Shrnutí · spočítáno z registrů
České vysoké učení technické v Praze v kostce
Porovnáno s obory, ročníky a státními registry
- 8 317 z 8 319firem oboru v Praze s uvedenou velikostí je menších
- 27 letna trhu, déle než 12 448 z 15 069 firem oboru v Praze
- 99 %firem oboru zapsaných v roce 1999 dnes funguje
- 22 firemsídlí na stejné adrese
- 54,6 mld. Kč39 641 smluv s veřejným sektorem (Registr smluv)
- 83,2 mld. Kčv 4 051 dotacích z veřejných rozpočtů, 14 % z fondů EU
- 264 veřejných zakázekvyhraných, ve smluvní hodnotě 553,6 mil. Kč bez DPH
- 102 vozidelv provozu podle registru vozidel, průměrně 13 let starých
- 1× pokuta od ČOIcelkem 2 000 Kč z 2 kontrol
Trh · spočítáno z registru
Postavení v oboru
Vzdělávání v Praze · 8 319 aktivních firem s uvedenou velikostí
- Menších
- 8 317
- Ve stejném pásmu
- 1
- Větších
- 1
- 06 064
- 1 - 5894
- 6 - 9198
- 10 - 19288
- 20 - 24117
- 25 - 49293
- 50 - 99312
- 100 - 199111
- 200 - 24916
- 250 - 49914
- 500 - 9994
- 1000 - 14991
- 1500 - 19992
- 2000 - 24991
- 2500 - 29992
- 5000 - 9999tato firma1
- 10 000 a více1
Ročník 1999
Z 1 408 subjektů oboru zapsaných v roce 1999 dnes funguje 1 395. České vysoké učení technické v Praze je mezi nimi.
Nejbližší konkurence · stejný obor v Praze, nejpodobnější velikostí
Všechny- České vysoké učení technické v Praze5000 - 9999 zaměstnancůod 1999Tato firma · stejně velké →
- Institut postgraduálního vzdělávání ve zdravotnictví2500 - 2999 zaměstnancůod 1976
- Česká zemědělská univerzita v Praze2500 - 2999 zaměstnancůod 1995
- Univerzita Karlova10 000 a více zaměstnancůod 1972
- Vysoká škola chemicko-technologická v Praze2000 - 2499 zaměstnancůod 1995
- Vysoká škola ekonomická v Praze1500 - 1999 zaměstnancůod 1995
- www.scio.cz, s.r.o.1500 - 1999 zaměstnancůod 2004
- Národní pedagogický institut České republiky (zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků)1000 - 1499 zaměstnancůod 1992
Veřejný sektor · Registr smluv
Smlouvy s veřejným sektorem
39 641 smluv za 54,6 mld. Kč, nejvíc s Technologická agentura ČR.
Smlouvy, které zveřejnila v Registru smluv, a její dodavatelé
Hodnota uzavřených smluv podle roku
Největší dodavatelé
- Technologická agentura ČR299 smluv5,9 mld. Kč
- Grantová agentura České republiky465 smluv2,7 mld. Kč
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy124 smluv1,1 mld. Kč
- Vysoké učení technické v Brně531 smluv580,7 mil. Kč
- Ministerstvo vnitra74 smluv559,1 mil. Kč
- Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.193 smluv527,5 mil. Kč
Největší a poslední smlouvy
- Největší smlouva · 2024Smlouva o partnerství s finančním příspěvkem1,3 mld. Kč
- Smlouva o poskytnutí podpory PRODEF 1.VS (OZ01)uzavřena 16. 9. 202539,1 mil. Kč
- 060 - licence Microsot Projekt 2024uzavřena 3. 11. 202666 349 Kč s DPH
- Havarijní oprava výtahu B3uzavřena 3. 11. 2026115 100 Kč
- Zpracování studie úpravy Labské cyklotrasy v úseku Děčín - státní hranice SRNuzavřena 30. 10. 2026146 300 Kč
- Objednávka - nahrazení polohování kondenzorové čočkyuzavřena 3. 11. 2026132 231 Kč
Zdroj: Registr smluv (smlouvy.gov.cz), smlouvy od roku 2016. Součty jsou bez dodatků a bez DPH tam, kde ji smlouva uvádí zvlášť; u protistran jen smlouvy, kde jsou strany dvě (společné smlouvy více subjektů mají hodnotu celého projektu). Ceny v cizí měně nepřepočítáváme.
Veřejné peníze · Centrální evidence dotací
Dotace z veřejných rozpočtů
4 051 dotací za 83,2 mld. Kč (2001–2025), 14 % z fondů EU; nejvíc přiznal Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.
Co jí přiznala ministerstva, kraje, státní fondy a fondy EU
fondy EU · 11,3 mld. Kčnárodní zdroje · 72 mld. Kč
Navíc 1 návratná výpomoc za 2 mld. Kč – půjčky, které se vracejí; v součtu nejsou.
Přiznané dotace podle roku rozhodnutí
Kdo dotace přiznal
- Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy1 467 dotací74,1 mld. Kč
- Technologická agentura České republiky427 dotací4,4 mld. Kč
- Grantová agentura České republiky1 667 dotací2,4 mld. Kč
- Ministerstvo kultury81 dotací512,3 mil. Kč
- Ministerstvo vnitra49 dotací482,3 mil. Kč
Poslední dotace
- ČVUT/2025 - příspěvek 2025Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · Příspěvek2,3 mld. Kč
- Podpora na dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumné organizace - České vysoké učení technické v PrazeMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · Dlouhodobý koncepční rozvoj výzkumných organizací1,1 mld. Kč
- ČVUT/2025 - záloha na příspěvekMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · Příspěvek449,6 mil. Kč
- Robotika a pokročilá průmyslová výrobaMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2024–2025 · JAK ZED221,9 mil. KčEU
- EduInfra ČVUTMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy · 2025 · JAK ZED181,7 mil. KčEU
- Národní centrum kompetence inženýrství pozemních vozidel Josefa BožkaTechnologická agentura České republiky · 2024–2025 · Národní Centra kompetence (2018-2026)175,3 mil. KčEU
Zdroj: Centrální evidence dotací IS ReD (Ministerstvo financí), export z 21. 2. 2026. Částky přiznané rozhodnutím, ne nutně vyplacené; údaje dodávají poskytovatelé a evidence je drží 20 let od poslední platby. Od roku 2026 nové dotace eviduje monitor státní pokladny.
Veřejné peníze · Seznam operací 2021–2027
Projekty z evropských fondů
25 projektů za 2,2 mld. Kč, vyúčtováno 29 %; 22 běží.
Co jí přidělily operační programy 2021–2027 a kolik už si nárokovala
vyúčtováno · 649,6 mil. Kčzbývá · 1,6 mld. Kč
Projekty, nejnovější první
- od 11. 9. 2026 · do 31. 12. 2028Modulární systém pro rezonanční únavové zkoušky malých tělesOperační program Spravedlivá transformace 2021–2027 · Projekt s právním aktem · Ústecký14,5 mil. Kčběží
- od 16. 4. 2026 · do 31. 3. 2028EduTur - Učící se regionProgram Interreg Česko - Polsko · Projekt s právním aktem · Královéhradecký, Jeleniogórski195 737 Kčběží
- od 10. 4. 2026 · do 31. 12. 2028Vývoj testovacího systému podobného PET pro hodnocení nových scintilátorůOperační program Spravedlivá transformace 2021–2027 · Projekt v realizaci · Ústecký15,7 mil. Kčběží
- od 13. 3. 2026 · do 31. 12. 2028Vědět, umět, změnit: Občanské vzdělávání pro rozvoj udržitelnosti v energetice, výstavbě a péči o krajinuOperační program Jan Amos Komenský · Projekt s právním aktem · Praha, Středočeský14,3 mil. Kčběží
- od 4. 12. 2025 · do 30. 6. 2029Zpátky na ČVUTOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha, Středočeský, Ústecký78,4 mil. Kčběží
- od 12. 11. 2025 · do 30. 6. 2029Strategické nastavení výzkumného prostředí na ČVUT v PrazeOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha40,5 mil. Kčběží
Všechny projekty · další 19Skrýt starší
- od 2. 6. 2025 · do 31. 7. 2027Mobility ČVUT MSCA-F-CZ-IVOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha4,9 mil. Kčběží
- od 2. 5. 2025 · do 30. 4. 2027Multidisciplinární individualizovaná sociálně zdravotní péče s využitím telerehabilitace a asistivních technologiíOperační program Zaměstnanost plus · Projekt v realizaci · 14 krajů15 mil. Kčběží
- od 25. 2. 2025 · do 31. 12. 2028EduInfra ČVUTOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha, Středočeský, Ústecký846,5 mil. Kčběží
- od 5. 11. 2024 · do 31. 12. 2027ENERGETICKÉ SLUŽBY SE ZÁRUKOU (EPC) PRO REALIZACI PROJEKTU ENERGETICKÝCH ÚSPOR V OBJEKTECH FAKULTY JADERNÉ A FYZIKÁLNĚ INŽENÝRSKÉ ČVUTOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt s právním aktem · Ústecký74,5 mil. Kčběží
- od 31. 10. 2024 · do 31. 12. 2028ČVUT_IMPULSOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha, Středočeský, Ústecký148,6 mil. Kčběží
- od 30. 9. 2024 · do 31. 12. 2026Služby výzkumné infrastruktury pro přechod malých a středních podniků na šetrné stavebnictvíOperační program Technologie a aplikace pro konkurenceschopnost · Projekt v realizaci · Středočeský16,6 mil. Kčběží
- od 30. 5. 2024 · do 31. 8. 2026Mobility ČVUT MSCA-F-CZ-IIIOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha10,6 mil. Kčběží
- od 30. 5. 2024 · do 31. 12. 2028České vysoké učení technické v Praze - Mezinárodní postdoktorský programOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha50,5 mil. Kčběží
- od 18. 4. 2024 · ukončen 28. 8. 2025Úprava zpevněných povrchů před objektem ČVUT v DěčíněOperační program Životní prostředí 2021—2027 · Projekt finančně ukončen ŘO · Ústecký12,7 mil. Kč
- od 28. 3. 2024 · do 31. 12. 2026Luminosity detektor pro velkou výzkumnou infrastrukturu BNL-CZOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha7,9 mil. Kčběží
- od 28. 3. 2024 · do 31. 12. 2026Modernizace velké výzkumné infrastruktury - Jaderné experimentální centrum VR-1Operační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha36,7 mil. Kčběží
- od 20. 3. 2024 · do 30. 9. 2027Zkvalitnění a podpora pregraduální přípravy učitelů a učitelek pro výuku na technických středních odborných školách a středních odborných učilištíchOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha12,1 mil. Kčběží
- od 13. 3. 2024 · do 31. 12. 2026Podzemní laboratoř LSM - účast České republikyOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · 4 kraje4,7 mil. Kčběží
- od 27. 2. 2024 · do 30. 6. 2028Robotika a pokročilá průmyslová výrobaOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · 4 kraje467,9 mil. Kčběží
- od 29. 8. 2023 · do 31. 12. 2026Rozvoj infrastrukturního zázemí DSP na ČVUTOperační program Jan Amos Komenský · Projekt v realizaci · Praha, Středočeský229,4 mil. Kčběží
- od 19. 7. 2023 · ukončen 30. 9. 2025Mobility ČVUT MSCA-F-CZ-IIOperační program Jan Amos Komenský · Projekt finančně ukončen ŘO · Praha5,2 mil. Kč
- od 28. 2. 2023 · ukončen 30. 4. 2025Mobility ČVUT MSCA-F-CZ-IOperační program Jan Amos Komenský · Projekt finančně ukončen ŘO · Praha11,3 mil. Kč
Zdroj: Seznam operací 2021–2027, řídicí orgány programů (dotaceeu.cz), vydání 10/2026. Přiděleno = příspěvek EU a národní veřejné zdroje podle právního aktu; vyúčtováno = v žádostech o platbu. Nedokončené projekty v součtech nejsou. Dotace rozhodnuté do roku 2025 uvádí i Centrální evidence dotací, proto se částky nesčítají.
Veřejné zakázky · ISVZ
Vyhrané veřejné zakázky
264 vyhraných zakázek za 553,6 mil. Kč od 55 zadavatelů; v 36 nikdo jiný nenabídl.
Zakázky všech velikostí, ve kterých ji zadavatel vybral jako dodavatele
Hodnota vyhraných zakázek podle roku
Největší zadavatelé
- Ředitelství silnic a dálnic s. p.76 zakázek89,9 mil. Kč
- HLAVNÍ MĚSTO PRAHA29 zakázek23,1 mil. Kč
- Technologická agentura ČR20 zakázek68,4 mil. Kč
- Správa úložišť radioaktivních odpadů18 zakázek148,8 mil. Kč
- Ministerstvo obrany10 zakázek34,7 mil. Kč
- Technická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s.10 zakázek9,7 mil. Kč
Největší zakázky
- nadlimitní · 2020Rámcová dohoda na provádění diagnostiky a mimořádných prohlídek mostních objektůTechnická správa komunikací hl.m. Prahy, a.s. · 3 nabídky · společně s dalšími350 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Rámcová dohoda na provádění diagnostiky a mimořádných prohlídek mostních objektůTechnická správa komunikací hl.m. Prahy, a.s. · 3 nabídky · společně s dalšími200 mil. Kč
- nadlimitní · 2024Rámcová dohoda na zpracování hlavních, běžných a mimořádných mostních prohlídek, včetně zpracování přepočtu zatížitelnosti a vypracování zjednodušené projektové dokumentaceKrajská správa a údržba silnic Středočeského kraje, příspěvková organizace · společně s dalšími88,7 mil. Kč
- nadlimitní · 2022Rámcová smlouva – rozborové úkoly k řešení problematických oblastí z hlediska požadavků technických noremČeská agentura pro standardizaci · jediná nabídka49 mil. Kč
- nadlimitní · 2025Čechův most, V013, P1, P7, č. akce 1000277 – ProjektantTechnická správa komunikací hl. m. Prahy, a.s. · společně s dalšími36 mil. Kč
- nadlimitní · 2021Výplně a ostatní inženýrské komponenty HÚSpráva úložišť radioaktivních odpadů · jediná nabídka35,5 mil. Kč
Zdroj: Informační systém o veřejných zakázkách (ISVZ), otevřená data, měsíčně, načteno 27. 10. 2026; i zakázky malého rozsahu. Hodnota je smluvní cena bez DPH; smlouvy s více dodavateli do součtu nepočítáme (jejich cena je za celou zakázku). „Jediná nabídka“ = zadavatel dostal jen tuto nabídku.
Kontroly · Česká obchodní inspekce
Kontroly ČOI
Kontroly v provozovnách 2016–2017
Zdroj: otevřená data ČOI. Kontrola sama o sobě porušení neznamená.
Vozový park · registr vozidel
Vozový park
Registr silničních vozidel, stav k 3. 11. 2026
Pohon: nafta 59 · ostatní 28 · benzín 15
Historie · rejstřík a ČSÚ
Co se ve firmě měnilo
Zápis a změny zjištěné porovnáním registru mezi aktualizacemi
- 1. 1. 1999Zápis do registruVe stejném roce vzniklo v oboru 1 408 subjektů
Registry · ARES
Ve státních registrech
3 z 13 registrů, které ARES propojuje
Platný, obnova do 16. 5. 2027 – identifikátor pro obchody s cennými papíry a hlášení regulátorům
Datová schránka
p83j9ee
Schránka orgánu veřejné moci
DIČ CZ68407700
Finanční úřad · Územní pracoviště pro Prahu 6
- Není na sankčních seznamech EU a USAFinanční sankce EU a OFAC podle IČO, ověřeno 5. 11. 2026nenalezena
- Plátce DPHRegistr plátců DPHaktivní
- Má živnostenské oprávněníŽivnostenský rejstříkaktivní
- Příjemce dotacíCentrální evidence dotacíaktivní
Není v: Skupiny DPH, Spotřební daně, Poskytovatelé zdravotních služeb, Rejstřík škol, Zemědělský registr, Insolvenční rejstřík, Evidence úpadců, Monitor státní pokladny, Rejstřík politických stran, Rejstřík církví.
Zdroj: ARES (Ministerstvo financí), stav k 31. 10. 2026; datová schránka ze seznamu ISDS (Ministerstvo vnitra), denně; LEI z GLEIF, týdně. Podrobnosti vedou úřady, které registry spravují.
Platby · registr plátců DPH
Než zaplatíte fakturu
Je účet z faktury zveřejněný u Finanční správy?
Adresa · stejné sídlo
Na stejné adrese
Jugoslávských partyzánů 1580/3, Dejvice, 16000 Praha
- about:solution s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2010Aktivní
- AdvaMat Coatings, s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2024 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- AdvaMat s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2014 · 6 - 9 zaměstnancůAktivní
- COVMASK s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2020 · 1 - 5 zaměstnancůAktivní
- ČVUT Tech s.r.o.Společnost s ručením omezeným · od 2021Aktivní
Registr · ČSÚ
Údaje z registru
Registr ekonomických subjektů
- IČO
- 68407700
- Právní forma
- Vysoká škola (veřejná, státní)
- Hlavní činnost
- Terciární vzdělávání
- Další činnosti
- 55900, Ubytování ve vysokoškolských kolejích, domovech mládeže, 72100, Ostatní výzkum a vývoj v oblasti přírodních a technických věd, 85402
- Zaměstnanci
- 5000 - 9999 zaměstnanců
- Datum zápisu
- 1. 1. 1999
- Poslední změna
- 15. 1. 2026
Procházet
Kam dál
Žebříčky a přehledy kolem firmy České vysoké učení technické v Praze
Otázky
Časté otázky o firmě České vysoké učení technické v Praze
Kdy vznikla firma České vysoké učení technické v Praze?
Kolik zaměstnanců má České vysoké učení technické v Praze?
Kde sídlí České vysoké učení technické v Praze?
Jaké je IČO firmy České vysoké učení technické v Praze?
Jakou datovou schránku má České vysoké učení technické v Praze?
Je České vysoké učení technické v Praze spolehlivý plátce DPH?
Čím se České vysoké učení technické v Praze zabývá?
Je České vysoké učení technické v Praze aktivní?
Hledáte zákazníky v oboru Vzdělávání v Praze?
Registr kontakty neobsahuje. Firemní e-maily, telefony a weby odemknete přímo u každé firmy.
Zdroj: Registr ekonomických subjektů ČSÚ, stav k 31. 10. 2026. Srovnání jsou spočítaná z data zápisu, zániku a velikostního pásma všech subjektů; nic není odhadnuto. Nahlásit chybu