Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2022 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 24 závěrek.
- Poslední zveřejněná účetní závěrka je za rok 2022.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 24 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Marcel Guřan a 2 další, vlastní Zlínský kraj (100 %).
Statutární orgán
- Marcel Guřančlen představenstva · od 2013 · nar. 1958 · Otrokovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Martin Dévačlen představenstva · od 2021 · nar. 1971 · Vizovicedalších 7 firem:7 aktivních
- Ing. Jan Hrdýpředseda představenstva · od 2022 · nar. 1981 · Uherský Broddalších 2 firmy:2 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 9
- Hana Filimošinováčlen dozorčí rady · od 2005 · nar. 1962 · Zlíndalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Miroslav Hladíkčlen dozorčí rady · od 2005 · nar. 1963 · Zlíndalších 11 firem:11 aktivních
- Martina Hvozdenskáčlen dozorčí rady · od 2019 · nar. 1975 · Fryštákdalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. et. Ing. Jiří Korecčlen dozorčí rady · od 2021 · nar. 1986 · Zlíndalších 12 firem:12 aktivních
- Mgr. Jana Poláchováčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1967 · Vizovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Martin Neřádčlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1999 · Kroměřížjiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Martina Cudrighováčlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1973 · Koryčanyjiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Aleš Dufekčlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1973 · Zlíndalších 3 firmy:3 aktivních
- Bc. Kateřina Francovápředseda dozorčí rady · od 2025 · nar. 1974 · Zlíndalších 5 firem:5 aktivních
Dříve ve firmě · 12
- doc. MUDr. Michal Filip, Ph. D.předseda představenstva · od 2021 · do 2022 · nar. 1959 · Zlínjiné firmy v rejstříku nemá
- MUDr. Radomír Maráčekpředseda představenstva · od 2017 · do 2021 · nar. 1968 · Frýdek-Místekjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Liškář, MBAčlen představenstva · od 2019 · do 2021 · nar. 1962 · Hlučínjiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Jozef Machekčlen představenstva · od 2020 · do 2021 · nar. 1982 · Boskovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Lucie Štěpánková, MBAčlen představenstva · od 2017 · do 2020 · nar. 1981 · Hlušovicejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Vlastimil Vajdákčlen představenstva · od 2017 · do 2019 · nar. 1973 · Březůvkyjiné firmy v rejstříku nemá
- MUDr. Petr Sládekčlen představenstva · od 2017 · do 2017 · nar. 1968 · Uherské Hradištějiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Calábekpředseda představenstva · od 2005 · do 2017 · nar. 1961 · Zlínjiné firmy v rejstříku nemá
- doc. MUDr. Tomáš Gabrhelík, Ph.D.člen představenstva · od 2015 · do 2017 · nar. 1972 · Zlínjiné firmy v rejstříku nemá
- Roman Kučeračlen představenstva · od 2013 · do 2015 · nar. 1958 · Zlínjiné firmy v rejstříku nemá
- MUDr. Bohuslav Škubal, CSc.člen představenstva · od 2005 · do 2013 · nar. 1950 · Hvozdnájiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Dana Barnášováčlen představenstva · od 2011 · do 2013 · nar. 1958 · Zlínjiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Krajská nemocnice T. Bati, a. s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Krajská nemocnice T. Bati, a. s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 334 z 335firem oboru ve Zlíně s uvedenou velikostí je menších
- 21 letna trhu, déle než 279 z 393 firem oboru ve Zlíně
- 100 %firem oboru zapsaných v roce 2005 dnes funguje
- 9 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 1 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 22 400 Kč
- 19,9 mld. Kč175 937 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 2,4 mld. Kčv 168 dotacích z veřejných rozpočtů, 56 % z fondů EU
- 7 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 20,7 mil. Kč bez DPH
- 9 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 58 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 5 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Zdravotní péče ve Zlíně · 335 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 334
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
- 095
- 1 - 5156
- 6 - 950
- 10 - 1919
- 20 - 245
- 25 - 492
- 50 - 993
- 100 - 1992
- 250 - 4991
- 500 - 9991
- 3000 - 3999tato firma1
Ročník 2005
Z 409 subjektů oboru zapsaných v roce 2005 dnes funguje 409. Krajská nemocnice T. Bati, a. s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor ve Zlíně, nejpodobnější velikostí
Všechny- Krajská nemocnice T. Bati, a. s.3000 - 3999 zaměstnancůod 2005Tato firma · stejně velké →
- Zdravotnická záchranná služba Zlínského kraje, příspěvková organizace500 - 999 zaměstnancůod 1996
- EUC Klinika Zlín a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1994
- Vaše laboratoře s.r.o.100 - 199 zaměstnancůod 1995
- Krajská hygienická stanice Zlínského kraje se sídlem ve Zlíně100 - 199 zaměstnancůod 2003
- Lázně Kostelec u Zlína, spol. s r.o.50 - 99 zaměstnancůod 1998
- IVF Czech Republic s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2000
- Mediekos Ambulance, s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2013
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
175 937 smluv za 19,9 mld. Kč, nejvíc s Zlínský kraj.
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Zlínský kraj114 smluv3 mld. Kč
- PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.39 158 smluv2,6 mld. Kč
- Československá obchodní banka, a. s.22 smluv976,6 mil. Kč
- PHARMOS, a.s.22 225 smluv869,1 mil. Kč
- Alliance Healthcare s.r.o.10 266 smluv803,7 mil. Kč
- Merck Sharp & Dohme s.r.o.2 470 smluv564,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2024Smlouva o poskytnutí vyrovnávací platby ve formě investiční dotace1,4 mld. Kč
- Objednávka OZL/LEK/26/35034uzavřena 2. 11. 2026618 734 Kč
- Objednávka OZL/LEK/26/35031uzavřena 2. 11. 2026743 786 Kč
- Objednávka OZL/LEK/26/34558uzavřena 2. 11. 2026705 267 Kč
- Objednávka OZL/LEK/26/34877uzavřena 2. 11. 20261,6 mil. Kč
- Objednávka OZL/LEK/26/34665uzavřena 2. 11. 2026751 804 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
168 dotací za 2,4 mld. Kč (2007–2025), 56 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo zdravotnictví.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 1,3 mld. Kčnárodní zdroje · 1 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo zdravotnictví135 dotací1,2 mld. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj11 dotací1 mld. Kč
- Ministerstvo životního prostředí6 dotací135,9 mil. Kč
- Národní fond1 dotace5,6 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky2 dotace2,3 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2021Modernizace urgentního příjmu Krajské nemocnice T. Bati a.s. v návaznosti na snížení dopadu COVID-19Ministerstvo pro místní rozvoj500 mil. KčEU
- Rozvoj vysoce specializované onkologické péče Krajské nemocnice T. Bati, a. s.Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Agregace komponenta 6.219,7 mil. KčEU
- Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání - RM 2022Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání lékaři - dotace na celé specializační vzdělávání479 999 Kč
- Perioperační péče (Všeobecná sestra)Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání nelékaři414 858 Kč
- Intenzivní péče (Všeobecná sestra)Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání nelékaři352 564 Kč
- Ošetřovatelská péče v chirurgických oborech (Všeobecná sestra)Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Specializační vzdělávání nelékaři240 273 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
5 projektů za 264,2 mil. Kč, vyúčtováno 14 %; 4 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 35,8 mil. Kčzbývá · 228,3 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 18. 5. 2026 · do 30. 6. 2029Modernizace urgentního příjmu Krajské nemocnice T. Bati, a. s.Integrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Zlínský111,1 mil. Kčběží
- od 15. 10. 2024 · do 31. 12. 2028Zvýšení dostupnosti následné lůžkové péče Krajské nemocnice T. Bati, a. s.Integrovaný regionální operační program · Projekt s právním aktem · Zlínský68 mil. Kčběží
- od 30. 9. 2024 · do 31. 8. 2026KNTB - UBYTOVNA TŘÍDA TOMÁŠE BATIOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt s právním aktem · Zlínský10,6 mil. Kčběží
- od 14. 8. 2024 · ukončen 3. 11. 2025KNTB Budova 25 Interna- Energeticky úsporná opatřeníOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt v realizaci · Zlínský28 mil. Kč
- od 26. 4. 2024 · do 31. 12. 2027Rekonstrukce stravovacího provozu kuchyně v KNTB ve ZlíněOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt s právním aktem · Zlínský46,5 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
7 vyhraných zakázek za 20,7 mil. Kč od 3 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně4 zakázky18,8 mil. Kč
- Krajské ředitelství policie Zlínského kraje2 zakázky1,5 mil. Kč
- Zlínský kraj1 zakázka500 000 Kč
Největší zakázky
- 2018Erytrocyty deleukotizované + trombocyty + plazmaFakultní nemocnice u sv. Anny v Brně10,3 mil. Kč
- nadlimitní · 2021Erytrocyty deleukotizovanéFakultní nemocnice u sv. Anny v Brně6,8 mil. Kč
- nadlimitní · 2021Plazma pro klinické použitíFakultní nemocnice u sv. Anny v Brně1,2 mil. Kč
- malého rozsahu · 2018VZ na uzavření smlouvy o zajištění lékařských vyšetření osob podezřelých z požití alkoholu, návykových, psychotropních a jiných látek pro KŘP-ZKrajské ředitelství policie Zlínského kraje740 000 Kč
- malého rozsahu · 2017Uzavření smlouvy na lékařské vyšetření osob podezřelých z požití alkoholu, návykových, psychotropních a jiných látek pro KŘP-ZKrajské ředitelství policie Zlínského kraje740 000 Kč
- nadlimitní · 2021Trombocyty deleukotizované z aferézyFakultní nemocnice u sv. Anny v Brně519 200 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Pomocníci ve zdravotnickém zařízení1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 1. 11. 2022.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2019–2019
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 45 · ostatní 10 · benzín 3
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 10. 10. 2025Změna základního kapitálu1 649 400 000 → 1 849 400 000 Kč
- 1. 2. 2022Nový ve vedeníIng. Jan Hrdý (předseda představenstva)
- 31. 1. 2022Odchod z vedenídoc. MUDr. Michal Filip, Ph. D. (předseda představenstva)
- 1. 3. 2021Nový ve vedenídoc. MUDr. Michal Filip, Ph. D. (předseda představenstva)
- 1. 3. 2021Nový ve vedeníIng. Martin Déva (člen představenstva)
- 25. 2. 2021Odchod z vedeníMUDr. Radomír Maráček (předseda představenstva)
- 25. 2. 2021Odchod z vedeníMgr. Jozef Machek (člen představenstva)
- 25. 2. 2021Odchod z vedeníIng. Petr Liškář, MBA (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 6. 2020Nový ve vedeníMgr. Jozef Machek (člen představenstva)
- 31. 5. 2020Odchod z vedeníMgr. Lucie Štěpánková, MBA (člen představenstva)
- 5. 9. 2019Nový ve vedeníIng. Petr Liškář, MBA (člen představenstva)
- 31. 7. 2019Odchod z vedeníIng. Vlastimil Vajdák (člen představenstva)
- 2. 5. 2017Odchod z vedeníMUDr. Petr Sládek (člen představenstva)
- 2. 5. 2017Nový ve vedeníMgr. Lucie Štěpánková, MBA (člen představenstva)
- 27. 2. 2017Odchod z vedeníIng. Pavel Calábek (předseda představenstva)
- 27. 2. 2017Nový ve vedeníMUDr. Radomír Maráček (předseda představenstva)
- 27. 2. 2017Nový ve vedeníMUDr. Petr Sládek (člen představenstva)
- 27. 2. 2017Nový ve vedeníIng. Vlastimil Vajdák (člen představenstva)
- 27. 2. 2017Odchod z vedenídoc. MUDr. Tomáš Gabrhelík, Ph.D. (člen představenstva)
- 18. 8. 2016Změna základního kapitálu2 149 400 000 → 1 649 400 000 Kč
- 11. 5. 2016Změna základního kapitálu1 959 400 000 → 2 149 400 000 Kč
- 1. 4. 2015Nový ve vedenídoc. MUDr. Tomáš Gabrhelík, Ph.D. (člen představenstva)
- 31. 3. 2015Odchod z vedeníRoman Kučera (člen představenstva)
- 15. 9. 2014Změna základního kapitálu1 934 600 000 → 1 959 400 000 Kč
- 11. 9. 2013Změna základního kapitálu1 901 700 000 → 1 934 600 000 Kč
- 13. 10. 2005Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 409 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
upjeuej
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ27661989
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Zlín
- Okres
- Zlín · 51 585 aktivních
- Kraj
- Zlínský kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Havlíčkovo nábřeží 600, 76001 Zlín
- Krajská hygienická stanice Zlínského kraje se sídlem ve ZlíněOrganizační složka státu · od 2003 · 100 - 199 zaměstnancůAktivní
- Místní organizace Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR, Krajská nemocnice Tomáše Bati a.s.Odborová organizace · od 2010 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Moravská lékařská unie Zlín, spol. s r.o., zkráceně MLU Zlín, spol. s r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1993Aktivní
- Odborová unie zdravotnických pracovníků Krajská nemocnice T. Bati, a.s. ZlínOdborová organizace · od 2017 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Sdružení provozních pracovníků Baťovy nemocnice ZlínOdborová organizace · od 2001Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 27661989
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Ústavní zdravotní péče
- Další činnosti
- Destilace, rektifikace a míchání lihovin, Opravy a údržba motorových vozidel, kromě motocyklů, Maloobchod, kromě motorových vozidel, Maloobchod v nespecializovaných prodejnách, Maloobchod s farmaceutickými přípravky, Skladování a vedlejší činnosti v dopravě, Ostatní ubytování, 55900 a 16 dalších
- Zaměstnanci
- 3000 - 3999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 13. 10. 2005
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Krajská nemocnice T. Bati, a. s.
Otázky
Časté otázky o firmě Krajská nemocnice T. Bati, a. s.
Kdy vznikla firma Krajská nemocnice T. Bati, a. s.?
Kolik zaměstnanců má Krajská nemocnice T. Bati, a. s.?
Kde sídlí Krajská nemocnice T. Bati, a. s.?
Jaké je IČO firmy Krajská nemocnice T. Bati, a. s.?
Jakou datovou schránku má Krajská nemocnice T. Bati, a. s.?
Kdo je ve vedení firmy Krajská nemocnice T. Bati, a. s.?
Komu patří Krajská nemocnice T. Bati, a. s.?
Je Krajská nemocnice T. Bati, a. s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Krajská nemocnice T. Bati, a. s. zabývá?
Je Krajská nemocnice T. Bati, a. s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Zdravotní péče ve Zlíně?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu