Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 25 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 25 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Jindřich Fremuth a 4 další, vlastní PPF Comco N.V. (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Jindřich Fremuthpředseda představenstva, člen představenstva a · od 2023 · nar. 1975 · Prahadalších 3 firmy:2 aktivních1 zaniklo jinak
- Mgr. Václav Zakouřilčlen představenstva a · od 2023 · nar. 1974 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Jan Bechyněmístopředseda představenstva, člen představenstva a · od 2024 · nar. 1971 · Hostivicedalších 4 firmy:3 aktivních1 zaniklo jinak
- Ing. Michal Novákčlen představenstva b · od 2026 · nar. 1966 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Richard Siebenstichčlen představenstva a · od 2026 · nar. 1975 · Dobřichovicedalších 2 firmy:1 aktivních1 zaniklo jinak
Společníci a akcionáři
- PPF Comco N.V.100 %od 2022
Dozorčí rada a další orgány · 3
Dříve ve firmě · 13
- Ing. Jindřich Fremuthpředseda představenstva · od 2018 · do 2026 · nar. 1975 · Prahadalších 3 firmy:2 aktivních1 zaniklo jinak
- Mgr. Václav Zakouřilčlen představenstva · od 2018 · do 2026 · nar. 1974 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Jan Bechyněmístopředseda představenstva · od 2024 · do 2026 · nar. 1971 · Hostivicedalších 4 firmy:3 aktivních1 zaniklo jinak
- Ing. Tomáš Kouřilmístopředseda představenstva · od 2015 · do 2024 · nar. 1974 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Tomáš Kouřilčlen představenstva · od 2020 · do 2020 · nar. 1974 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Jiří Hrabovskýčlen představenstva · od 2015 · do 2018 · nar. 1977 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jindřich Fremuthčlen představenstva · od 2018 · do 2018 · nar. 1975 · Prahadalších 3 firmy:2 aktivních1 zaniklo jinak
- Ing. Tomáš Budníkpředseda představenstva · od 2015 · do 2017 · Praha
- Ing. Tomáš Kouřilmístopředseda představenstva · od 2015 · do 2016 · Praha
- Ing. Petr Slováčekčlen představenstva · od 2013 · do 2015 · nar. 1959 · Řitkajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Michal Franklčlen představenstva · od 2014 · do 2015 · nar. 1963 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Martin Vlčekčlen představenstva · od 2014 · do 2015 · nar. 1977 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- PPF Telco B.V.společník · od 2022 · do 2022
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
O2 Czech Republic a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Vlastní · 8
Shrnutí · spočítáno z registrů
O2 Czech Republic a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 118 z 120firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 32 letna trhu, déle než 194 z 216 firem oboru v Praze
- 75 %firem oboru zapsaných v roce 1993 dnes funguje
- 13 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 11 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 35 000 Kč
- 12,6 mld. Kč6 954 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 2,5 mil. Kčv 2 dotacích z veřejných rozpočtů, 2 % z fondů EU
- 580 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 7,8 mld. Kč bez DPH
- 10 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- AMALAR HOLDING s.r.o.stojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří
- 27 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 27 let starých
- 36× pokuta od ČOIcelkem 523 000 Kč z 85 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Telekomunikační činnosti v Praze · 120 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 118
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 0
- 07
- 1 - 553
- 6 - 918
- 10 - 1915
- 20 - 241
- 25 - 4912
- 50 - 993
- 100 - 1992
- 200 - 2492
- 250 - 4991
- 500 - 9992
- 2000 - 24991
- 2500 - 29991
- 3000 - 3999tato firma2
Ročník 1993
Z 24 subjektů oboru zapsaných v roce 1993 dnes funguje 18. O2 Czech Republic a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- O2 Czech Republic a.s.3000 - 3999 zaměstnancůod 1993Tato firma · stejně velké →
- T-Mobile Czech Republic a.s.3000 - 3999 zaměstnancůod 1996
- CETIN a.s.2500 - 2999 zaměstnancůod 2015
- Vodafone Czech Republic a.s.2000 - 2499 zaměstnancůod 1999
- ČD - Telematika a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1994
- Národní agentura pro komunikační a informační technologie, s. p.500 - 999 zaměstnancůod 2016
- České Radiokomunikace a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2010
- STARNET, s.r.o.200 - 249 zaměstnancůod 2001
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
6 954 smluv za 12,6 mld. Kč, nejvíc s Ministerstvo vnitra.
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Ministerstvo vnitra707 smluv1,6 mld. Kč
- Ministerstvo obrany63 smluv835,1 mil. Kč
- Lesy České republiky, s.p.142 smluv691,8 mil. Kč
- ČESKÁ TELEVIZE111 smluv401,3 mil. Kč
- Český úřad zeměměřický a katastrální14 smluv232,4 mil. Kč
- Ministerstvo zemědělství106 smluv226,6 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2018RD na pořizování licencí a podp. Cisco1,2 mld. Kč
- 620 - Účastnická smlouva - Poskytnutí mobilních telekomunikačních služeb 2027 - 2028.uzavřena 2. 11. 2026135 538 Kč
- Poskytnutí mobilních telekomunikačních služebuzavřena 2. 11. 2026198 347 Kč
- Realizační dohoda rámcové smlouvy o poskytování telekomunikačních služebuzavřena 2. 11. 2026cena neuvedena
- Smlouva o poskytování služeb - Smlouvu na poskytování služeb KIVS – CMS 0366/2026uzavřena 29. 10. 202648 996 Kč
- Rámcová smlouva - RÁMCOVÁ DOHODA O PODMÍNKÁCH POSKYTOVÁNÍ MOBILNÍCH SLUŽEB ELEKTRONICKÝCH KOMUNIKACÍuzavřena 30. 10. 20261,6 mil. Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
2 dotace za 2,5 mil. Kč (2016–2022), 2 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo dopravy.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 42 497 Kčnárodní zdroje · 2,4 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo dopravy1 dotace2,4 mil. Kč
- Úřad práce České republiky1 dotace42 497 Kč
Poslední dotace
- Nástroj pro propojení Evropy 2014+ (CEF) v rámci projektu C-Roads CZ pro příjemce dotace O2CZMinisterstvo dopravy · 2022 · Další výdaje spojené s dopravní politikou státu - dotace spolufinancované z EU2,4 mil. Kč
- ULA-MN-25/2016Úřad práce České republiky · 201642 497 KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
580 vyhraných zakázek za 7,8 mld. Kč od 171 zadavatelů; v 95 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ministerstvo obrany42 zakázek477,2 mil. Kč
- Úřad průmyslového vlastnictví31 zakázek65,2 mil. Kč
- ČESKÁ TELEVIZE30 zakázek310,7 mil. Kč
- Česká pošta, s.p., odštěpný závod ICT služby27 zakázek285,7 mil. Kč
- Ministerstvo vnitra15 zakázek1,6 mld. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA15 zakázek19,1 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2018Pořizování licencí a podpory k produktům Cisco SystemsMinisterstvo vnitra · 5 nabídek · společně s dalšími1,2 mld. Kč
- nadlimitní · 2020Rámcová dohoda na poskytování telekomunikačních služeb mobilního operátora pro Policii ČRMinisterstvo vnitra · 3 nabídky705,8 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Centrální rámcová dohoda - Poskytování telekomunikačních služeb mobilního operátora pro Policii ČRMinisterstvo vnitra428,9 mil. Kč
- malého rozsahu · 2024SLUŽEBNÍ MOBILNÍ TELEFONIE SKČ 2024-2029ČEZ, a. s. · 2 nabídky421,8 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Komunikace pro inteligentní měřeníČEZ Distribuce, a. s. · 3 nabídky394,3 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Digitální okruhy - nájem 2024 - 2030Ministerstvo obrany · 4 nabídky · společně s dalšími300 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Konzultant/ka zákaznické linky pro ukrajinsky hovořící zákazníky4 místa
- Konzultant/ka O2 prodejny (m/ž)3 místa
- Konzultant/ka O2 prodejny2 místa
- KONZULTANT/KA PRODEJE1 místo
- konzultant O2 prodejny (M/Ž)1 místo
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 29. 6. 2026.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2026
- 4× zákaz prodeje · zboží za 23 580 Kč
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 9 · benzín 9 · ostatní 9
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 1. 9. 2026Nový ve vedeníRichard Siebenstich (člen představenstva a)
- 1. 1. 2026Odchod z vedeníMgr. Václav Zakouřil (člen představenstva)
- 1. 1. 2026Odchod z vedeníIng. Jindřich Fremuth (předseda představenstva)
- 1. 1. 2026Odchod z vedeníIng. Jan Bechyně (místopředseda představenstva)
- 1. 1. 2026Nový ve vedeníIng. Michal Novák (člen představenstva b)
- 1. 6. 2024Změna základního kapitálu3 008 821 570 → 3 010 000 000 Kč
- 4. 3. 2024Nový ve vedeníIng. Jan Bechyně (místopředseda představenstva)
- 4. 3. 2024Nový ve vedeníIng. Jan Bechyně (místopředseda představenstva, člen představenstva a)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 29. 2. 2024Odchod z vedeníIng. Tomáš Kouřil (místopředseda představenstva)
- 16. 3. 2023Nový ve vedeníMgr. Václav Zakouřil (člen představenstva a)
- 11. 1. 2023Nový ve vedeníIng. Jindřich Fremuth (předseda představenstva, člen představenstva a)
- 4. 4. 2022Odchod společníkaPPF Telco B.V.
- 4. 4. 2022Nový společníkPPF Comco N.V. – 100 %
- 1. 3. 2022Nový společníkPPF Telco B.V. – 100 %
- 27. 11. 2020Změna základního kapitálu3 102 200 670 → 3 008 821 570 Kč
- 23. 1. 2020Odchod z vedeníIng. Tomáš Kouřil (člen představenstva)
- 1. 1. 2020Nový ve vedeníIng. Tomáš Kouřil (člen představenstva)
- 16. 3. 2018Nový ve vedeníMgr. Václav Zakouřil (člen představenstva)
- 15. 3. 2018Odchod z vedeníMgr. Jiří Hrabovský (člen představenstva)
- 7. 2. 2018Odchod z vedeníIng. Jindřich Fremuth (člen představenstva)
- 10. 1. 2018Nový ve vedeníIng. Jindřich Fremuth (předseda představenstva)
- 1. 1. 2018Nový ve vedeníIng. Jindřich Fremuth (člen představenstva)
- 31. 12. 2017Odchod z vedeníIng. Tomáš Budník (předseda představenstva)
- 7. 11. 2016Odchod z vedeníIng. Tomáš Kouřil (místopředseda představenstva)
- 1. 6. 2015Nový ve vedeníMgr. Jiří Hrabovský (člen představenstva)
- 30. 12. 1993Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 24 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 30. 6. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
d79ch2h
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ60193336
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Za Brumlovkou 266/2, Michle (Praha 4), 14000 Praha
- INTENS Corporation s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2008 · 25 - 49 zaměstnancůAktivní
- Nadace O2Nadace · od 2002 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Nej Kanál s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2014Aktivní
- O2 CRM Services s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2017 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- O2 Financial Services s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2016 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 60193336
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Činnosti související s pevnou telekomunikační sítí
- Další činnosti
- Výroba elektronických součástek a desek, Výroba počítačů a periferních zařízení, Výroba komunikačních zařízení, Výroba komunikačních zařízení, Výroba elektrických motorů, generátorů a transformátorů, 41000, Výstavba bytových a nebytových budov, Elektrické instalace a 28 dalších
- Zaměstnanci
- 3000 - 3999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 30. 12. 1993
- Poslední změna
- 30. 6. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy O2 Czech Republic a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě O2 Czech Republic a.s.
Kdy vznikla firma O2 Czech Republic a.s.?
Kolik zaměstnanců má O2 Czech Republic a.s.?
Kde sídlí O2 Czech Republic a.s.?
Jaké je IČO firmy O2 Czech Republic a.s.?
Jakou datovou schránku má O2 Czech Republic a.s.?
Kdo je ve vedení firmy O2 Czech Republic a.s.?
Komu patří O2 Czech Republic a.s.?
Je O2 Czech Republic a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se O2 Czech Republic a.s. zabývá?
Je O2 Czech Republic a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Telekomunikační činnosti v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu