Shrnutí · spočítáno z registrů
Fakultní nemocnice Královské Vinohrady v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 5 443 z 5 446firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 53 letna trhu, déle než 6 844 z 6 852 firem oboru v Praze
- 14 firemsídlí na stejné adrese
- 191 volných místnahlášených na Úřadu práce, mzda od 22 400 Kč
- 80,9 mld. Kč113 703 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 1,6 mld. Kčv 241 dotacích z veřejných rozpočtů, 70 % z fondů EU
- 16 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 207,7 mil. Kč bez DPH
- 37 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 16 let starých
- 1× pokuta od ČOIcelkem 8 000 Kč z 4 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Zdravotní péče v Praze · 5 446 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 5 443
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 2
- 01 762
- 1 - 51 994
- 6 - 9663
- 10 - 19502
- 20 - 24115
- 25 - 49198
- 50 - 9984
- 100 - 19960
- 200 - 24916
- 250 - 49919
- 500 - 99919
- 1000 - 14995
- 1500 - 19992
- 2500 - 29991
- 3000 - 39993
- 4000 - 4999tato firma1
- 5000 - 99991
- 10 000 a více1
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- Fakultní nemocnice Královské Vinohrady4000 - 4999 zaměstnancůod 1973Tato firma · stejně velké →
- Všeobecná fakultní nemocnice v Praze5000 - 9999 zaměstnancůod 1973
- Fakultní nemocnice Bulovka3000 - 3999 zaměstnancůod 1973
- Fakultní Thomayerova nemocnice3000 - 3999 zaměstnancůod 1981
- Ústřední vojenská nemocnice - Vojenská fakultní nemocnice Praha3000 - 3999 zaměstnancůod 1994
- Institut klinické a experimentální medicíny2500 - 2999 zaměstnancůod 1974
- Psychiatrická nemocnice Bohnice1500 - 1999 zaměstnancůod 1973
- NH Hospital a.s.1500 - 1999 zaměstnancůod 2007
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
113 703 smluv za 80,9 mld. Kč, nejvíc s MEDISTA spol.s r.o. (56 % hodnoty).
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- MEDISTA spol.s r.o.338 smluv45,6 mld. Kč
- PHOENIX lékárenský velkoobchod, s.r.o.17 721 smluv4,7 mld. Kč
- PROMEDICA PRAHA GROUP, a.s.11 787 smluv2,8 mld. Kč
- Alliance Healthcare s.r.o.8 554 smluv2,4 mld. Kč
- Medtronic Czechia s.r.o.2 631 smluv1,4 mld. Kč
- ROCHE s.r.o.1 459 smluv1,1 mld. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2023Dodávky léků45,5 mld. Kč
- Objednávka - transfúzní přípravky, krevní bankauzavřena 2. 11. 2026 · dodatek343 030 Kč s DPH
- Objednávka - transfúzní přípravky, krevní bankauzavřena 26. 10. 2026 · dodatek450 528 Kč s DPH
- Dodávka lékůuzavřena 29. 10. 202654 942 Kč
- Dodávka lékůuzavřena 29. 10. 202665 943 Kč
- Dodávka lékůuzavřena 27. 10. 202694 030 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
241 dotací za 1,6 mld. Kč (2006–2025), 70 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo pro místní rozvoj.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 1,1 mld. Kčnárodní zdroje · 478,2 mil. Kč
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo pro místní rozvoj8 dotací893,4 mil. Kč
- Ministerstvo zdravotnictví219 dotací581,5 mil. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy10 dotací113 mil. Kč
- Technologická agentura České republiky4 dotace7,2 mil. Kč
Největší a poslední dotace
- Největší dotace · 2021Pořízení přístrojové techniky a vybavení pracovišť FNKV s ohledem na potenciální hrozbyMinisterstvo pro místní rozvoj310,6 mil. KčEU
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - Fakultní nemocnice Královské VinohradyMinisterstvo zdravotnictví · 2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací14,1 mil. Kč
- Podpora VaV pracovníků po ukončení kariérní přestávky (Návraty FNKV)Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · JAK ZED9,5 mil. KčEU
- Rozvoj výzkumného prostředí ve FNKV (ROSE)Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · JAK ZED8,9 mil. KčEU
- Prognostický význam cirkulující nádorové DNA u Hodgkinova lymfomuMinisterstvo zdravotnictví · 2023–2025 · Resortní program výzkumu V. (2020-2026)8,7 mil. Kč
- Katetrizační léčba plicní embolie - lokální trombolytická terapie u pacientů s vyšším středním rizikem časného úmrtí (multicentrický, randomizovaný výzkumný projekt - PRAGUE-26)Ministerstvo zdravotnictví · 2025 · Resortní program výzkumu V. (2020-2026)4,7 mil. Kč
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
2 projekty za 88,2 mil. Kč, vyúčtováno 9 %; 2 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 8,3 mil. Kčzbývá · 79,9 mil. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 26. 11. 2025 · do 30. 6. 2029Podpora VaV pracovníků po ukončení kariérní přestávky (Návraty FNKV)Operační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha45,3 mil. Kčběží
- od 21. 8. 2025 · do 30. 6. 2029Rozvoj výzkumného prostředí ve FNKV (ROSE)Operační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha42,9 mil. Kčběží
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
16 vyhraných zakázek za 207,7 mil. Kč od 5 zadavatelů; v 1 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Nemocnice Na Homolce8 zakázek197,4 mil. Kč
- Fakultní nemocnice Bulovka4 zakázkybez ceny
- Technologická agentura ČR2 zakázky9,5 mil. Kč
- Ministerstvo zahraničních věcí1 zakázka750 000 Kč
- Ministerstvo obrany1 zakázka10 500 Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2020Trombocyty deleukotizované z aferézy VZP 0107959Nemocnice Na Homolce54 mil. Kč
- nadlimitní · 20240107959 Trombocyty deleukotizované z aferézyNemocnice Na Homolce50 mil. Kč
- nadlimitní · 2018Trombocyty z aferézy deleukotizovanéNemocnice Na Homolce36 mil. Kč
- nadlimitní · 20240207921 Plazma čerstvá zmrazenáNemocnice Na Homolce30 mil. Kč
- 2014Rámcová smlouva na dodávky transfuzních přípravkůNemocnice Na Homolce · společně s dalšími27,3 mil. Kč
- nadlimitní · 2016trombocyty deleukotizované z aferézyNemocnice Na Homolce25,2 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Nábor · Úřad práce
Právě nabírá
Volná místa nahlášená na Úřadu práce, denně
Hledané pozice
- Sanitáři51 míst
- Praktické sestry50 míst
- Všeobecné sestry bez specializace (kromě dětských sester)50 míst
- Zdravotničtí záchranáři20 míst
- Lékaři10 míst
- Fyzioterapeuti5 míst
Volná místa v čase
Zdroj: Úřad práce ČR, denně. Nejstarší otevřená nabídka od 6. 1. 2025.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2016–2024
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 23 · benzín 13 · ostatní 1
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 7. 1973Zápis do registru
Registry · ARES
Ve státních registrech
5 z 13 registrů, které ARES propojuje
Datová schránka
zizdbpb
Přijímá i poštovní datové zprávy od firem
DIČ CZ00064173
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 10
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 4. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Poskytuje zdravotní službyPoskytovatelé zdravotních služebaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
- Hospodaří s veřejnými penězi (účetnictví státu)Monitor státní pokladnyaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Šrobárova 1150/50, Vinohrady (Praha 10), 10000 Praha
- Česká asociace zdravotnických informací, z.s.Spolek · od 2024 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- ČESKÁ SKUPINA PRO CHRONICKOU LYMFOCYTÁRNÍ LEUKÉMII, z. s.Spolek · od 2009Aktivní
- Hodgkinův lymfomSpolek · od 2013Aktivní
- Nadační fond GASTROCENTRA FNKV a 3.LF UKNadační fond · od 2022Aktivní
- NADAČNÍ FOND JANELENadační fond · od 1994 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 00064173
- Právní forma
- Státní příspěvková organizace
- Hlavní činnost
- Ústavní zdravotní péče
- Další činnosti
- 72100, Výzkum a vývoj v oblasti lékařských věd
- Zaměstnanci
- 4000 - 4999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 7. 1973
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
Otázky
Časté otázky o firmě Fakultní nemocnice Královské Vinohrady
Kdy vznikla firma Fakultní nemocnice Královské Vinohrady?
Kolik zaměstnanců má Fakultní nemocnice Královské Vinohrady?
Kde sídlí Fakultní nemocnice Královské Vinohrady?
Jaké je IČO firmy Fakultní nemocnice Královské Vinohrady?
Jakou datovou schránku má Fakultní nemocnice Královské Vinohrady?
Je Fakultní nemocnice Královské Vinohrady spolehlivý plátce DPH?
Čím se Fakultní nemocnice Královské Vinohrady zabývá?
Je Fakultní nemocnice Královské Vinohrady aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Zdravotní péče v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu