Hospodaření · účetní závěrka
Účetní závěrky
Sbírka listin obchodního rejstříku
Poslední závěrka za rok 2025 je ve Sbírce listin jen jako dokument bez strukturovaných dat; čísla z ní zatím nečteme. Celkem 34 závěrek.
Zdroj: Sbírka listin (or.justice.cz), 34 závěrek; čísla jen ze strukturovaných dat, která k závěrce přikládá finanční úřad, bez odhadů.
Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Ing. Petr Kovařík a 3 další, vlastní HLAVNÍ MĚSTO PRAHA (100 %).
Statutární orgán
- Ing. Petr Kovaříkčlen představenstva · od 2021 · nar. 1970 · Prahadalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Ludvík Balekapředseda představenstva · od 2023 · nar. 1970 · Hostivicedalších 10 firem:9 aktivních1 zaniklo jinak
- Ing. Martin Slabýčlen představenstva · od 2024 · nar. 1960 · Ondřejovdalších 12 firem:11 aktivních1 zaniklo jinak
- Ing. Milan Cízlmístopředseda představenstva · od 2025 · nar. 1980 · Prahadalších 7 firem:7 aktivních
Společníci a akcionáři
Dozorčí rada a další orgány · 10
- Miroslav Vránekčlen dozorčí rady · od 2007 · nar. 1971 · Prahadalších 2 firmy:2 aktivních
- Petr Klepáčekčlen dozorčí rady · od 2015 · nar. 1961 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Lukáš Wagenknechtčlen dozorčí rady · od 2019 · nar. 1978 · Pardubicedalších 7 firem:7 aktivních
- Mgr Jindřich Lechovskýčlen dozorčí rady · od 2019 · nar. 1987 · Svárovdalších 3 firmy:3 aktivních
- JUDr. Martin Šenkýřčlen dozorčí rady · od 2021 · nar. 1974dalších 15 firem:15 aktivních
- Ing. Tomáš Hřebík, Ph.D.člen dozorčí rady · od 2021 · nar. 1979 · Prahadalších 5 firem:5 aktivních
- Mgr. Alice Klementováčlen dozorčí rady · od 2022 · nar. 1975 · Prahadalších 3 firmy:3 aktivních
- Mgr. Tomáš Kaplančlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1972 · Prahadalších 63 firem:63 aktivních
- Ing. Vladimír Schmalzčlen dozorčí rady · od 2023 · nar. 1966 · Prahadalších 32 firem:31 aktivních1 zaniklo jinak
- Mgr. Jan Recmanpředseda dozorčí rady · od 2024 · nar. 1981 · Prahadalších 4 firmy:4 aktivních
Dříve ve firmě · 13
- Ing Milan Cízlčlen představenstva · od 2016 · do 2025 · nar. 1980 · Prahadalších 7 firem:7 aktivních
- Ing. Ludvík Balekačlen představenstva · od 2023 · do 2023 · nar. 1970 · Hostivicedalších 10 firem:9 aktivních1 zaniklo jinak
- Ing Martin Pacovskýpředseda představenstva · od 2021 · do 2023 · nar. 1973 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Vladimír Vavřichčlen představenstva · od 2018 · do 2023 · nar. 1967 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Milan Jadlovskýmístopředseda představenstva · od 2014 · do 2021 · nar. 1974 · Nové Strašecíjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Pavel Janečekpředseda představenstva · od 2014 · do 2021 · nar. 1968 · Poděbradyjiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Alois Těšitelčlen představenstva · od 2014 · do 2018 · nar. 1954 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Petr Zmátlíkčlen představenstva · od 2014 · do 2016 · nar. 1974 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Miroslav Nosálčlen představenstva · od 2012 · do 2014 · nar. 1965 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Miroslav Nosálpředseda představenstva · od 2012 · do 2014 · nar. 1965 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Ing. Milan Fafejtačlen představenstva · od 1999 · do 2014 · nar. 1951 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
- Eckart Baummístopředseda představenstva · od 2011 · do 2014 · nar. 1969 · Schönbergjiné firmy v rejstříku nemá
- Pražská plynárenská Holding a.s.společník · od 2014 · do 2023
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Pražská plynárenská, a.s.Skupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Patří
Vlastní · 5
- Pražská plynárenská Distribuce, a.s.100 %
- MONTSERVIS PRAHA, a.s.100 %
- Pražská plynárenská Servis distribuce, a.s., člen koncernu Pražská plynárenská, a.s.100 %
- Prometheus, energetické služby, a.s., člen koncernu Pražská plynárenská, a.s.100 %
- Nadační fond Galerie Smečky
Sesterské firmy
Shrnutí · spočítáno z registrů
Pražská plynárenská, a.s. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 1 157 z 1 163firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 32 letna trhu, déle než 1 587 z 2 110 firem oboru v Praze
- 100 %firem oboru zapsaných v roce 1993 dnes funguje
- 3 firmysídlí na stejné adrese
- Specializovaný FÚspravuje jen velké daňové subjekty (obrat nad 2 mld. Kč, banky, pojišťovny); je jednou z 1 996
- 10 mld. Kč5 528 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 660 000 Kčv 1 dotaci z veřejných rozpočtů
- 1 828 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 36,1 mld. Kč bez DPH
- 30 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 54 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 6 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu v Praze · 1 163 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 1 157
- Ve stejném pásmu
- 3
- Větších
- 3
- 0794
- 1 - 5245
- 6 - 945
- 10 - 1932
- 20 - 246
- 25 - 4913
- 50 - 997
- 100 - 1997
- 200 - 2492
- 250 - 4996
- 500 - 999tato firma3
- 2000 - 24991
- 4000 - 49991
- 5000 - 99991
Ročník 1993
Z 747 subjektů oboru zapsaných v roce 1993 dnes funguje 744. Pražská plynárenská, a.s. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Pražská plynárenská, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1993Tato firma · stejně velké →
- ČEPS, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 1998
- PREdistribuce, a.s.500 - 999 zaměstnancůod 2005
- Pražská teplárenská a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- Energotrans, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1992
- Pražská energetika, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 1994
- ČEZ Teplárenská, a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2006
- MND Energie a.s.250 - 499 zaměstnancůod 2012
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
5 528 smluv za 10 mld. Kč, nejvíc s HLAVNÍ MĚSTO PRAHA (20 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA21 smluv2 mld. Kč
- Česká pošta, s.p.85 smluv1,6 mld. Kč
- Ministerstvo financí34 smluv1,4 mld. Kč
- CEJIZA, s.r.o.7 smluv559,6 mil. Kč
- Letiště Praha, a. s.5 smluv210 mil. Kč
- Nemocnice Havlíčkův Brod, příspěvková organizace14 smluv199,7 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2022Úvěr od HMP2 mld. Kč
- Poj vozidel - havarijní poj, odcizení vozidlauzavřena 1. 7. 2026cena neuvedena
- Smlouva o sdružených službách dodávky plynuuzavřena 23. 10. 2026862 140 Kč
- Smlouva o sdružených službách dodávky plynuuzavřena 29. 10. 2026cena neuvedena
- Smlouva o sdružených službách dodávky elektřiny ze sítí nízkého napětí od 01.01.2027uzavřena 22. 9. 2026200 000 Kč s DPH
- Smlouva o sdružených službách dodávky zemního plynu od 01.01.2027uzavřena 22. 9. 2026200 000 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
1 dotace za 660 000 Kč (2023); nejvíc přiznal Státní fond životního prostředí České republiky.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
Poslední dotace
- 5220300351Státní fond životního prostředí České republiky · 2023660 000 Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
0 projektů za 0 Kč.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
Projekty, nejnovější první
- od 28. 11. 2024Výstavba veřejných dobíjecích stanic PP v PrazeOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt nedokončen - ukončen příjemcem · Prahabez částkynedokončen
- od 29. 6. 2023Výstavba vodíkové plnicí stanice v areálu Pražské plynárenské a.s. v Praze MichliOperační program Doprava 2021-2027 · Projekt nedokončen - ukončen příjemcem · Prahabez částkynedokončen
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
1 828 vyhraných zakázek za 36,1 mld. Kč od 425 zadavatelů; v 50 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ministerstvo zdravotnictví38 zakázek4,9 mld. Kč
- Moravskoslezský kraj29 zakázek1,9 mld. Kč
- Ministerstvo kultury29 zakázek939 mil. Kč
- Statutární město Kladno28 zakázek221 mil. Kč
- Olomoucký kraj25 zakázek1,1 mld. Kč
- Česká pošta, s.p.22 zakázek3 mld. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2022Dodávka zemního plynu v rámci sdružených služeb dodávky zemního plynu na rok 2023Ministerstvo zdravotnictví1,4 mld. Kč
- nadlimitní · 2019Dodávky elektřiny 2020 - 2023Česká pošta, s.p.1,2 mld. Kč
- nadlimitní · 2023Dodávka elektřiny na rok 2024Ministerstvo zdravotnictví · společně s dalšími1,1 mld. Kč
- malého rozsahu · 2022Dodávka zemního plynu v rámci sdružených služeb dodávky zemního plynu na rok 2023Armádní Servisní, příspěvková organizace993,5 mil. Kč
- 2023Dodávka zemního plynu na rok 2024Ministerstvo zdravotnictví654,6 mil. Kč
- nadlimitní · 2023Zprostředkování centralizovaného nákupu el. energie a plynu na ČMKBKStředisko společných činností AV ČR, v. v. i. · společně s dalšími525 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2015–2025
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 25 · CNG 18 · nafta 7 · ostatní 4
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 31. 3. 2025Odchod z vedeníIng Milan Cízl (člen představenstva)
- 4. 3. 2025Nový ve vedeníIng. Milan Cízl (místopředseda představenstva)
- 13. 5. 2024Nový společníkHLAVNÍ MĚSTO PRAHA – 100 %
- 16. 1. 2024Nový ve vedeníIng. Martin Slabý (člen představenstva)
- 18. 9. 2023Odchod z vedeníIng. Ludvík Baleka (člen představenstva)
- 29. 8. 2023Nový ve vedeníIng. Ludvík Baleka (předseda představenstva)
- 28. 8. 2023Odchod z vedeníIng Martin Pacovský (předseda představenstva)
- 4. 7. 2023Odchod společníkaPražská plynárenská Holding a.s.
Celá historie · další 18Skrýt starší
- 7. 5. 2023Nový ve vedeníIng. Ludvík Baleka (člen představenstva)
- 6. 5. 2023Odchod z vedeníIng. Vladimír Vavřich (člen představenstva)
- 1. 6. 2021Nový ve vedeníIng. Petr Kovařík (člen představenstva)
- 30. 4. 2021Odchod z vedeníIng. Milan Jadlovský (místopředseda představenstva)
- 15. 1. 2021Nový ve vedeníIng Martin Pacovský (předseda představenstva)
- 15. 1. 2021Odchod z vedeníIng. Pavel Janeček (předseda představenstva)
- 6. 2. 2018Odchod z vedeníIng. Alois Těšitel (člen představenstva)
- 6. 2. 2018Nový ve vedeníIng. Vladimír Vavřich (člen představenstva)
- 1. 11. 2016Nový ve vedeníIng Milan Cízl (člen představenstva)
- 30. 9. 2016Odchod z vedeníIng. Petr Zmátlík (člen představenstva)
- 4. 3. 2015Změna základního kapitálu1 439 907 000 → 431 972 100 Kč
- 17. 10. 2014Odchod z vedeníIng. Miroslav Nosál (člen představenstva)
- 17. 10. 2014Nový ve vedeníIng. Petr Zmátlík (člen představenstva)
- 8. 8. 2014Nový společníkPražská plynárenská Holding a.s. – 100 %
- 7. 4. 2014Odchod z vedeníMiroslav Nosál (předseda představenstva)
- 7. 4. 2014Nový ve vedeníIng. Pavel Janeček (předseda představenstva)
- 1. 4. 2014Nový ve vedeníIng. Milan Jadlovský (místopředseda představenstva)
- 31. 12. 1993Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 747 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
2 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 2. 2. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
au7cgsv
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ60193492
Specializovaný finanční úřad
Specializovaný finanční úřad spravuje jen velké daňové subjekty: firmy s obratem nad 2 mld. Kč, banky, spořitelní družstva a pojišťovny (§ 11 zákona č. 456/2011 Sb.). Je jednou z 1 996 takových firem v ARES.
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Centrální evidence dotací, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Národní 37/38, Nové Město (Praha 1), 11000 Praha
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 60193492
- Právní forma
- Akciová společnost
- Hlavní činnost
- Obchod s plynem prostřednictvím sítí
- Další činnosti
- Výroba rafinovaných ropných produktů, Výroba rafinovaných ropných produktů, Obchod s elektřinou, 35150, Výroba a rozvod tepla a klimatizovaného vzduchu, výroba ledu, Výroba a rozvod tepla a klimatizovaného vzduchu, výroba ledu, Shromažďování, úprava a rozvod vody, Shromažďování, úprava a rozvod vody a 35 dalších
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 31. 12. 1993
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Pražská plynárenská, a.s.
Otázky
Časté otázky o firmě Pražská plynárenská, a.s.
Kdy vznikla firma Pražská plynárenská, a.s.?
Kolik zaměstnanců má Pražská plynárenská, a.s.?
Kde sídlí Pražská plynárenská, a.s.?
Jaké je IČO firmy Pražská plynárenská, a.s.?
Jakou datovou schránku má Pražská plynárenská, a.s.?
Kdo je ve vedení firmy Pražská plynárenská, a.s.?
Komu patří Pražská plynárenská, a.s.?
Je Pražská plynárenská, a.s. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Pražská plynárenská, a.s. zabývá?
Je Pražská plynárenská, a.s. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výroba a rozvod elektřiny, plynu, tepla a klimatizovaného vzduchu v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu