Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2022
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2022 | 5,9 mld. | 32 mil. | 1,8 mld. |
| 2021 | 5,6 mld. | 2,6 mil. | 1,7 mld. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
Postavení podle tržeb za rok 2022
Pořadí mezi aktivními firmami oboru, jejichž tržby za 2022 známe ze strukturovaných závěrek; s dalšími načtenými závěrkami se může posunout.
- Novější závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument; čísla jsou z poslední strukturované, za rok 2022.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 11 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2022 a pro srovnání 2021.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji MUDr. Tomáš Gottvald, MHA a 2 další, vlastní Pardubický kraj (100 %).
Statutární orgán
- MUDr. Tomáš Gottvald, MHApředseda představenstva · od 2011 · nar. 1972 · Pardubicedalších 1 firma:1 aktivních
- MUDr. Vladimír Ninger, Ph.D., MBAčlen představenstva · od 2014 · nar. 1964 · Pardubicedalších 3 firmy:3 aktivních
- Ing. Petr Vrbamístopředseda představenstva · od 2025 · nar. 1975 · Újezd u Chocnědalších 1 firma:1 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 6
- MUDr. Věra Uhlířováčlen dozorčí rady · od 2014 · nar. 1959 · Choceňdalších 1 firma:1 aktivních
- Bc. Marek Šislerčlen dozorčí rady · od 2015 · nar. 1974 · Opatovecdalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Ladislav Valtr, MBAčlen dozorčí rady · od 2017 · nar. 1970 · Choceňdalších 15 firem:15 aktivních
- MUDr. Aleš Vrbackýčlen dozorčí rady · od 2018 · nar. 1968 · Sezemicejiné firmy v rejstříku nemá
- MUDr. Josef Hájekpředseda dozorčí rady · od 2019 · nar. 1969 · Ústí nad Orlicídalších 2 firmy:2 aktivních
- Pavel Štefkamístopředseda dozorčí rady · od 2024 · nar. 1970 · Poličkadalších 1 firma:1 aktivních
Dříve ve firmě · 12
- Ing. Hynek Rais, MHAmístopředseda představenstva · od 2021 · do 2025 · nar. 1972 · Lounyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. František Lešundákmístopředseda představenstva · od 2019 · do 2021 · nar. 1955 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. František Lešundákčlen představenstva · od 2019 · do 2019 · nar. 1955 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Rudzanmístopředseda představenstva · od 2014 · do 2018 · nar. 1970 · Dolní Ředicejiné firmy v rejstříku nemá
- Tomáš Gottvaldčlen představenstva · od 2011 · do 2014 · nar. 1972 · Pardubicedalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Josef Diesslčlen představenstva · od 2012 · do 2014 · nar. 1959 · Heřmanův Městecjiné firmy v rejstříku nemá
- Pavel Havířpředseda představenstva · od 2013 · do 2014 · nar. 1955 · Svitavyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Benediktčlen představenstva · od 2013 · do 2014 · nar. 1958 · Jivinajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Rudzančlen představenstva · od 2013 · do 2014 · nar. 1970 · Dolní Ředicejiné firmy v rejstříku nemá
- Jiří Benediktmístopředseda představenstva · od 2013 · do 2013 · nar. 1958 · Jivinajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Josef Pejchlčlen představenstva · od 2012 · do 2013 · nar. 1964 · Radešínská Svratkajiné firmy v rejstříku nemá
- Eva Havlíkováčlen představenstva · od 2013 · do 2013 · nar. 1960 · Nové Město na Moravějiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Nemocnice Pardubického kraje, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Vlastní · 3
- Nadační fond MUDr. Františka Messanyho pro Pardubickou nemocnici
- Nadační fond Jana Nepomuka Martiniho pro Chrudimskou nemocnici
- Nadační fond S námi je tu lépe!
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Nemocnice Pardubického kraje, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 331 z 332firem oboru v Pardubicích s uvedenou velikostí je menších
- 19 letna trhu, déle než 269 z 380 firem oboru v Pardubicích
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 2007 dnes funguje
- 9 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 10 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 24 470 Kč
- 22,3 mld. Kč54 389 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 3,1 mld. Kčv 373 dotacích z veřejných rozpočtů, 66 % z fondů EU
- 2 veřejné zakázkyvyhraných, v ISVZ
- 5 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 90 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 10 let starých
- 1× pokuta od ČOIcelkem 7 000 Kč z 6 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Zdravotní péče v Pardubicích · 332 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 331
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
- 080
- 1 - 5141
- 6 - 962
- 10 - 1928
- 20 - 247
- 25 - 497
- 50 - 992
- 100 - 1992
- 250 - 4991
- 500 - 9991
- 5000 - 9999tato firma1
Ročník 2007
Z 545 subjektů oboru zapsaných v roce 2007 dnes funguje 538. Nemocnice Pardubického kraje, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Pardubicích, nejpodobnější velikostí
Všechny- Nemocnice Pardubického kraje, a.s.5000 - 9999 zaměstnancůod 2007Tato firma · stejně velké →
- Zdravotnická záchranná služba Pardubického kraje500 - 999 zaměstnancůod 1999
- MeDiLa spol. s r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1995
- Krajská hygienická stanice Pardubického kraje se sídlem v Pardubicích100 - 199 zaměstnancůod 2003
- Laboratoře lékařské genetiky s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 2015
- Domácí péče Včelka Pardubicko s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2008
- HOMEA, spol. s r.o.25 - 49 zaměstnancůod 1991
- Lentilka - integrační školka a rehabilitační centrum25 - 49 zaměstnancůod 1992
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
54 389 smluv za 22,3 mld. Kč, nejvíc s Pardubický kraj.
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Pardubický kraj106 smluv2,9 mld. Kč
- PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.7 576 smluv2,1 mld. Kč
- Alliance Healthcare s.r.o.4 107 smluv1,4 mld. Kč
- ROCHE s.r.o.1 696 smluv1,2 mld. Kč
- Sanofi s.r.o.3 325 smluv800,8 mil. Kč
- PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s.2 237 smluv700,7 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2021Smlouva o upsání akcií mezi společností NPK, a.s. a Pardubickým krajem.1,1 mld. Kč
- Kupní smlouva - Insuflátor včetně spotřebního materiálu - spotřební materiáluzavřena 2. 11. 20265,1 mil. Kč
- Kupní smlouva - Insuflátor včetně spotřebního materiálu - Insuflátor, AS-IFS2 - AIRSEAL i.F.S. Intelligent Flow Systémuzavřena 2. 11. 2026590 000 Kč
- VOR-2026-113-000006uzavřena 15. 10. 20261,6 mil. Kč
- VOR-2026-413-000002uzavřena 15. 10. 20265 mil. Kč
- VOR-2026-513-000002uzavřena 9. 10. 20262,4 mil. Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
373 dotací za 3,1 mld. Kč (2007–2025), 66 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo pro místní rozvoj.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 2,1 mld. Kčnárodní zdroje · 1,1 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo pro místní rozvoj24 dotací2 mld. Kč
- Ministerstvo zdravotnictví333 dotací1,1 mld. Kč
- Ministerstvo životního prostředí1 dotace40,5 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí5 dotací2,4 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky1 dotace865 574 Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2021NPK, a. s., Pardubická nemocnice, výstavba pavilonu centrálního urgentního příjmu s centralizací akutních provozůMinisterstvo pro místní rozvoj500 mil. KčEU
- NPK, a.s., Pardubická nemocnice - rekonstrukce spalovny nebezpečných odpadůMinisterstvo životního prostředí · 2024–2025 · Zkvalitnění nakládání s odpady a odstraňování SEZ40,5 mil. KčEU
- Komplexní onkologické centrum NPK, a.s.Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Agregace komponenta 6.227,5 mil. KčEU
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2023Ministerstvo zdravotnictví · 2024–2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání3,6 mil. Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2022Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání840 000 Kč
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2022Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání840 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
2 projekty za 106,4 mil. Kč, vyúčtováno 95 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 101,2 mil. Kčzbývá · 5,1 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 8. 7. 2025NPK, a.s. - eHealth - rozvoj elektronických služeb v oblasti zdravotnictvíIntegrovaný regionální operační program · Projekt nedokončen - ukončen příjemcem · Pardubickýbez částkynedokončen
- od 8. 7. 2025 · do 30. 11. 2028NPK, a.s. vybavení pro paliativní péčiIntegrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Pardubický2 mil. Kčběží
- od 25. 5. 2023 · ukončen 29. 5. 2025NPK, a.s., Pardubická nemocnice - rekonstrukce spalovny nebezpečných odpadůOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt finančně ukončen MF-PO · Pardubický104,3 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
2 vyhrané zakázky od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Vyhrané zakázky podle roku
Největší zadavatelé
- Fakultní nemocnice Bulovka2 zakázky2×
Zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Lékař/ka7 míst
- Dělník/dělnice ve zdravotnickém provozu2 místa
- Všeobecká sestra1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 24. 11. 2025.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2016–2025
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 61 · benzín 24 · ostatní 4 · hybrid 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 7. 10. 2025Nový ve vedeníIng. Petr Vrba (místopředseda představenstva)
- 30. 6. 2025Odchod z vedeníIng. Hynek Rais, MHA (místopředseda představenstva)
- 29. 2. 2024Změna základního kapitálu2 050 576 000 → 2 129 318 000 Kč
- 11. 10. 2023Změna základního kapitálu1 950 576 000 → 2 050 576 000 Kč
- 28. 2. 2023Změna základního kapitálu1 578 043 000 → 1 950 576 000 Kč
- 26. 5. 2022Změna základního kapitálu1 519 823 000 → 1 578 043 000 Kč
- 2. 8. 2021Změna základního kapitálu439 208 000 → 1 519 823 000 Kč
- 9. 3. 2021Nový ve vedeníIng. Hynek Rais, MHA (místopředseda představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 5. 3. 2021Odchod z vedeníIng. František Lešundák (místopředseda představenstva)
- 10. 4. 2019Odchod z vedeníIng. František Lešundák (člen představenstva)
- 5. 3. 2019Nový ve vedeníIng. František Lešundák (místopředseda představenstva)
- 1. 3. 2019Nový ve vedeníIng. František Lešundák (člen představenstva)
- 30. 9. 2018Odchod z vedeníIng. Petr Rudzan (místopředseda představenstva)
- 2. 4. 2015Změna základního kapitálu309 208 000 → 439 208 000 Kč
- 31. 12. 2014Nový ve vedeníMUDr. Vladimír Ninger, Ph.D., MBA (člen představenstva)
- 31. 12. 2014Odchod z vedeníIng. Josef Diessl (člen představenstva)
- 31. 12. 2014Odchod z vedeníPavel Havíř (předseda představenstva)
- 31. 12. 2014Odchod z vedeníTomáš Gottvald (člen představenstva)
- 31. 12. 2014Změna názvuPardubická krajská nemocnice, a.s. → Nemocnice Pardubického kraje, a.s.
- 20. 8. 2014Změna základního kapitálu209 208 000 → 309 208 000 Kč
- 31. 7. 2014Odchod z vedeníIng. Jiří Benedikt (člen představenstva)
- 13. 1. 2014Odchod z vedeníIng. Petr Rudzan (člen představenstva)
- 1. 1. 2014Nový ve vedeníIng. Petr Rudzan (místopředseda představenstva)
- 31. 12. 2013Odchod z vedeníJiří Benedikt (místopředseda představenstva)
- 1. 10. 2013Nový ve vedeníIng. Petr Rudzan (člen představenstva)
- 25. 7. 2007Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 545 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 1. 12. 2026 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
eiefkcs
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ27520536
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Pardubice
- Okres
- Pardubice · 45 018 aktivních
- Kraj
- Pardubický kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Kyjevská 44, Pardubičky, 53003 Pardubice
- Česká společnost pro léčbu rány, z.s.Spolek · od 2001Aktivní
- HN-DENTAL spol. s r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2016 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Klub onkologicky nemocných z.s.Spolek · od 1994Aktivní
- Nadační fond Jana Nepomuka Martiniho pro Chrudimskou nemocniciNadační fond · od 2019Aktivní
- Nadační fond MUDr. Františka Messanyho pro Pardubickou nemocniciNadační fond · od 2019Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 27520536
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Ústavní zdravotní péče
- Další činnosti
- Destilace, rektifikace a míchání lihovin, Výroba základních chemických látek, hnojiv a dusíkatých sloučenin, plastů a syntetického kaučuku v primárních formách, Shromažďování a sběr odpadů, kromě nebezpečných, Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, Nespecializovaný velkoobchod, Silniční nákladní doprava, 52260, Ostatní vedlejší činnosti v dopravě a 29 dalších
- Zaměstnanci
- 5000 - 9999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 25. 7. 2007
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Nemocnice Pardubického kraje, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Nemocnice Pardubického kraje, a.s.
Kdy vznikla firma Nemocnice Pardubického kraje, a.s.?
Kolik zaměstnanců má Nemocnice Pardubického kraje, a.s.?
Kde sídlí Nemocnice Pardubického kraje, a.s.?
Jaké je IČO firmy Nemocnice Pardubického kraje, a.s.?
Jakou datovou schránku má Nemocnice Pardubického kraje, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Nemocnice Pardubického kraje, a.s.?
Komu patří Nemocnice Pardubického kraje, a.s.?
Je Nemocnice Pardubického kraje, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Nemocnice Pardubického kraje, a.s. zabývá?
Je Nemocnice Pardubického kraje, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Zdravotní péče v Pardubicích?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu