Shrnutí · spočítáno z registrů
Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 877 z 879firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 28 letna trhu, déle než 1 346 z 1 506 firem oboru v Praze
- 100 %firem oboru zapsaných v roce 1998 dnes funguje
- 5 firemsídlí na stejné adrese
- 34,5 mld. Kč16 299 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 32,8 mld. Kčv 1 508 dotacích z veřejných rozpočtů, 47 % z fondů EU
- 6 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 5,9 mil. Kč bez DPH
- 11 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 9 let starých
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Výzkum a vývoj v Praze · 879 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 877
- Ve stejném pásmu
- 2
- Větších
- 0
- 0631
- 1 - 5111
- 6 - 925
- 10 - 1919
- 20 - 2410
- 25 - 4911
- 50 - 9918
- 100 - 19925
- 200 - 2499
- 250 - 49914
- 500 - 9994
- 1000 - 1499tato firma2
Ročník 1998
Z 86 subjektů oboru zapsaných v roce 1998 dnes funguje 86. Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
- Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.1000 - 1499 zaměstnancůod 1998Tato firma · stejně velké →
- Ústav organické chemie a biochemie AV ČR, v. v. i.1000 - 1499 zaměstnancůod 1995
- Státní ústav pro kontrolu léčiv500 - 999 zaměstnancůod 1972
- Mikrobiologický ústav AV ČR, v. v. i.500 - 999 zaměstnancůod 1995
- Ústav molekulární genetiky AV ČR, v. v. i.500 - 999 zaměstnancůod 1998
- Digiteq Automotive s.r.o.500 - 999 zaměstnancůod 2001
- Česká geologická služba250 - 499 zaměstnancůod 1972
- Hvězdárna a planetárium hlavního města Prahy250 - 499 zaměstnancůod 1981
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
16 299 smluv za 34,5 mld. Kč, nejvíc s The Extreme Light Infrastructure ERIC (29 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- The Extreme Light Infrastructure ERIC172 smluv10 mld. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy55 smluv3,9 mld. Kč
- Grantová agentura České republiky309 smluv1,8 mld. Kč
- Technologická agentura ČR8 smluv769,1 mil. Kč
- Univerzita Karlova207 smluv514 mil. Kč
- Biotechnologický ústav AV ČR, v. v. i.11 smluv347,8 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2022Darovací smlouva, bezúplatný převod centra ELI Beamlines (zejména činností spojených s přechodem práv a povinností z pracovněprávních vztahů, movitých věcí a postoupení smluvních vztahů)7,1 mld. Kč
- Sml. o posk. podp. Sigma (TQ33) QuantERA III 2025uzavřena 29. 10. 20265,1 mil. Kč
- rozsireni zabezpecovaciho systemuuzavřena 27. 10. 202658 174 Kč
- Smlouva o paušální úhradě kongresového jízdného pro účastníky kongresu 5th Einstein Telescope Annual Meetinguzavřena 30. 10. 202677 009 Kč
- Smlouva o zajištění organizace konference - Dohoda o narovnáníuzavřena 31. 10. 2026cena neuvedena
- SOFTWAREuzavřena 27. 10. 20265 580 EUR
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
1 508 dotací za 32,8 mld. Kč (2000–2025), 47 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 15,4 mld. Kčnárodní zdroje · 17,4 mld. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy323 dotací19,1 mld. Kč
- Akademie věd ČR363 dotací11,5 mld. Kč
- Grantová agentura České republiky793 dotací1,6 mld. Kč
- Technologická agentura České republiky10 dotací332,9 mil. Kč
- Ministerstvo průmyslu a obchodu3 dotace96,6 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2016ELI: EXTREME LIGHT INFRASTRUCTUREMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy10,3 mld. KčEU
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.Akademie věd ČR · 2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací575,1 mil. Kč
- Teraferoika pro ultravysokou kapacitu, rychlost a energetickou úspornost informačních technologiíMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2024–2025 · JAK ZED194,4 mil. KčEU
- Výzkum základních stavebních kamenů hmoty s využitím špičkových technologiíMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2024–2025 · JAK ZED148,7 mil. KčEU
- Senzory a detektory pro informační společnost budoucnostiMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · JAK ZED120 mil. KčEU
- Národní centrum kompetence pro materiály, pokročilé technologie, povlakování a jejich aplikaceTechnologická agentura České republiky · 2025 · Národní Centra kompetence (2018-2026)101 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
13 projektů za 1,8 mld. Kč, vyúčtováno 44 %; 11 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 812,2 mil. Kčzbývá · 1 mld. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 28. 11. 2025 · do 30. 6. 2029Návraty FZUOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha77 mil. Kčběží
- od 26. 11. 2025 · do 30. 6. 2028Teraferoika pro ultravysokou kapacitu, rychlost a energetickou úspornost informačních technologiíOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha, Jihomoravský474,4 mil. Kčběží
- od 28. 7. 2025 · do 31. 12. 2028MSCA Fellowships CZ FZU IVOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha18,8 mil. Kčběží
- od 27. 6. 2024 · do 30. 11. 2028MSCA Fellowships CZ FZU IIIOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha51,4 mil. Kčběží
- od 16. 5. 2024 · ukončen 8. 2. 2024Patentové žádosti - FZÚ Centrum HiLASEOperační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost · Projekt s právním aktem · Středočeský146 314 Kč
Všechny projekty · další 7Skrýt starší
- od 24. 4. 2024 · do 31. 12. 2026Investice pro VI CERN-CZOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha, Středočeský33,9 mil. Kčběží
- od 5. 2. 2024 · do 30. 6. 2028Senzory a detektory pro informační společnost budoucnostiOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · 4 kraje499,7 mil. Kčběží
- od 20. 12. 2023 · do 30. 6. 2028Výzkum základních stavebních kamenů hmoty s využitím špičkových technologiíOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha, Středočeský, Olomoucký499,9 mil. Kčběží
- od 25. 9. 2023 · ukončen 30. 4. 2026MSCA Fellowships CZ FZU IIOperační program Jan Amos Komenský · Projekt finančně ukončen ŘO · Praha15 mil. Kč
- od 27. 1. 2023 · do 30. 4. 2027MSCA Fellowship CZ FZU IOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha, Středočeský23,6 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
6 vyhraných zakázek za 5,9 mil. Kč od 2 zadavatelů; v 1 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Agentura pro podnikání a inovace5 zakázek2 073 Kč
- Ministerstvo vnitra1 zakázka5,9 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2020Vývoj přenosného biodetekčního zařízeníMinisterstvo vnitra · jediná nabídka5,9 mil. Kč
- malého rozsahu · 2023Informační zdroje 2023 - Československý časopis pro fyzikuAgentura pro podnikání a inovace415 Kč
- malého rozsahu · 2022Informační zdroje 2022 - Československý časopis pro fyzikuAgentura pro podnikání a inovace415 Kč
- malého rozsahu · 2021Informační zdroje - předplatné časopis ČS časopis pro fyziku 2021Agentura pro podnikání a inovace415 Kč
- malého rozsahu · 2020informační zdroje - předplatné 2020 Československý časpis pro fyzikuAgentura pro podnikání a inovace415 Kč
- malého rozsahu · 2019Informační zdroje - Československý časopis pro fyzikuAgentura pro podnikání a inovace415 Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 6 · benzín 5
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 7. 1998Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 86 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 23. 2. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
nm9ns84
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ68378271
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 8
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Na Slovance 1999/2, Libeň (Praha 8), 18200 Praha
- Česká fyzikální společnost, pobočný spolek Jednoty českých matematiků a fyzikůPobočný spolek · od 1991 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- Nadační Fond Karla VýbornéhoNadační fond · od 2026Aktivní
- Optická společnost ČR a SR, z.s.Spolek · od 1999Aktivní
- Základní organizace Odborového svazu pracovníků vědy a výzkumu Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.Odborová organizace · od 1990Aktivní
- MONTEX HOLDING a.s., organizační složkaOdštěpný závod zahraniční právnické osoby · 1996–2023Zaniklý
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 68378271
- Právní forma
- Veřejná výzkumná instituce
- Hlavní činnost
- Výzkum a vývoj v oblasti společenských a humanitních věd
- Další činnosti
- Pronájem a správa vlastních nebo pronajatých nemovitostí, 68200, Pronájem a leasing ostatních strojů, zařízení a výrobků
- Zaměstnanci
- 1000 - 1499 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 7. 1998
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.
Otázky
Časté otázky o firmě Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.
Kdy vznikla firma Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.?
Kolik zaměstnanců má Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.?
Kde sídlí Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.?
Jaké je IČO firmy Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.?
Jakou datovou schránku má Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i.?
Je Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. spolehlivý plátce DPH?
Čím se Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. zabývá?
Je Fyzikální ústav AV ČR, v. v. i. aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Výzkum a vývoj v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu