Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 17 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 17 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Jan Váchal a 1 další, vlastní Ingka Holding Europe B.V. (100 %).
Statutární orgán
- Jan Váchaljednatel · od 2019 · nar. 1973 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- Erika Monika Intisojednatel · od 2025 · nar. 1972 · Bois Colombesjiné firmy v rejstříku nemá
Společníci a akcionáři
- Ingka Holding Europe B.V.100 %od 2005 · vklad 381,4 mil. Kč
Dozorčí rada a další orgány · 2
Dříve ve firmě · 7
- David Michael Mccabejednatel · od 2021 · do 2025 · nar. 1979 · LONDÝNjiné firmy v rejstříku nemá
- Mounia El Hilali Acherkouk Yakhlefjednatel · od 2018 · do 2021 · nar. 1976 · Poissyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Mickajednatel · od 2003 · do 2019 · nar. 1954 · Úvalyjiné firmy v rejstříku nemá
- Marek Feltljednatel · od 2012 · do 2018 · nar. 1965 · Zelenečjiné firmy v rejstříku nemá
- Andrew Northjednatel · od 2007 · do 2012 · nar. 1963jiné firmy v rejstříku nemá
- Dragan Skaluševićjednatel · od 2003 · do 2007 · nar. 1964 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- IKEA Einrichtungs GmbHspolečník · od 2003 · do 2005
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
IKEA Česká republika, s.r.o.Shrnutí · spočítáno z registrů
IKEA Česká republika, s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 16 890 z 16 903firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 23 letna trhu, déle než 23 588 z 42 563 firem oboru v Praze
- 95 %firem oboru zapsaných v roce 2003 dnes funguje
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 154,4 mil. Kč1 050 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 6,3 mil. Kčv 2 dotacích z veřejných rozpočtů, 74 % z fondů EU
- 22 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 1,9 mil. Kč bez DPH
- 2 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 28 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 7 let starých
- 9× pokuta od ČOIcelkem 48 000 Kč z 57 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Maloobchod, kromě motorových vozidel v Praze · 16 903 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 16 890
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 11
- 011 277
- 1 - 53 992
- 6 - 9617
- 10 - 19500
- 20 - 2476
- 25 - 49200
- 50 - 99103
- 100 - 19947
- 200 - 24920
- 250 - 49932
- 500 - 99914
- 1000 - 14994
- 1500 - 19998
- 2000 - 2499tato firma2
- 2500 - 29995
- 3000 - 39991
- 5000 - 99991
- 10 000 a více4
Ročník 2003
Z 2 872 subjektů oboru zapsaných v roce 2003 dnes funguje 2 737. IKEA Česká republika, s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- IKEA Česká republika, s.r.o.2000 - 2499 zaměstnancůod 2003Tato firma · stejně velké →
- PEPCO Czech Republic s.r.o.2000 - 2499 zaměstnancůod 2012
- BENU Česká republika s.r.o.2500 - 2999 zaměstnancůod 1993
- ROSSMANN, spol. s r.o.2500 - 2999 zaměstnancůod 1994
- LPP Czech Republic, s.r.o.2500 - 2999 zaměstnancůod 2002
- Alza.cz a.s.2500 - 2999 zaměstnancůod 2003
- Action Retail Czech s.r.o.2500 - 2999 zaměstnancůod 2014
- COOP družstvo HB1500 - 1999 zaměstnancůod 1973
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
1 050 smluv za 154,4 mil. Kč, nejvíc s HLAVNÍ MĚSTO PRAHA (25 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA11 smluv38,1 mil. Kč
- Univerzita Karlova15 smluv9 mil. Kč
- Městská část Praha 133 smlouvy5,3 mil. Kč
- Regionální organizátor pražské integrované dopravy (ROPID)1 smlouva5,1 mil. Kč
- Statutární město Ostrava19 smluv2,8 mil. Kč
- Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky1 smlouva2,4 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2021Darovací smlouva č. UKRUK/12761/20217,8 mil. Kč
- Vybavení kanceláře – kancelářské židleuzavřena 2. 11. 202670 000 Kč
- Objednávka nábytku do kanceláří společnosti 7U s.r.o. - Komunardů ev.č. 46uzavřena 2. 11. 202652 479 Kč
- Objednávka kuchyňské linky do školní cvičné kuchyňkyuzavřena 7. 9. 2026cena neuvedena
- Nákup nábytkuuzavřena 19. 10. 202673 973 Kč s DPH
- Výměna kuchyňské linky na HS 10uzavřena 19. 10. 202674 000 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
2 dotace za 6,3 mil. Kč (2021–2023), 74 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 4,7 mil. Kčnárodní zdroje · 1,6 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Poslední dotace
- Žádost Programu podpory na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádně prudkého růstu jejich cen - IKEAMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2023 · Program podpory na zvýšené náklady na zemní plyn a elektřinu v důsledku mimořádně prudkého růstu jejich cen1,6 mil. Kč
- Pořízení fotovoltaické elektrárny o výkonu 509,87 kWp k pokrytí vlastní spotřeby podniku IKEA Česká republika, s.r.o.Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2021 · Operační program Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost4,7 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
22 vyhraných zakázek za 1,9 mil. Kč od 10 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Muzeum hlavního města Prahy5 zakázek412 758 Kč
- Datové centrum Ústeckého kraje, příspěvková organizace4 zakázky66 904 Kč
- Domovy sociálních služeb Litvínov, příspěvková organizace3 zakázky512 059 Kč
- Střední škola zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse, Děčín - Libverda, příspěvková organizace2 zakázky287 734 Kč
- Domovy sociálních služeb Háj a Nová Ves, příspěvková organizace2 zakázky257 333 Kč
- Domov pro osoby se zdravotním postižením Kytlice2 zakázky162 412 Kč
Největší zakázky
- Nákup nábytku do společenských místnostíDomovy sociálních služeb Háj a Nová Ves, příspěvková organizace191 166 Kč
- malého rozsahu · 2024Dodávka kusového nábytkuDomovy sociálních služeb Litvínov, příspěvková organizace178 826 Kč
- 2023Dodávky kusového nábytku 2023Domovy sociálních služeb Litvínov, příspěvková organizace168 962 Kč
- 2022Dodávky kusového a kancelářského nábytku DSS Litvínov - 2022Domovy sociálních služeb Litvínov, příspěvková organizace164 272 Kč
- malého rozsahu · 2024Vybavení kabinetů hlavní školní budovy nábytkem - část 1Střední škola zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse, Děčín - Libverda, příspěvková organizace149 726 Kč
- malého rozsahu · 2024Vybavení kabinetů hlavní školní budovy nábytkem - část 2Střední škola zahradnická a zemědělská Antonína Emanuela Komerse, Děčín - Libverda, příspěvková organizace138 007 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 12 · ostatní 10 · benzín 6
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 15. 9. 2025Odchod z vedeníDavid Michael Mccabe (jednatel)
- 15. 9. 2025Nový ve vedeníErika Monika Intiso (jednatel)
- 1. 9. 2021Nový ve vedeníDavid Michael Mccabe (jednatel)
- 1. 9. 2021Odchod z vedeníMounia El Hilali Acherkouk Yakhlef (jednatel)
- 1. 9. 2019Nový ve vedeníJan Váchal (jednatel)
- 1. 9. 2019Odchod z vedeníIng. Petr Micka (jednatel)
- 21. 5. 2019PřesídleníPraha
- 1. 9. 2018Nový ve vedeníMounia El Hilali Acherkouk Yakhlef (jednatel)
Celá historie · další 8Skrýt starší
- 1. 9. 2018Odchod z vedeníMarek Feltl (jednatel)
- 18. 6. 2012Odchod z vedeníAndrew North (jednatel)
- 18. 6. 2012Nový ve vedeníMarek Feltl (jednatel)
- 19. 2. 2007Odchod z vedeníDragan Skalušević (jednatel)
- 19. 2. 2007Nový ve vedeníAndrew North (jednatel)
- 4. 2. 2005Odchod společníkaIKEA Einrichtungs GmbH
- 4. 2. 2005Nový společníkIngka Holding Europe B.V. – 100 %
- 1. 9. 2003Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 2 872 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
932bivf
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ27081052
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve plátce spotřební daněSpotřební daněukončeno
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 27081052
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Maloobchod s nápoji
- Další činnosti
- Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, Nespecializovaný velkoobchod, Ostatní maloobchod s novým zbožím ve specializovaných prodejnách, 47780, Silniční nákladní doprava, Silniční nákladní doprava, Stravování v restauracích, u stánků a v mobilních zařízeních, 56110 a 7 dalších
- Zaměstnanci
- 2000 - 2499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 9. 2003
- Poslední změna
- 31. 3. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy IKEA Česká republika, s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě IKEA Česká republika, s.r.o.
Kdy vznikla firma IKEA Česká republika, s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má IKEA Česká republika, s.r.o.?
Kde sídlí IKEA Česká republika, s.r.o.?
Jaké je IČO firmy IKEA Česká republika, s.r.o.?
Jakou datovou schránku má IKEA Česká republika, s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy IKEA Česká republika, s.r.o.?
Komu patří IKEA Česká republika, s.r.o.?
Je IKEA Česká republika, s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se IKEA Česká republika, s.r.o. zabývá?
Je IKEA Česká republika, s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Maloobchod, kromě motorových vozidel v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu