Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 10 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 10 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Milan Říha a 5 dalších, vlastní AGROFERT, a.s. (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Milan Říhamístopředseda představenstva · od 2011 · nar. 1955 · Vodňanydalších 8 firem:8 aktivních
- Ing. Pavla Bublíkováčlen představenstva · od 2011 · nar. 1968 · České Budějovicedalších 3 firmy:3 aktivních
- AGROFERT, a.s.předseda představenstva · od 2014
- Ing. Petr Komrska, Ph.D.člen představenstva · od 2018 · nar. 1975 · Brnodalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Martin Šáchačlen představenstva · od 2022 · nar. 1976 · Vodňanydalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Jiří Šavrdačlen představenstva · od 2026 · nar. 1977 · Vítkovdalších 4 firmy:4 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 3
Dříve ve firmě · 17
- Ing. Stanislava Kolářováčlen představenstva · od 2011 · do 2022 · nar. 1960 · Písekjiné firmy v rejstříku nemá
- Milan Říhačlen představenstva · od 2011 · do 2018 · nar. 1955 · Vodňanydalších 8 firem:8 aktivních
- Martin Krystiánmístopředseda představenstva · od 2013 · do 2018 · nar. 1972 · Šlapanicejiné firmy v rejstříku nemá
- Simona Sokolovápředseda představenstva · od 2013 · do 2014 · nar. 1964 · Olomoucjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Kurčíkpředseda představenstva · od 2011 · do 2013 · nar. 1969 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Rastislav Wiedermannčlen představenstva · od 2013 · do 2013 · nar. 1971 · Trenčínjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Stanislav Altpředseda představenstva · od 2012 · do 2013 · nar. 1970 · Lošticejiné firmy v rejstříku nemá
- Karel Poneszčlen představenstva · od 2011 · do 2013 · nar. 1965 · Nové Zámkyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Bláhačlen představenstva · od 2011 · do 2011 · nar. 1962 · Hranicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Milan Říhajednatel · od 2003 · do 2011 · nar. 1955 · Vodňanydalších 8 firem:8 aktivních
- Ing. Jan Stoklasajednatel · od 2009 · do 2011 · nar. 1971 · Louňovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Stanislava Kolářovájednatel · od 2009 · do 2011 · nar. 1960 · Písekjiné firmy v rejstříku nemá
- Agropol Group, a.s.společník · od 2003 · do 2011
- ALEF spol. s r.o.společník · od 2003 · do 2003
- Jiří Kaprálekspolečník · od 2003 · do 2003 · nar. 1937 · Ludgeřovicejiné firmy v rejstříku nemá
- ALEF společnost s ručením omezenýmspolečník · od 1998 · do 2003
- Dušan Obrenovicspolečník · od 1998 · do 2003 · nar. 1940jiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Vodňanská drůbež, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Vodňanská drůbež, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 10 z 11firem oboru ve Vodňanech s uvedenou velikostí je menších
- 28 letna trhu, déle než 12 z 15 firem oboru ve Vodňanech
- 95 %firem oboru zapsaných v roce 1998 dnes funguje
- 2 firmysídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 94 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 180 Kč
- 370,9 mil. Kč313 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 115,8 mil. Kčv 23 dotacích z veřejných rozpočtů, 8 % z fondů EU
- 82 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 24,3 mil. Kč bez DPH
- 18 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- AGROFERT, a.s.stojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří
- 258 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 10 let starých
- 1× pokuta od ČOIcelkem 10 000 Kč z 22 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba potravinářských výrobků ve Vodňanech · 11 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 10
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1998
Z 428 subjektů oboru zapsaných v roce 1998 dnes funguje 405. Vodňanská drůbež, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor ve Vodňanech, nejpodobnější velikostí
VšechnyVeřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
313 smluv za 370,9 mil. Kč, nejvíc s Státní zemědělský intervenční fond (55 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Státní zemědělský intervenční fond3 smlouvy203 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Bulovka61 smluv44,2 mil. Kč
- Letiště Praha, a. s.2 smlouvy35,8 mil. Kč
- Město Vodňany3 smlouvy12,2 mil. Kč
- Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra37 smluv11,6 mil. Kč
- Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha22 smluv10,1 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2017Dohoda o poskytnutí dotace z Programu rozvoje venkova ČR - 16/003/16220/231/00007675 mil. Kč
- Kupní smlouva na dodávky drůbežího masa, králičího masa, hovězího masa, vepřového masa, zvěřiny, jehněčího masa, ryb, vnitřností a masných výrobků pro FNB a SLT.uzavřena 22. 10. 20262,5 mil. Kč
- UKKaM souhrnná objednávka 20-2026 kalibrované a polotovary z drůbežího masa menzy Praha, Hradec Královéuzavřena 16. 10. 2026359 809 Kč
- Rámcová objednávka 432/DNS/2026/MV - k Výzvě č.901 Maso drůbeží na období 11/2026uzavřena 9. 10. 2026193 220 Kč
- Kupní smlouva - Kuřecí maso chlazenéuzavřena 24. 9. 2026657 190 Kč
- Rámcová objednávka 395/DNS/2026/MV - k Výzvě č.886 Maso drůbeží na období 10/2026uzavřena 9. 9. 2026182 720 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
23 dotací za 115,8 mil. Kč (2010–2017), 8 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo zemědělství.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 9,2 mil. Kčnárodní zdroje · 106,6 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo zemědělství8 dotací105,1 mil. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu1 dotace7,6 mil. Kč
- Ministerstvo dopravy1 dotace1,5 mil. Kč
- Úřad práce České republiky10 dotací1,3 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí3 dotace280 800 Kč
Poslední dotace
- 1/2017-A118Ministerstvo zemědělství · 201717,7 mil. Kč
- 1/2016-A118Ministerstvo zemědělství · 201617,8 mil. Kč
- 1/2015-A118Ministerstvo zemědělství · 201511,5 mil. Kč
- STA-SF-199/2015Úřad práce České republiky · 2015205 548 KčEU
- STA-SF-200/2015Úřad práce České republiky · 2015205 548 KčEU
- STA-SF-197/2015Úřad práce České republiky · 2015171 290 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
82 vyhraných zakázek za 24,3 mil. Kč od 6 zadavatelů; v 5 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Nemocnice Na Homolce37 zakázek6,5 mil. Kč
- Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra22 zakázek9,4 mil. Kč
- Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha10 zakázek7,7 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Motol a Homolka9 zakázekbez ceny
- Letiště Praha, a. s.3 zakázkybez ceny
- Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje1 zakázka688 032 Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2026Výzva č. 828 Mražené výrobky_Mražené speciality_pro kuchyň na období 04 - 05/2026 - Dynamický nákupní systém na dodávky zboží pro potřeby stravovacího zařízení zadavateleFakultní nemocnice Motol a Homolka · společně s dalšími2,6 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Výzva č. 867 Maso drůbeží na období 07-09/2026 - Dynamický nákupní systém na dodávky zboží pro potřeby stravovacího zařízení zadavateleFakultní nemocnice Motol a Homolka · společně s dalšími2,1 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Výzva č. 832 Uzeniny, šunky a jiné chlazené pro provoz na období 05-06/2026 -Dynamický nákupní systém na dodávky zboží pro potřeby stravovacího zařízení zadavateleFakultní nemocnice Motol a Homolka · společně s dalšími1,3 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Výzva č. 822 Maso drůbeží na období 04/2026 - Dynamický nákupní systém na dodávky zboží pro potřeby stravovacího zařízení zadavateleFakultní nemocnice Motol a Homolka · společně s dalšími1,1 mil. Kč
- malého rozsahu · 2023DNS - Chlazené kuřecí maso a kuřecí produkty 6 měs. 2023/1Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha · jediná nabídka979 016 Kč
- malého rozsahu · 2022DNS - Chlazené kuřecí maso a kuřecí produkty 6 měs. 2022/1Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha · 2 nabídky947 816 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Přípravář/ka výroby40 míst
- Obsluha pásu automatické linky16 míst
- Manipulační dělník/dělnice porážky a kuchárny15 míst
- Dělník / dělnice ve výrobě10 míst
- Dělníci ve výrobě - obsluha návěsu5 míst
- Zpracovatelé masa2 místa
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 24. 3. 2025.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 185 · ostatní 60 · benzín 13
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 1. 2026Nový ve vedeníIng. Jiří Šavrda (člen představenstva)
- 1. 3. 2022Nový ve vedeníIng. Martin Šácha (člen představenstva)
- 28. 2. 2022Odchod z vedeníIng. Stanislava Kolářová (člen představenstva)
- 3. 10. 2018Odchod z vedeníMilan Říha (člen představenstva)
- 1. 9. 2018Nový ve vedeníIng. Petr Komrska, Ph.D. (člen představenstva)
- 31. 8. 2018Odchod z vedeníMartin Krystián (místopředseda představenstva)
- 14. 11. 2016PřesídleníVodňany
- 5. 5. 2014Nový ve vedeníAGROFERT, a.s. (předseda představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 30. 4. 2014Odchod z vedeníSimona Sokolová (předseda představenstva)
- 3. 9. 2013Nový ve vedeníSimona Sokolová (předseda představenstva)
- 3. 9. 2013Nový ve vedeníMartin Krystián (místopředseda představenstva)
- 1. 9. 2013Odchod z vedeníIng. Jaroslav Kurčík (předseda představenstva)
- 1. 9. 2013Odchod z vedeníRastislav Wiedermann (člen představenstva)
- 21. 5. 2013Odchod z vedeníIng. Stanislav Alt (předseda představenstva)
- 1. 2. 2013Nový ve vedeníRastislav Wiedermann (člen představenstva)
- 31. 1. 2013Odchod z vedeníKarel Ponesz (člen představenstva)
- 27. 3. 2012Nový ve vedeníIng. Stanislav Alt (předseda představenstva)
- 4. 8. 2011Nový ve vedeníKarel Ponesz (člen představenstva)
- 26. 7. 2011Odchod z vedeníIng. Petr Bláha (člen představenstva)
- 26. 4. 2011Změna základního kapitálu330 000 000 → 373 900 000 Kč
- 1. 1. 2011Nový ve vedeníIng. Milan Říha (místopředseda představenstva)
- 1. 1. 2011Nový ve vedeníIng. Jaroslav Kurčík (předseda představenstva)
- 1. 1. 2011Nový ve vedeníIng. Stanislava Kolářová (člen představenstva)
- 1. 1. 2011Nový ve vedeníIng. Petr Bláha (člen představenstva)
- 1. 1. 2011Nový ve vedeníIng. Pavla Bublíková (člen představenstva)
- 15. 4. 1998Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 428 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 15. 9. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
9ksjxp6
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25396480
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Vodňany
- Okres
- Strakonice · 15 716 aktivních
- Kraj
- Jihočeský kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Radomilická 886, Vodňany II, 38901 Vodňany
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25396480
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Zpracování a konzervování drůbežího masa
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Výroba potravinářských výrobků, Výroba pekařských a cukrářských výrobků, kromě trvanlivých, Výroba lékařských a dentálních nástrojů a potřeb, Shromažďování, úprava a rozvod vody, Shromažďování, úprava a rozvod vody, Silniční nákladní doprava, Skladování a vedlejší činnosti v dopravě a 9 dalších
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 15. 4. 1998
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Vodňanská drůbež, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Vodňanská drůbež, a.s.
Kdy vznikla firma Vodňanská drůbež, a.s.?
Kolik zaměstnanců má Vodňanská drůbež, a.s.?
Kde sídlí Vodňanská drůbež, a.s.?
Jaké je IČO firmy Vodňanská drůbež, a.s.?
Jakou datovou schránku má Vodňanská drůbež, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Vodňanská drůbež, a.s.?
Komu patří Vodňanská drůbež, a.s.?
Je Vodňanská drůbež, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Vodňanská drůbež, a.s. zabývá?
Je Vodňanská drůbež, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba potravinářských výrobků ve Vodňanech?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu