Shrnutí · spočítáno z registrů
Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 873 z 879firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 31 letna trhu, déle než 1 413 z 1 506 firem oboru v Praze
- 94 %firem oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje
- 18 firemsídlí na stejné adrese
- 12 mld. Kč7 107 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 8,4 mld. Kčv 1 347 dotacích z veřejných rozpočtů, 11 % z fondů EU
- 1 veřejná zakázkavyhraných, ve smluvní hodnotě 653 659 Kč bez DPH
- 29 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 16 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výzkum a vývoj v Praze · 879 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 873
- Ve stejném pásmu
- 4
- Větších
- 2
- 0631
- 1 - 5111
- 6 - 925
- 10 - 1919
- 20 - 2410
- 25 - 4911
- 50 - 9918
- 100 - 19925
- 200 - 2499
- 250 - 49914
- 500 - 999tato firma4
- 1000 - 14992
Ročník 1995
Z 49 subjektů oboru zapsaných v roce 1995 dnes funguje 46. Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
- Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i.500 - 999 zaměstnancůod 1995Tato firma · stejně velké →
- Státní ústav pro kontrolu léčiv500 - 999 zaměstnancůod 1972
- Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i.500 - 999 zaměstnancůod 1998
- Digiteq Automotive s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2001
- Česká geologická služba250 - 499 zaměstnancůod 1972
- Hvězdárna a planetárium hlavního města Prahy250 - 499 zaměstnancůod 1981
- Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1981
- Honeywell, spol. s r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1991
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
7 107 smluv za 12 mld. Kč, nejvíc s Grantová agentura České republiky.
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Grantová agentura České republiky252 smluv1,9 mld. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy39 smluv310,5 mil. Kč
- Ústav organické chemie a biochemie AV ČR, v. v. i.50 smluv299,7 mil. Kč
- Univerzita Karlova172 smluv181,4 mil. Kč
- Bruker s.r.o.75 smluv124,3 mil. Kč
- Ministerstvo zdravotnictví27 smluv92,9 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 20221. LF UK Smlouva o účasti na řešení projektu LX22NPO51021,5 mld. Kč
- Objednávka laboratorních potřeb - plastyuzavřena 30. 10. 2026165 788 Kč
- Stojánek do sběrače , zkumavkyuzavřena 2. 11. 202694 078 Kč s DPH
- Sekvenační službyuzavřena 2. 11. 2026151 892 Kč s DPH
- Objednávka kitů GeneClean pro laboratorní účelyuzavřena 2. 11. 2026154 193 Kč s DPH
- výměna vchodových dveří a dveří schodiště 1 - Xbuzavřena 2. 11. 2026151 324 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
1 347 dotací za 8,4 mld. Kč (2002–2025), 11 % z fondů EU; nejvíc přiznal Akademie věd ČR.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 958,4 mil. Kčnárodní zdroje · 7,4 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Akademie věd ČR288 dotací5 mld. Kč
- Grantová agentura České republiky802 dotací1,7 mld. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy220 dotací1,7 mld. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj7 dotací23,4 mil. Kč
- Technologická agentura České republiky6 dotací22,1 mil. Kč
Poslední dotace
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i.Akademie věd ČR · 2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací309,7 mil. Kč
- PHOTOMACHINES-Reorganizace fotosyntetických buněk za účelem vysoké produkce terapeutických peptidůMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2024–2025 · JAK ZED153,6 mil. KčEU
- Mluvíme s mikroby - porozumění mikrobiálním interakcím v konceptu One HealthMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2023–2025 · JAK ZED119,4 mil. KčEU
- Podpora činnosti pracovišť AV ČR - Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i.Akademie věd ČR · 2025 · Podpora činnosti pracovišť AV ČR57 mil. Kč
- Mikroorganismy v ekologické obnově - bakterie jako buněčné továrny pro řízené bioremediace ekosystémůMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2024–2025 · JAK ZED29 mil. KčEU
- Vliv globálních změn na biogeografii hub a fungování ekosystémůGrantová agentura České republiky · 2024–2025 · Grantové projekty JUNIOR STAR10 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
8 projektů za 1 mld. Kč, vyúčtováno 45 %; 5 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 464,1 mil. Kčzbývá · 574,7 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 26. 9. 2025 · do 30. 6. 2029Trochu rychlejší start kariéry (TrySK)Operační program Jan Amos Komenský · Projekt s právním aktem · 4 kraje49,4 mil. Kčběží
- od 26. 11. 2024 · do 31. 12. 2028Mikroorganismy v ekologické obnově - bakterie jako buněčné továrny pro řízené bioremediace ekosystémůOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha, Středočeský, Jihočeský99,9 mil. Kčběží
- od 7. 2. 2024 · ukončen 31. 10. 2028PHOTOMACHINES-Reorganizace fotosyntetických buněk za účelem vysoké produkce terapeutických peptidůOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · 5 krajů392,7 mil. Kč
- od 22. 11. 2023 · do 30. 6. 2028Mluvíme s mikroby - porozumění mikrobiálním interakcím v konceptu One HealthOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha436,5 mil. Kčběží
Všechny projekty · další 2Skrýt starší
- od 30. 6. 2023 · ukončen 31. 12. 2025MSCA Fellowships CZ č. 2 (Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i.)Operační program Jan Amos Komenský · Projekt finančně ukončen ŘO · Praha, Středočeský, Jihočeský11,3 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
1 vyhraná zakázka za 653 659 Kč od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- Technologická agentura ČR1 zakázka653 659 Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 13 · ostatní 8 · benzín 7 · elektřina 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 1. 1995Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 49 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
ndpn2cp
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ61388971
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 4
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve poskytovala zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebukončeno
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Vídeňská 1083, Krč, 14200 Praha
- AnLab, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1992 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- Bioinova, a.s.Akciová společnost · od 2008 · 20 - 24 zaměstnancůAktivní
- Česká a slovenská neurochemická společnostMezinárodní nevládní organizace · od 1995Aktivní
- Česká imunologická společnost, z.s.Spolek · od 1986 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Česká zemědělská společnost pobočka Fyziologický ústav ČSAVPobočný spolek · od 1990Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 61388971
- Právní forma
- Veřejná výzkumná instituce
- Další činnosti
- 72100
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1995
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i.
Otázky
Časté otázky o firmě Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i.
Kdy vznikla firma Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i.?
Kolik zaměstnanců má Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i.?
Kde sídlí Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i.?
Jaké je IČO firmy Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i.?
Jakou datovou schránku má Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i.?
Je Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i. zabývá?
Je Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výzkum a vývoj v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu