Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 27 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 27 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Alexander Manfred Sloboda a 4 další.
Statutární orgán
- Alexander Manfred Slobodamístopředseda představenstva · od 2010 · nar. 1963 · Stuttgartdalších 6 firem:6 aktivních
- Ing. Pavel Elispředseda představenstva · od 2010 · nar. 1965 · Prahadalších 6 firem:6 aktivních
- Markus Baumgärtnerčlen představenstva · od 2018 · nar. 1968 · Karlsruhejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. David Vodrážkamístopředseda představenstva · od 2023 · nar. 1971 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Miroslav Tymčlen představenstva · od 2024 · nar. 1967 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
Dozorčí rada a další orgány · 8
- Mgr. Jan Chabrpředseda dozorčí rady · od 2019 · nar. 1988 · Prahadalších 9 firem:9 aktivních
- Colette Rückert-Hennenmístopředsedkyně dozorčí rady · od 2020 · nar. 1961 · Bonndalších 1 firma:1 aktivních
- Dr. Johannes Zügel, LL.M.člen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1966 · Stuttgartjiné firmy v rejstříku nemá
- David Procházkačlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1994 · Prahadalších 8 firem:8 aktivních
- Nadine Falkčlenka dozorčí rady · od 2024 · nar. 1987 · Zaisenhausenjiné firmy v rejstříku nemá
- Claudia Tillmannčlenka dozorčí rady · od 2024 · nar. 1972 · Hürthjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Tereza Nislerová, M.A.členka dozorčí rady · od 2024 · nar. 1984 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- Michael Classčlen dozorčí rady · od 2025 · nar. 1967 · Wurmlingenjiné firmy v rejstříku nemá
Dříve ve firmě · 12
- Mgr. Ing. Jaromír Beránekčlen představenstva · od 2023 · do 2024 · nar. 1986 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Marek Ženíšekmístopředseda představenstva · od 2019 · do 2023 · nar. 1978 · Plzeňjiné firmy v rejstříku nemá
- JUDr. Radim Křížčlen představenstva · od 2018 · do 2023 · nar. 1965 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Mgr. Jan Chabrčlen představenstva · od 2019 · do 2019 · nar. 1988 · Prahadalších 9 firem:9 aktivních
- JUDr. Marián Čalfamístopředseda představenstva · od 2014 · do 2018 · nar. 1946 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Helmut Oehlerčlen představenstva · od 2016 · do 2018 · nar. 1961 · Stutenseejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Pustějovskýčlen představenstva · od 2015 · do 2018 · nar. 1972 · Valašské Meziříčíjiné firmy v rejstříku nemá
- Marcus Bortčlen představenstva · od 2011 · do 2016 · nar. 1965jiné firmy v rejstříku nemá
- Jaroslav Maroušek, CSc.člen představenstva · od 2013 · do 2015 · nar. 1951 · Dehtářejiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zdeněk Hrubý, CSc.místopředseda představenstva · od 2012 · do 2013 · nar. 1956 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- JUDr. Ing. Bohumil Poláček, PH.D., MBA, LLMčlen představenstva · od 2012 · do 2013 · nar. 1967 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Zdeněk Hrubý, CSc.člen představenstva · od 2012 · do 2012 · nar. 1956 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Pražská energetika, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Shrnutí · spočítáno z registrů
Pražská energetika, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 151 z 1 163firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 32 letna trhu, déle než 1 585 z 2 110 firem oboru v Praze
- 100 %firem oboru zapsaných v roce 1994 dnes funguje
- 12 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 7,4 mld. Kč1 856 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 210 mil. Kčv 8 dotacích z veřejných rozpočtů, 100 % z fondů EU
- 374 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 13,4 mld. Kč bez DPH
- 20 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 80 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu v Praze · 1 163 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 151
- Ve stejném pásmu
- 6
- Větších
- 6
- 0794
- 1 - 5245
- 6 - 945
- 10 - 1932
- 20 - 246
- 25 - 4913
- 50 - 997
- 100 - 1997
- 200 - 2492
- 250 - 499tato firma6
- 500 - 9993
- 2000 - 24991
- 4000 - 49991
- 5000 - 99991
Ročník 1994
Z 888 subjektů oboru zapsaných v roce 1994 dnes funguje 884. Pražská energetika, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Pražská energetika, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1994Tato firma · stejně velké →
- Pražská teplárenská a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- Energotrans, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- ČEZ Teplárenská, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2006
- MND Energie a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2012
- ČEZ ESCO, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2014
- Pražská plynárenská, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1993
- ČEPS, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1998
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
1 856 smluv za 7,4 mld. Kč, nejvíc s Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost (35 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost95 smluv2,6 mld. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA122 smluv761 mil. Kč
- Povodí Vltavy, státní podnik17 smluv724,9 mil. Kč
- Dopravní podnik města Brna, a.s.2 smlouvy684,2 mil. Kč
- Letiště Praha, a. s.8 smluv650 mil. Kč
- Technologie hlavního města Prahy, a.s.13 smluv467,1 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2022E velkoodběr M T areál 2024 2025 35100127812,1 mld. Kč
- dodávka elektřiny č.p.193zveřejněna 3. 11. 2026cena neuvedena
- dodávka lektřiny č.p.238uzavřena 7. 10. 2026cena neuvedena
- Sdružené dodávky el. energie - Heřmanova ul. (DAMU-LADLA)uzavřena 30. 7. 2026cena neuvedena
- Smlouva o dodávce elektrické energie pro objekt Dělnická 191/27, Praha 7 - Holešoviceuzavřena 20. 10. 2026cena neuvedena
- Elektřina budova Auzavřena 25. 9. 2026200 000 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
8 dotací za 210 mil. Kč (2019–2024), 100 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo dopravy.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2019Páteřní síť PREMinisterstvo dopravy78,1 mil. KčEU
- Páteřní síť PREMinisterstvo dopravy · 2024 · Rozvoj sítě dobíjecích stanic27,6 mil. KčEU
- Metropolitní síť PRE IIMinisterstvo dopravy · 2023 · Rozvoj sítě dobíjecích stanic32 mil. KčEU
- Rozvoj sítě dobíjecích stanicMinisterstvo dopravy · 20234,2 mil. KčEU
- Metropolitní síť PREMinisterstvo dopravy · 2023 · Rozvoj sítě dobíjecích stanic3,4 mil. KčEU
- Metropolitní síť IIMinisterstvo dopravy · 2021 · Operační program Doprava43,8 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
2 projekty za 54,3 mil. Kč, vyúčtováno 0 %; 2 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekty, nejnovější první
- od 14. 8. 2025 · do 30. 6. 2029PRE Blue projektOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt s právním aktem · Praha, Jihomoravský, Moravskoslezský29 mil. Kčběží
- od 3. 2. 2025 · do 30. 6. 2028PRE - rozvojová síť 24Operační program Doprava 2021-2027 · Projekt s právním aktem · 11 krajů25,2 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
374 vyhraných zakázek za 13,4 mld. Kč od 143 zadavatelů; v 5 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA13 zakázek682,6 mil. Kč
- Statutární město Kladno12 zakázek84,7 mil. Kč
- ČESKÁ TELEVIZE10 zakázek325,3 mil. Kč
- Státní úřad pro jadernou bezpečnost10 zakázek32,2 mil. Kč
- Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost9 zakázek7,3 mld. Kč
- Středisko společných činností AV ČR, v. v. i.8 zakázek1,2 mld. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2022Dodávka silové elektřiny pro odběrná místa metra, tramvaje a ostatní velkoodběr pro roky 2024 a 2025Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost2,1 mld. Kč
- nadlimitní · 2020Dodávka silové elektřiny pro odběrná místa metra, tramvaje a ostatní velkoodběrDopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost1,5 mld. Kč
- nadlimitní · 2016Dodávka silové elektřiny pro odběrná místa metra, tramvaje a ostatní velkoodběrDopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost1,1 mld. Kč
- nadlimitní · 2026Dodávka elektřiny v napěťové hladině vysokého napětíDopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost880,2 mil. Kč
- nadlimitní · 2026Dodávka elektřiny v napěťové hladině vysokého napětí na období 01.01.2028 – 31.12.2028Dopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost880,2 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Dodávka elektřiny v napěťové hladině vysokého napětí na obdobíDopravní podnik hl. m. Prahy, akciová společnost849,2 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2019–2026
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 68 · elektřina 7 · ostatní 5
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 28. 3. 2024Nový ve vedeníIng. Miroslav Tym (člen představenstva)
- 27. 3. 2024Odchod z vedeníMgr. Ing. Jaromír Beránek (člen představenstva)
- 10. 8. 2023Nový ve vedeníIng. David Vodrážka (místopředseda představenstva)
- 24. 6. 2023Nový ve vedeníMgr. Ing. Jaromír Beránek (člen představenstva)
- 23. 6. 2023Odchod z vedeníMarek Ženíšek (místopředseda představenstva)
- 21. 6. 2023Odchod z vedeníJUDr. Radim Kříž (člen představenstva)
- 29. 10. 2019Nový ve vedeníMarek Ženíšek (místopředseda představenstva)
- 19. 6. 2019Odchod z vedeníMgr. Jan Chabr (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 16. 5. 2019Nový ve vedeníMgr. Jan Chabr (člen představenstva)
- 20. 12. 2018Odchod z vedeníJUDr. Marián Čalfa (místopředseda představenstva)
- 1. 7. 2018Nový ve vedeníMarkus Baumgärtner (člen představenstva)
- 30. 6. 2018Odchod z vedeníHelmut Oehler (člen představenstva)
- 21. 6. 2018Nový ve vedeníJUDr. Radim Kříž (člen představenstva)
- 20. 6. 2018Odchod z vedeníIng. Pavel Pustějovský (člen představenstva)
- 22. 9. 2017PřesídleníPraha
- 2. 11. 2016Nový ve vedeníHelmut Oehler (člen představenstva)
- 1. 11. 2016Odchod z vedeníMarcus Bort (člen představenstva)
- 25. 6. 2015Nový ve vedeníIng. Pavel Pustějovský (člen představenstva)
- 24. 6. 2015Odchod z vedeníJaroslav Maroušek, CSc. (člen představenstva)
- 10. 1. 2014Nový ve vedeníJUDr. Marián Čalfa (místopředseda představenstva)
- 8. 8. 2013Odchod z vedeníIng. Zdeněk Hrubý, CSc. (místopředseda představenstva)
- 28. 6. 2013Nový ve vedeníJaroslav Maroušek, CSc. (člen představenstva)
- 27. 6. 2013Odchod z vedeníJUDr. Ing. Bohumil Poláček, PH.D., MBA, LLM (člen představenstva)
- 30. 7. 2012Odchod z vedeníIng. Zdeněk Hrubý, CSc. (člen představenstva)
- 14. 6. 2012Nový ve vedeníIng. Zdeněk Hrubý, CSc. (místopředseda představenstva)
- 13. 1. 1994Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 888 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 23. 11. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
z3wcgr4
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ60193913
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Na hroudě 1492/4, Vršovice (Praha 10), 10000 Praha
- Český komitét CIRED, z.s.Spolek · od 1996Aktivní
- Elektroenergetické datové centrum, a.s.Akciová společnost · od 2023 · 50 - 99 zaměstnancůAktivní
- Green Energy Hostivař, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2026 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- NETFIN Infrastructure, a.s.Akciová společnost · od 2022 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- Pražská energetika Holding a.s.Akciová společnost · od 2001 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 60193913
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Obchod s elektřinou
- Další činnosti
- Příprava tisku a digitálních dat, Výroba radiátorů a kotlů k ústřednímu topení, Výroba parních kotlů, kromě kotlů pro ústřední topení, Výroba komunikačních zařízení, Výroba elektrických spotřebičů převážně pro domácnost, Výroba zdvihacích a manipulačních zařízení, Výroba kancelářských strojů a zařízení, kromě počítačů a periferních zařízení, Výroba ostatních strojů a zařízení pro všeobecné účely j. n. a 35 dalších
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 13. 1. 1994
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Pražská energetika, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Pražská energetika, a.s.
Kdy vznikla firma Pražská energetika, a.s.?
Kolik zaměstnanců má Pražská energetika, a.s.?
Kde sídlí Pražská energetika, a.s.?
Jaké je IČO firmy Pražská energetika, a.s.?
Jakou datovou schránku má Pražská energetika, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Pražská energetika, a.s.?
Je Pražská energetika, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Pražská energetika, a.s. zabývá?
Je Pražská energetika, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu