Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2026 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 20 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 20 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Michal Macourek a 7 dalších, vlastní PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o. (100 %).
Statutární orgán
- Michal Macourekprokura · od 2019 · nar. 1982 · Prahadalších 5 firem:1 aktivních4 zaniklo jinak
- Petr Doležaljednatel · od 2020 · nar. 1967 · Prahadalších 13 firem:9 aktivních4 zaniklo jinak
- Pavel Krausjednatel · od 2020 · nar. 1977 · Říčanydalších 10 firem:6 aktivních4 zaniklo jinak
- Jana Bánhidaijednatel · od 2020 · nar. 1964 · Prahadalších 8 firem:4 aktivních4 zaniklo jinak
- Ing. Martin Pytlíkprokura · od 2022 · nar. 1984 · Holýšovdalších 3 firmy:3 aktivních
- Bohuslava Adamovájednatel · od 2026 · nar. 1979 · Prahadalších 5 firem:5 aktivních
- Jaroslav Drgaprokura · od 2026 · nar. 1985 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- Michaela Táborskáprokura · od 2026 · nar. 1977 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
Společníci a akcionáři
Dříve ve firmě · 17
- Michal Jurčaprokura · od 2017 · do 2026 · nar. 1980 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Igor Švandaprokura · od 2024 · do 2025 · nar. 1975 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zuzana Věžníkováprokura · od 2023 · do 2025 · nar. 1986 · Šestajovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Miloš Hammerjednatel · od 2020 · do 2025 · nar. 1968 · Černošicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zuzana Melicheríkováprokura · od 2022 · do 2023 · nar. 1986 · Šestajovicejiné firmy v rejstříku nemá
- František Prchlíkprokura · od 2017 · do 2022 · nar. 1983 · Jesenicejiné firmy v rejstříku nemá
- Jana Bánhidaiprokura · od 2020 · do 2020 · nar. 1964 · Prahadalších 8 firem:4 aktivních4 zaniklo jinak
- Petr Dvořákjednatel · od 2020 · do 2020 · nar. 1965 · Čelákovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Pavel Krausmístopředseda představenstva · od 2019 · do 2020 · nar. 1977 · Říčanydalších 10 firem:6 aktivních4 zaniklo jinak
- Petr Doležalpředseda představenstva · od 2019 · do 2020 · nar. 1967 · Prahadalších 13 firem:9 aktivních4 zaniklo jinak
- Monika Štýsováprokura · od 2018 · do 2019 · nar. 1976 · Sibřinajiné firmy v rejstříku nemá
- Pavel Krausčlen představenstva · od 2017 · do 2019 · nar. 1977 · Říčanydalších 10 firem:6 aktivních4 zaniklo jinak
- ALLIANCE UNION INVEST S.A.společník · od 2001 · do 2002
- Alpha Union Invest Aktiengesellschaftspolečník · od 2002 · do 2006
- Friedrich Jacoby a Co KGspolečník · od 1993 · do 1997 · Hellein-Kaltenhausen,Rakousko
- PRAGOPARTNER Beteiligungsgesellschaft m.b.H.společník · od 1997 · do 2001
- JACOBY Pharmazeutika AGspolečník · od 1997 · do 2001
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
BENU Česká republika s.r.o.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Patří
Vlastní · 1
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
BENU Česká republika s.r.o. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 16 892 z 16 903firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 32 letna trhu, déle než 36 331 z 42 563 firem oboru v Praze
- 93 %firem oboru zapsaných v roce 1993 dnes funguje
- 14 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 1 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 41 000 Kč
- 180,1 mil. Kč360 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 280 800 Kčv 1 dotaci z veřejných rozpočtů, 100 % z fondů EU
- 10 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 11,3 mil. Kč bez DPH
- 46 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- PHOENIX Pharmahandel GmbH & Co KGstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Německo
- 4 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 18 let starých
- 14× pokuta od ČOIcelkem 430 000 Kč z 63 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Maloobchod, kromě motorových vozidel v Praze · 16 903 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 16 892
- Ve stejném pásmu
- 5
- Větších
- 6
- 011 277
- 1 - 53 992
- 6 - 9617
- 10 - 19500
- 20 - 2476
- 25 - 49200
- 50 - 99103
- 100 - 19947
- 200 - 24920
- 250 - 49932
- 500 - 99914
- 1000 - 14994
- 1500 - 19998
- 2000 - 24992
- 2500 - 2999tato firma5
- 3000 - 39991
- 5000 - 99991
- 10 000 a více4
Ročník 1993
Z 7 928 subjektů oboru zapsaných v roce 1993 dnes funguje 7 392. BENU Česká republika s.r.o. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- BENU Česká republika s.r.o.2500 - 2999 zaměstnancůod 1993Tato firma · stejně velké →
- ROSSMANN, spol. s r.o.2500 - 2999 zaměstnancůod 1994
- LPP Czech Republic, s.r.o.2500 - 2999 zaměstnancůod 2002
- Alza.cz a.s.2500 - 2999 zaměstnancůod 2003
- Action Retail Czech s.r.o.2500 - 2999 zaměstnancůod 2014
- SPORTISIMO s.r.o.3000 - 3999 zaměstnancůod 2000
- IKEA Česká republika, s.r.o.2000 - 2499 zaměstnancůod 2003
- PEPCO Czech Republic s.r.o.2000 - 2499 zaměstnancůod 2012
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
360 smluv za 180,1 mil. Kč, nejvíc s Správa železnic, státní organizace (21 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Správa železnic, státní organizace9 smluv37,3 mil. Kč
- Město Stříbro5 smluv23 mil. Kč
- Městská poliklinika s.r.o. Otrokovice2 smlouvy17,9 mil. Kč
- Městská část Praha 76 smluv16,7 mil. Kč
- Městská část Praha 83 smlouvy12,8 mil. Kč
- Statutární město Zlín4 smlouvy12,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2023Smlouva o nájmu prostor sloužících podnikání24 mil. Kč
- Objednávka vitamínůuzavřena 6. 10. 202655 000 Kč s DPH
- Objednávka - Dodání léčivého přípravku - normální lidský imunoglobulinuzavřena 19. 10. 2026 · dodatek123 955 Kč
- Smlouva o zapojení původce do obecního systému svozu odpadu hl. m. Prahyuzavřena 1. 10. 202657 795 Kč
- leqvio 284 mg inj (1 kus)uzavřena 2. 10. 202652 500 Kč
- Objednávka vitamínových balíčkůuzavřena 23. 9. 202666 000 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
1 dotace za 280 800 Kč (2015), 100 % z fondů EU; nejvíc přiznal Úřad práce České republiky.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Poslední dotace
- CLA-SF-232/2015Úřad práce České republiky · 2015280 800 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
10 vyhraných zakázek za 11,3 mil. Kč od 6 zadavatelů; v 1 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě3 zakázky5,6 mil. Kč
- Letiště Praha, a. s.2 zakázky2,6 mil. Kč
- Léčebné lázně Lázně Kynžvart2 zakázky1 mil. Kč
- Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje1 zakázka1,9 mil. Kč
- VŠEOBECNÁ ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNA ČESKÉ REPUBLIKY1 zakázka154 963 Kč
- Ministerstvo obrany1 zakázka33 058 Kč
Největší zakázky
- malého rozsahu · 2025Normální lidský imunoglobulin pro intravenózní podání III.Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě3 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Pronájem prostoru sloužícího podnikání za účelem provozování lékárny – m.č. S2063, S2063 a-iLetiště Praha, a. s. · jediná nabídka2,6 mil. Kč
- 2020Dodávka léčiv pro ZZS JčK na rok 2020Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje1,9 mil. Kč
- 2016Léčivé přípravky – Normální lidský imunoglobulin pro intravaskulární podání II.Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě1,6 mil. Kč
- 2023Nákup léků pro LL Lázně KynžvartLéčebné lázně Lázně Kynžvart1 mil. Kč
- 1970Léčivé přípravky - Normální lidský imunoglobulin pro intravaskulární podáníZdravotní ústav se sídlem v Ostravě955 442 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Regionální farmaceutičtí asistenti1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 8. 10. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
- 2× zákaz prodeje · zboží za 7 998 Kč
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 2 · benzín 2
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 10. 8. 2026Nový ve vedeníMichaela Táborská (prokura)
- 10. 8. 2026Nový ve vedeníJaroslav Drga (prokura)
- 21. 7. 2026Odchod z vedeníMichal Jurča (prokura)
- 1. 1. 2026Nový ve vedeníBohuslava Adamová (jednatel)
- 14. 11. 2025Odchod z vedeníIgor Švanda (prokura)
- 13. 10. 2025Odchod z vedeníIng. Zuzana Věžníková (prokura)
- 30. 5. 2025Odchod z vedeníMiloš Hammer (jednatel)
- 29. 8. 2024Nový ve vedeníIgor Švanda (prokura)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 20. 9. 2023Odchod z vedeníIng. Zuzana Melicheríková (prokura)
- 20. 9. 2023Nový ve vedeníIng. Zuzana Věžníková (prokura)
- 3. 1. 2022Nový ve vedeníIng. Zuzana Melicheríková (prokura)
- 3. 1. 2022Nový ve vedeníIng. Martin Pytlík (prokura)
- 3. 1. 2022Odchod z vedeníFrantišek Prchlík (prokura)
- 13. 10. 2020Odchod z vedeníJana Bánhidai (prokura)
- 1. 10. 2020Nový ve vedeníJana Bánhidai (jednatel)
- 30. 9. 2020Odchod z vedeníPetr Dvořák (jednatel)
- 30. 4. 2020Nový ve vedeníJana Bánhidai (prokura)
- 5. 2. 2020Nový ve vedeníMiloš Hammer (jednatel)
- 1. 2. 2020Odchod z vedeníPavel Kraus (místopředseda představenstva)
- 1. 2. 2020Odchod z vedeníPetr Doležal (předseda představenstva)
- 1. 2. 2020Nový ve vedeníPetr Dvořák (jednatel)
- 1. 2. 2020Nový ve vedeníPetr Doležal (jednatel)
- 1. 2. 2020Nový ve vedeníPavel Kraus (jednatel)
- 1. 2. 2020Nový společníkPHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o. – 100 %
- 1. 2. 2020Změna názvuBENU Česká republika a.s. → BENU Česká republika s.r.o.
- 16. 11. 1993Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 7 928 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Neobnovený od 6. 4. 2019 – s propadlým LEI firma nemůže zadávat obchody s investičními nástroji
Datová schránka
cnidzjr
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ49621173
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
K pérovně 945/7, Hostivař, 10200 Praha
- ALERGO MUDr. Kloc s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2014 · 50 - 99 zaměstnancůAktivní
- Apatyka servis s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1992 · 50 - 99 zaměstnancůAktivní
- EL PHARMA Česká republika, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2017 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1992 · 500 - 999 zaměstnancůAktivní
- transmed Transport s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2021 · 20 - 24 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 49621173
- Právní forma
- Společnost s ručením omezeným
- Hlavní činnost
- Maloobchod s farmaceutickými přípravky
- Další činnosti
- Nespecializovaný velkoobchod, Účetnické a auditorské činnosti; daňové poradenství, Poradenství v oblasti řízení, 70200, Pronájem a leasing výrobků pro osobní potřebu a převážně pro domácnost, Činnosti agentur zprostředkujících zaměstnání, Činnosti agentur zprostředkujících zaměstnání
- Zaměstnanci
- 2500 - 2999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 16. 11. 1993
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy BENU Česká republika s.r.o.
Otázky
Časté otázky o firmě BENU Česká republika s.r.o.
Kdy vznikla firma BENU Česká republika s.r.o.?
Kolik zaměstnanců má BENU Česká republika s.r.o.?
Kde sídlí BENU Česká republika s.r.o.?
Jaké je IČO firmy BENU Česká republika s.r.o.?
Jakou datovou schránku má BENU Česká republika s.r.o.?
Kdo je ve vedení firmy BENU Česká republika s.r.o.?
Komu patří BENU Česká republika s.r.o.?
Je BENU Česká republika s.r.o. spolehlivý plátce DPH?
Čím se BENU Česká republika s.r.o. zabývá?
Je BENU Česká republika s.r.o. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Maloobchod, kromě motorových vozidel v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu