Hospodaření · účetní závěrka
Hospodaření za rok 2025
Z účetní závěrky ve Sbírce listin (data, která finanční úřad předává soudu)
Všechny roky (v Kč)
| Rok | Tržby | Výsledek | Vl. kapitál |
|---|---|---|---|
| 2025 | 249,6 mil. | 574 000 | 1,3 mil. |
| 2024 | 199 mil. | −24 000 | 3 mil. |
| 2023 | 188,3 mil. | −40 000 | 3 mil. |
| 2022 | 162,2 mil. | 206 000 | 3 mil. |
| 2021 | 138,9 mil. | 192 000 | 2,8 mil. |
Marže = výsledek / tržby (od 1 mil. Kč tržeb), zadluženost = závazky / aktiva.
Postavení podle tržeb za rok 2025
Pořadí mezi aktivními firmami oboru, jejichž tržby za 2025 známe ze strukturovaných závěrek; s dalšími načtenými závěrkami se může posunout.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 18 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů. Roky 2021–2025.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji SAXANA Holding a.s., vlastní Marek Šott.
Statutární orgán
Společníci a akcionáři
Dříve ve firmě · 2
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
SAXANA GROUP k.s.Shrnutí · spočítáno z registrů
SAXANA GROUP k.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 119 z 1 129firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 19 letna trhu, déle než 1 330 z 2 469 firem oboru v Praze
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 2007 dnes funguje
- 5 firemsídlí na stejné adrese
- 10,1 mil. Kč40 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 8,4 mil. Kčv 71 dotacích z veřejných rozpočtů, 84 % z fondů EU
- 2 veřejné zakázkyvyhraných, ve smluvní hodnotě 247 780 Kč bez DPH
- 72 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Činnosti související se stavbami a úpravou krajiny v Praze · 1 129 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 119
- Ve stejném pásmu
- 7
- Větších
- 3
- 0688
- 1 - 5220
- 6 - 950
- 10 - 1945
- 20 - 2418
- 25 - 4951
- 50 - 9924
- 100 - 19912
- 200 - 2495
- 250 - 4996
- 500 - 999tato firma7
- 1000 - 14991
- 2000 - 24992
Ročník 2007
Z 232 subjektů oboru zapsaných v roce 2007 dnes funguje 230. SAXANA GROUP k.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- SAXANA GROUP k.s.500 - 999 zaměstnancůod 2007Tato firma · stejně velké →
- Dussmann Service s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1992
- RPM Service s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 1999
- TREKVILA s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2014
- M&M Facility Services s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2014
- Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 2014
- OPTIMIA facility s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2018
- B+N Czech Republic Správa Budov s.r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1993
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
40 smluv za 10,1 mil. Kč, nejvíc s Město Rokycany (30 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Město Rokycany8 smluv3 mil. Kč
- Domov pro seniory Vlčice, příspěvková organizace1 smlouva2 mil. Kč
- Statutární město Plzeň5 smluv919 329 Kč
- Odborná škola, Základní škola a Mateřská škola, Plzeň, Macháčkova 452 smlouvy564 480 Kč
- Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra1 smlouva483 999 Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2025Praní ložního prádla - Domov pro seniory Vlčice2 mil. Kč
- Úklidové služby - Olšanskáuzavřena 30. 9. 2026483 999 Kč s DPH
- Smlouva o úklidu - pobočka Berounuzavřena 23. 7. 2026cena neuvedena
- Smlouva o zajištění ubytování účastníků – Hotel Šumavauzavřena 5. 7. 2026114 750 Kč s DPH
- poskytování úklidových služeb v budovách SO 736 a SO 737 Celního úřadu v Plzni na hraničním dálničním přechodu Rozvadov (AVISme 2026000321)uzavřena 14. 4. 2026247 780 Kč
- úklidové služby na měsíc leden 2026 (stále nedokončená veřejná zakázka)uzavřena 30. 12. 2025312 050 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
71 dotací za 8,4 mil. Kč (2009–2020), 84 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 7 mil. Kčnárodní zdroje · 1,4 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo práce a sociálních věcí26 dotací4,9 mil. Kč
- Úřad práce České republiky41 dotací3,3 mil. Kč
- Úřad práce Plzeň-jih3 dotace144 000 Kč
- Úřad práce v Benešově1 dotace48 000 Kč
Poslední dotace
- Podnikové vzdělávání ve společnosti SAXANA GROUP - OPZ 97Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2020 · Operační program Zaměstnanost3,8 mil. KčEU
- DOA-SZ-1/2017Úřad práce České republiky · 201771 142 KčEU
- ROA-S-4/2017Úřad práce České republiky · 201730 000 Kč
- ROA-S-7/2017Úřad práce České republiky · 201730 000 Kč
- ROA-SZ-10/2016Úřad práce České republiky · 201660 000 KčEU
- ROA-S-5/2016Úřad práce České republiky · 201636 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
2 vyhrané zakázky za 247 780 Kč od 2 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Generální ředitelství cel1 zakázka247 780 Kč
- Statutární město Plzeň1 zakázkabez ceny
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 26 · LPG 24 · benzín 17 · hybrid 2 · ostatní 2 · elektřina 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 17. 6. 2016PřesídleníPraha
- 5. 3. 2014PřesídleníPlzeň → Praha
- 1. 9. 2013Nový ve vedeníSAXANA Holding a.s. (člen statutárního orgánu)
- 1. 9. 2013Odchod z vedeníMarek Šott (jednatel)
- 1. 9. 2013Odchod společníkaNESIOTA a.s.
- 1. 9. 2013Změna názvuSAXANA GROUP s.r.o. → SAXANA GROUP k.s.
- 10. 5. 2013Změna základního kapitálu200 000 → 1 000 000 Kč
- 16. 4. 2013Nový společníkNESIOTA a.s. – 100 %
Celá historie · další 3Skrýt starší
- 11. 10. 2010PřesídleníPlzeň
- 15. 6. 2009PřesídleníRokycany → Plzeň
- 29. 1. 2007Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 232 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
g26zb4i
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ27972046
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 9
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Mladoboleslavská 968, Kbely, 19700 Praha
- ECOCLEAN, spol. s r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1991 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- GaPa VRATA s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2011 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- SAXANA Holding a.s.Akciová společnost · od 2012Aktivní
- Beer & Wine Trade, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · 2015–2026Zaniklý
- RINOL CZ, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · 1996–2022Zaniklý
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 27972046
- Právní forma
- Společnost komanditní
- Hlavní činnost
- Ostatní úklidové činnosti
- Další činnosti
- Podpůrné činnosti pro zemědělství a posklizňové činnosti, 41000, Výstavba bytových a nebytových budov, Opravy a údržba motorových vozidel, kromě motocyklů, Zprostředkování velkoobchodu a velkoobchod v zastoupení, Silniční nákladní doprava, Ubytování, Pronájem a správa vlastních nebo pronajatých nemovitostí a 5 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 29. 1. 2007
- Poslední změna
- 2. 6. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy SAXANA GROUP k.s.
Otázky
Časté otázky o firmě SAXANA GROUP k.s.
Kdy vznikla firma SAXANA GROUP k.s.?
Kolik zaměstnanců má SAXANA GROUP k.s.?
Kde sídlí SAXANA GROUP k.s.?
Jaké je IČO firmy SAXANA GROUP k.s.?
Jakou datovou schránku má SAXANA GROUP k.s.?
Kdo je ve vedení firmy SAXANA GROUP k.s.?
Komu patří SAXANA GROUP k.s.?
Je SAXANA GROUP k.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se SAXANA GROUP k.s. zabývá?
Je SAXANA GROUP k.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Činnosti související se stavbami a úpravou krajiny v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu