Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 9 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 9 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Mgr. František Cipro a 2 další, vlastní HLAVNÍ MĚSTO PRAHA (100 %).
Statutární orgán
- Mgr. František Cipropředseda představenstva · od 2018 · nar. 1978 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Miroslav Karel, MBAčlen představenstva · od 2022 · nar. 1972 · Horní Bezděkovjiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Jana Adamcovámístopředsedkyně představenstva · od 2023 · nar. 1976 · Prahadalších 9 firem:9 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 5
- Petr Zemančlen dozorčí rady · od 2019 · nar. 1968 · Prahadalších 5 firem:5 aktivních
- Ing. Stanislav Zímamístopředseda dozorčí rady · od 2022 · nar. 1964 · Prahadalších 7 firem:7 aktivních
- Ing. Petr Neumannčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1957 · Prahadalších 13 firem:12 aktivních1 zaniklo jinak
- Jan Wolfpředseda dozorčí rady · od 2023 · nar. 1972 · Prahadalších 17 firem:17 aktivních
- Václav Vorlíčekčlen · od 2025 · nar. 1993 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
Dříve ve firmě · 5
- Mgr. Jana Adamcovámístopředseda představenstva · od 2022 · do 2023 · nar. 1976 · Prahadalších 9 firem:9 aktivních
- Mgr. Jana Adamcováčlen představenstva · od 2020 · do 2022 · nar. 1976 · Prahadalších 9 firem:9 aktivních
- Ing. Václav Novotnýmístopředseda představenstva · od 2018 · do 2022 · nar. 1959 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Michal Jordánčlen představenstva · od 2018 · do 2019 · nar. 1977 · Františkovy Láznějiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zdeňka Javornickámístopředseda představenstva · od 2018 · do 2018 · nar. 1959 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Prague City Tourism a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Prague City Tourism a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 2 414 z 2 416firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 8 letna trhu, déle než 1 149 z 4 976 firem oboru v Praze
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 2018 dnes funguje
- 1 firmasídlí na stejné adrese
- 2,1 mld. Kč2 825 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 6,9 mil. Kčv 3 dotacích z veřejných rozpočtů
- 7 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 5,5 mil. Kč bez DPH
- 9 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Činnosti cestovních agentur, kanceláří a jiné rezervační a související činnosti v Praze · 2 416 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 2 414
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 0
- 01 717
- 1 - 5506
- 6 - 973
- 10 - 1960
- 20 - 248
- 25 - 4926
- 50 - 9917
- 100 - 1991
- 200 - 2491
- 250 - 4995
- 500 - 999tato firma2
Ročník 2018
Z 467 subjektů oboru zapsaných v roce 2018 dnes funguje 464. Prague City Tourism a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Prague City Tourism a.s.500 - 999 zaměstnancůod 2018Tato firma · stejně velké →
- DERTOUR CZ a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1992
- Čedok a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1993
- Blue Style a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1997
- Invia.cz, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2002
- Kiwi.com s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2012
- PLG Czech Republic, s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 2013
- BESTWORK4YOU.CZ s.r.o.200 - 249 zaměstnancůod 2022
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
2 825 smluv za 2,1 mld. Kč, nejvíc s PPF banka a.s. (38 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- PPF banka a.s.37 smluv784,5 mil. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA116 smluv601,3 mil. Kč
- Edenred CZ s.r.o.4 smlouvy85 mil. Kč
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost155 smluv48,7 mil. Kč
- Meta IT s.r.o.6 smluv23,2 mil. Kč
- JCDecaux, Městský mobiliář, spol. s r.o.5 smluv18,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Konfirmace Revolvingového depozitního obchodu150 mil. Kč
- Konfirmace Revolvingového depozitního obchoduuzavřena 2. 11. 2026150 mil. Kč
- Objednávka dodávky a instalace doplňkových svítideluzavřena 2. 11. 202650 498 Kč
- Objednávka - prodloužení licencí POHODA a PAMICAuzavřena 2. 11. 2026215 540 Kč
- Smlouva o poskytování obchodních a mediálních služebuzavřena 30. 9. 202679 975 Kč
- Smlouva o poskytování obchodních a mediálních služebuzavřena 30. 9. 202663 101 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
3 dotace za 6,9 mil. Kč (2021–2025); nejvíc přiznal Ministerstvo pro místní rozvoj.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo pro místní rozvoj2 dotace6,7 mil. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu1 dotace277 599 Kč
Poslední dotace
- Podpora kvality destilačního managementu PrahyMinisterstvo pro místní rozvoj · 2025 · Podpora organizací destinačního managementu 2025+4,3 mil. Kč
- Marketingové aktivity Prahy v cestovním ruchuMinisterstvo pro místní rozvoj · 2025 · Marketingové aktivity v cestovním ruchu2,4 mil. Kč
- 2101039047Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2021277 599 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
0 projektů za 0 Kč.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekt
- od 19. 1. 2024 · ukončen 27. 5. 2025Vzdělávání ve společnosti Prague City Tourism a.s.Operační program Zaměstnanost plus · Projekt nedokončen - ukončen příjemcem · Prahabez částkynedokončen
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
7 vyhraných zakázek za 5,5 mil. Kč od 3 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA4 zakázky4,9 mil. Kč
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost2 zakázky14 100 Kč
- Muzeum hlavního města Prahy1 zakázka550 000 Kč
Největší zakázky
- 2021INO/35/04/009746/2020 - Zajištění projektu Pražské kelímky, fáze 1: příprava studiaHLAVNÍ MĚSTO PRAHA2,7 mil. Kč
- 2024Digitální kampaně realizované na online platformách Seznam.cz (Sklik) a Google pro HMPHLAVNÍ MĚSTO PRAHA1 mil. Kč
- 2022Digitální kampaně realizované na online platformách Google a Seznam.cz (Sklik)HLAVNÍ MĚSTO PRAHA1 mil. Kč
- 2023Průvodcovské službyMuzeum hlavního města Prahy550 000 Kč
- 2021Objednávka propagačních předmětů k využití pro kulturní akce pořádané Zastoupením hl. m. Prahy v BruseluHLAVNÍ MĚSTO PRAHA220 289 Kč
- podlimitní · 2026Průvodcovské služby v historických tramvajíchDopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost7 200 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 20. 2. 2023Nový ve vedeníMgr. Jana Adamcová (místopředsedkyně představenstva)
- 19. 2. 2023Odchod z vedeníMgr. Jana Adamcová (místopředseda představenstva)
- 1. 8. 2022Odchod z vedeníMgr. Jana Adamcová (člen představenstva)
- 1. 8. 2022PřesídleníPraha
- 12. 7. 2022Nový ve vedeníMgr. Jana Adamcová (místopředseda představenstva)
- 1. 7. 2022Nový ve vedeníIng. Miroslav Karel, MBA (člen představenstva)
- 30. 6. 2022Odchod z vedeníIng. Václav Novotný (místopředseda představenstva)
- 9. 12. 2021Změna základního kapitálu66 000 000 → 111 000 000 Kč
Celá historie · další 6Skrýt starší
- 3. 11. 2020Změna základního kapitálu50 000 000 → 66 000 000 Kč
- 1. 4. 2020Nový ve vedeníMgr. Jana Adamcová (člen představenstva)
- 22. 9. 2019Odchod z vedeníMgr. Michal Jordán (člen představenstva)
- 23. 8. 2018Nový ve vedeníIng. Václav Novotný (místopředseda představenstva)
- 22. 8. 2018Odchod z vedeníIng. Zdeňka Javornická (místopředseda představenstva)
- 25. 7. 2018Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 467 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
27xc56a
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ07312890
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 1
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Žatecká 110/2, Staré Město, 11000 Praha
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 07312890
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Ostatní rezervační a související činnosti
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Nespecializovaný velkoobchod, Maloobchod, kromě motorových vozidel, Vydavatelské činnosti, Činnosti v oblasti filmů, videozáznamů a televizních programů, pořizování zvukových nahrávek a hudební vydavatelské činnosti, 79900
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 25. 7. 2018
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Prague City Tourism a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Prague City Tourism a.s.
Kdy vznikla firma Prague City Tourism a.s.?
Kolik zaměstnanců má Prague City Tourism a.s.?
Kde sídlí Prague City Tourism a.s.?
Jaké je IČO firmy Prague City Tourism a.s.?
Jakou datovou schránku má Prague City Tourism a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Prague City Tourism a.s.?
Komu patří Prague City Tourism a.s.?
Je Prague City Tourism a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Prague City Tourism a.s. zabývá?
Je Prague City Tourism a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Činnosti cestovních agentur, kanceláří a jiné rezervační a související činnosti v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu