. 2020Nový společníkSiemens Gas and Power Holding B.V. – 100 %
- 1. 11. 2019Nový ve vedeníRoman Michnica (jednatel)
- 31. 10. 2019Odchod z vedeníIng. Erik Feith (jednatel)
- 11. 9. 2019Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 206 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 20. 9. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
njhc6hp
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ08496943
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve plátce spotřební daněSpotřební daněukončeno
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Brno
- Okres
- Brno-město · 152 980 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Olomoucká 3419/7, Židenice (Brno-Židenice), 61800 Brno
- ADAX Capital Corporation s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2023 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- ADAX Fond firemního nástupnictví, podfond 1Podílový, penzijní fond · od 2021Aktivní
- ADAX Fond firemního nástupnictví SICAV, a.s.Akciová společnost · od 2021Aktivní
- ADAX T13 s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2025Aktivní
- ADAX T14 s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2025Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 08496943
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Další činnosti
- 25530, Obrábění, Výroba zámků a kování, Výroba elektronických součástek, Výroba elektronických součástek, Výroba komunikačních zařízení, Výroba komunikačních zařízení, Výroba ostatních elektrických zařízení a 12 dalších
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 11. 9. 2019
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Siemens Energy, s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě Siemens Energy, s.r.o.
Kdy vznikla firma Siemens Energy, s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má Siemens Energy, s.r.o.?
Kde sídlí Siemens Energy, s.r.o.?
Jaké je IČO firmy Siemens Energy, s.r.o.?
Jakou datovou schránku má Siemens Energy, s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy Siemens Energy, s.r.o.?
Komu patří Siemens Energy, s.r.o.?
Je Siemens Energy, s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Siemens Energy, s.r.o. zabývá?
Je Siemens Energy, s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba strojů a zařízení j. n. v Brně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu