Shrnutí · spočítáno z registrů
Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 873 z 879firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 28 letna trhu, déle než 1 346 z 1 506 firem oboru v Praze
- 100 %firem oboru zapsaných v roce 1998 dnes funguje
- 18 firemsídlí na stejné adrese
- 17,6 mld. Kč7 992 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 16,1 mld. Kčv 966 dotacích z veřejných rozpočtů, 38 % z fondů EU
- 1 veřejná zakázkavyhraných, ve smluvní hodnotě 5 mil. Kč bez DPH
- 4 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 7 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výzkum a vývoj v Praze · 879 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 873
- Ve stejném pásmu
- 4
- Větších
- 2
- 0631
- 1 - 5111
- 6 - 925
- 10 - 1919
- 20 - 2410
- 25 - 4911
- 50 - 9918
- 100 - 19925
- 200 - 2499
- 250 - 49914
- 500 - 999tato firma4
- 1000 - 14992
Ročník 1998
Z 86 subjektů oboru zapsaných v roce 1998 dnes funguje 86. Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
- Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i.500 - 999 zaměstnancůod 1998Tato firma · stejně velké →
- Státní ústav pro kontrolu léčiv500 - 999 zaměstnancůod 1972
- Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i.500 - 999 zaměstnancůod 1995
- Digiteq Automotive s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2001
- Česká geologická služba250 - 499 zaměstnancůod 1972
- Hvězdárna a planetárium hlavního města Prahy250 - 499 zaměstnancůod 1981
- Národní centrum zemědělského a potravinářského výzkumu, v. v. i.250 - 499 zaměstnancůod 1981
- Honeywell, spol. s r.o.250 - 499 zaměstnancůod 1991
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
7 992 smluv za 17,6 mld. Kč, nejvíc s Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy47 smluv2,3 mld. Kč
- Grantová agentura České republiky159 smluv1,2 mld. Kč
- Univerzita Palackého v Olomouci111 smluv798,5 mil. Kč
- Biotechnologický ústav AV ČR, v. v. i.253 smluv418 mil. Kč
- Masarykova univerzita108 smluv403 mil. Kč
- Univerzita Karlova557 smluv162,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 20221. LF UK Smlouva o účasti na řešení projektu LX22NPO51021,5 mld. Kč
- Objednávka - výměna původních napájecích zdrojů v rozvaděčíchuzavřena 2. 11. 2026498 837 Kč
- Objednávka - chemikálie na SmartBatch+ a SmartSPIMuzavřena 16. 10. 2026102 110 Kč
- Objednávka - laboratorní materiáluzavřena 30. 10. 202677 080 Kč
- Objednávka - laboratorní materiáluzavřena 30. 10. 20263 236 EUR
- Výpověď Mandátní smlouvy + původní Mandátní smlouvauzavřena 1. 4. 2009cena neuvedena
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
966 dotací za 16,1 mld. Kč (2003–2025), 38 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 6,1 mld. Kčnárodní zdroje · 10 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy147 dotací9,2 mld. Kč
- Akademie věd ČR196 dotací5,5 mld. Kč
- Grantová agentura České republiky604 dotací1,3 mld. Kč
- Technologická agentura České republiky7 dotací97,8 mil. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu3 dotace22,2 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2016Biotechnologické a biomedicínské centrum Akademie věd a Univerzity KarlovyMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy3,9 mld. KčEU
- Modernizace VVI Czech-BioImagingMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2024–2025 · JAK ZED385,5 mil. KčEU
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i.Akademie věd ČR · 2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací336,5 mil. Kč
- Upgrade velké výzkumné infrastruktury CCP IIIMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2024–2025 · JAK ZED115,9 mil. KčEU
- Modernizace Národní infrastruktury chemické biologie 2024Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2024–2025 · JAK ZED115,3 mil. KčEU
- Národní infrastruktura pro biologické a medicínské zobrazováníMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · Projekty velkých infrastruktur pro VaVaI110,9 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
7 projektů za 885,5 mil. Kč, vyúčtováno 82 %; 7 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 724,8 mil. Kčzbývá · 160,7 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 8. 12. 2025 · do 30. 6. 2029Projekt Návraty Ústavu molekulární genetiky AV ČR, v. v. i.Operační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha14,1 mil. Kčběží
- od 17. 10. 2024 · do 31. 12. 2027Zkoumání nekanonických ORF s funkcí při opravě poškození DNAOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha3,9 mil. Kčběží
- od 15. 7. 2024 · do 30. 6. 2025Vytápění objektu líhní areál ÚMG KolečOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt s právním aktem · Středočeský679 585 Kčběží
- od 22. 3. 2024 · do 31. 12. 2026Upgrade velké výzkumné infrastruktury CCP IIIOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha, Středočeský178,5 mil. Kčběží
- od 22. 3. 2024 · do 31. 12. 2026Modernizace VVI Czech-BioImagingOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · 5 krajů493,5 mil. Kčběží
- od 27. 2. 2024 · do 30. 9. 2027Modernizace Národní infrastruktury chemické biologie 2024Operační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha, Jihomoravský, Olomoucký188,3 mil. Kčběží
Všechny projekty · další 1Skrýt starší
- od 25. 7. 2023 · do 31. 3. 2027Systémová omicsová analýza signálních drah kyseliny retinové ve vývoji obratlovcůOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha, Středočeský6,5 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
1 vyhraná zakázka za 5 mil. Kč od 1 zadavatele.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.1 zakázka5 mil. Kč
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 2 · nafta 1 · elektřina 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 7. 1998Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 86 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
4 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
5h4nxm4
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ68378050
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 4
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Dříve poskytovala zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebukončeno
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Vídeňská 1083, Krč, 14200 Praha
- AnLab, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 1992 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- Bioinova, a.s.Akciová společnost · od 2008 · 20 - 24 zaměstnancůAktivní
- Česká a slovenská neurochemická společnostMezinárodní nevládní organizace · od 1995Aktivní
- Česká imunologická společnost, z.s.Spolek · od 1986 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Česká zemědělská společnost pobočka Fyziologický ústav ČSAVPobočný spolek · od 1990Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 68378050
- Právní forma
- Veřejná výzkumná instituce
- Další činnosti
- 72100
- Zaměstnanci
- 500 - 999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 7. 1998
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i.
Otázky
Časté otázky o firmě Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i.
Kdy vznikla firma Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i.?
Kolik zaměstnanců má Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i.?
Kde sídlí Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i.?
Jaké je IČO firmy Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i.?
Jakou datovou schránku má Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i.?
Je Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i. zabývá?
Je Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výzkum a vývoj v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu