Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 11 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 11 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Jaroslav Kovář a 2 další, vlastní Statutární město Ostrava (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Jaroslav Kovářčlen představenstva · od 2019 · nar. 1965 · Ostravadalších 2 firmy:2 aktivních
- Mgr. Petr Handlpředseda představenstva · od 2022 · nar. 1974 · Ostravadalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Miroslav Kučeramístopředseda představenstva · od 2024 · nar. 1975 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 5
- Ing. František Kolaříkčlen dozorčí rady · od 2016 · nar. 1962 · Ostravadalších 18 firem:18 aktivních
- Ing. et Ing. Martin Drastich, Ph.D., MBAčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1971 · Ostravadalších 4 firmy:4 aktivních
- Mgr. Richard Vereščlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1995 · Ostravadalších 6 firem:6 aktivních
- Mgr. Jiří Jurečekpředseda dozorčí rady · od 2023 · nar. 1980 · Ostravadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Miloslava Pošvářová, Ph.D.místopředseda dozorčí rady · od 2023 · nar. 1963 · Brnodalších 3 firmy:3 aktivních
Dříve ve firmě · 13
- Ing. Jaroslav Vlkmístopředseda představenstva · od 2022 · do 2024 · nar. 1982 · Haťjiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Petr Handlčlen představenstva · od 2022 · do 2022 · nar. 1974 · Ostravadalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Jaroslav Vlkčlen představenstva · od 2022 · do 2022 · nar. 1982 · Haťjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Kovářmístopředseda představenstva · od 2009 · do 2022 · nar. 1965 · Ostravadalších 2 firmy:2 aktivních
- Mgr. Andrea Hoffmannová, Ph.D.člen představenstva · od 2022 · do 2022 · nar. 1983 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Libor Folwarczny, Ph.D.předseda představenstva · od 2019 · do 2022 · nar. 1969 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Kamil Vrublpředseda představenstva · od 2009 · do 2019 · nar. 1974 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Sadilčlen představenstva · od 2009 · do 2019 · nar. 1969 · Frýdlant nad Ostravicíjiné firmy v rejstříku nemá
- Bc. Kamil Vrublmístopředseda představenstva · od 2008 · do 2009 · nar. 1974 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Pavel Čadačlen představenstva · od 2002 · do 2009 · nar. 1952 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Kajnarpředseda představenstva · od 2007 · do 2009 · nar. 1956 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Radim Berkamístopředseda představenstva · od 2007 · do 2008 · nar. 1955 · Ostravajiné firmy v rejstříku nemá
- VÍTKOVICE, a.s.společník · od 2002 · do 2002
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
VÍTKOVICE ARÉNA, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 849 z 861firem oboru v Ostravě s uvedenou velikostí je menších
- 24 letna trhu, déle než 1 439 z 1 947 firem oboru v Ostravě
- 90 %firem oboru zapsaných v roce 2002 dnes funguje
- 3 firmysídlí na stejné adrese
- 3,4 mld. Kč2 859 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 34,5 mil. Kčv 6 dotacích z veřejných rozpočtů
- 8 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 7 mil. Kč bez DPH
- 6 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 20 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Sportovní, zábavní a rekreační činnosti v Ostravě · 861 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 849
- Ve stejném pásmu
- 6
- Větších
- 6
Ročník 2002
Z 1 584 subjektů oboru zapsaných v roce 2002 dnes funguje 1 425. VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Ostravě, nejpodobnější velikostí
Všechny- VÍTKOVICE ARÉNA, a.s.50 - 99 zaměstnancůod 2002Tato firma · stejně velké →
- Sdružení sportovních klubů Vítkovice, z.s.50 - 99 zaměstnancůod 1990
- Tělovýchovná jednota Ostrava50 - 99 zaměstnancůod 1990
- ORIENTAL.cz, s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2009
- Rainbow Run, z.s.50 - 99 zaměstnancůod 2010
- VerticalBlock s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2016
- TJ UNIE HLUBINA z.s.25 - 49 zaměstnancůod 1991
- Klub plaveckých sportů Ostrava, z.s.25 - 49 zaměstnancůod 1993
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
2 859 smluv za 3,4 mld. Kč, nejvíc s Statutární město Ostrava (51 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Statutární město Ostrava157 smluv1,7 mld. Kč
- HOCHTIEF CZ a. s.6 smluv576,6 mil. Kč
- JTA s.r.o.4 smlouvy298,3 mil. Kč
- Moravskoslezský kraj9 smluv108,5 mil. Kč
- KP REVITAL s.r.o.12 smluv60,9 mil. Kč
- NORDIC LIGHT s.r.o.10 smluv36,6 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2019Rekonstrukce Bazaly288,4 mil. Kč
- 154/2026 Dodatek č. 1 ke smlouvě o výkonu činnosti zajištění ozvučení sportovních, společenských a kulturních akcíuzavřena 15. 8. 2026cena neuvedena
- 152/2026 Dohoda o prodloužení výpovědní dobyuzavřena 29. 9. 2026cena neuvedena
- 151/2026 Smlouva o poskytnutí sportovního zařízení OA včetně služebuzavřena 15. 10. 2026cena neuvedena
- Objednáváme u Vás opravu rolby Engo po zjištění závady servisním technikem.uzavřena 22. 10. 202678 400 Kč
- Objednáváme u Vás rozšíření datové sítě a datových zásuvek pro připojení mobilních a stacionarních prodejních stánků pro cashless systémSobIT. Vaše nabídka číslo: 12611877uzavřena 21. 10. 2026100 705 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
6 dotací za 34,5 mil. Kč (2006–2023); nejvíc přiznal Všeobecná pokladní správa.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Všeobecná pokladní správa1 dotace26,7 mil. Kč
- Ministerstvo životního prostředí1 dotace3,6 mil. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu1 dotace1,9 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky1 dotace1,3 mil. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj1 dotace795 600 Kč
Poslední dotace
- 5220300508Státní fond životního prostředí České republiky · 20231,3 mil. Kč
- 2110020103Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20211,9 mil. Kč
- COVID-Ubytování II - HUZMinisterstvo pro místní rozvoj · 2021795 600 Kč
- Zpracování analýzy rizik - Vítkovice Aréna a.s.Ministerstvo kultury · 2020 · Subtitul pro ochranu měkkých cílů v oblasti kultury pro ostatní žadatele239 000 Kč
- Čisto okolo arény ve VítkovicíchMinisterstvo životního prostředí · 2014–2015 · OP Životní prostředí3,6 mil. Kč
- Obec Ostrava Vítkovice - národní sportovní centrum MoravaVšeobecná pokladní správa · 2006 · Podpora rozvoje a obnovy regionální infrastruktury26,7 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
8 vyhraných zakázek za 7 mil. Kč od 2 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Statutární město Ostrava7 zakázek6,9 mil. Kč
- Ministerstvo obrany1 zakázka129 913 Kč
Největší zakázky
- 2023Údržba a ošetřování trávníku fotbalového hřištěStatutární město Ostrava1,2 mil. Kč
- 2022Celoroční ošetřování trávníku fotbalového hřištěStatutární město Ostrava973 000 Kč
- 2021Celoroční ošetřování trávníků fotbalového hřištěStatutární město Ostrava973 000 Kč
- 2019Celoroční oštřování trávníku fotbalového hřištěStatutární město Ostrava973 000 Kč
- 2018Ošetřování trávníku fotbalového hřiště (Městský stadion)Statutární město Ostrava973 000 Kč
- malého rozsahu · 2024Údržba a ošetřování trávníku fotbalového hřiště Městského stadionu Vítkovice (srpen - říjen 2024)Statutární město Ostrava800 369 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 10 · ostatní 7 · benzín 3
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 11. 7. 2025Změna základního kapitálu1 587 995 000 → 1 707 995 000 Kč
- 31. 3. 2025Změna základního kapitálu1 537 995 000 → 1 587 995 000 Kč
- 1. 8. 2024Nový ve vedeníIng. Miroslav Kučera (místopředseda představenstva)
- 8. 3. 2024Odchod z vedeníIng. Jaroslav Vlk (místopředseda představenstva)
- 6. 9. 2022Odchod z vedeníMgr. Petr Handl (člen představenstva)
- 6. 9. 2022Odchod z vedeníIng. Jaroslav Vlk (člen představenstva)
- 1. 8. 2022Nový ve vedeníMgr. Petr Handl (předseda představenstva)
- 1. 8. 2022Nový ve vedeníIng. Jaroslav Vlk (místopředseda představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 8. 2022Nový ve vedeníMgr. Petr Handl (člen představenstva)
- 1. 8. 2022Nový ve vedeníIng. Jaroslav Vlk (člen představenstva)
- 1. 8. 2022Odchod z vedeníIng. Jaroslav Kovář (místopředseda představenstva)
- 31. 7. 2022Odchod z vedeníMgr. Andrea Hoffmannová, Ph.D. (člen představenstva)
- 10. 2. 2022Odchod z vedeníIng. Libor Folwarczny, Ph.D. (předseda představenstva)
- 1. 2. 2022Nový ve vedeníMgr. Andrea Hoffmannová, Ph.D. (člen představenstva)
- 1. 7. 2019Nový ve vedeníIng. Libor Folwarczny, Ph.D. (předseda představenstva)
- 30. 6. 2019Odchod z vedeníMgr. Kamil Vrubl (předseda představenstva)
- 24. 5. 2019Nový ve vedeníIng. Jaroslav Kovář (člen představenstva)
- 23. 5. 2019Odchod z vedeníIng. Jiří Sadil (člen představenstva)
- 22. 8. 2017Změna základního kapitálu1 536 995 000 → 1 537 995 000 Kč
- 29. 9. 2014Změna základního kapitálu1 496 995 000 → 1 536 995 000 Kč
- 29. 7. 2014Změna základního kapitálu1 158 995 000 → 1 496 995 000 Kč
- 7. 5. 2014PřesídleníOstrava
- 2. 3. 2010PřesídleníOstrava - Zábřeh → Ostrava
- 18. 3. 2009Nový ve vedeníMgr. Kamil Vrubl (předseda představenstva)
- 18. 3. 2009Odchod z vedeníBc. Kamil Vrubl (místopředseda představenstva)
- 1. 7. 2002Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 584 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 3. 3. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
7yygw7f
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25911368
Finanční úřad · Územní pracoviště Ostrava II
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Ostrava
- Okres
- Ostrava-město · 83 632 aktivních
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Ruská 3077/135, Zábřeh, 70030 Ostrava
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25911368
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Sportovní činnosti
- Další činnosti
- 25530, Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění, Obrábění, Výroba nožířských výrobků, nástrojů a železářských výrobků, Instalace vody, odpadu, plynu, topení a klimatizace, Instalace vody, odpadu, plynu, topení a klimatizace, Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, Nespecializovaný velkoobchod a 9 dalších
- Zaměstnanci
- 50 - 99 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 7. 2002
- Poslední změna
- 30. 9. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy VÍTKOVICE ARÉNA, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě VÍTKOVICE ARÉNA, a.s.
Kdy vznikla firma VÍTKOVICE ARÉNA, a.s.?
Kolik zaměstnanců má VÍTKOVICE ARÉNA, a.s.?
Kde sídlí VÍTKOVICE ARÉNA, a.s.?
Jaké je IČO firmy VÍTKOVICE ARÉNA, a.s.?
Jakou datovou schránku má VÍTKOVICE ARÉNA, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy VÍTKOVICE ARÉNA, a.s.?
Komu patří VÍTKOVICE ARÉNA, a.s.?
Je VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. zabývá?
Je VÍTKOVICE ARÉNA, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Sportovní, zábavní a rekreační činnosti v Ostravě?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu