Shrnutí · spočítáno z registrů
Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 5 440 z 5 446firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 32 letna trhu, déle než 5 985 z 6 852 firem oboru v Praze
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 1994 dnes funguje
- 4 firmysídlí na stejné adrese
- 26 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 22 400 Kč
- 21,3 mld. Kč62 233 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1 mld. Kčv 105 dotacích z veřejných rozpočtů, 29 % z fondů EU
- 21 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 81,1 mil. Kč bez DPH
- 30 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 9 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Zdravotní péče v Praze · 5 446 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 5 440
- Ve stejném pásmu
- 3
- Větších
- 3
- 01 762
- 1 - 51 994
- 6 - 9663
- 10 - 19502
- 20 - 24115
- 25 - 49198
- 50 - 9984
- 100 - 19960
- 200 - 24916
- 250 - 49919
- 500 - 99919
- 1000 - 14995
- 1500 - 19992
- 2500 - 29991
- 3000 - 3999tato firma3
- 4000 - 49991
- 5000 - 99991
- 10 000 a více1
Ročník 1994
Z 1 243 subjektů oboru zapsaných v roce 1994 dnes funguje 1 219. Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha3000 - 3999 zaměstnancůod 1994Tato firma · stejně velké →
- Fakultní nemocnice Bulovka3000 - 3999 zaměstnancůod 1973
- Fakultní Thomayerova nemocnice3000 - 3999 zaměstnancůod 1981
- Fakultní nemocnice Královské Vinohrady4000 - 4999 zaměstnancůod 1973
- Institut klinické a experimentální medicíny2500 - 2999 zaměstnancůod 1974
- Všeobecná fakultní nemocnice v Praze5000 - 9999 zaměstnancůod 1973
- Psychiatrická nemocnice Bohnice1500 - 1999 zaměstnancůod 1973
- NH Hospital a.s.1500 - 1999 zaměstnancůod 2007
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
62 233 smluv za 21,3 mld. Kč, nejvíc s Alliance Healthcare s.r.o..
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Alliance Healthcare s.r.o.5 636 smluv1,8 mld. Kč
- ROCHE s.r.o.1 290 smluv1,6 mld. Kč
- ViaPharma s.r.o.6 823 smluv1,3 mld. Kč
- PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.3 499 smluv801,8 mil. Kč
- BAYER s.r.o.619 smluv726 mil. Kč
- Gilead Sciences s.r.o.625 smluv624,6 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Kupní smlouva -VZ - „Dodání diagnostických souprav pro laboratorní vyšetření infekčních markerů dárců krve a stanovení celkové bílkoviny a IgG“ - Pavilon E830 mil. Kč
- Nákup léčivých přípravků, zdravotnických prostředků a doplňkového lékárenského sortimentu - V2610282uzavřena 3. 11. 2026339 664 Kč
- Nákup léčivých přípravků, zdravotnických prostředků a doplňkového lékárenského sortimentu - V2610285uzavřena 3. 11. 2026131 824 Kč
- Nákup infuzních roztoků, dezinfekčních přípravků a souvisejícího zdravotnického materiálu - I261085uzavřena 3. 11. 202669 690 Kč
- Nákup léčivých přípravků, zdravotnických prostředků a doplňkového lékárenského sortimentu - V2610284uzavřena 3. 11. 2026173 518 Kč
- Nákup léčivých přípravků, zdravotnických prostředků a doplňkového lékárenského sortimentu - V2610283uzavřena 3. 11. 2026246 172 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
105 dotací za 1 mld. Kč (2005–2025), 29 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo obrany.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 300,4 mil. Kčnárodní zdroje · 729,4 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo obrany56 dotací703 mil. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj3 dotace210,9 mil. Kč
- Ministerstvo životního prostředí3 dotace75,4 mil. Kč
- Ministerstvo zdravotnictví26 dotací22,4 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí13 dotací17,4 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2021Pořízení přístroje PET/CT v ÚVN - VoFN PrahaMinisterstvo pro místní rozvoj95,9 mil. KčEU
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice PrahaMinisterstvo obrany · 2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací12,5 mil. Kč
- Vývoj a klinické využití nové metody identifikace pacientů s rizikem rekurentních kolorektálních lézí a personalizace jejich dispenzární péče pomocí stanovení mutační nálože a klinicko-patologického fenotypuMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Resortní program výzkumu V. (2020-2026)3,4 mil. Kč
- Morfologická a funkční analýza adenomů hypofýzy: predikce struktury a pooperačních změn proudění vzduchu nosem a čichuMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na léta 2024 - 20303,2 mil. Kč
- Vliv metabolomu aterosklerotického plátu v karotidě na jeho embolizační potenciálMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Resortní program výzkumu V. (2020-2026)3,1 mil. Kč
- Dual ICP Trial - Intrakraniální supra- a infratentoriální multimodální neuromonitoringMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Program na podporu zdravotnického aplikovaného výzkumu na léta 2024 - 20302,4 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
21 vyhraných zakázek za 81,1 mil. Kč od 7 zadavatelů; v 1 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ministerstvo obrany8 zakázek26,6 mil. Kč
- Generální ředitelství cel4 zakázky2,7 mil. Kč
- Nemocnice Na Františku3 zakázky12,9 mil. Kč
- Ústav hematologie a krevní transfuze Praha2 zakázky18,1 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Bulovka2 zakázkybez ceny
- Nemocnice Na Homolce1 zakázka14,2 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2020Plazma čerstvá zmrazená VZP 0207921Nemocnice Na Homolce14,2 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Laboratorní služby testování infekčních markerů metodou NATÚstav hematologie a krevní transfúze11 mil. Kč
- malého rozsahu · 2016NANOOBVAZ – použití nanotechnologie v obvazových materiálechMinisterstvo obrany7,5 mil. Kč
- podlimitní · 2026TELEMONITOR (X) - Aplikační telemedicína k monitoraci po poraněníMinisterstvo obrany7,1 mil. Kč
- podlimitní · 2026TELEMONITOR (X) - Aplikační telemedicína k monitoraci po poraněníČeská republika - Ministerstvo obrany7,1 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Laboratorní služby testování infekčních markerů metodou NATÚstav hematologie a krevní transfuze Praha · jediná nabídka7,1 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Všeobecné sestry bez specializace10 míst
- Ostatní pomocní pracovníci ve zdravotnictví5 míst
- Pracovníci v sociálních službách5 míst
- Sanitáři5 míst
- Pracovník v sociálních službách1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 11. 8. 2025.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 27 · benzín 2 · ostatní 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 4. 1994Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 243 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
b8mtp8k
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ61383082
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 6
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Hospodaří s veřejnými penězi (účetnictví státu)Monitor státní pokladnyaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
U vojenské nemocnice 1200/1, Břevnov (Praha 6), 16200 Praha
- Centrum zdravotnického zabezpečení sportovní reprezentace, z.s.Spolek · od 2001 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Česká vitreoretinální společnost, z.s.Spolek · od 2000Aktivní
- Zájmové sdružení odborných pracovišť ÚVN a VLA JEPZájmové sdružení právnických osob · od 1996Aktivní
- Nadační fond pro rozvoj nefrologie v likvidaciNadační fond · 1994–2024Zaniklý
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 61383082
- Právní forma
- Státní příspěvková organizace
- Hlavní činnost
- Ústavní zdravotní péče
- Další činnosti
- Ostatní vzdělávání
- Zaměstnanci
- 3000 - 3999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 4. 1994
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha
Otázky
Časté otázky o firmě Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha
Kdy vznikla firma Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha?
Kolik zaměstnanců má Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha?
Kde sídlí Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha?
Jaké je IČO firmy Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha?
Jakou datovou schránku má Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha?
Je Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha spolehlivý plátce DPH?
Čím se Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha zabývá?
Je Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Zdravotní péče v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu