Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2023 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 11 závěrek.
- Poslední zveřejněná účetní závěrka je za rok 2023.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 11 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Štěpán Plíva a 2 další.
Statutární orgán
- Ing. Štěpán Plívačlen správní rady · od 2018 · nar. 1976 · Písekdalších 5 firem:5 aktivních
- Michaela Plívováprokura · od 2026 · nar. 2001 · Předoticedalších 3 firmy:3 aktivních
- Ing. Jiří Plívapředseda správní rady · od 2026 · nar. 1974 · Drhovledalších 6 firem:6 aktivních
Dříve ve firmě · 5
- Ing. Jiří Plívaprokura · od 2018 · do 2026 · nar. 1974 · Drhovledalších 6 firem:6 aktivních
- Ing. Štěpán Plívastatutární ředitel · od 2018 · do 2021 · nar. 1976 · Písekdalších 5 firem:5 aktivních
- Ing. Marie Plívováčlen představenstva · od 1999 · do 2018 · nar. 1949 · Drhovlejiné firmy v rejstříku nemá
- Štěpán Plívačlen představenstva · od 1999 · do 2018 · nar. 1976 · Prahadalších 5 firem:5 aktivních
- Ing. Jiří Plívapředseda představenstva · od 1999 · do 2018 · nar. 1974 · Drhovledalších 6 firem:6 aktivních
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
1. písecká lesní a dřevařská, a.s.Shrnutí · spočítáno z registrů
1. písecká lesní a dřevařská, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 27 letv registru, od roku 1999
- 94 %firem oboru zapsaných v roce 1999 dnes funguje
- 8 firemsídlí na stejné adrese
- 20 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 30 000 Kč
- 2,7 mld. Kč1 231 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 6,5 mil. Kčv 47 dotacích z veřejných rozpočtů, 26 % z fondů EU
- 22 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 29,3 mil. Kč bez DPH
- 14 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 2 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 12 let starých
- 1× pokuta od ČOIcelkem 100 000 Kč z 1 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Lesnictví a těžba dřeva v obci Drhovle · 2 aktivní firmy s uvedenou velikostí
Ročník 1999
Z 208 subjektů oboru zapsaných v roce 1999 dnes funguje 195. 1. písecká lesní a dřevařská, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v obci Drhovle, nejpodobnější velikostí
VšechnyVeřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
1 231 smluv za 2,7 mld. Kč, nejvíc s Lesy České republiky, s.p. (56 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Lesy České republiky, s.p.996 smluv1,5 mld. Kč
- Správa Národního parku Šumava61 smluv652,3 mil. Kč
- Vězeňská služba České republiky50 smluv31,2 mil. Kč
- Vojenské lesy a statky ČR, s.p.8 smluv8,1 mil. Kč
- Státní zemědělský intervenční fond2 smlouvy7 mil. Kč
- Město Strakonice6 smluv5,7 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2020Rámcová dohoda na lesnické činnosti na období roku 2020 - 2022294,4 mil. Kč
- Obchod; Obchod se dřívím; Obchod se dřívím prostřednictvím Elektronické aukceuzavřena 14. 10. 20261,2 mil. Kč
- Kupní smlouva na surové dřívíuzavřena 1. 10. 2026cena neuvedena
- Obchod; Obchod se dřívím; prodej BO kulatiny a KPZ jehličíuzavřena 12. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Obchod; Obchod se dřívím; Obchod se dřívím prostřednictvím Elektronické aukceuzavřena 7. 10. 2026432 747 Kč
- KS 71-IV-2026uzavřena 5. 10. 202612,8 mil. Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
47 dotací za 6,5 mil. Kč (2005–2024), 26 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo zemědělství.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 1,7 mil. Kčnárodní zdroje · 4,8 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo zemědělství7 dotací4,9 mil. Kč
- Úřad práce České republiky39 dotací1,5 mil. Kč
- Úřad práce ve Strakonicích1 dotace21 000 Kč
Poslední dotace
- Podpora lesního hospodářstvíMinisterstvo zemědělství · 2024148 190 KčEU
- Podpora lesního hospodářstvíMinisterstvo zemědělství · 2022284 572 Kč
- Podpora lesního hospodářstvíMinisterstvo zemědělství · 2022220 000 Kč
- 2157/LP/2019-K103Ministerstvo zemědělství · 20202,6 mil. Kč
- 1479/LK/2020-K103Ministerstvo zemědělství · 20201,4 mil. Kč
- 1651/LP/2020-K103Ministerstvo zemědělství · 2020226 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
22 vyhraných zakázek za 29,3 mil. Kč od 7 zadavatelů; v 2 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Správa Národního parku Šumava7 zakázek10,7 mil. Kč
- Svazek obcí mikroregionu Černé lesy4 zakázky2,7 mil. Kč
- ČEPS, a.s.3 zakázky15,3 mil. Kč
- Vězeňská služba České republiky3 zakázky836 Kč
- ČEZ Distribuce, a. s.3 zakázkybez ceny
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.1 zakázka597 659 Kč
Největší zakázky
- malého rozsahu · 2022Odstraňování a oklešťování vegetace pro období 2021 až 2025 - Část II. oblast StředČEZ Distribuce, a. s. · 22 nabídek · společně s dalšími431 mil. Kč
- malého rozsahu · 2022Odstraňování a oklešťování vegetace pro období 2021 až 2025 - Část IV. oblast VýchodČEZ Distribuce, a. s. · 17 nabídek · společně s dalšími318 mil. Kč
- nadlimitní · 2020Rámcová dohoda pro lesnické činnosti na období roku 2020 - 2022 na území NP a CHKO ŠumavaSpráva Národního parku Šumava · 76 nabídek · společně s dalšími294,4 mil. Kč
- malého rozsahu · 2022Odstraňování a oklešťování vegetace pro období 2021 až 2025 - Část III. oblast ZápadČEZ Distribuce, a. s. · 20 nabídek · společně s dalšími273,4 mil. Kč
- nadlimitní · 2020Rámcová dohoda pro pěstební činnostiSvazek obcí mikroregionu Černé lesy · 4 nabídky · společně s dalšími48 mil. Kč
- nadlimitní · 2020ÚDRŽBA OCHRANNÉHO PÁSMA VEDENÍ ELEKTROENERGETICKÉ PŘENOSOVÉ SOUSTAVY ČR – oblasti Západ IČEPS, a.s.7,3 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Autoelektrikáři4 místa
- automechanici, automechanici svářeči3 místa
- Automechanici, Automechanici svářeči2 místa
- Operátor lesní vyvážecí soupravy (M/Ž)2 místa
- Řidič kontejnerové soupravy (M/Ž)2 místa
- Řidič nákladního automobilu s posuvnou podlahou (M/Ž)2 místa
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 18. 6. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2015
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 1 · ostatní 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 10. 9. 2026Odchod z vedeníIng. Jiří Plíva (prokura)
- 10. 9. 2026Nový ve vedeníMichaela Plívová (prokura)
- 10. 9. 2026Nový ve vedeníIng. Jiří Plíva (předseda správní rady)
- 10. 9. 2026Změna základního kapitálu1 050 000 → 1 325 000 Kč
- 10. 9. 2026PřesídleníDrhovle
- 1. 1. 2021Odchod z vedeníIng. Štěpán Plíva (statutární ředitel)
- 16. 6. 2020PřesídleníDrhovle
- 15. 6. 2018Nový ve vedeníIng. Jiří Plíva (prokura)
Celá historie · další 8Skrýt starší
- 15. 6. 2018Nový ve vedeníIng. Štěpán Plíva (statutární ředitel)
- 15. 6. 2018Nový ve vedeníIng. Štěpán Plíva (člen správní rady)
- 14. 6. 2018Odchod z vedeníŠtěpán Plíva (člen představenstva)
- 14. 6. 2018Odchod z vedeníIng. Jiří Plíva (předseda představenstva)
- 14. 6. 2018Odchod z vedeníIng. Marie Plívová (člen představenstva)
- 11. 1. 2013Změna základního kapitálu1 000 000 → 1 050 000 Kč
- 19. 8. 1999PřesídleníDrhovle
- 19. 8. 1999Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 208 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 22. 2. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
5baumcr
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25198611
Finanční úřad · Územní pracoviště v Písku
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Vedena v insolvenčním rejstříkuInsolvenční rejstříkaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Drhovle
- Okres
- Písek · 17 047 aktivních
- Kraj
- Jihočeský kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Brloh, 39701 Drhovle
- CEDER - kanadské sruby s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2010Aktivní
- Holzpack CZ, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2013 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- Ing. Jiří PlívaZemědělský podnikatel - fyzická osoba · od 1998 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Jenö MariscsukZahraniční fyzická osoba · od 2010Aktivní
- PAMEX servis, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2015Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25198611
- Právní forma
- Akciová společnost
- Sídlo
- Brloh, 39701 Drhovle
- Hlavní činnost
- Lesní hospodářství a jiné činnosti v oblasti lesnictví
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Lov a odchyt divokých zvířat a související činnosti, Zpracování dřeva, výroba dřevěných, korkových, proutěných a slaměných výrobků, kromě nábytku, Opravy kovodělných výrobků, strojů a zařízení, Opravy a údržba motorových vozidel, kromě motocyklů, Maloobchod v nespecializovaných prodejnách, Silniční nákladní doprava, Poradenství v oblasti řízení a 2 dalších
- Zaměstnanci
- 100 - 199 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 19. 8. 1999
- Poslední změna
- 16. 9. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy 1. písecká lesní a dřevařská, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě 1. písecká lesní a dřevařská, a.s.
Kdy vznikla firma 1. písecká lesní a dřevařská, a.s.?
Kolik zaměstnanců má 1. písecká lesní a dřevařská, a.s.?
Kde sídlí 1. písecká lesní a dřevařská, a.s.?
Jaké je IČO firmy 1. písecká lesní a dřevařská, a.s.?
Jakou datovou schránku má 1. písecká lesní a dřevařská, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy 1. písecká lesní a dřevařská, a.s.?
Je 1. písecká lesní a dřevařská, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se 1. písecká lesní a dřevařská, a.s. zabývá?
Je 1. písecká lesní a dřevařská, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Lesnictví a těžba dřeva v obci Drhovle?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu