Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 18 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 18 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Václav Pašek, Ph.D. a 6 dalších.
Statutární orgán
- Ing. Václav Pašek, Ph.D.člen představenstva · od 2018 · nar. 1962 · Mrtníkdalších 8 firem:8 aktivních
- Ing. David Onderekčlen představenstva · od 2018 · nar. 1970 · Škvorecdalších 42 firem:42 aktivních
- Mgr. Petr Sekaninamístopředseda představenstva · od 2018 · nar. 1973 · Prahadalších 41 firem:41 aktivních
- JUDr. Marián Čalfačlen představenstva · od 2018 · nar. 1946 · Prahadalších 5 firem:5 aktivních
- Ing. Zbyněk Černýčlen představenstva · od 2022 · nar. 1956 · Plzeňdalších 2 firmy:2 aktivních
- Petr Fišerpředseda představenstva · od 2022 · nar. 1973 · Plzeňdalších 7 firem:7 aktivních
- JUDr. Milan Chaloupka, MBA, LL.M.člen představenstva · od 2022 · nar. 1983 · Plzeňdalších 3 firmy:3 aktivních
Dozorčí rada a další orgány · 12
- Tomáš Čihákčlen dozorčí rady · od 2009 · nar. 1964 · Plzeňdalších 1 firma:1 aktivních
- Gary Wheatley Mazzottičlen dozorčí rady · od 2018 · nar. 1961 · Statenicedalších 26 firem:26 aktivních
- Miloslav Apolínčlen dozorčí rady · od 2018 · nar. 1964 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Václav Paleček, ACCAčlen dozorčí rady · od 2020 · nar. 1984 · Prahadalších 11 firem:11 aktivních
- Pavel Dleskčlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1967 · Plzeňdalších 2 firmy:2 aktivních
- Miroslav Macháňčlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1987 · Plzeňdalších 1 firma:1 aktivních
- Mgr. Pavel Šindelářčlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1980 · Plzeňdalších 9 firem:9 aktivních
- Vladimír Krákoračlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1963 · Plzeňdalších 6 firem:6 aktivních
- Eva Šrámkováčlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1992 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Mirka Fišerováčlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1978 · Dobřanydalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Martin Dezortpředseda dozorčí rady · od 2023 · nar. 1974 · Plzeňdalších 3 firmy:3 aktivních
- Ing. Martin Barták, MBAmístopředseda dozorčí rady · od 2023 · nar. 1978 · Plzeňdalších 4 firmy:4 aktivních
Dříve ve firmě · 13
- Mgr. Petr Sekaninačlen představenstva · od 2018 · do 2023 · nar. 1973 · Prahadalších 41 firem:41 aktivních
- Roman Jurečkopředseda představenstva · od 2008 · do 2022 · nar. 1966 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Petr Fišerčlen představenstva · od 2018 · do 2022 · nar. 1973 · Plzeňdalších 7 firem:7 aktivních
- Bc. Tomáš Trnkačlen představenstva · od 2019 · do 2022 · nar. 1982 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Marek Ženíšekčlen představenstva · od 2018 · do 2019 · nar. 1978 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Filip Bělákčlen představenstva · od 2018 · do 2018 · nar. 1979 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Tomáš Drápelapředseda představenstva · od 2014 · do 2018 · nar. 1961 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zdeněk Dongresčlen představesntva · od 2018 · do 2018 · nar. 1954 · Volduchyjiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Tomáš Drápelačlen představenstva · od 2005 · do 2018 · nar. 1961 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Ivan Dischingerčlen představenstva · od 2015 · do 2018 · nar. 1963 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Oldřich Rozšafnýčlen představenstva · od 2015 · do 2018 · nar. 1959 · Tlučnájiné firmy v rejstříku nemá
- Jiří Jankačlen představenstva · od 2017 · do 2018 · nar. 1984 · Vejprnicejiné firmy v rejstříku nemá
- Statutární město Plzeňspolečník · od 2008 · do 2018
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Plzeňská teplárenská, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Vlastní · 2
Shrnutí · spočítáno z registrů
Plzeňská teplárenská, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 385 z 386firem oboru v Plzni s uvedenou velikostí je menších
- 32 letna trhu, déle než 432 z 589 firem oboru v Plzni
- 100 %firem oboru zapsaných v roce 1994 dnes funguje
- 3 firmysídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 1,3 mld. Kč2 286 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 370,5 mil. Kčv 19 dotacích z veřejných rozpočtů, 32 % z fondů EU
- 15 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 363,7 mil. Kč bez DPH
- 108 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- EP Infrastructure, a.s.je podle GLEIF její přímá mateřská firma
- 52 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 7 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu v Plzni · 386 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 385
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 0
Ročník 1994
Z 888 subjektů oboru zapsaných v roce 1994 dnes funguje 884. Plzeňská teplárenská, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Plzni, nejpodobnější velikostí
Všechny- Plzeňská teplárenská, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1994Tato firma · stejně velké →
- Plzeňská teplárenská Energetické služby, s.r.o.50 - 99 zaměstnancůod 2007
- NÁBYTEK SEDLÁČEK s.r.o.25 - 49 zaměstnancůod 2004
- Prodej tepla s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 1995
- EUROSOFT - Control s.r.o.10 - 19 zaměstnancůod 2006
- BENOCO, s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 2000
- APETIT SERVIS s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 2014
- MVE Hradiště, s.r.o.6 - 9 zaměstnancůod 2020
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
2 286 smluv za 1,3 mld. Kč, nejvíc s Statutární město Plzeň (48 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Statutární město Plzeň167 smluv639,7 mil. Kč
- G7 GROUP SE1 smlouva132 mil. Kč
- Čistá Plzeň, s.r.o.30 smluv107,1 mil. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky2 smlouvy83,8 mil. Kč
- BC Real, a.s.1 smlouva80,2 mil. Kč
- Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje14 smluv45,9 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2018Smlouva o bezúplatném převodu akcií382,5 mil. Kč
- Smlouva o reklaměuzavřena 3. 10. 2026cena neuvedena
- Pohoštění a služby na akce na ZEVOuzavřena 2. 11. 2026cena neuvedena
- Optické napojení dobíjecích stanicuzavřena 27. 10. 2026cena neuvedena
- Úprava ploch pod zásobníkem - nová biouzavřena 22. 10. 2026cena neuvedena
- Dobíjecí staniceuzavřena 20. 10. 2026cena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
19 dotací za 370,5 mil. Kč (2014–2025), 32 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo životního prostředí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 118,9 mil. Kčnárodní zdroje · 251,5 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo životního prostředí4 dotace297,4 mil. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu13 dotací62,8 mil. Kč
- Technologická agentura České republiky1 dotace9,2 mil. Kč
- Ministerstvo práce a sociálních věcí1 dotace1,1 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2016Horkovod ZEVOMinisterstvo životního prostředí139,9 mil. Kč
- Přeložka horkovodního řádu a přípojek - Anglické nábřěžíMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Přechod na čistší zdroje energie3,4 mil. KčEU
- Rozvoj tepelné sítě I.Ministerstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Přechod na čistší zdroje energie2,1 mil. KčEU
- Rekonstrukce rozvodů - I. etapaMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Přechod na čistší zdroje energie1,4 mil. KčEU
- Rekonstrukce rozvodů - II. etapaMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Přechod na čistší zdroje energie1,3 mil. KčEU
- Rekonstrukce rozvodů - III. etapaMinisterstvo průmyslu a obchodu · 2025 · Přechod na čistší zdroje energie1 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
15 vyhraných zakázek za 363,7 mil. Kč od 7 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Armádní Servisní, příspěvková organizace5 zakázek18,6 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Plzeň3 zakázky299,9 mil. Kč
- Čistá Plzeň, s.r.o.2 zakázky6,7 mil. Kč
- Statutární město Plzeň, jednající prostřednictvím Odboru správy infrastruktury MMP2 zakázky1,6 mil. Kč
- Krajské ředitelství policie Plzeňského kraje1 zakázka36,4 mil. Kč
- Státní úřad inspekce práce1 zakázka505 455 Kč
Největší zakázky
- 2021Dodávky tepelné energie do FN PlzeňFakultní nemocnice Plzeň222 mil. Kč
- 2019Dodávka energie chladuFakultní nemocnice Plzeň77,9 mil. Kč
- nadlimitní · 2022VZ - dodávka tepelné energie pro vytápění a dodávce teplé vodyKrajské ředitelství policie Plzeňského kraje12,6 mil. Kč
- malého rozsahu · 2025Dodávka tepelné energie pro vytápění 1553 Doudlevecká 69Armádní Servisní, příspěvková organizace7,5 mil. Kč
- nadlimitní · 2022VZ - dodávka tepelné energie pro vytápění a dodávce teplé vodyKrajské ředitelství policie Plzeňského kraje5,3 mil. Kč
- nadlimitní · 2022VZ - dodávka tepelné energie pro vytápění a dodávce teplé vodyKrajské ředitelství policie Plzeňského kraje3,4 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2023–2023
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 29 · nafta 15 · ostatní 5 · elektřina 3
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 19. 1. 2023Odchod z vedeníMgr. Petr Sekanina (člen představenstva)
- 18. 12. 2022Nový ve vedeníPetr Fišer (předseda představenstva)
- 18. 12. 2022Nový ve vedeníJUDr. Milan Chaloupka, MBA, LL.M. (člen představenstva)
- 17. 12. 2022Odchod z vedeníRoman Jurečko (předseda představenstva)
- 17. 12. 2022Odchod z vedeníPetr Fišer (člen představenstva)
- 13. 12. 2022Nový ve vedeníIng. Zbyněk Černý (člen představenstva)
- 12. 12. 2022Odchod z vedeníBc. Tomáš Trnka (člen představenstva)
- 19. 8. 2019Nový ve vedeníBc. Tomáš Trnka (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 13. 7. 2019Odchod z vedeníMarek Ženíšek (člen představenstva)
- 21. 12. 2018Nový ve vedeníJUDr. Marián Čalfa (člen představenstva)
- 21. 12. 2018Odchod z vedeníIng. Filip Bělák (člen představenstva)
- 17. 12. 2018Odchod z vedeníMgr. Tomáš Drápela (předseda představenstva)
- 17. 12. 2018Odchod z vedeníIng. Zdeněk Dongres (člen představesntva)
- 17. 12. 2018Nový ve vedeníMarek Ženíšek (člen představenstva)
- 6. 11. 2018Odchod z vedeníMgr. Tomáš Drápela (člen představenstva)
- 1. 11. 2018Nový ve vedeníMgr. Petr Sekanina (místopředseda představenstva)
- 1. 11. 2018Nový ve vedeníIng. Zdeněk Dongres (člen představesntva)
- 31. 10. 2018Odchod z vedeníIng. Oldřich Rozšafný (člen představenstva)
- 31. 10. 2018Nový ve vedeníPetr Fišer (člen představenstva)
- 31. 10. 2018Nový ve vedeníMgr. Petr Sekanina (člen představenstva)
- 31. 10. 2018Nový ve vedeníIng. David Onderek (člen představenstva)
- 31. 10. 2018Nový ve vedeníIng. Václav Pašek, Ph.D. (člen představenstva)
- 31. 10. 2018Odchod z vedeníJiří Janka (člen představenstva)
- 31. 10. 2018Nový ve vedeníIng. Filip Bělák (člen představenstva)
- 31. 10. 2018Odchod z vedeníIvan Dischinger (člen představenstva)
- 1. 1. 1994Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 888 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 12. 1. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
4ixcgp7
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ49790480
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
- Obec
- Plzeň
- Okres
- Plzeň-město · 54 711 aktivních
- Kraj
- Plzeňský kraj
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Doubravecká 2760/1, Východní Předměstí (Plzeň 4), 30100 Plzeň
- Plzeňská teplárenská Energetické služby, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2007 · 50 - 99 zaměstnancůAktivní
- Plzeňská teplárenská SERVIS IN a.s.Akciová společnost · od 2003 · 100 - 199 zaměstnancůAktivní
- Základní organizace Odborového svazu ECHO, Plzeňská teplárenská a.s.Odborová organizace · od 1992Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 49790480
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Výroba tepla
- Další činnosti
- Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona, Výroba, přenos a rozvod elektřiny, Shromažďování, úprava a rozvod vody, Shromažďování a sběr odpadů, kromě nebezpečných, 41000, Výstavba bytových a nebytových budov, Nespecializovaný velkoobchod, Maloobchod, kromě motorových vozidel a 10 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1994
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Plzeňská teplárenská, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Plzeňská teplárenská, a.s.
Kdy vznikla firma Plzeňská teplárenská, a.s.?
Kolik zaměstnanců má Plzeňská teplárenská, a.s.?
Kde sídlí Plzeňská teplárenská, a.s.?
Jaké je IČO firmy Plzeňská teplárenská, a.s.?
Jakou datovou schránku má Plzeňská teplárenská, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Plzeňská teplárenská, a.s.?
Je Plzeňská teplárenská, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Plzeňská teplárenská, a.s. zabývá?
Je Plzeňská teplárenská, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu v Plzni?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu