Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 11 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 11 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Miroslav Janota a 3 další, vlastní Industriewerk Schaeffler INA - Ingenieurdienst, Gesellschaft mit beschränkter Haftung (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Miroslav Janotajednatel třídy b · od 2020 · nar. 1973 · Skalicadalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Vojtěch Kráčmarjednatel třídy a · od 2024 · nar. 1985 · Lanškrounjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Libor Kývalajednatel · od 2026 · nar. 1976 · Rouskédalších 7 firem:7 aktivních
- Petra Václahovskáprokura · od 2026 · nar. 1982 · Choceňdalších 1 firma:1 aktivních
Společníci a akcionáři
- Industriewerk Schaeffler INA - Ingenieurdienst, Gesellschaft mit beschränkter Haftung100 %od 1999 · vklad 150 mil. Kč
Dříve ve firmě · 12
- Josef Kořístekprokura · od 2022 · do 2026 · nar. 1982 · Svitavyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Eva Jurkovičovájednatel třídy b · od 2019 · do 2025 · nar. 1964 · Prietržkajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Gabriel Michalecjednatel třídy a · od 2019 · do 2023 · nar. 1977 · Lietavajiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Holubprokura · od 2019 · do 2022 · nar. 1973 · Moravská Třebovájiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Patka, PhD.jednatel třídy b · od 2017 · do 2020 · nar. 1974 · Skalicajiné firmy v rejstříku nemá
- Jaroslav Patkajednatel · od 2017 · do 2019 · nar. 1974 · Skalicajiné firmy v rejstříku nemá
- Frank Mayerjednatel · od 2017 · do 2019 · nar. 1971 · Erlangenjiné firmy v rejstříku nemá
- Stanislav Večeríkjednatel · od 2017 · do 2019 · nar. 1976 · Rudinajiné firmy v rejstříku nemá
- Marián Macháčekjednatel · od 2017 · do 2018 · nar. 1975 · Skalicajiné firmy v rejstříku nemá
- Andreas Willaczekjednatel · od 2002 · do 2016 · nar. 1961jiné firmy v rejstříku nemá
- Jan Goláňjednatel · od 2002 · do 2016 · nar. 1959 · Valašské Meziříčíjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Nečasjednatel · od 2000 · do 2002 · nar. 1950 · Moravská Třebovájiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Schaeffler Production CZ s.r.o.Shrnutí · spočítáno z registrů
Schaeffler Production CZ s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 9 z 10firem oboru v Lanškrouně s uvedenou velikostí je menších
- 27 letna trhu, déle než 7 z 12 firem oboru v Lanškrouně
- 93 %firem oboru zapsaných v roce 1999 dnes funguje
- 18 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 12 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 29 000 Kč
- 229,4 mil. Kč39 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 221,1 mil. Kčv 6 dotacích z veřejných rozpočtů, 0 % z fondů EU
- 10 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 2 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 2 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba strojů a zařízení j. n. v Lanškrouně · 10 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 9
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1999
Z 131 subjektů oboru zapsaných v roce 1999 dnes funguje 122. Schaeffler Production CZ s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Lanškrouně, nejpodobnější velikostí
Všechny- Schaeffler Production CZ s.r.o.1000 - 1499 zaměstnancůod 1999Tato firma · stejně velké →
- SOMA spol. s r. o.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- KOMFI spol. s r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1992
- JCEE, s. r. o.100 - 199 zaměstnancůod 1992
- SULAK Glass Working Machinery s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2013
- Nástrojárna Pirkl, s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2014
- KOPPY s.r.o.1 - 5 zaměstnancůod 2022
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
39 smluv za 229,4 mil. Kč, nejvíc s Ministerstvo průmyslu a obchodu (94 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Ministerstvo průmyslu a obchodu4 smlouvy215 mil. Kč
- Město Svitavy3 smlouvy13,3 mil. Kč
- Město Lanškroun22 smluv763 837 Kč
- Úřad práce České republiky5 smluv223 350 Kč
- Nemocnice Pardubického kraje, a.s.1 smlouva200 000 Kč
- Vysoké učení technické v Brně2 smlouvyjen společné smlouvy
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2017Dohoda o poskytnutí hmotné podpory pořízení dlouhodobého hmotného a nehmotného majetku v rámci investičních pobídek100,1 mil. Kč
- Schaeffler - darovací smlouva do Fondu technického vzděláváníuzavřena 20. 5. 202660 000 Kč s DPH
- kariérní veletr Den firem 2026uzavřena 12. 1. 2026cena neuvedena
- Darovací smlouva - FTV - Schaeffleruzavřena 21. 11. 202560 000 Kč s DPH
- Smlouva o sponzoringu - KOPA 2025 - Schaeffleruzavřena 25. 9. 202524 200 Kč s DPH
- den firem kariérní veletrh 2025uzavřena 11. 1. 2025cena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
6 dotací za 221,1 mil. Kč (2009–2023); nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 219 118 Kčnárodní zdroje · 220,9 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu2 dotace220,8 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí2 dotace154 484 Kč
- Úřad práce v Ústí nad Orlicí1 dotace101 884 Kč
- Úřad práce České republiky1 dotace64 634 Kč
Poslední dotace
- Schaeffler Production CZ - Žádost o podporu na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádně prudkého růstu jejich cenMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2023 · Program podpory na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádně prudkého růstu jejich cen5,8 mil. Kč
- Podpora odborného vzdělávání zaměstnanců II (POVEZ II)Úřad práce České republiky · 2019 · Operační program Zaměstnanost64 634 KčEU
- rozšíření výroby modulů pro řízení teplotyMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2017215 mil. Kč
- UOA-MN-22/2014Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2014105 524 KčEU
- UOA-MN-21/2014Ministerstvo práce a sociálních věcí · 201448 960 KčEU
- UOA-ML-32/2009Úřad práce v Ústí nad Orlicí · 2009101 884 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Digital Business Solution Profess5 míst
- Výrobní obsluha montážní linky5 míst
- Konstruktér/ka produktu1 místo
- Vývojový/á konstruktér/ka produktu1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 19. 7. 2022.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: ostatní 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 22. 10. 2026Odchod z vedeníJosef Kořístek (prokura)
- 22. 10. 2026Nový ve vedeníPetra Václahovská (prokura)
- 1. 1. 2026Nový ve vedeníIng. Libor Kývala (jednatel)
- 31. 12. 2025Odchod z vedeníIng. Eva Jurkovičová (jednatel třídy b)
- 1. 1. 2024Nový ve vedeníIng. Vojtěch Kráčmar (jednatel třídy a)
- 31. 12. 2023Odchod z vedeníIng. Gabriel Michalec (jednatel třídy a)
- 22. 2. 2022Odchod z vedeníPetr Holub (prokura)
- 22. 2. 2022Nový ve vedeníJosef Kořístek (prokura)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 7. 10. 2020Nový ve vedeníIng. Miroslav Janota (jednatel třídy b)
- 31. 8. 2020Odchod z vedeníIng. Jaroslav Patka, PhD. (jednatel třídy b)
- 1. 12. 2019Odchod z vedeníJaroslav Patka (jednatel)
- 1. 12. 2019Nový ve vedeníIng. Gabriel Michalec (jednatel třídy a)
- 1. 12. 2019Nový ve vedeníIng. Eva Jurkovičová (jednatel třídy b)
- 30. 11. 2019Odchod z vedeníStanislav Večerík (jednatel)
- 30. 11. 2019Odchod z vedeníFrank Mayer (jednatel)
- 1. 1. 2019Nový ve vedeníPetr Holub (prokura)
- 31. 12. 2018Odchod z vedeníMarián Macháček (jednatel)
- 22. 8. 2017Změna názvuINA Lanškroun, s.r.o. → Schaeffler Production CZ s.r.o.
- 1. 1. 2017Nový ve vedeníStanislav Večerík (jednatel)
- 1. 1. 2017Nový ve vedeníJaroslav Patka (jednatel)
- 1. 1. 2017Nový ve vedeníMarián Macháček (jednatel)
- 1. 1. 2017Nový ve vedeníFrank Mayer (jednatel)
- 1. 1. 2017Nový ve vedeníIng. Jaroslav Patka, PhD. (jednatel třídy b)
- 31. 12. 2016Odchod z vedeníJan Goláň (jednatel)
- 31. 12. 2016Odchod z vedeníAndreas Willaczek (jednatel)
- 31. 5. 1999Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 131 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 28. 6. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
8s6bt9v
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ25922092
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Lanškroun
- Okres
- Ústí nad Orlicí · 28 673 aktivních
- Kraj
- Pardubický kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Dvořákova 328, Žichlínské Předměstí, 56301 Lanškroun
- AB-kanceláře s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2005 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- ALEMA Lanškroun s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2018 · 100 - 199 zaměstnancůAktivní
- ALEMA rodinný nadační fondNadační fond · od 2026Aktivní
- ALEMA Stamping s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2024 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- ARRS elektronik s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2008 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 25922092
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Výroba strojů a zařízení j. n.
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, 22260, Výroba ostatních plastových výrobků, 25530, Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění, Obrábění, Výroba nožířských výrobků, nástrojů a železářských výrobků, Výroba ostatních dílů a příslušenství pro motorová vozidla a 2 dalších
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 31. 5. 1999
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Schaeffler Production CZ s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě Schaeffler Production CZ s.r.o.
Kdy vznikla firma Schaeffler Production CZ s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má Schaeffler Production CZ s.r.o.?
Kde sídlí Schaeffler Production CZ s.r.o.?
Jaké je IČO firmy Schaeffler Production CZ s.r.o.?
Jakou datovou schránku má Schaeffler Production CZ s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy Schaeffler Production CZ s.r.o.?
Komu patří Schaeffler Production CZ s.r.o.?
Je Schaeffler Production CZ s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Schaeffler Production CZ s.r.o. zabývá?
Je Schaeffler Production CZ s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba strojů a zařízení j. n. v Lanškrouně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu