Vedení a vlastníci · veřejný rejstřík
Kdo firmu vede a vlastní
Vede ji Jan Šnyrych a 1 další.
Statutární orgán
- Jan Šnyrychviceprezident · od 2021 · nar. 1977 · Prahadalších 8 firem:8 aktivních
- Ing. Dagmar Filgasováprezidentka · od 2025 · nar. 1967 · Vsetíndalších 9 firem:9 aktivních
Dozorčí rada a další orgány · 3
- Ivana Karaśováčlen kontrolní komise · od 2025 · nar. 1966 · Kamenice nad Lipoudalších 1 firma:1 aktivních
- Ing. Dagmar Mičkováčlen kontrolní komise · od 2025 · nar. 1967 · Frýdek-Místekdalších 2 firmy:2 aktivních
- Ing. Jaroslava Střešinkováčlen kontrolní komise · od 2025 · nar. 1960 · Prahajiné firmy v rejstříku nemá
Dříve ve firmě · 3
Zdroj: veřejný rejstřík (ARES). Ukazujeme jméno, rok narození a obec – nikdy adresu. Ostatní firmy osob jsou spočítané ze všech firem v rejstříku.
Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolekSkupina · vazby podle IČO
Skupina
Vlastnické vazby podle IČO, ne podle jména
Vlastní · 16
- Tyflopomůcky SONS s.r.o.100 %
- TyfloCentrum Brno, o.p.s.
- TyfloCentrum Olomouc, o.p.s.
- Pobytové rehabilitační a rekvalifikační středisko pro nevidomé Dědina, o.p.s
- TyfloCentrum Plzeň, o.p.s.
- TyfloCentrum Karlovy Vary, o.p.s.
- TyfloCentrum Ostrava, o.p.s.
- TyfloCentrum Hradec Králové o.p.s.
- TyfloCentrum Pardubice, o.p.s.
- TyfloCentrum České Budějovice, o. p. s.
- TyfloCentrum Jihlava, o.p.s.
- TyfloCentrum Ústí nad Labem o.p.s.
Shrnutí · spočítáno z registrů
Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 2 665 z 2 674firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 30 letna trhu, déle než 15 382 z 18 070 firem oboru v Praze
- 80 %firem oboru zapsaných v roce 1996 dnes funguje
- 7 firemsídlí na stejné adrese
- 53,1 mil. Kč497 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 484,4 mil. Kčv 599 dotacích z veřejných rozpočtů, 19 % z fondů EU
- 2 veřejné zakázkyvyhraných, ve smluvní hodnotě 112 000 Kč bez DPH
- 17 dalších firemvede nebo vlastní jeho vedení
- 6 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 4 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Činnosti organizací sdružujících osoby za účelem prosazování společných zájmů v Praze · 2 674 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 2 665
- Ve stejném pásmu
- 7
- Větších
- 2
- 01
- 1 - 51 637
- 6 - 9365
- 10 - 19349
- 20 - 2483
- 25 - 49147
- 50 - 9956
- 100 - 19924
- 200 - 2493
- 250 - 499tato firma7
- 500 - 9992
Ročník 1996
Z 2 017 subjektů oboru zapsaných v roce 1996 dnes funguje 1 614. Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
- Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek250 - 499 zaměstnancůod 1996Tato firma · stejně velké →
- Církev československá husitská250 - 499 zaměstnancůod 1980
- Českobratrská církev evangelická250 - 499 zaměstnancůod 1984
- Židovská obec v Praze250 - 499 zaměstnancůod 1987
- Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě250 - 499 zaměstnancůod 1992
- ČESKÁ ADVOKÁTNÍ KOMORA250 - 499 zaměstnancůod 1996
- KROUŽKY, o.p.s.250 - 499 zaměstnancůod 2011
- Arcibiskupství pražské500 - 999 zaměstnancůod 1980
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
497 smluv za 53,1 mil. Kč, nejvíc s Moravskoslezský kraj (20 % hodnoty).
Smlouvy, které s ní uzavřely úřady, obce a státní firmy
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší protistrany
- Moravskoslezský kraj18 smluv10,5 mil. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA26 smluv9,6 mil. Kč
- Statutární město Zlín14 smluv3 mil. Kč
- Město Kyjov2 smlouvy1,8 mil. Kč
- Knihovna a tiskárna pro nevidomé K. E. Macana18 smluv1,7 mil. Kč
- Statutární město Frýdek-Místek22 smluv1,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2017smlouva o poskytnutí dotace: OPPPR/Smlouva o financování CZ.07.3.63/0.0/0.0/16_031/00002024,6 mil. Kč
- Veřejnoprávní smlouva - kofinancování SSSL 2026 - SONS, oblastní pobočka Vsetínuzavřena 2. 11. 202653 600 Kč
- Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí neinvestiční dotaceuzavřena 23. 10. 2026100 000 Kč
- Veřejnoprávní smlouva o poskytnutí dotace a o vzájemné spolupráciuzavřena 22. 9. 20263 000 Kč s DPH
- Smlouva o poskytnutí dotace z rozpočtu Moravskoslezského kraje - Program na podporu financování běžných výdajů souvisejících s poskytováním sociálních služeb včetně realizace protidrogové politiky kraje na rok 2026uzavřena 1. 10. 2026108 000 Kč s DPH
- KDP 2026 - Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolekuzavřena 29. 9. 2026400 000 Kč s DPH
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
599 dotací za 484,4 mil. Kč (2005–2025), 19 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo práce a sociálních věcí.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 90,1 mil. Kčnárodní zdroje · 394,4 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo práce a sociálních věcí369 dotací172,4 mil. Kč
- Ministerstvo zdravotnictví61 dotací136,3 mil. Kč
- Úřad práce České republiky36 dotací74,3 mil. Kč
- Úřad vlády České republiky40 dotací49,5 mil. Kč
- Ministerstvo pro místní rozvoj21 dotací28,4 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2005EQUAL/2/19Ministerstvo práce a sociálních věcí20,2 mil. Kč
- Dotační program na podporu sociálních služeb s nadregionálním či celostátním charakteremMinisterstvo práce a sociálních věcí · 2025 · Dotační řízení MPSV v oblasti poskytování sociálních služeb s nadregionální či celostátní působností18,7 mil. Kč
- Zora – vydávání časopisů pro nevidomé a slabozraké občany V.Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Program vyrovnání příležitostí pro občany se zdravotním postižením2,1 mil. Kč
- Podpora a ochrana veřejného zájmu na úseku bezbariérového užívání stavebMinisterstvo pro místní rozvoj · 2025 · NNV - NNO v oblasti bezbariérového užívání staveb1,9 mil. Kč
- 2025 Svépomoc a osvěta - cesta k porozumění a integraciÚřad vlády České republiky · 2025 · Podpora veřejně prospěšných aktivit spolků osob se zdravotním postižením1,5 mil. Kč
- SONS 360: Cesta k udržitelnosti a kvalitěMinisterstvo práce a sociálních věcí · 2025 · Operační program Zaměstnanost+1,1 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
1 projekt za 3,8 mil. Kč, vyúčtováno 14 %; 1 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 549 575 Kčzbývá · 3,2 mil. Kč
Projekt
- od 19. 6. 2025 · do 31. 8. 2027SONS 360: Cesta k udržitelnosti a kvalitěOperační program Zaměstnanost plus · Projekt v realizaci · 14 krajů3,8 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
2 vyhrané zakázky za 112 000 Kč od 2 zadavatelů.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Největší zadavatelé
- Český hydrometeorologický ústav1 zakázka112 000 Kč
- Knihovna a tiskárna pro nevidomé K. E. Macana1 zakázkabez ceny
Největší zakázky
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: benzín 5 · nafta 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Vedení, vlastníci, kapitál, název a sídlo podle veřejného rejstříku
- 30. 8. 2025Odchod z vedeníMgr. Luboš Zajíc (prezident)
- 30. 8. 2025Nový ve vedeníIng. Dagmar Filgasová (prezidentka)
- 31. 8. 2021Odchod z vedeníMgr. Václav Polášek (prezident)
- 31. 8. 2021Odchod z vedeníPhDr. Rudolf Volejník (viceprezident)
- 31. 8. 2021Nový ve vedeníMgr. Luboš Zajíc (prezident)
- 31. 8. 2021Nový ve vedeníJan Šnyrych (viceprezident)
- 28. 6. 2016Změna názvuSjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky → Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek
- 28. 5. 2016Nový ve vedeníMgr. Václav Polášek (prezident)
- 28. 5. 2016Nový ve vedeníPhDr. Rudolf Volejník (viceprezident)
- 3. 7. 1996Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 2 017 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
upxn2eh
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ65399447
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 1
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Krakovská 1695/21, Nové Město (Praha 1), 11000 Praha
- MRIYA UA z.s.Spolek · od 2022Aktivní
- TyfloCentrum Praha o.p.s.Obecně prospěšná společnost · od 2002 · 10 - 19 zaměstnancůAktivní
- Tyflopomůcky SONS s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2023 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- Tyfloservis, o.p.s.Obecně prospěšná společnost · od 2000 · 50 - 99 zaměstnancůAktivní
- VIOLA travel s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2007 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 65399447
- Právní forma
- Spolek
- Hlavní činnost
- Činnosti organizací na ochranu a zlepšení postavení etnických, menšinových a jiných speciálních skupin
- Zaměstnanci
- 250 - 499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 3. 7. 1996
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek
Otázky
Časté otázky o firmě Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek
Kdy vznikla firma Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek?
Kolik zaměstnanců má Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek?
Kde sídlí Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek?
Jaké je IČO firmy Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek?
Jakou datovou schránku má Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek?
Kdo je ve vedení firmy Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek?
Je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek spolehlivý plátce DPH?
Čím se Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek zabývá?
Je Sjednocená organizace nevidomých a slabozrakých České republiky, zapsaný spolek aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Činnosti organizací sdružujících osoby za účelem prosazování společných zájmů v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu