Insolvence · insolvenční rejstřík
Insolvenční řízení v minulosti
Řízení podle insolvenčního rejstříku (ISIR) od roku 2008
- INS 1222/2009 · Městský soud v PrazePravomocně skončeno · úpadek nevyhlášen
- Návrh podán 9. 3. 2009
- Vyřízeno 21. 4. 2009
- Pravomocně skončeno 5. 5. 2009
28 přihlášek pohledávek
Zdroj: insolvenční rejstřík (ISIR), Ministerstvo spravedlnosti, denně. Insolvenční návrh sám o sobě úpadek neznamená; rozhoduje o něm soud. Dlužníky vyškrtnuté podle § 425 insolvenčního zákona neukazujeme, stejně jako ISIR.
Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 22 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 22 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Tomáš Koranda a 2 další, vlastní HOCHTIEF Infrastructure GmbH (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Tomáš Korandapředseda představenstva · od 2017 · nar. 1968 · Prostějovdalších 7 firem:6 aktivních1 zaniklo jinak
- Ing. Pavel Krejsa, MBAčlen představenstva · od 2025 · nar. 1987 · Strakonicedalších 1 firma:1 aktivních
- David Alonso Rodríguezmístopředseda představenstva · od 2026 · nar. 1976 · Düsseldorfdalších 2 firmy:2 aktivních
Společníci a akcionáři
- HOCHTIEF Infrastructure GmbH100 %od 2017
Dozorčí rada a další orgány · 3
- Thomas Bünkerčlen dozorčí rady · od 2015 · nar. 1964 · Essenjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Růžička, Ph.D.člen dozorčí rady · od 2019 · nar. 1981 · Lysá nad Labemdalších 1 firma:1 aktivních
- Klaus Richard Walter Grüttnerpředseda dozorčí rady · od 2024 · nar. 1961 · Kölnjiné firmy v rejstříku nemá
Dříve ve firmě · 16
- David Alonso Rodríguezčlen představenstva · od 2021 · do 2026 · nar. 1976 · Düsseldorfdalších 2 firmy:2 aktivních
- Jörg Mathewčlen představenstva · od 2018 · do 2021 · nar. 1964 · Gladbeckjiné firmy v rejstříku nemá
- Jörg Mathewčlen · od 2013 · do 2018 · nar. 1964 · Gladbeckjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Dušan Čížek, MBAčlen představenstva · od 2017 · do 2018 · nar. 1971 · Hradec Královéjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Tomáš Korandačlen · od 2013 · do 2017 · nar. 1968 · Prostějovdalších 7 firem:6 aktivních1 zaniklo jinak
- Ing. Tomáš Bílekpředseda představenstva · od 2005 · do 2017 · nar. 1962 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Jakubecprokura · od 2004 · do 2013 · nar. 1969 · České Budějovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Vilém Tvrdíkprokura · od 2004 · do 2013 · nar. 1947 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Roberto Simoničlen · od 2012 · do 2013 · nar. 1967 · Montagnejiné firmy v rejstříku nemá
- Peter Maronnačlen představenstva · od 2008 · do 2012 · nar. 1968jiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Průšaprokura · od 2011 · do 2011 · nar. 1949 · České Budějovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. František Kubátprokura · od 2011 · do 2011 · nar. 1964 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- HOCHTIEF Aktiengesellschaftspolečník · od 2006 · do 2008
- Kronen tausend179 GmbHspolečník · od 2008 · do 2008
- HOCHTIEF Cnostuction Erste Vermögensverwaltungsgesellschaft mbHspolečník · od 2008 · do 2008
- HOCHTIEF Construction Erste Vermögensverwaltungsgesellschaft mbHspolečník · od 2008 · do 2017
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
HOCHTIEF CZ a. s.Skupina · GLEIF
Skupina
Do které skupiny firma účetně patří
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Shrnutí · spočítáno z registrů
HOCHTIEF CZ a. s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 5 458 z 5 462firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 34 letna trhu, déle než 9 383 z 10 593 firem oboru v Praze
- 94 %firem oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje
- 100 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 4 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 143 Kč
- 173,8 mld. Kč1 396 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 39,9 mil. Kčv 10 dotacích z veřejných rozpočtů, 26 % z fondů EU
- 235 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 24,9 mld. Kč bez DPH
- 10 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- ACS ACTIVIDADES DE CONSTRUCCION Y SERVICIOS, S.A.stojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Španělsko
- 124 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 13 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výstavba budov v Praze · 5 462 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 5 458
- Ve stejném pásmu
- 3
- Větších
- 1
- 02 172
- 1 - 52 232
- 6 - 9400
- 10 - 19341
- 20 - 2496
- 25 - 49135
- 50 - 9957
- 100 - 19918
- 200 - 2491
- 250 - 4995
- 500 - 9991
- 1000 - 1499tato firma3
- 1500 - 19991
Ročník 1992
Z 2 656 subjektů oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje 2 487. HOCHTIEF CZ a. s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- HOCHTIEF CZ a. s.1000 - 1499 zaměstnancůod 1992Tato firma · stejně velké →
- PORR a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 1991
- COLAS CZ, a.s.1000 - 1499 zaměstnancůod 2000
- Metrostav CZ s.r.o.1500 - 1999 zaměstnancůod 1997
- Metrostav a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1991
- STRABAG SIS a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- VCES a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2002
- BAK stavební společnost, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2008
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
1 396 smluv za 173,8 mld. Kč, nejvíc s Ministerstvo obrany.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Ministerstvo obrany51 smluv2,5 mld. Kč
- Vojenská nemocnice Brno4 smlouvy1,8 mld. Kč
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost172 smluv1,5 mld. Kč
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.180 smluv1,3 mld. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA49 smluv1,1 mld. Kč
- Národní divadlo34 smluv869,1 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Smlouva o dílo Provozní úsek I.D metra Praze - úsek (Olbrachtova) - Nové Dvory - stavební část30 mld. Kč
- 107V082002107 - Přáslavice – výstavba inženýrských sítí a komunikaceuzavřena 30. 10. 2026 · dodatek−11,8 mil. Kč s DPH
- Měření a zpracování podkladů - izolačních stavů k soustruhu a 31. kolejiuzavřena 23. 10. 2026cena neuvedena
- oprava tiskové chyby dodatku č. 1uzavřena 22. 10. 2026 · dodatekcena neuvedena
- Dodatek č. 13 ke smlouvě o zhotovení stavby - Výstavba Multifunkční sportovní a kulturní haly v Brně (dodatečné práce, změna předání dokumentace, uzavření smlouvy v jednacím řízení bez uveřejnění)uzavřena 29. 9. 2026 · dodatek275,7 mil. Kč
- Dodatek č. 12 ke smlouvě o zhotovení stavby - Výstavba Multifunkční sportovní a kulturní haly v Brně (změna předmětu a ceny díla, posun termínu dokončení milníků)uzavřena 29. 9. 2026 · dodatek196,5 mil. Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
10 dotací za 39,9 mil. Kč (2007–2025), 26 % z fondů EU; nejvíc přiznal Technologická agentura České republiky.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 10,3 mil. Kčnárodní zdroje · 29,5 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Technologická agentura České republiky6 dotací36,1 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí2 dotace2 mil. Kč
- Úřad práce hl.m. Prahy2 dotace1,8 mil. Kč
Poslední dotace
- Optimalizace výstavby ekoduktů s využitím nového kompozitního řešení s aplikaci UHPC a běžných betonů, mineralizovaných příměsí a druhotných materiálůTechnologická agentura České republiky · 2024–2025 · Program na podporu aplikovaného výzkumu a inovací v oblasti dopravy DOPRAVA 20308,3 mil. KčEU
- Implementace nové technologie monolitického ostění tunelů ražených TBM ve stavebním inženýrstvíTechnologická agentura České republiky · 2025 · MD-Doprava 2020+ (2020-2026)4,2 mil. Kč
- Optimalizace výstavby a trvanlivosti mostů, s využitím nového kompozitního řešení pro aplikaci UHPC a běžných betonů, mineralizovaných příměsí a druhotných materiálůTechnologická agentura České republiky · 2023 · MD-Doprava 2020+ (2020-2026)4,1 mil. Kč
- Implementace nové technologie monolitického ostění tunelů ražených TBM ve stavebním inženýrstvíTechnologická agentura České republiky · 20224,1 mil. Kč
- Optimalizace výstavby a trvanlivosti mostů, s využitím nového kompozitního řešení pro aplikaci UHPC a běžných betonů, mineralizovaných příměsí a druhotných materiálůTechnologická agentura České republiky · 20218,1 mil. Kč
- Významná ekonomická a materiálová úspora při výstavbě liniových podzemních konstrukcí zahrnutím popílku a druhotného odpadu do betonového ostění stavebTechnologická agentura České republiky · 20177,3 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
235 vyhraných zakázek za 24,9 mld. Kč od 63 zadavatelů; v 13 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Statutární město České Budějovice22 zakázek1,1 mld. Kč
- Ministerstvo obrany18 zakázek1,7 mld. Kč
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost17 zakázek2,4 mld. Kč
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.15 zakázek3 mld. Kč
- Jihočeský kraj15 zakázek344,9 mil. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA14 zakázek1 mld. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2026Provozní úsek I.D metra v Praze - úsek (Olbrachtova) - Nové Dvory - stavební částDopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost · jediná nabídka · společně s dalšími30 mld. Kč
- nadlimitní · 2026Provozní úsek I.D metra v Praze - úsek (Olbrachtova) – Nové Dvory - stavební částDopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost · společně s dalšími30 mld. Kč
- nadlimitní · 2021Provozní úsek I.D pražského metra – úsek Pankrác – OlbrachtovaDopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost · společně s dalšími13,7 mld. Kč
- nadlimitní · 2026ZEVO VrátoZEVO Vráto, a.s. · 6 nabídek7,7 mld. Kč
- nadlimitní · 2026Stavba č. 6963 „Celk. přest. a rozšíření ÚČOV na Císař. ostrově, etapa 0002 - stávající vodní linka (SVL)“Pražská vodohospodářská společnost a.s. · 2 nabídky · společně s dalšími4,8 mld. Kč
- nadlimitní · 2026FN Brno - výstavba gynekologicko-porodnické kliniky II - projekt 335V911000001Fakultní nemocnice Brno · společně s dalšími3,1 mld. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Stavební dělník3 místa
- POKOJSKÁ UBYTOVNY1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 8. 10. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2015
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 63 · ostatní 55 · benzín 6
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 27. 1. 2026Odchod z vedeníDavid Alonso Rodríguez (člen představenstva)
- 8. 1. 2026Nový ve vedeníDavid Alonso Rodríguez (místopředseda představenstva)
- 11. 12. 2025Nový ve vedeníIng. Pavel Krejsa, MBA (člen představenstva)
- 31. 7. 2021Odchod z vedeníJörg Mathew (člen představenstva)
- 4. 1. 2021Nový ve vedeníDavid Alonso Rodríguez (člen představenstva)
- 1. 3. 2018Nový ve vedeníJörg Mathew (člen představenstva)
- 28. 2. 2018Odchod z vedeníJörg Mathew (člen)
- 21. 2. 2018Odchod z vedeníIng. Dušan Čížek, MBA (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 17. 10. 2017Odchod z vedeníIng. Tomáš Koranda (člen)
- 17. 10. 2017Nový společníkHOCHTIEF Infrastructure GmbH – 100 %
- 17. 10. 2017Odchod společníkaHOCHTIEF Construction Erste Vermögensverwaltungsgesellschaft mbH
- 4. 10. 2017Nový ve vedeníIng. Tomáš Koranda (předseda představenstva)
- 1. 10. 2017Nový ve vedeníIng. Dušan Čížek, MBA (člen představenstva)
- 30. 9. 2017Odchod z vedeníIng. Tomáš Bílek (předseda představenstva)
- 1. 12. 2013Nový ve vedeníIng. Tomáš Koranda (člen)
- 20. 6. 2013Odchod z vedeníIng. Vilém Tvrdík (prokura)
- 20. 6. 2013Odchod z vedeníIng. Jaroslav Jakubec (prokura)
- 1. 3. 2013Nový ve vedeníJörg Mathew (člen)
- 26. 2. 2013Odchod z vedeníRoberto Simoni (člen)
- 24. 9. 2012Nový ve vedeníRoberto Simoni (člen)
- 29. 8. 2012Odchod z vedeníPeter Maronna (člen představenstva)
- 1. 6. 2011Odchod z vedeníIng. František Kubát (prokura)
- 1. 6. 2011Odchod z vedeníPetr Průša (prokura)
- 13. 5. 2011Nový ve vedeníIng. František Kubát (prokura)
- 13. 5. 2011Nový ve vedeníPetr Průša (prokura)
- 30. 4. 1992Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 2 656 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Neobnovený od 24. 8. 2023 – s propadlým LEI firma nemůže zadávat obchody s investičními nástroji
Datová schránka
p49cezi
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ46678468
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Plzeňská 3217/16, Smíchov, 15000 Praha
- 0xVIFI s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2022Aktivní
- 7R Czech, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2020 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- 7R Park Lavicky s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2020Aktivní
- Affirmed Networks Czech s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2013Aktivní
- Alfa Corporate Governance s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2016 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 46678468
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Výstavba bytových a nebytových budov
- Další činnosti
- Výroba betonu připraveného k lití, 25530, Obrábění, Výroba zámků a kování, Výroba komunikačních zařízení, Shromažďování, sběr a odstraňování odpadů, úprava odpadů k dalšímu využití, 41000, Výstavba silnic a dálnic a 24 dalších
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 30. 4. 1992
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy HOCHTIEF CZ a. s.
Otázky
Časté otázky o firmě HOCHTIEF CZ a. s.
Kdy vznikla firma HOCHTIEF CZ a. s.?
Kolik zaměstnanců má HOCHTIEF CZ a. s.?
Kde sídlí HOCHTIEF CZ a. s.?
Jaké je IČO firmy HOCHTIEF CZ a. s.?
Jakou datovou schránku má HOCHTIEF CZ a. s.?
Kdo je ve vedení firmy HOCHTIEF CZ a. s.?
Komu patří HOCHTIEF CZ a. s.?
Je HOCHTIEF CZ a. s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se HOCHTIEF CZ a. s. zabývá?
Je HOCHTIEF CZ a. s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výstavba budov v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu