Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2025
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2025 | 964,8 mil. | −6,3 mil. | 5,7 mil. |
| 2024 | 869,3 mil. | −57,3 mil. | −23,1 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
Postavení podle tržeb za rok 2025
Pořadí mezi aktivními firmami oboru, jejichž tržby za 2025 známe ze strukturovaných závěrek; s dalšími načtenými závěrkami se může posunout.
- Ztráta dva roky po sobě (2024 a 2025).
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 20 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Rok 2025 a pro srovnání 2024.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Michał Karol Maciąga a 1 další, vlastní Invia Group SE (100 %).
Statutární orgán
- Michał Karol Maciągačlen představenstva · od 2025 · nar. 1980 · Swarzędzdalších 1 firma:1 aktivních
- Dariusz Mirosław Górznypředseda představenstva · od 2025 · nar. 1981 · Gdańskdalších 1 firma:1 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 1
Dříve ve firmě · 21
- Dariusz Górznypředseda představenstva · od 2025 · do 2026 · nar. 1981 · Gdańskjiné firmy v rejstříku nemá
- Michał Maciągačlen představenstva · od 2025 · do 2026 · nar. 1980 · Swarzędzjiné firmy v rejstříku nemá
- Sergej Mantheyčlen představenstva · od 2023 · do 2025 · nar. 1986 · Lipskojiné firmy v rejstříku nemá
- Boris Jean Eugene Raoulpředseda představenstva · od 2023 · do 2025 · nar. 1970 · Mnichovjiné firmy v rejstříku nemá
- Boris Jean Eugene Raoulčlen představenstva · od 2018 · do 2024 · nar. 1970 · Mnichovjiné firmy v rejstříku nemá
- Jarosław Adam Czernekpředseda představenstva · od 2021 · do 2023 · nar. 1978 · Katowicejiné firmy v rejstříku nemá
- Miroslav Obernauerčlen představenstva · od 2021 · do 2021 · nar. 1989 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Jaroslaw Adam Czernekpředseda představenstva · od 2016 · do 2021 · nar. 1978 · Katowice, 40-148jiné firmy v rejstříku nemá
- Karel Budkačlen představenstva · od 2017 · do 2020 · nar. 1984 · Sluhyjiné firmy v rejstříku nemá
- Michal Drozdčlen představenstva · od 2010 · do 2018 · nar. 1979 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Jerzy Krawczykčlen představenstva · od 2012 · do 2017 · nar. 1970jiné firmy v rejstříku nemá
- Michal Drozdpředseda představenstva · od 2010 · do 2016 · nar. 1979 · Bučovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Centralway Investment AGspolečník · od 2005 · do 2007
- Internet Travel Holding AGspolečník · od 2007 · do 2010
- MCI.PRIVATEVENTURES FIZ, uzavřený investiční fond zastoupený MCI Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych S.A.společník · od 2008 · do 2010
- Tutor,s.r.o.IČ: 26 22 49 17společník · od 2002 · do 2004 · Praha
- Centralway Holding AGspolečník · od 2004 · do 2005
- Michal Drozdspolečník · od 2002 · do 2010 · nar. 1979 · Bučovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Tutor, s.r.o.společník · od 2004 · do 2008
- Radek Stavinohaspolečník · od 2008 · do 2010 · nar. 1979 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Monika Hálováspolečník · od 2002 · do 2010 · nar. 1967 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Invia.cz, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Patří
Vlastní · 2
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Invia.cz, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 2 409 z 2 416firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 24 letna trhu, déle než 3 134 z 4 976 firem oboru v Praze
- 98 %firem oboru zapsaných v roce 2002 dnes funguje
- 43 firemsídlí na stejné adrese
- 6,9 mil. Kč66 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 17,8 mil. Kčv 6 dotacích z veřejných rozpočtů
- 2 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- Invia Group SEje podle GLEIF její přímá mateřská firma
- 7 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 3 let starých
- 5× pokuta od ČOIcelkem 90 000 Kč z 22 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Činnosti cestovních agentur, kanceláří a jiné rezervační a související činnosti v Praze · 2 416 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 2 409
- Ve stejném pásmu
- 5
- Větších
- 2
- 01 717
- 1 - 5506
- 6 - 973
- 10 - 1960
- 20 - 248
- 25 - 4926
- 50 - 9917
- 100 - 1991
- 200 - 2491
- 250 - 499tato firma5
- 500 - 9992
Ročník 2002
Z 270 subjektů oboru zapsaných v roce 2002 dnes funguje 264. Invia.cz, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Invia.cz, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2002Tato firma · stejně velké →
- Čedok a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1993
- Blue Style a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1997
- Kiwi.com s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2012
- PLG Czech Republic, s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2013
- DERTOUR CZ a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1992
- Prague City Tourism a.s.500 - 999 zaměstnancůod 2018
- BESTWORK4YOU.CZ s.r.o.200 - 249 zaměstnancůod 2022
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
66 smluv za 6,9 mil. Kč, nejvíc s HLAVNÍ MĚSTO PRAHA.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA1 smlouva1,1 mil. Kč
- Vězeňská služba České republiky8 smluv659 332 Kč
- Správa železnic, státní organizace6 smluv386 398 Kč
- Dětský domov a Školní jídelna, Lipová u Šluknova 417, příspěvková organizace3 smlouvy352 585 Kč
- Gymnázium Jana Nerudy, škola hlavního města Prahy, Praha 1, Hellichova 31 smlouva324 691 Kč
- Základní škola Ostrava - Hrabůvka, Provaznická 64, příspěvková organizace1 smlouva283 128 Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2020objednávka: Poskytnutí agentů call centra pro hl. m. Prahu1,1 mil. Kč
- Faktura FKSP za rekreaci zaměstnanceuzavřena 4. 5. 202659 013 Kč s DPH
- ubytování v termínu 08.09.2025–14.09.2025 (6 nocí) pro členy delegace města Ostravy v japonské Ósace během EXPO 2025uzavřena 5. 6. 2025138 824 Kč
- Smlouva o zájezduuzavřena 14. 5. 2025105 000 Kč s DPH
- Smlouva o vypořádání závazkůuzavřena 28. 4. 2025 · dodatekcena neuvedena
- Objednávka a faktura k zájezdu pro zaměstnance školyuzavřena 13. 4. 202364 095 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
6 dotací za 17,8 mil. Kč (2010–2022); nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo průmyslu a obchodu5 dotací13,5 mil. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj1 dotace4,3 mil. Kč
Poslední dotace
- Invia.cz, a.s. nepokryté náklady 3Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2022 · Program COVID Nepokryté náklady1,5 mil. Kč
- 2160006171Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20217,9 mil. Kč
- 2161003779Ministerstvo průmyslu a obchodu · 20213,1 mil. Kč
- 2101014549Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2021504 621 Kč
- 2002026305Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2021500 053 Kč
- INVIA pro zralý věkMinisterstvo pro místní rozvoj · 2010 · Cestovní ruch pro všechny4,3 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2025
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 4 · benzín 2 · ostatní 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 20. 2. 2026Odchod z vedeníDariusz Górzny (předseda představenstva)
- 20. 2. 2026Odchod z vedeníMichał Maciąga (člen představenstva)
- 24. 4. 2025Odchod z vedeníBoris Jean Eugene Raoul (předseda představenstva)
- 24. 4. 2025Odchod z vedeníSergej Manthey (člen představenstva)
- 24. 4. 2025Nový ve vedeníDariusz Górzny (předseda představenstva)
- 24. 4. 2025Nový ve vedeníMichał Maciąga (člen představenstva)
- 24. 4. 2025Nový ve vedeníDariusz Mirosław Górzny (předseda představenstva)
- 24. 4. 2025Nový ve vedeníMichał Karol Maciąga (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 9. 2. 2024Odchod z vedeníBoris Jean Eugene Raoul (člen představenstva)
- 29. 12. 2023Odchod z vedeníJarosław Adam Czernek (předseda představenstva)
- 29. 12. 2023Nový ve vedeníBoris Jean Eugene Raoul (předseda představenstva)
- 29. 12. 2023Nový ve vedeníSergej Manthey (člen představenstva)
- 17. 6. 2021PřesídleníPraha
- 8. 4. 2021Odchod z vedeníMiroslav Obernauer (člen představenstva)
- 11. 3. 2021Nový ve vedeníJarosław Adam Czernek (předseda představenstva)
- 11. 3. 2021Nový ve vedeníMiroslav Obernauer (člen představenstva)
- 10. 3. 2021Odchod z vedeníJaroslaw Adam Czernek (předseda představenstva)
- 13. 5. 2020Odchod z vedeníKarel Budka (člen představenstva)
- 12. 7. 2018Nový ve vedeníBoris Jean Eugene Raoul (člen představenstva)
- 11. 7. 2018Odchod z vedeníMichal Drozd (člen představenstva)
- 25. 4. 2017Nový ve vedeníKarel Budka (člen představenstva)
- 25. 4. 2017Odchod z vedeníJerzy Krawczyk (člen představenstva)
- 1. 2. 2017PřesídleníPraha
- 11. 3. 2016Odchod z vedeníMichal Drozd (předseda představenstva)
- 11. 3. 2016Nový společníkInvia Group SE – 100 %
- 22. 7. 2002Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 270 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Neobnovený od 30. 3. 2026 – s propadlým LEI firma nemůže zadávat obchody s investičními nástroji
Datová schránka
ncacrys
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ26702924
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 2
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Bělehradská 299/132, Vinohrady (Praha 2), 12000 Praha
- 5J HOME s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2020Aktivní
- 5J MOKROPSY s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2024Aktivní
- ALBARELO s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1999 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- ARXIS s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2019Aktivní
- Asociace provozovatelů soukromého vysíláníZájmové sdružení právnických osob · od 1992Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 26702924
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Činnosti cestovních agentur
- Další činnosti
- Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, 46180, Zprostředkování specializovaného velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení s ostatními výrobky j. n., Skladování, Činnosti v oblasti informačních technologií, Činnosti v oblasti informačních technologií, Informační činnosti, Zprostředkovatelské činnosti realitních agentur a 3 dalších
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 22. 7. 2002
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Invia.cz, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Invia.cz, a.s.
Kdy vznikla firma Invia.cz, a.s.?
Kolik zaměstnanců má Invia.cz, a.s.?
Kde sídlí Invia.cz, a.s.?
Jaké je IČO firmy Invia.cz, a.s.?
Jakou datovou schránku má Invia.cz, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Invia.cz, a.s.?
Komu patří Invia.cz, a.s.?
Je Invia.cz, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Invia.cz, a.s. zabývá?
Je Invia.cz, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Činnosti cestovních agentur, kanceláří a jiné rezervační a související činnosti v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu