Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2024
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2024 | – | 4,7 mil. | 16,1 mil. |
| 2023 | – | 10 mil. | 11,8 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
- Výkaz zisku a ztráty nezveřejnila; malé firmy bez povinného auditu nemusí (§ 21a zákona o účetnictví), tržby proto nejsou veřejné.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 19 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2024 a pro srovnání 2023.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Petr Dospiva a 1 další.
Statutární orgán
- Ing. Petr Dospivačlen představenstva · od 2007 · nar. 1963 · Ostravadalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Michal Pravdíkpředseda představenstva · od 2025 · nar. 1972 · Ostravadalších 2 firmy:2 aktivních
Dozorčí rada a další orgány · 1
Dříve ve firmě · 10
- Ing. Zbyněk Kunčíkpředseda představenstva · od 2007 · do 2025 · nar. 1959 · Ostravadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Michal Pravdíkčlen představenstva · od 2008 · do 2025 · nar. 1972 · Ostravadalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Zbyněk Kunčíkčlen představenstva · od 2001 · do 2017 · nar. 1959 · Ostravadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Petr Dospivapředseda představenstva · od 2017 · do 2017 · nar. 1963 · Ostravadalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Tomáš Doležalpředseda představenstva · od 1997 · do 2017 · nar. 1957 · Dolní Lhotajiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Ritzčlen představenstva · od 2003 · do 2007 · nar. 1942 · Prostřední Bečvajiné firmy v rejstříku nemá
- Martina Pravdíkováčlen představenstva · od 2007 · do 2007 · nar. 1975 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Jaromír Štěpanecčlen představenstva · od 2001 · do 2003 · nar. 1938 · Ostrava-Michálkovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Jan Matějmístopředseda představenstva · od 1997 · do 2001 · nar. 1965 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ludvík Klučkačlen představenstva · od 1997 · do 2001 · nar. 1947 · Ostrava-Mar. Horyjiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
RPS Ostrava a.s.Shrnutí · spočítáno z registrů
RPS Ostrava a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 321 z 1 358firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 29 letna trhu, déle než 1 615 z 2 125 firem oboru v Ostravě
- 97 %firem oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje
- 22 firemsídlí na stejné adrese
- 188,7 mil. Kč31 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 19,1 mil. Kčv 13 dotacích z veřejných rozpočtů, 63 % z fondů EU
- 1 veřejná zakázkavyhraných, ve smluvní hodnotě 2,4 mil. Kč bez DPH
- 4 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 10 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 5 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Architektonické a inženýrské činnosti; technické zkoušky a analýzy v Ostravě · 1 358 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 321
- Ve stejném pásmu
- 27
- Větších
- 10
Ročník 1997
Z 1 458 subjektů oboru zapsaných v roce 1997 dnes funguje 1 415. RPS Ostrava a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
Všechny- RPS Ostrava a.s.25 - 49 zaměstnancůod 1997Tato firma · stejně velké →
- Fyzikálně technický zkušební ústav, státní podnik25 - 49 zaměstnancůod 1990
- VVUÚ, a.s.25 - 49 zaměstnancůod 1992
- IGEA s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1992
- Projekt 2010, s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1993
- INKOS-OSTRAVA, a.s.25 - 49 zaměstnancůod 1993
- NIARA s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1994
- EUROGAS a.s.25 - 49 zaměstnancůod 1994
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
31 smluv za 188,7 mil. Kč, nejvíc s Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava14 smluv3,7 mil. Kč
- Město Česká Třebová4 smlouvy2,4 mil. Kč
- Úřad práce České republiky5 smluv637 632 Kč
- Dopravní podnik Ostrava a.s.1 smlouva480 000 Kč
- CzechBusiness4 smlouvy233 527 Kč
- Statutární město Ostrava1 smlouva78 300 Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2019Smlouva o využití výsledků výzkumu a vývoje: Centrum kompetence efektivní a ekologické těžby nerostných surovin153,3 mil. Kč
- Smlouva o spolupráci při realizaci projektu - Účinná metoda dekompozice cíleně pěstované fytomasy pomocí sezónních energetických přebytků.uzavřena 21. 10. 202627,9 mil. Kč s DPH
- Dodatek č. 2 ke Smlouvě o partnerství s finančním příspěvkem: Změna čísla účtu partnerauzavřena 22. 4. 2026cena neuvedena
- Dodatek č. 1 ke Smlouvě o partnerství s finančním příspěvkem - úprava právního postavení příjemce a jeho partnera při realizaci projektu s názvem Odpady jako alternativní zdroj energieuzavřena 17. 1. 20251,1 mil. Kč
- Dodatek č. 1 ke Smlouvě o partnerství s finančním příspěvkem - úprava právního postavení příjemce a jeho partnera při realizaci projektu s názvem Odpady jako alternativní zdroj energieuzavřena 14. 8. 20241,1 mil. Kč
- Smlouva o partnerství s finančním příspěvkem Úprava právního postavení příjemce a jeho partnera. Realizace společného projektu s názvem Odpady jako alternativní zdroj energieuzavřena 5. 3. 20241,1 mil. Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
13 dotací za 19,1 mil. Kč (2011–2025), 63 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 12,1 mil. Kčnárodní zdroje · 7 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu6 dotací13 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí3 dotace5,1 mil. Kč
- Úřad práce České republiky2 dotace552 000 Kč
- Česká rozvojová agentura1 dotace250 000 Kč
- Ministerstvo kultury1 dotace184 634 Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2018Posílení konkurenceschopnost firmy RPS OstravaMinisterstvo průmyslu a obchodu4,4 mil. KčEU
- Digitalizace společnosti RPS Ostrava a.s.Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Digitální transformace podniků1,4 mil. KčEU
- Zařízení pro snižování účinků abrazivního toku sypkého materiáluMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2024 · Operační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost agregace (dotace mimo VVI)371 250 KčEU
- Kreativní vouchery RPS Ostrava a.s.Ministerstvo kultury · 2023 · Národní plán obnovy - OKKO184 634 KčEU
- 2160002670Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20214,1 mil. Kč
- Rozvoj odbornosti zaměstnanců společnosti RPS Ostrava a.s.Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2019 · Operační program Zaměstnanost1,3 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
2 projekty za 911 250 Kč, vyúčtováno 41 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 371 250 Kčzbývá · 540 000 Kč
Projekty, nejnovější první
- od 4. 2. 2026 · do 31. 3. 2027Vývoj, integrace a testování systému modulární větrné elektrárny vč. nového deskového generátoruOperační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost · Projekt s právním aktem · Moravskoslezský540 000 Kčběží
- od 29. 5. 2024 · ukončen 28. 6. 2024Zařízení pro snižování účinků abrazivního toku sypkého materiáluOperační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost · Projekt finančně ukončen MF-PO · Moravskoslezský371 250 Kč
- od 13. 12. 2023 · ukončen 31. 3. 2026Vzdělávání RPS Ostrava a.s.Operační program Zaměstnanost plus · Projekt nedokončen - ukončen ŘO/ZS · Moravskoslezskýbez částkynedokončen
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
1 vyhraná zakázka za 2,4 mil. Kč od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- AL INVEST Břidličná, a.s.1 zakázka2,4 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2026ALFAGEN – PODLAHOVÉ KRYTY KOLEM TECHNOLOGIEAL INVEST Břidličná, a.s.2,4 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 6 · benzín 4
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 18. 12. 2025Odchod z vedeníIng. Zbyněk Kunčík (předseda představenstva)
- 18. 12. 2025Odchod z vedeníIng. Michal Pravdík (člen představenstva)
- 18. 12. 2025Nový ve vedeníIng. Michal Pravdík (předseda představenstva)
- 24. 11. 2017PřesídleníOstrava
- 26. 6. 2017Odchod z vedeníIng. Zbyněk Kunčík (člen představenstva)
- 18. 5. 2017Odchod z vedeníIng. Petr Dospiva (předseda představenstva)
- 1. 4. 2017Nový ve vedeníIng. Petr Dospiva (předseda představenstva)
- 31. 3. 2017Odchod z vedeníIng. Tomáš Doležal (předseda představenstva)
Celá historie · další 17Skrýt starší
- 12. 10. 2015PřesídleníOstrava
- 17. 2. 2010PřesídleníOstrava
- 10. 12. 2008Nový ve vedeníIng. Michal Pravdík (člen představenstva)
- 27. 6. 2007Nový ve vedeníIng. Zbyněk Kunčík (předseda představenstva)
- 26. 6. 2007Nový ve vedeníIng. Petr Dospiva (člen představenstva)
- 26. 6. 2007Odchod z vedeníPetr Ritz (člen představenstva)
- 26. 6. 2007Nový ve vedeníMartina Pravdíková (člen představenstva)
- 26. 6. 2007Odchod z vedeníMartina Pravdíková (člen představenstva)
- 31. 3. 2004PřesídleníOstrava-Moravská Ostrava → Ostrava
- 25. 6. 2003Odchod z vedeníJaromír Štěpanec (člen představenstva)
- 25. 6. 2003Nový ve vedeníPetr Ritz (člen představenstva)
- 15. 5. 2001PřesídleníOstrava → Ostrava-Moravská Ostrava
- 6. 3. 2001Odchod z vedeníJan Matěj (místopředseda představenstva)
- 6. 3. 2001Odchod z vedeníLudvík Klučka (člen představenstva)
- 6. 3. 2001Nový ve vedeníIng. Zbyněk Kunčík (člen představenstva)
- 6. 3. 2001Nový ve vedeníJaromír Štěpanec (člen představenstva)
- 7. 5. 1997Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 458 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 17. 11. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
63gf4e9
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25371738
Finanční úřad · Územní pracoviště Ostrava I
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Nákladní 3179/1, Moravská Ostrava, 70200 Ostrava
- ADF export holding s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2019Aktivní
- Adsins s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2022 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- APROMA a.s.Akciová společnost · od 2007 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- EL MONDO CONSULTING s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2022Aktivní
- FCL Fast Service s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2022Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25371738
- Právní forma
- Akciová společnost
- Zaměstnanci
- 25 - 49 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 7. 5. 1997
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy RPS Ostrava a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě RPS Ostrava a.s.
Kdy vznikla firma RPS Ostrava a.s.?
Kolik zaměstnanců má RPS Ostrava a.s.?
Kde sídlí RPS Ostrava a.s.?
Jaké je IČO firmy RPS Ostrava a.s.?
Jakou datovou schránku má RPS Ostrava a.s.?
Kdo je ve vedení firmy RPS Ostrava a.s.?
Je RPS Ostrava a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se RPS Ostrava a.s. zabývá?
Je RPS Ostrava a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Architektonické a inženýrské činnosti; technické zkoušky a analýzy v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 15. 1. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu