Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 16 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 16 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Patrik Dojčinovič a 4 další, vlastní Tesco Holdings B.V. (100 %).
Statutární orgán
- Patrik Dojčinoviččlen představenstva · od 2018 · nar. 1976 · Malé Žernosekydalších 5 firem:5 aktivních
- Jan Kloudačlen představenstva · od 2024 · nar. 1976 · Prahadalších 6 firem:6 aktivních
- Graeme Waindčlen představenstva · od 2025 · nar. 1983 · Londýndalších 1 firma:1 aktivních
- Jonathan Mcquarriepředseda představenstva · od 2025 · nar. 1975 · Baldock, Hertfordshiredalších 1 firma:1 aktivních
- Christopher David Colin Geečlen představenstva · od 2025 · nar. 1983 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
Společníci a akcionáři
- Tesco Holdings B.V.100 %od 2005
Dozorčí rada a další orgány · 3
Dříve ve firmě · 13
- Katarína Navrátilováčlen představenstva · od 2018 · do 2025 · nar. 1975 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Matthew James Simisterpředseda představenstva · od 2017 · do 2025 · nar. 1973 · Chapmore End, Ware, Heartsjiné firmy v rejstříku nemá
- David Clifford Wheelerčlen představenstva · od 2024 · do 2025 · nar. 1984 · Bedfordjiné firmy v rejstříku nemá
- Jiří Černýčlen představenstva · od 2020 · do 2024 · nar. 1974 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Jonathan Edward Brabinčlen představenstva · od 2021 · do 2024 · nar. 1975 · Harpendenjiné firmy v rejstříku nemá
- Scott Paul Fitzgeraldčlen představenstva · od 2019 · do 2021 · nar. 1979jiné firmy v rejstříku nemá
- Lucie Kováčováčlenka představenstva · od 2014 · do 2020 · nar. 1979 · Jenštejnjiné firmy v rejstříku nemá
- Markus Cornelius Dichtlčlen představenstva · od 2018 · do 2019 · nar. 1968 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Markus Dichtlčlen představenstva · od 2018 · do 2019 · nar. 1968 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Martin Kurucčlen představenstva · od 2017 · do 2018 · nar. 1973jiné firmy v rejstříku nemá
- Wojciech Wieronskičlen představenstva · od 2015 · do 2018 · nar. 1975 · 30-383 Krakowjiné firmy v rejstříku nemá
- Oldřich Novákčlen představenstva · od 2017 · do 2018 · nar. 1979 · Řehenicejiné firmy v rejstříku nemá
- Tesco Europe B.V.společník · od 2016 · do 2019
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Tesco Stores ČR a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Vlastní · 2
Shrnutí · spočítáno z registrů
Tesco Stores ČR a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 16 899 z 16 903firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 34 letna trhu, déle než 39 340 z 42 563 firem oboru v Praze
- 94 %firem oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje
- 7 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 151,6 mil. Kč378 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1,6 mil. Kčv 3 dotacích z veřejných rozpočtů, 100 % z fondů EU
- 2 veřejné zakázkyvyhraných, ve smluvní hodnotě 2 047 Kč bez DPH
- 15 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- TESCO PLCstojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří · Spojené království
- 177 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 4 let starých
- 273× pokuta od ČOIcelkem 33,3 mil. Kč z 2 135 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Maloobchod, kromě motorových vozidel v Praze · 16 903 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 16 899
- Ve stejném pásmu
- 4
- Větších
- 0
- 011 277
- 1 - 53 992
- 6 - 9617
- 10 - 19500
- 20 - 2476
- 25 - 49200
- 50 - 99103
- 100 - 19947
- 200 - 24920
- 250 - 49932
- 500 - 99914
- 1000 - 14994
- 1500 - 19998
- 2000 - 24992
- 2500 - 29995
- 3000 - 39991
- 5000 - 99991
- 10 000 a vícetato firma4
Ročník 1992
Z 7 864 subjektů oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje 7 381. Tesco Stores ČR a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Tesco Stores ČR a.s.10 000 a více zaměstnancůod 1992Tato firma · stejně velké →
- Albert Česká republika, s.r.o.10 000 a více zaměstnancůod 1991
- Kaufland Česká republika v.o.s.10 000 a více zaměstnancůod 1997
- Lidl Česká republika s.r.o.10 000 a více zaměstnancůod 2000
- Globus ČR, v.o.s.5000 - 9999 zaměstnancůod 1995
- SPORTISIMO s.r.o.3000 - 3999 zaměstnancůod 2000
- BENU Česká republika s.r.o.2500 - 2999 zaměstnancůod 1993
- ROSSMANN, spol. s r.o.2500 - 2999 zaměstnancůod 1994
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
378 smluv za 151,6 mil. Kč, nejvíc s Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Zařízení služeb pro Ministerstvo vnitra2 smlouvy28,2 mil. Kč
- Správa železnic, státní organizace2 smlouvy24 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky4 smlouvy10 mil. Kč
- Město Nové Město nad Metují1 smlouva9,7 mil. Kč
- Vinařský fond13 smluv8,1 mil. Kč
- Město Ivančice1 smlouva7,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2025Pronájem nebytového prostoru28,2 mil. Kč
- Smlouva č. 7251101048 o poskytnutí podpory ze Státního fondu životního prostředí ČRuzavřena 30. 9. 2026567 556 Kč
- Smlouva č. 7251101228 o poskytnutí podpory ze Státního fondu životního prostředí ČRuzavřena 30. 9. 20263 mil. Kč
- Smlouva č. 7251101340 o poskytnutí podpory ze Státního fondu životního prostředí ČRuzavřena 30. 9. 20263,4 mil. Kč
- Dohoda o užívání komunikace a o odpovědnosti za její poškozeníuzavřena 5. 10. 2026cena neuvedena
- Dodatek č. 7 ke Smlouvě o podnájmu ze dne 30.11.2006uzavřena 23. 9. 2026 · dodatek2 038 EUR
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
3 dotace za 1,6 mil. Kč (2011–2019), 100 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo práce a sociálních věcí2 dotace1,5 mil. Kč
- Úřad práce České republiky1 dotace39 000 Kč
Poslední dotace
- PDUÚřad práce České republiky · 2019 · Operační program Zaměstnanost39 000 KčEU
- CZ.1.04/1.1.02/35.01750Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2014788 344 KčEU
- CZ.1.04/1.1.02/35.01750Ministerstvo práce a sociálních věcí · 2011758 434 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
2 vyhrané zakázky za 2 047 Kč od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.2 zakázky2 047 Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
- 84× zákaz prodeje · zboží za 199 292 Kč
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: ostatní 165 · nafta 12
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 10. 2025Nový ve vedeníChristopher David Colin Gee (člen představenstva)
- 30. 9. 2025Odchod z vedeníKatarína Navrátilová (člen představenstva)
- 10. 9. 2025Nový ve vedeníJonathan Mcquarrie (předseda představenstva)
- 1. 8. 2025Odchod z vedeníMatthew James Simister (předseda představenstva)
- 1. 5. 2025Odchod z vedeníDavid Clifford Wheeler (člen představenstva)
- 1. 5. 2025Nový ve vedeníGraeme Waind (člen představenstva)
- 1. 12. 2024Odchod z vedeníJiří Černý (člen představenstva)
- 1. 12. 2024Nový ve vedeníJan Klouda (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 1. 4. 2024Odchod z vedeníJonathan Edward Brabin (člen představenstva)
- 1. 4. 2024Nový ve vedeníDavid Clifford Wheeler (člen představenstva)
- 1. 9. 2021Odchod z vedeníScott Paul Fitzgerald (člen představenstva)
- 1. 9. 2021Nový ve vedeníJonathan Edward Brabin (člen představenstva)
- 8. 6. 2020Nový ve vedeníJiří Černý (člen představenstva)
- 9. 4. 2020Odchod z vedeníLucie Kováčová (členka představenstva)
- 28. 11. 2019Nový ve vedeníScott Paul Fitzgerald (člen představenstva)
- 25. 11. 2019Odchod společníkaTesco Europe B.V.
- 18. 10. 2019Odchod z vedeníMarkus Cornelius Dichtl (člen představenstva)
- 6. 8. 2019Odchod z vedeníMarkus Dichtl (člen představenstva)
- 8. 10. 2018Nový ve vedeníKatarína Navrátilová (člen představenstva)
- 7. 10. 2018Odchod z vedeníMartin Kuruc (člen představenstva)
- 6. 6. 2018Nový ve vedeníPatrik Dojčinovič (člen představenstva)
- 6. 6. 2018Nový ve vedeníMarkus Dichtl (člen představenstva)
- 6. 6. 2018Nový ve vedeníMarkus Cornelius Dichtl (člen představenstva)
- 5. 6. 2018Odchod z vedeníWojciech Wieronski (člen představenstva)
- 5. 6. 2018Odchod z vedeníOldřich Novák (člen představenstva)
- 23. 3. 1992Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 7 864 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 10. 1. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
sfngm7i
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ45308314
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve plátce spotřební daněSpotřební daněukončeno
- Dříve poskytovala zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebdříve
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Vršovická 1527/68b, Vršovice (Praha 10), 10000 Praha
- "AVANTGARDE" spol. s r.o. v likvidaciSpolečnost s ručením omezeným · od 1991Aktivní
- dunnhumby Czech s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2008 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- Nadační fond TescoNadační fond · od 2009 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Shopping Mall Eden s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2021Aktivní
- Tesco Franchise Stores ČR s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2016 · 20 - 24 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 45308314
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Ostatní maloobchod v nespecializovaných prodejnách
- Další činnosti
- Zpracování a konzervování masa a výroba masných výrobků, Výroba pekařských a cukrářských výrobků, kromě trvanlivých, Příprava tisku a digitálních dat, Výroba jiných základních anorganických chemických látek, Výroba optických a fotografických přístrojů a zařízení, Výroba, přenos a rozvod elektřiny, Instalace vody, odpadu, plynu, topení a klimatizace, Instalace vody, odpadu, plynu, topení a klimatizace a 44 dalších
- Zaměstnanci
- 10 000 a více zaměstnanců
- Datum zápisu
- 23. 3. 1992
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Tesco Stores ČR a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Tesco Stores ČR a.s.
Kdy vznikla firma Tesco Stores ČR a.s.?
Kolik zaměstnanců má Tesco Stores ČR a.s.?
Kde sídlí Tesco Stores ČR a.s.?
Jaké je IČO firmy Tesco Stores ČR a.s.?
Jakou datovou schránku má Tesco Stores ČR a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Tesco Stores ČR a.s.?
Komu patří Tesco Stores ČR a.s.?
Je Tesco Stores ČR a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Tesco Stores ČR a.s. zabývá?
Je Tesco Stores ČR a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Maloobchod, kromě motorových vozidel v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu