Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 19 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 19 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Jiří Cihelka a 3 další, vlastní ČEZ, a. s. (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Jiří Cihelkamístopředseda představenstva · od 2012 · nar. 1970 · Prahadalších 5 firem:5 aktivních
- Ing. Martin Horačlen představenstva · od 2016 · nar. 1968 · Děčíndalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Miroslav Krpecčlen představenstva · od 2024 · nar. 1967 · Postoloprtydalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Jiří Bukovič, MBApředseda představenstva · od 2026 · nar. 1979 · Litvínovdalších 1 firma:1 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 5
- Ing. Petr Zlámalčlen dozorčí rady · od 2017 · nar. 1966 · Stařečdalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Andrea Rottenbornováčlen dozorčí rady · od 2017 · nar. 1970 · České Budějovicedalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Ladislav Štěpánekpředseda dozorčí rady · od 2018 · nar. 1957 · Příbramdalších 14 firem:14 aktivních
- Ing. Tomáš Kadlecčlen dozorčí rady · od 2024 · nar. 1986 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- Mgr. Lukáš Rychetskýmístopředseda dozorčí rady · od 2026 · nar. 1997 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
Dříve ve firmě · 12
- Ing. Miroslav Krpecpředseda představenstva · od 2012 · do 2026 · nar. 1967 · Postoloprtydalších 4 firmy:4 aktivních
- Ing. Petr Maralíkčlen představenstva · od 2026 · do 2026 · nar. 1971 · Stařečjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Miroslav Krebsčlen představenstva · od 2012 · do 2026 · nar. 1966 · Chomutovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jaroslav Vedralčlen představenstva · od 2012 · do 2015 · nar. 1954 · Liběchovjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Jiří Cihelkačlen představenstva · od 2012 · do 2012 · nar. 1970 · Prahadalších 5 firem:5 aktivních
- Ing. Jiří Baldíkprokura · od 2000 · do 2012 · nar. 1949 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Jan Slezákčlen představenstva · od 2005 · do 2012 · nar. 1961 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- František Čuprčlen představenstva · od 2009 · do 2012 · nar. 1974 · Brnojiné firmy v rejstříku nemá
- Jan Špringlpředseda představenstva · od 2009 · do 2012 · nar. 1978 · Jablonec nad Nisoujiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Tomáš Marečekčlen představenstva · od 2010 · do 2012 · nar. 1976 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Franz Josef Retzerčlen představenstva · od 2004 · do 2010 · nar. 1972 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Jan Špringlčlen představenstva · od 2009 · do 2010 · nar. 1978 · Jablonec nad Nisoujiné firmy v rejstříku nemá
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Energotrans, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Konsolidační skupina · GLEIF
Mateřské firmy, do jejichž účetní závěrky se firma konsoliduje, podle údajů hlášených do globálního registru LEI (GLEIF).
Patří
Vlastní · 1
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Energotrans, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 151 z 1 163firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 33 letna trhu, déle než 1 657 z 2 110 firem oboru v Praze
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje
- 22 firemsídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 5 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 45 000 Kč
- 7,3 mld. Kč87 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1,2 mld. Kčv 3 dotacích z veřejných rozpočtů, 34 % z fondů EU
- 11 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- ČEZ, a. s.stojí v čele skupiny, do které firma podle GLEIF účetně patří
- 4 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 11 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu v Praze · 1 163 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 151
- Ve stejném pásmu
- 6
- Větších
- 6
- 0794
- 1 - 5245
- 6 - 945
- 10 - 1932
- 20 - 246
- 25 - 4913
- 50 - 997
- 100 - 1997
- 200 - 2492
- 250 - 499tato firma6
- 500 - 9993
- 2000 - 24991
- 4000 - 49991
- 5000 - 99991
Ročník 1992
Z 1 073 subjektů oboru zapsaných v roce 1992 dnes funguje 1 067. Energotrans, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Energotrans, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1992Tato firma · stejně velké →
- Pražská teplárenská a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- Pražská energetika, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1994
- ČEZ Teplárenská, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2006
- MND Energie a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2012
- ČEZ ESCO, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2014
- Pražská plynárenská, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1993
- ČEPS, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1998
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
87 smluv za 7,3 mld. Kč, nejvíc s Státní fond životního prostředí České republiky (100 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Státní fond životního prostředí České republiky3 smlouvy7,3 mld. Kč
- Lesy České republiky, s.p.6 smluv2,2 mil. Kč
- Říp, o.p.s.1 smlouva50 000 Kč
- Česká agentura pro standardizaci3 smlouvy41 000 Kč
- ČEZ, a. s.3 smlouvyjen společné smlouvy
- ČEPRO, a.s.3 smlouvyjen společné smlouvy
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2026Smlouva č. 7220100019 o poskytnutí podpory ze Státního fondu životního prostředí České republiky7,3 mld. Kč
- Smlouva o dílo - Oprava betonových podpěr kompenzátorů HV Praha - technický dozor investorauzavřena 7. 10. 2026cena neuvedena
- Darovací smlouvauzavřena 17. 8. 2026cena neuvedena
- smlouva o dodávce tepelné energie č. 62004787_1uzavřena 1. 7. 2026cena neuvedena
- smlouva o dodávce tepelné energie č. 62004787_1uzavřena 1. 7. 2026cena neuvedena
- Smlouva o dodávce tepelné energieuzavřena 27. 4. 2026cena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
3 dotace za 1,2 mld. Kč (2014–2023), 34 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo životního prostředí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 393,8 mil. Kčnárodní zdroje · 772,5 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo životního prostředí2 dotace1,1 mld. Kč
- Státní fond životního prostředí České republiky1 dotace24,9 mil. Kč
Poslední dotace
- 7221200081Státní fond životního prostředí České republiky · 202324,9 mil. Kč
- Snížení emisí NOx a TZL na Elektrárně Mělník I, kotel K1-K6Ministerstvo životního prostředí · 2014–2018 · OP Životní prostředí747,6 mil. Kč
- Snížení emisí SOx na Elektrárně Mělník I, kotel K1-K6Ministerstvo životního prostředí · 2016 · Operační program Životní prostředí393,8 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Operátor/ka PG5 míst
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 13. 8. 2026.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: ostatní 4
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 29. 6. 2026Odchod z vedeníIng. Miroslav Krpec (předseda představenstva)
- 29. 6. 2026Nový ve vedeníIng. Jiří Bukovič, MBA (předseda představenstva)
- 31. 5. 2026Odchod z vedeníIng. Petr Maralík (člen představenstva)
- 1. 3. 2026Nový ve vedeníIng. Petr Maralík (člen představenstva)
- 28. 2. 2026Odchod z vedeníIng. Miroslav Krebs (člen představenstva)
- 2. 7. 2024Nový ve vedeníIng. Miroslav Krpec (člen představenstva)
- 1. 10. 2020Změna základního kapitálu511 000 000 → 856 000 000 Kč
- 1. 1. 2016Nový ve vedeníIng. Martin Hora (člen představenstva)
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 30. 6. 2015Odchod z vedeníIng. Jaroslav Vedral (člen představenstva)
- 23. 5. 2014PřesídleníPraha
- 1. 11. 2012Odchod z vedeníIng. Jiří Cihelka (člen představenstva)
- 3. 9. 2012Nový ve vedeníIng. Jiří Cihelka (místopředseda představenstva)
- 27. 7. 2012Nový společníkČEZ, a.s. – 100 %
- 3. 7. 2012Odchod z vedeníIng. Jiří Baldík (prokura)
- 29. 6. 2012Nový ve vedeníIng. Miroslav Krpec (předseda představenstva)
- 29. 6. 2012Nový ve vedeníIng. Miroslav Krebs (člen představenstva)
- 29. 6. 2012Nový ve vedeníIng. Jiří Cihelka (člen představenstva)
- 29. 6. 2012Nový ve vedeníIng. Jaroslav Vedral (člen představenstva)
- 28. 6. 2012Odchod z vedeníJan Slezák (člen představenstva)
- 28. 6. 2012Odchod z vedeníFrantišek Čupr (člen představenstva)
- 28. 6. 2012Odchod z vedeníJan Špringl (předseda představenstva)
- 28. 6. 2012Odchod z vedeníIng. Tomáš Mareček (člen představenstva)
- 23. 9. 2010Nový ve vedeníIng. Tomáš Mareček (člen představenstva)
- 22. 9. 2010Odchod z vedeníFranz Josef Retzer (člen představenstva)
- 25. 1. 2010Odchod z vedeníJan Špringl (člen představenstva)
- 30. 11. 1992Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 073 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 19. 1. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
rr6pukz
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ47115726
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Duhová 1444/2, Michle (Praha 4), 14000 Praha
- Areál Třeboradice, a.s.Akciová společnost · od 2012 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- ČEZ, a. s.Akciová společnost · od 1992 · 5000 - 9999 zaměstnancůAktivní
- ČEZ Energy, a. s.Akciová společnost · od 2026Aktivní
- ČEZ ESCO, a.s.Akciová společnost · od 2014 · 250 - 499 zaměstnancůAktivní
- ČEZ Invest Slovensko, a.s.Akciová společnost · od 2009 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 47115726
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Výroba, přenos a rozvod elektřiny
- Další činnosti
- Výroba a rozvod tepla a klimatizovaného vzduchu, výroba ledu, Výroba a rozvod tepla a klimatizovaného vzduchu, výroba ledu, Elektrické instalace, Nespecializovaný velkoobchod, Pronájem a správa vlastních nebo pronajatých nemovitostí, 68200, Technické zkoušky a analýzy, 71200
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 30. 11. 1992
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Energotrans, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Energotrans, a.s.
Kdy vznikla firma Energotrans, a.s.?
Kolik zaměstnanců má Energotrans, a.s.?
Kde sídlí Energotrans, a.s.?
Jaké je IČO firmy Energotrans, a.s.?
Jakou datovou schránku má Energotrans, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Energotrans, a.s.?
Komu patří Energotrans, a.s.?
Je Energotrans, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Energotrans, a.s. zabývá?
Je Energotrans, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu